شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۴
تبلیغات

تبلیغات

سرویس: مصاحبه ها
 |  ۲۳/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  |   نظرات: ۲۴ نظر
3,337 نفر بازدید

اصفهانیان:با بیانیه‌نویسی و فحاشی داوری درست می‌شود؟/پنالتی فولاد مقابل پرسپولیس درست بود!

پرسپولیس نیوز : رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت:من از این همه حجم اعتراض تعجب می‌کنم، مگر ما جام ملت‌های آسیا را به خاطر همین اعتراضات از دست ندادیم؟

انتقادات از عملکرد داوران بلافاصله بعد از شروع دوباره لیگ برتر به اوج خود رسیده و اکثر باشگاه‌ها در واکنش به اتفاقات رخ داده در بازی‌ها بیانیه‌هایی را صادر کرده‌اند، اما از سوی دیگر تعدادی از باشگاه‌ها هم در این رویه چندین بار دست به صدور بیانیه زدند که این موضوع واکنش رئیس کمیته داوران را در پی داشته است. اصفهانیان در شرایطی که این روزها هجمه‌ها روی داوری زیاد شده، با گلایه از برخی باشگاه‌ها مدعی شد که چرا زمانی که در نیم فصل کلاس های توجیهی برای باشگاه‌ها در امر داوری گذاشته شد نماینده‌های آنها شرکت نکردند. وی در گفت‌وگو با فارس در خصوص مسائل مختلف که پیرامون عملکرد داوران اتفاق افتاده صحبت‌هایی را انجام داده که متن آن را در زیر می‌خوانید:

این روزها هجمه‌ها دوباره علیه داوران زیاد شده و خیلی از باشگاه‌ها به عملکرد آنها اعتراض کردند.

نمی‌دانم چه بگویم، وقتی گزارشگر بازی در آنِ واحد کارشناسی می‌کند و هنوز دقایقی از تصمیم داور نگذشته می گوید خطا پنالتی نبوده، آن وقت شما چطور می‌خواهید جلوی این همه انتقادات را بگیرید؟ گزارشگر بازی در مقام قضاوت می‌گوید مهاجم از فلان مدافع خطا گرفت و همین حرف روی ذهن مخاطب فوتبال تأثیر می‌گذارد،‌از طرفی داور هنوز به داخل زمین نرفته، علیه او و خانواده‌اش شعار می‌دهند، کدام قانون در فوتبال دنیا این رفتارها را می‌پذیرد؟ وقتی نماینده صدا و سیما به عنوان گزارشگر به جای گزارش بازی این کار را می‌کند، دیگر چه انتظاری می‌توانید داشته باشید؟

اما بعضی اشتباه‌ها واضح است…

اشتباهات واضح را می‌پذیریم و قبول می‌کنیم، اما من از شما می‌پرسم، با این اتفاقاتی که پیرامون داوران در استادیوم‌ها یا در فضای مجازی می‌افتد، می‌شود تصمیم درست گرفت؟ یک موبایل دست هر نفر است و شماره ما هم بین همه پخش شده و هر چه دوست دارند به ما می‌گویند، آیا من می‌توانم شماره‌ام را از مردم و مسئولان پنهان کنم؟ به داوران گفته‌ام  ما باید ظرفیت این مسائل را داشته باشیم و درست عمل کنیم تا اینگونه مشکلات به وجود نیاید.

در مورد اتفاقات داوری هفته‌های گذشته چه صحبت‌هایی دارید؟

من در طول هفته پیش دیدم که نظرات کارشناسان بسیار متفاوت است، وقتی چند کارشناس نظرات مختلفی درباره یک صحنه دارند، طبیعتا باید حق را به داور بدهیم، عذرخواهی می‌کنم که چنین حرفی می‌زنم، ولی بعضی‌ها فقط طرفدار هستند و حرف‌هایشان به نفع خودشان است! کارشناس باید قضاوت بی‌طرف داشته باشد و داور را هم ببیند. جالب است ما در نیم‌فصل برای مربیان، سرپرستان و کاپیتان‌ها کلاس گذاشتیم، اما خیلی از آقایان نیامدند، در همین کلاسی که اشاره کردم، خیلی درخواست‌ها شد و خیلی انتظارها از ما داشتند، ما هم آنها را پذیرفته‌ایم. پس فکر می‌کنید چرا کمک‌های پشت دروازه را افزایش داده‌ایم؟ اگر سیستم VAR هم در ایران باشد، بعضی مواقع اشتباه رخ می‌دهد و باید این مسائل را پذیرفت، اما من از این همه حجم اعتراض تعجب می‌کنم، مگر ما جام ملت‌های آسیا را به خاطر همین اعتراضات از دست ندادیم؟

چرا، همینطور است.

این چه فوتبالی است؟ چرا بازیکنان توجیه نمی‌شوند؟ چرا برخی‌ها به کلاس توجیهی نیامدند؟ آیا تیم ملی برای این همه اعتراض درس عبرت نشد؟ ما بهترین مدرس‌ها و فردی که برای داوران جام جهانی تدریس کرده بود را به ایران آوردیم، دیگر چکار باید انجام می‌دادیم؟ جالب است، داور تصمیم درست گرفته، اما همان تصمیم را هم قبول نمی‌کنند. سه نفر می‌گویند تصمیم درست بوده، دو نفر می‌گویند غلط، پس در اینگونه موارد باید حق را به داور بدهیم. به طور مثال؛ می‌پذیرم که در بازی تراکتور و نساجی داور اشتباه کرده و باید در آن صحنه دقت بیشتری خرج می‌کرد، ولی در بازی با پرسپولیس تصمیم داور درست بوده و نمی‌دانم  چرا بازیکنان این همه اعتراض کردند؟ مدافع تیم پرسپولیس در صحنه پنالتی در گام آخر برای آنکه به بازیکن حریف برسد، با دست راستش به مهاجم فشار وارد می‌کند، این فشار را چه کسی می‌تواند ببیند؟ طبیعتا فقط داور می‌تواند آن صحنه را درست ببیند. داور تصمیم گرفته و باید به آن احترام گذاشت. من هم اینجا بگویم که پرسپولیس تیم بزرگی است و هواداران خوبی دارد و به این تیم احترام می‌گذاریم، اما نباید تحت‌تأثیر این مباحث قرار بگیریم که فلانی گفته آن صحنه پنالتی بود و فلانی گفته نبود. من نمی‌خواهم بگویم ما همه چیز را از نظر مالی برای داوران مهیا کرده‌ایم، اما از نظر آمادگی جسمانی و افزایش دانش داوری و حتی تهیه ساعت‌های مخصوص (پولار) همه کار کرده‌ایم، من نمی‌گویم داور جایزالخطا است و اصلا این موضوع را قبول ندارم، ولی داور ممکن‌الخطا نیز هست.

نظرتان در مورد بیانیه‌ها چیست، آیا این موضوع تأثیر مثبت دارد یا منفی؟

قطعا تأثیر منفی روی داوران می‌گذارد، با این نوع بیانیه‌نویسی باید برخورد شود. در خارج از کشور اگر تخلفی شود، یا بازیکن داور را هل بدهد، او را مدتها محروم می‌کنند، ولی در ایران X و Y همان کار را انجام می دهند ولی برخورد نمی‌شود، مگر مربی اشتباه نمی‌کند و مگر بازیکن در زدن ضربه آخر دچار اشتباه نمی‌شود؟ داور بازی تراکتورسازی و نساجی اشتباه کرده، اما آیا باید بیانیه صادر کرد؟ ما که خودمان اشتباه را قبول داریم.

 خیلی از کارشناسان معتقدند حتی با سیستم VAR هم مشکلات داوری حل نمی‌شود، نظر شما چیست؟ 

من نمی‌دانم کدام کارشناسان چنین نظری دارند،‌ولی همین سیستم در جام جهانی به داوران کمک کرد، البته دیدید که با وجود این سیستم هم اشتباهاتی رخ داد و نمونه‌اش در بازی ایران و پرتغال هم مشهود بود، اما آیا با بیانیه دادن و فحاشی به داور و  خانواده‌اش کار درست می‌شود؟ شما فرض کنید داوران ما قید داوری را با این فحاشی‌ها بزنند، آیا بدون داوران می‌شود لیگ برگزار کرد؟ ما همه در یک قطار در حال حرکت هستیم. فدراسیون فوتبال در رأس هرم و هیأت های فوتبال و باشگاه‌ها و مربیان همه در حال حرکت به یک سمت و سو هستند و این داوران هستند که به عنوان نقش تعیین کننده مثل یک پیچ، لوکوموتیوهای این قطار را به هم وصل می‌کنند، اما متأسفانه کار آنها دیده نمی‌شود،‌دیوار آنها از همه کوتاه‌تر است. به خدا قسم همه ما در یک کشتی هستیم، و اگر این کشتی سوراخ شود همه غرق می‌شویم.

 روز جمعه قرار است دیدار استقلال و تراکتورسازی برگزاری شود، در حالی که هر دو باشگاه بیانیه صادر کردند، راه‌ حل شما برای به وجود نیامدن تنش روی داور این بازی چیست؟

ما سعی می‌کنیم بهترین تیم داوری را در این بازی داشته باشیم. باید انتخابی انجام بدهیم که مو لای درزش نرود. من امیدوار هستم که باشگاه‌ها هم همکاری کنند و نیمکت‌نشین‌ها هم کاری انجام ندهند که تماشاگران تحریک شوند، چون هر حرکتی روی رفتار تماشاگران تأثیر دارد.

 و به نظر می‌رسد محرومیت داور بازی تراکتورسازی و نساجی قطعی است؟

من دوست ندارم از کلمه محرومیت استفاده کنم، چون در هیچ جای دنیا از این  کلمه استفاده نمی‌شود،‌ ولی ما آئین‌نامه‌ای داریم و همانطور که داوران تشویق می‌شوند، طبیعی است که اگر در قضاوت‌شان اشکالی وجود داشته باشد، با آنها برخورد هم خواهد شد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

24 Responses to “اصفهانیان:با بیانیه‌نویسی و فحاشی داوری درست می‌شود؟/پنالتی فولاد مقابل پرسپولیس درست بود!”

 1. عشقم پرسپولیسه گفت:

  ۱

  ۰

  خفه باباکیسه کش بی چیز

 2. پویا گفت:

  ۱

  ۰

  تو باید چوپان می شدی نه رئیس کمیته داوران مرد باش یه عذرخواهی بکن از خیل عظیم هواداران ارتش سرخ

 3. پژمان گفت:

  ۱

  ۰

  کدام خری تو عوضی رو گذاشته ریس کمیته داروران ؟؟؟؟؟؟
  یعنی با امثال تاج و کفاشیان و ساکت و تو فاتحه فوتبال رو باید خوند….
  یه مشت دلال و بی خدا جمع شدین ریدین به فوتبال مملکت پول بیتمالم که ارث پدرتونه
  ادمین چاپ کن خدایی

 4. محمد گفت:

  ۱

  ۰

  از این جور آدمهایی که خیلی خوب بلد هستن پشت چند کلمه تکراری که میگه کلاس گذاشتم نیامدن و اشتباه خودش را گردن این اون میندازن بدم میاد آخه خجالت بکش مرتیکه خودتو را گول بزنید نه مارا تو برنامه ۹۰ کارشناس مگه پنالتی نبود تو بخاطر این چیزی بهت رسیده میگی پنالتی بوده کثافت کثیف کی میشه این کثافتها از فوتبال ما برن

 5. پرسپولیس قهرمان. گفت:

  ۱

  ۰

  پس دیگه اشتباه داوری نیست.تو هم شریکی تو این غش کردنا!!

 6. آعشقم پرسپولیس گفت:

  ۱

  ۰

  خخخخ ..عجب جوکی بود خیلی خندیدیم.
  آقای اصفهانیان خاطرت هست دبیرستان طالقانی زنجان سر استقلال چقد کری میخوندی برا پرسپولیسیا،سه امتیاز صدقه سربازیکنا هوادارا بازیای بعدی رو میخوای چیکار کنین،سرورتون اون بالا بالاهاست تا دست خدا همراهشه

 7. پرسپولیس سرخ گفت:

  ۲۳

  ۰

  مگه اینکه تو یک نفر بگی پنالتی درست بوده …!! خجالت بکشین با این داوری ها ….!!! سکوت کنی سنگین تری ….!!!

 8. Payam گفت:

  ۲۳

  ۰

  بهت آقا نمیگم که برازنده آقایی نیستی،حقیقتا نه اون موقع که داور بودی پخی بودی نه الان که شدی رییس کمیته داوران،آدمین ممنون میشم

 9. همیشه سرخ گفت:

  ۲۰

  ۰

  نه تنها پنالتی نبود واون گل مردود بود بلکه گل اول هم هند بازیکن فولاد شد /مادر بزرگ هشتادساله من تشخیص داد اونوقت تو نفهمیدی یا خودتو به نفهمی میزنی/ عوض شدن مسیر توپ قشنگ نشون میداد هند شده….پس در حقیقت ما گلی از فولاد نخوردبم….اگر داورا داور بودن.،….و رئیس شون تو نبودی….

 10. نورقرمز گفت:

  ۰

  ۰

  جام ملتهترو به خاطر اعتراضات ازدست ندادیم بلکه به خاطر بی لیاقتی وبی مدیریتی گماشتن افراد سود جو منفعت طلبی همچون امسال شما ها ازدست داده بودیم شما خبر نداشتید.اینم به خاطر دید مدیریتی شماهاست. که اصل و رها کردید وچسبیدید به فرعیات چون سود  شماها دراینهاست. حالا عقده بی لیاقتی خودتون تو جام ملتها رو میخواین سر پرسپولیس دربیارید با این اراجیفات رو مخمان راه خرید تحمل ماهم حدی داره اخه یکی نیست بگه که تو زمان داوریت چه گهی خوردی چه افتخاری داشتی که حالا واسه ما نظر میدی بترک سر جات واپولتو بخور و بخورین از پرسپولیس بکشید بیرون که بد میبینید تو این وضع افتضاح اقتصاد ی توان فشارها وبی پولها و… پرسپولیس تنها دلخوشی ماست همه چیز ماست ما ها بااین تیم زندگی میکنیم …عشقم پرسپولیس

 11. نورقرمز گفت:

  ۲۰

  ۰

  جام ملتهترو به خاطر اعتراضات ازدست ندادیم بلکه به خاطر بی لیاقتی وبی مدیریتی گماشتن افراد سود جو منفعت طلبی همچون امسال شما ها ازدست داده بودیم شما خبر نداشتید.اینم به خاطر دید مدیریتی شماهاست. که اصل و رها کردید وچسبیدید به فرعیات چون سود  شماها دراینهاست. حالا عقده بی لیاقتی خودتون تو جام ملتها رو میخواین سر پرسپولیس دربیارید با این اراجیفات رو مخمان راه خرید تحمل ماهم حدی داره اخه یکی نیست بگه که تو زمان داوریت چه گهی خوردی چه افتخاری داشتی که حالاواسه ما کارشناسی داوری میکنی ف

 12. قلندری گفت:

  ۱۸

  ۲

  یکی قیافه کج و معوج تو و مدل حرف زدن تو درسته یکی هم پنالتی فولاد.

 13. ایرانی گفت:

  ۲۰

  ۰

  هر کس و نا کسی داره در مورد پرسپولیس کبیر صحبت میکنه………

 14. کیان گفت:

  ۱۹

  ۰

  دهن کثیفتو ببند، بوی تعفن همه جا رو برداشت……….

 15. Sajad گفت:

  ۱۸

  ۰

  به اونجای خودت خندیدی اگه پنالتی درست بوده

 16. فقط پرسپولیس گفت:

  ۲۳

  ۰

  وای خدایا این دیگه رسما رد داده.. مثلا اگه شما الکی از داور دفاع کنی و ماله بکشی داوری درست میشه؟؟؟؟

 17. پرسپولیسی گفت:

  ۲۰

  ۰

  احمق کودن خودبازیکن فولاد میگه پنالتی نبود وخطایی روی من نشده بود تمام کارشناس ها هم یکصدا میگن داور اشتباه کرده آنوقت تو اشغال عوضی زر مفت میزنی که پنالتی بوده اخه تو که فرق ….با گوشت کوبیده نمی دونی چه به رئیس کمیته داوران شدن مردیکه کت کله

 18. رُک گفت:

  ۱۶

  ۰

  پنجشنبه منتظر ۸۰ هزارتا پرسپولیسی باشید تا نشون بدیم قدرت ارتش سرخ رو

 19. sami گفت:

  ۱۵

  ۱

  بی شرف حرومزاده من جوش اوردم یکی سر این از تنش جدا کنه کیسه کش بی شرف برین فیفا شکایت کنید از این بی شرفا وعده ما روز پنجشنبه رو این بی شرفا شعار بدیم باید تجمع کرد اصفهانیان بی شرف همشون دست دارن به نابودی پرسپولیس

 20. 1010364 گفت:

  ۱۵

  ۰

  اصلی ترین مشکل داوری لیگ خود اصفهانیانه تا تو رئیس کمیته داوران باشی سال به سال وضع داوری لیگ بدتر میشه باید م بگی پنالتی نبوده چون باید ازکارنامه افتضاحت دفاع کنی چون داور رو خودتون انتخاب کردید الانم باید بیای صاف وایستی سفیدو نشون بدی بگی سیاهه کل ایران گفتن پنالت نبوده حتی بچه دوساله هم فهمیده پنالت نبوده شما کلا چیزی از داوری حالیت نیست تا تو رئیس کمیته داوران باشی همین اشه و همین کاسه

 21. Mani گفت:

  ۱۷

  ۰

  تابلووو پنالتی نبود . تو و داور نیرو سنج داشتین ؟ پس با این توجیه باید ثانیه ی یه خط تو فوتبال بگیرن . خوووووووودتی اره داداچ

 22. متین گفت:

  ۲۱

  ۰

  آقای اصفهانیان شما فوتبال بلد بودی به فوتبال شهرت زنجان میرسیدی همین آقا فوتبال زنجان نابود کرد

 23. saman گفت:

  ۶۳

  ۰

  زر نزن بابا
  خود بازیکن حریف گفت پنالتی نبوده اونوقت تو میگی درست بود؟؟؟؟؟مشخصه برنامه ریزی شده دارین جلو میرین

 24. آرزوی قهرمانی عشق هممون گفت:

  ۵۶

  ۰

  خفه شو

 
آمار بازدید:

بازدید امروز: 33333 بازدید

بازدید دیروز: 68958 بازدید

بازدید کل : 9187406 بازدید

افراد آنلاین: 20 نفر