یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۰
 |  ۴/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
  |   نظرات: ۱۴ نظر
4,950 نفر بازدید

اطلاعیه کمیته اخلاق درباره بیرانوند/محرومیت ۳ جلسه‌ای و جریمه ۵۰ میلیونی دروازه‌بان پرسپولیس!

پرسپولیس نیوز: کمیته اخـلاق فدراسیون‌ فوتبال درباره علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس اطلاعیه ای صادر کرد.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،در این اطلاعیه‌ آمده است:

درباره تخلف اخلاقی آقای علیرضا بیرانوند بازیکن و دروازه بان باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران مبنی بر رفتار ناشایست نسبت به مامور نیروی انتظامی مستقر در ورزشگاه تختی شهرستان جم استان بوشهر در حاشیه دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی در تاریخ ۲۶/۰۲/۹۸ که فیلم آن در رسانه ها منتشر شده است اعلام می دارد با عنایت به محتویات پرونده و با توجه به شکایت رسمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شخص مامور حاضر در محل که مورد تعرض قرار گرفته و مشاهده فیلم های به دست آمده که حاکی از رفتار ناشایست و به دور از اخلاق و نزاکت عمومی اجتماعی و رفتار حرفه ای ورزشکاران می باشد ؛ و با توجه به اینکه نامبرده به عنوان یک ورزشکار و فوتبالیست در سطح ملی الگوی بسیاری از جوانان و فوتبال دوستان بوده که مسئولیت وی را در رعایت اصول اخلاقی دو چندان می سازد و اینکه دفاعیات ایشان و وکیل وی در توجیه علت چنین رفتاری مورد پذیرش اعضاء کمیته اخلاق قرار نگرفته است ، تخلف انتسابی به نامبرده را محرز و مسجل تشخیص و رفتار وی را مطابق با ماده ۵۱ آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و نیز ماده ۱۳ آئین نامه اخلاق فیفا مصوب سال ۲۰۱۸ که مقرر می دارد :
۱ – افراد متعهد به این آئین نامه باید از اهمیت وظایف خود و تعهدات و مسئولیت های توام با آن آگاه باشند به طور خاص ، افراد متعهد به این آئین نامه باید وظایف خود را اجراء و مجدانه به مسئولیت های خود عمل کنند به ویژه در مورد موضوعات مرتبط با امور مالی .
۲- افراد متعهد به این آئین نامه تا جایی که برای آنها مقدور باشد باید به چهارچوب مقرراتی فیفا احترام بگذارند.
۳ – افراد متعهد به این آئین نامه باید به اهمیت تاثیر رفتارشان به اعتبار فیفا واقف باشند و از این رو به شیوه ای موقر و اخلاق مدارانه رفتار و همواره با اعتبار کامل و به درستی کار کنند.
۴ – افراد متعهد به این آئین نامه باید از انجام هرگونه فعالیت ، رفتار ، سوء قصد یا عملی که ممکن است منجر به بروز رفتار ناشایست یا شکل گرفتن ظن به وجود آن شود خود داری کنند .
۵ – تخطی از این ماده می بایست با جریمه نقدی متناسب که حداقل ۱۰ هزار فرانک سوئیس است و همچنین محرومیت از شرکت در هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال به مدت حداکثر دو سال مجازات شود.

با عنایت به مراتب مذکور و نیز بند یک ماده ۱۳ آئین نامه اخلاق فیفا و نیز مواد ۵۱ ، ۵۳ و ۵۹ آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران آقای علیرضا بیرانوند را به مدت ۳ بازی رسمی در مسابقات باشگاهی از هرگونه فعالیت رسمی فوتبالی محروم و نامبرده را به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران محکوم می نماید که با عنایت به سابقه رفتار و عملکرد و حسن شهرت ایشان در بین اهالی فوتبال مستنداً به ماده ۱۰۷ آئین نامه مذکور سه جلسه محرومیت وی را به مدت شش ماه تعلیق می‌کند تا در صورت پرداخت جریمه نقدی و همچنین اعلام عذر خواهی رسمی و کتبی از پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی محرومیت وی تعلیق و پس از انقضاء مدت شش ماه به شرط عدم ارتکاب رفتار غیر اخلاقی از سابقه ایشان حذف گردد در غیر این صورت رای محرومیت مستنداً به ماده ۱۱۲ آئین نامه انضباطی و ماده ۶۳ آئین نامه اخلاق به محض صدور و ابلاغ اجراء خواهد شد.

درخصوص تخلف انتسابی به باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس مبنی بر عدم ارائه آموزش لازم به بازیکنان ، فرهنگ سازی و اخلاق محوری و عدم نظارت بر رفتار ایشان پرونده کماکان مفتوح می باشد. رای صادره حضوری محسوب و در مهلت قانونی قابل اعتراض در کمیته محترم استیناف فدراسیون فوتبال می باشد .
قابل اعتراض نبودن این رای مانع اجرای آن نبوده و از تاریخ ابلاغ به موقع اجراء در خواهد آمد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

14 Responses to “اطلاعیه کمیته اخلاق درباره بیرانوند/محرومیت ۳ جلسه‌ای و جریمه ۵۰ میلیونی دروازه‌بان پرسپولیس!”

 1. محمدی گفت:

  ۰

  ۰

  کمیته محترم اخلاق! قربون خدا برم یک بام و دو هوا!! در این یک ماه اخیر خیلیا اوضاع مملکت را با تهمت پراکنی و ایجاد تفرقه به هم ریختن و هیچ دودی از کمیته اخلاق برنخاست! راستی ضرر تهدیدها و تهمتها و تفرقه افکنی ها به جامعه ورزشی و غیر ورزشی بیشتر است یا برخورد نابخردانه بیراوند؟!! عجیب اینکه مبلغ ۵۰ میایون تومن جریمه کردن در حالی که باشگاهها را هم اینقدر جریمه نمیکنن!!! راستی آقایون اگر بیرانوند را بخاطر هول دادن یک نفر نیروی امتظامی اینهمه جریمه میکنین جریمه سپاهانیها که آن همه صندلی و… ورزشگاه آزادی را شکستند چقدره؟!! راستی مگر عده ای از تماشاگران سپاهانی برخی ماموران انتظامی را از بالای سکوها به زمین پرت نکردن؟! جریمه اینکار چقدره؟! گذشته از همه اینها چرا کمیته اخلاق و کمیته انضباطی تا حال حکمی برای سپاهانیها و این موضوع صادر نکرده؟! آیا محرومیت و جریمه سنگین مالی متوجه آنها نیست؟ چرا بخ سکوت میگذرانین؟! نکنه گذاشتین بعد اتمام جام حذفی؟!! آقایان دژاگه را بخشیدین و گفتین نامه ای بسیار محترمانه براتون نوشته!! این شد حرف؟! واقعا تصور شنونده از احضار دژاگه و تمجید او بخاطر ملی پوش بودن و نامه اش، چیزی جز تشوی او بود؟! اگر اینطوره چرا از بیرانوند چنین نامه ای درحواست نمیکنین؟!!! مگر بیرانوند ملی پوش نیست؟!!

 2. اسد گفت:

  ۰

  ۲

  پرسپولیس قهرمان چقدر پول می‌گیرد؟

  شرق: روزهای باشگاهی در فوتبال دنیا یا به پایان رسیده یا اینکه در حال به‌پایان‌رسیدن است؛ خیلی از مدیران فوتبالی این روزها یا در حال شمارش پاداش قهرمانی‌شان هستند یا اینکه آماده‌اند تا پاداش قهرمانی توسط مسئولان لیگ به حسابشان واریز شود؛ مثلا پاری‌سن‌ژرمن در فرانسه خیالش راحت است؛ آنها چندین‌سال است که بر «لیگ یک» سلطنت می‌کنند و هر سال هم به‌موقع پاداش قهرمانی‌شان را می‌گیرند؛ در یکی، دو سال گذشته که فقط ۱۶ میلیون یورو از سازمان لیگ فرانسه به‌خاطر قهرمانی در لیگ گرفته و درمجموع درآمدهایشان را به ۴۵ تا ۵۰ میلیون یورو رسانده‌اند. حساب‌وکتاب لیگ‌های اروپایی متفاوت است و آن را کاری‌ هم نمی‌توان کرد؛ همین پاریس علاوه‌بر پاداش ۱۶ میلیون‌یورویی که دو فصل پیش گرفته، چند رقم ریزودرشت دیگر هم داشته است؛ از جمله سهم ۴٫۲ میلیون‌یورویی که به صورت مساوی بین همه تیم‌های لیگ تقسیم شده و حق پخش نزدیک به ۳۰ میلیون‌یورویی‌اش در یک فصل. پس پاریسی‌ها از اینکه قهرمان فرانسه می‌شوند رقم خوبی به جیب می‌زنند و هر سال انگیزه‌شان بیشتر از سال قبل می‌شود. اما در ایران چطور؟ مثلا تیم پرسپولیس که سه سال است قهرمان لیگ می‌شود، چقدر از سازمان لیگ پاداش می‌گیرد؟
  بی‌خیال حق پخش
  همین ابتدا باید تکلیف مشخص شود؛ در ایران خبری از حق پخش تلویزیونی نیست و تیم و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم زورشان به صداوسیما در این مورد نمی‌رسد؛ صداوسیما بند قانونی رو می‌کند که نمی‌شود از یک نهاد دولتی به یک نهاد دولتی دیگر پولی داد؛ فدراسیون هم با استناد به بندهای نه‌چندان قدرتمندی می‌گوید اگر پول ما را ندهید، ای‌اف‌سی و فیفا جریمه و محروممان می‌کند… این جدال الان چندین‌سال است ادامه دارد و با وجود تهدیدهای فدراسیون مبنی‌بر راه‌ندادن دوربین‌های تلویزیونی هرگز هیچ اتفاقی نمی‌افتد. پس منبع درآمد پرسپولیس به‌عنوان تیم قهرمان از حق پخش رقابت‌های لیگ ایران صفر است.
  حق ورود به بازی‌های لیگ
  بهتر است برای پاسخ‌دادن به این سؤال که پرسپولیس، تیم قهرمان لیگ برتر ایران چقدر بابت قهرمانی‌اش از سازمان لیگ پاداش می‌گیرد کمی به عقب‌تر رفت؛ تیم‌ها برای شروع رقابت‌های لیگ برتر مبلغی مشخص باید به سازمان لیگ بپردازند؛ برای لیگ دسته اول این رقم تقریبا ۲۵۰ میلیون تومان است، ولی برای لیگ برتر طبیعتا باید رقمش بیشتر از این حرف‌ها باشد. خبرها حاکی از این است که حق ورود به لیگ برتر چیزی نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان است؛ حالا ۲۰ میلیون پایین‌تر یا ۲۰ میلیون تومان بالاتر. با احتساب این رقم و اینکه تعداد تیم‌های حاضر در لیگ ۱۶ تیم است، پولی که سازمان لیگ به‌عنوان ورودی از تیم‌ها می‌گیرد نزدیک به هشت میلیارد تومان می‌شود. تا اینجا فعلا همین مورد مشخص است که پرسپولیس برای حضور در بازی‌های لیگ برتر باید ۵۰۰ میلیون تومان حق ورود بدهد.
  تبلیغات محیطی
  آن ۵۰۰ میلیون تومان سر جای خود؛ ولی محل اصلی درآمد سازمان لیگ مربوط به تبلیغات محیطی در ورزشگاه‌هاست؛ اینجاست که بخش اصلی درآمدهای فوتبال در عرصه باشگاهی رو می‌شود. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این زمینه قراردادهای مختلفی منعقد کرده‌اند که بعضا چندتایی از آنها حتی به ضررشان تمام شده و نتوانسته‌اند رقم مدنظرشان را از شرکت مجری طرح بگیرند. در این زمینه ابهامات زیادی وجود دارد که خودش نیازمند یک مطلب مجزاست، ولی برای این دوره از رقابت‌های لیگ خبرها حاکی از آن است که سازمان لیگ قراردادی به ارزش تقریبی ۷۵ میلیارد تومان منعقد کرده است.
  این موضوع با رقم همان هشت میلیاردتومانی که از تیم‌ها گرفته شده جمع می‌شود و روی هم معادل ۸۳ میلیارد تومان در طول فصل جمع‌آوری شده است. بخش زیادی از پول تبلیغات محیطی قاعدتا باید به باشگاه‌ها برسد، چون این باشگاه‌ها هستند که هواداران را به ورزشگاه می‌کشانند و صداوسیما هم بازی‌های پرمخاطب را پخش زنده می‌کند. با احتساب همین دو مورد می‌شود حدس زد که تیم‌های پرطرفدار پرسپولیس و استقلال و … سهم بیشتری از تبلیغات محیطی دارند. البته این‌طور هم نیست که این پول همیشه سر موقع به باشگاه تزریق شود، ولی سازمان لیگ مدعی است چهار ماه است به صورت منظم پول تبلیغات محیطی را به باشگاه‌ها داده‌اند.
  پاداش قهرمانی پرسپولیس
  با تمام مطالبی که در بالا عنوان شد، مشخص می‌شود پول پاداش قهرمانی پرسپولیس در لیگ از محل همین تبلیغات محیطی تأمین می‌شود، ولی اینکه رقمش چقدر باشد به‌طور دقیق مشخص نیست و باید تقریبی حدس زد. اگر فرض شود سازمان لیگ ۸۰ میلیارد تومان از تبلیغات محیطی گرفته، حساب پاداش‌ها با یک ضریب ساده مشخص می‌شود؛ این‌طور که ۴۰ درصد این رقم، یعنی چیزی نزدیک به ۳۲ میلیارد تومان، به صورت یکسان روی ۱۶ تیم حاضر در لیگ تقسیم می‌شود و ۶۰ درصد بقیه، یعنی ۴۸ میلیارد تومانش، با ضریب مشخص بین تیم‌های اول تا شانزدهم لیگ تقسیم می‌شود.
  اینجاست که طبیعتا سهم پرسپولیس به‌عنوان تیم قهرمان بیشتر از بقیه تیم‌هاست. البته همه این ۸۰ میلیارد تومان نیز خالص تقسیم نمی‌شود؛ چون سازمان لیگ هزینه داوری، ایاب و ذهاب و… را هم از آن کسر می‌کند. موضوعی که کسی (ظاهرا به‌جز خزانه‌دار) دقیقا از آن خبری ندارد، این است که چند درصد به تیم قهرمان، چند درصد به نایب‌قهرمان و چند درصد به تیم سوم جدول می‌رسد. پس موضوعی که تا اینجا مشخص شده، این است که سازمان لیگ، پاداش تیم‌ها در لیگ برتر را با فرمولی که در بالا عنوان شده است، می‌پردازد.
  پرسپولیس چقدر پول می‌گیرد؟
  اینکه پاداش و ضریب پاداش مشخص‌شده دلیلی بر آن نمی‌شود که پرسپولیس واقعا پولی از سازمان لیگ بگیرد، نمونه‌اش را می‌شود در فصل گذشته دید؛ سرخ‌‌های تهران قهرمان لیگ برتر شدند، ولی وقتی از سازمان لیگ طلب پاداش و دریافت پول از تبلیغات محیطی کردند، یک خبر بیشتر نشنیدند: شما بدهکار هستید و نه‌تنها خبری از پاداش نیست، بلکه باید پنج میلیارد تومان نیز بابت بدهی بدهید! امسال هم شرایط مشابه است؛ فارغ از اینکه پرسپولیس چقدر پاداش بگیرد، مسئولان این باشگاه امیدی به دریافت ندارند و از همین حالا استرس این را دارند که چقدر به سازمان لیگ بدهکارند.
  عدم شفافیت مالی
  اینکه سازمان لیگ سرش در حساب‌وکتاب بوده و به‌جای پاداش قهرمانی به دنبال وصول بدهی خود از تیم قهرمان لیگ است، موضوعی است که باید به فال نیک گرفت؛ اما موضوع مهم‌تر این است که سازمان لیگ جایی به صورت شفاف و با جزئیات اعلام می‌کند که رقم دقیقی که به هر تیم باید پرداخت شود چقدر است؟ پاسخ فعلا منفی است؛ چون حتی مسئولان باشگاه پرسپولیس به‌عنوان تیم قهرمان لیگ نیز از این موضوع شاکی هستند. آنها می‌گویند سازمان لیگ بدون اینکه به ما بگوید چقدر از تبلیغات محیطی به دست آورده‌اید و چقدر پاداش قهرمانی‌تان است، فقط رسید بدهی به ما می‌دهد و می‌گوید شما این‌قدر بدهکارید! آن‌هم بدون اینکه جزئیات درآمدها را منتشر کنند.
  ضعف مدیریتی
  این سکه روی دیگری هم دارد؛ ضعف مدیریت. چطور می‌شود باشگاهی با عظمت پرسپولیس که سه سال متوالی است جام قهرمانی را به دست می‌آورد، نتواند با جزئیات، دخل‌و‌خرجش را از فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال بگیرد. این باشگاه طبیعتا اگر مدیریت قوی‌ای داشت، می‌توانست حق خودش را با پیگیری‌های بیشتر بگیرد؛ نه اینکه مدام از این شاکی باشد که بدهی‌هایش بابت کارت زرد و قرمز، تأخیر در ورود به زمین یا شکسته‌شدن صندلی‌هاست. شاید الان که این تیم دوباره قهرمان لیگ شده است، فرصت مناسبی باشد تا هم سازمان لیگ شفاف‌سازی کند و هم مدیریت پرسپولیس حق تیمش را بگیرد.

 3. hji گفت:

  ۱

  ۲

  کمیته فاسد غیر اخلاقی،کمیته فاسد بی انظباطی…

 4. پرسپولیس قهرمان گفت:

  ۳

  ۲

  برای یزدانی که حرفش جرم داشت و سه سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق چی؟ رفتارش شایسته بوده!!!! حرفای تابش چی که جو رو تحریک و مغشوش میکنه!!!

 5. msa گفت:

  ۱۱

  ۳

  ولا بالاتر از هر چی برید به مدیر عامل سپاهان رسیدگی کنید که کل منطقه رو تهدید کرده. تهدیدی که تابش از ایران کرد ترامپ هم نکرد. متاسفم برا کادر مدیریتی بی عرضه پرسپلیس. این کادر در شرایط بحرانی نشون میده که هیچی تو چنته نداره تا حالا هم همش بی عرضه بوده. مدیر بی تجربه که حرفش برو نداره

 6. arya گفت:

  ۹

  ۱

  بدبخت بیچاره هایی همیشه هستند که از قهرمانی های پرسپولیس عذاب می کشند و از حسادت می میرند. همگی هم در کمیته اخلاق و کمیته انضباطی مشغول دشمنی با پرسپولیس و کمک به استقلال و سپاهان و تراکتور هستند. هیچ انسان عاقلی باور نمی کند که اگر بیرانوند بازیکن استقلال , سپاهان و یا تراکتور بود جز مبلغی ناچیز حکمی صادر نمی شد؟ این ها فقط نمایش فرومایگی فرومایگان است که هنر دیگری ندارند.تعجب می کنم از زن و بچه های خودشان خجالت نمی کشند با این کارها.

 7. بهروز گفت:

  ۱۱

  ۲

  چه ششتقلالی چه پرسپولیسی و چه سپاهانی و …
  باید با همه بازیکنان بد اخلاق و پرخاشگر برخورد بشه
  فرق نمیکنه از چه تیمی باشه . فوتبالیستهای ما خیلی پرخاشگر شدن و باید از طرف باشگاه هم حتی جریمه بشن .
  واقعا از تیم ما بیرانوند و شجاع دیگه شورشو درآوردن
  دوتاشون تو پست خودشون بهترین بازیکنان ایرانن ولی متاسفانه خیلی وارد حاشیه میشن

 8. محمدی گفت:

  ۱۲

  ۱

  چندسوال از کمیته اخلاق دارم. آقایون چرا مجیدی سرمربی استقلال که وزیر و … را زیر سوال برد و به تیم پرسپولیس تهمت زد به کمیته دعوت نکردین؟! به نطر شما تهمت پراکنی ایشان آن هم در این سطح از رفتار بیرانوند کمتر بود؟! راستی برخورد و تهمت مجیدی به ان مامور پلیس راه، جرمش کمتر از جرم بیراوند بود؟! چرا ایشان را دعوت و محکوم نکردین؟! آیا برخورد دژاگه با آن تماشاگر کمتر از کار بیرانود بود؟! آیا برخورد منشا با آن تماشاگر کمتر از برخورد بیرانود بود؟! چرا مجیدی را به جلسه نکشوندین و دژاگه و منشا را بخشیدین ولی این جریمه سنگین را برای بیرانوند تعیین کردین؟! مگر قوانین شما برای باشگاه پرسپولیس با بقیه باشگاهها فرق میکنه؟! ما که نمیفهمیم قضیه چیه؟ لطفا توضیح بدهید تا ذهنمون بیراهه نره!!

 9. افسانه ۱۳دلاور گفت:

  ۱۱

  ۲

  به مجموعه پرسپولیس هشدار میدم که دارن از بی عرصگی و بیخیالی و صعف کادر مدیریتی پرسپولیس نهایت سواستفاده رو میکنند و برای بازی نیمه نهایی جام حذفی نقشه هایی در سر دارند و این سکوت کثیف تاج و مافیای اصفهانی در قبال این بازی بیجهت نیست دقیقا برنامه اینه که به بهانه ناامنی در اصفهان کلاه گشادی سر پرسپولیس بگذارند و حق مسلم هواداران ما رو در اصفهان بخورند و به ابم روش اقای عرب ،اقای خبیری مراقب باشید این سکوت جانبدارانه و تعلل فدراسیون و تاج چولاق بیجهت نیست مبادا بر سر حق هواداران معامله ای کثیف انجام بشه اگه قرارباشه به بهانه ناامنی و با تهدید به حمله و اشوب قوانین ساده برگزاری مسابقات نقص بشه که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه و دیگه هر تیم شهرستانی به این بهانه هیچ هوادار پرسپولیسی رو به ورزشگاه راه نمیده ویک بدعت بد و ناجوانمردانه ای گذاشته میشه واقعا خاک تو سر ارگانهای امنیتی و انصباطی که بازیچه دست یک مشت لمپن بی سروپای اصفهانی شده اند قطعا کاسه ای زیر نیمکاسه است و نقشه شومی علیه پرسپولیس چیده شده است اگه این بی همه چیزا متن صریح ایین نامه سازمان لیگ رو اجرا نمیکنند پرسپولیس هم نباید زیر بار این بازی بره و حداقل باید بازی رفت و برگشت بشه یا در شهر بیطرف برگزار بشه اینا دیگه کیند؟؟؟فردا میگند افساید و پنالتی و کرنر رو هم قبول ندارند امیدورام مدیریت پرسپولیس هم تو این مسئله خودی نشون بده

 10. بهروز بابائی گفت:

  ۱۳

  ۱

  چه جالب بند و آیین نامه قانون فقط برای پرسپولیس هست ولی منشا ، که زد یارو رو ترکوند هیچ قانونی نبود ، از فرناز جون تست الکل میخوان نمیده به مامور توهین میکنه بند و قانون نبست ، چقدر شما نامردو پست هستید

 11. رضا گفت:

  ۱۱

  ۱

  از سکوت بیش از حد هواداران پرسپولیس سو استفاده میکنند
  وای بر این کمیته که بازیکن هوادار را میزند و یه جلسه محرومیت، آون یه بازیکن تهدید به خونریزی میکند فقط یه جلسه محرومیت آون تیم هوادارانش نیروی انتظامی رو با چوب میزنند اما نیروی انتظامی شکایتی نداره از اونا؟ فیلم اونم موجود هست کمیته بی اخلاق،
  بله توی این دوره زمونه باید پرخاشگری کنی که حقت بهت بدن وگرنه با حرف فقط روبه روی خودتو، رودار میکنی
  درضمن کمیته بی اخلاق اگه خدا نخواد حتی یه برگم زمین نمیفته،
  یاعلی

 12. پسر پرسپولیسی گفت:

  ۱۴

  ۱

  در این که بیرانوند بچگی کرد بحثی نیست. ولی خداوکیلی باید یکی اون سرباز رو هم مواخذه کنه که چرا بجای انجام وظیفه رفتی سلفی بگیری؟؟؟
  بابا ما هم سربازی رفتیم بخدا، ترک پست خودش تخلفه و جریمه داره.
  هرچند که مشکل اصلی ما پرسپولیسیها با کمیته … انظباطی هستش.
  کار منشا زشت تر بود یا این؟ کار فرشید اسماعیلی با هوادار خودشون بدتر بود یا این؟
  کار اشکان دژاگه بدتر بود یا این؟ اصلا چرا حکم بازی ما با سپاهان رو هی عقب میندازید و لفطش میدید؟؟
  کاشکی این درد عدالت داشتن برا همه یکسان اجرا بشه. ولی ظاهرا یه عده در مقابل عدالت برابرترند!!!!
  عدالتم آرزوست

 13. سیروس گفت:

  ۱۲

  ۱

  اقا تونخدا قسم حتما چاپ کن ………چرا باشگاه از حقوق حقه تیم مظلوم پرسپولیس دفاع نمیکنه …مگه بیرانوند چکار کرده….چرا رفتار مجیدی با مامور پلیس .‌…یا کتک کاری منشآ با تماشاگر …‌یا عربده کشی و بزن بزن دژاگه مجازات نداشتن ؟؟؟؟ چرا طرفدار سپاهان ورزشگاه راتخریب کردن و مامور نیرو انتظامی را از بالا پرت کردن تو زمین اب از اب تکون نخورد ‌…‌چرا طرفدار تراکتور علاوبر ورزشگاه حتی شهرو ب اشوب کشیدن هیچ اتفاقی نیوفتاد …نمونه این دست کارا زیاد فقط وفقط تنبیهات برای پرسپولیس در نظر گرفته میشود …شرمتان باد این است عدالت الهی ؟؟؟؟؟؟

 14. شعله سرخ گفت:

  ۲

  ۱

  سربازی نرفتی نمیدونی

آمار بازدید:

بازدید امروز: 21613 بازدید

بازدید دیروز: 59877 بازدید

بازدید کل : 12997017 بازدید

افراد آنلاین: 16 نفر