یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
بالا داخلی سه
 |  ۱۴/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸
  |   نظرات: ۳۴ نظر
3,557 نفر بازدید

قطعی شدن صعود و قهرمانی و خیال راحت سرخپوشان / ایرادهایی که نباید از آن چشم‌پوشی کرد

پرسپولیس نیوز : هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته برگزار شد و پرسپولیس با تساوی مقابل نسف قرشی صعود خود به مرحله یک هشتم نهایی را قطعی کرد.

حالا که قهرمانی لیگ و صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان هر دو قطعی شده‌اند خیالمان از نتیجه گیری راحت شده و می توان برخی ایرادها را برشمرد، ایرادهایی که با وجود نتیجه‌گیری در کمال تعجب اعتراض و انتقادات حجم پرشماری از هواداران را به دنبال داشته است.

به ترکیب پرسپولیس در پایان بازی با نماینده ازبکستان نگاه کنید. ۱۰ مدافع و هافبک در زمین بدون مهاجم. چرا پرسپولیس مهاجم رزروی حتی در سطح لیگ یک در فهرست خود ندارد تا پس از جدایی طارمی در صورت آماده نبودن علیپور و منشا و خروج آنها از ترکیب به کار گیرد.

با توجه به بازی آسان السد و مسجل شدن صعود پرسپولیس استراتژی حفظ بازی و قطعی کردن صعود با تساوی منطقی بود اما این منطق تا زمانی قابل توجیه است که در جای مناسب و در مقطع مناسب به کار گرفته شود. مقاطعی که نیاز به کسب نتیجه است، همچون بازی با راه آهن که برتری سه بر صفر برای قهرمانی لیگ پانزدهم لازم بود، دو فصل اخیر جام حذفی که در ۱۲۰ دقیقه کار به جایی نرسید و به ضربات پنالتی کشید، دربی برگشت لیگ شانزدهم که نیاز به جبران شکست سه بر یک بود و یا دربی برگشت لیگ هفدهم که نیاز به جبران باخت یک بر صفر بود اما تا دقیقه نود اتفاق مورد انتظار رخ نداد.

پرسپولیس برانکو در مجموع در جبران نتیجه چندان موفق نبوده و در بازی‌هایی که گل نخست را دریافت کرده ۱۵ باخت ۱۰ تساوی و ۱ برد کسب کرده است.

داوری، بدشانسی، برنامه ریزی‌های عجیب و ناعادلانه و چندین و چند مورد دیگر بارها عنوان شده و باز هم درباره آنها گفته خواهد شد اما بدون شک ضعف در خرید ستاره های جوان و ناشناخته هم ضعف بزرگ پرسپولیس در سال های اخیر بوده که هم متوجه مدیریت است هم کادر فنی.

احسان علوان زاده، آقایی(قرضی جدا شده)، طاهرخانی، آدام همتی، عباسیان، محمدامین اسدی، سعید حسین پور، احسان حسینی و… کجا هستند و با توصیه چه کسی به پرسپولیس آمده اند؟ اگر با کیفیت هستند چرا هرگز بازی نمی کنند و اگر کیفیت لازم را ندارند بر چه اساسی و با چه مکانیزمی تایید و خریداری شدند؟

چرا در مواقع مواجهه با بحران‌ها به هیچ کاری نمی آیند. چرا وقتی کمبود بازیکن داریم و مجبور به تعییر پست چندین بازیکن می‌شویم هیچ کدام به کار نمی آیند‌. چرا حتی در میان فرعی ترین و آخرین گزینه‌های تغییرات هم نیستند. آیا فقط قرار است پول ناچیزی بگیرند و لیست پر کنند؟

مجید حسینی، نورافکن، حسین حسینی، فرشید اسماعیلی، آرمین سهرابیان، مهدی قائدی و… چندین بازیکن جدید هستند که در یکی دو سال اخیر بدون نام و نشان به استقلال تزریق شده‌اند و در کنار خریدهای بزرگ و اسمی این تیم قرار گرفته‌اند. ورودی جدید پرسپولیس در این مدت چه بوده است. پرسپولیس در بن‌بست ها به چه کسی دل بسته است.

به ترکیب اولیه پرسپولیس در بازی شب گذشته دوباره نگاه کنید. کدام یک خریدهای فصل جدید بوده اند؟ فقط و فقط به نام سیامک نعمتی می‌رسیم و ۱۰ بازیکن دیگر همان بازیکنان باقی مانده از فصل گذشته بودند.

گادوین منشا، شجاع خلیل زاده، سیامک نعمتی، شایان مصلح، شاهین عباسیان، بشار رسن، ادم همتی، سعید حسین‌پور، احسان حسینی، محمدامین اسدی، سامان نریمان جهان، سروش رفیعی، شهاب کرمی فهرست بلند خریدهای پرسپولیس در دو پنجره قبلی نقل و انتقالات که در مقطع فعلی اثری مثبتی از اکثر آنها دیده نمی‌شود تا حداقل بار خستگی از روی دوش ترکیب اصلی تیم برداشته شود. مسئولیت این خریدها را چه کسی به عهده می‌گیرد؟

به همه اینها باید محرومیت از نقل و انتقالات خرید بازیکن جدید هم اضافه شود تا مشخص شود شرایط چقدر پیچیده است. در این شرایط است که استفاده بهینه از داشته‌های موجود و حفظ عناصر موثر بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می‌کند.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

34 Responses to “قطعی شدن صعود و قهرمانی و خیال راحت سرخپوشان / ایرادهایی که نباید از آن چشم‌پوشی کرد”

 1. نصیر گفت:

  ۰

  ۰

  این مقاله عالی بود! دست نویسنده درد نکند

 2. هودار گفت:

  ۰

  ۰

  همیشه و در حال انتقاد بوده و هست چه تیم نتیجه بگیرد یا نگیرید عده ای موافق و عده ای مخالف
  هستند و به ساز کدام دسته باید رقصید…….. اگر فوتبال ما حرفه ای بود و باشگاها خصوصی بودند میشد کاری کرد فوتبال ایران که دولتی هستش و رانت و زدوبند و دلالی هستش چگونه و
  چطور میشود دست این افراد را از ورزش کوتاه کرد در ایران در همه کارها با آشنا و رانت کاری
  پیش میرود چه از لحاظ فسادهای اقتصادی و چه از لحاظ کارهای سالم و سازنده ولی آخرش به فساد
  مالی و منافع شخصی ختم میشود تا منافع تیمی و باشگاه و سازندگی باشگاها؟؟؟؟

 3. shman گفت:

  ۱

  ۰

  برانکو با آوردن برادرش کیفیت تیم را بایین آورد وضربه مهلکی به موقعیت خودش زد .بنظر من قرارداد دوساله با برانکو اشتباه بود وباید یکساله قرار داد میبستند .هیچکس در فوتبال از سر تا ته نباید از جایگاه خودش مطمئن باشد.چون انگیزه ومیل رقابت را دراو ازبین میبرد .به بازیکنانی مثل ماهینی نگاه کنید چون از فیکس بودنش مطمئن است هیچ تلاشی برای رفع نقاط ضعفش نمیکند .مگر شفر با استقلال معجزه کرد؟ خیر فقط رقابت بین بازیکنان را تشدید کرد ازرحمتی شروع کرد تا بقیه حساب کار دستشان آمد .شجاعیان که داشت نابود میشد شفر اورا به بهترین مهره تبدیل کرد .یا قربانی واسماعیلی وغیره .اما تیم برانکو درواقع نه مهره دارد ونه رقابتی .ما هم نمیدانیم علوان زاده وطاهر خانی واسدی وهمتی چرا نیمکت را اشغال کرده اند؟

 4. م س ل گفت:

  ۰

  ۰

  آفرین
  درود بر شما
  بسیار عالی و فنی نقد کردید
  انشاءا…که پرسپولیس با این کادر فنی بسیار عالی و بازیکنان حفظ بشه. وبرا سال آینده با قدرت چند برابر وارد بشه.هم محرومیت نقل و انتقالش برطرف بشه. هم از بازیکنان جوون
  استفاده بشه که به مشکل نخوریم.
  اما امسال تو اینکه قههرمان آسیا میشیم شک نکنید

 5. 36 گفت:

  ۱

  ۰

  خب به سلامتی مسلمان هم که داره میره.برانکو تیم رو ترکوند رفت پی کارش. بقیه بازیکنا هم احمقن اگه بمونن.دقت کردین چرا بازیکنای دعوت شده پرسپولیس به تیم ملی کم شدن به جاش استقلالیا زیاد شدن؟ فقط بخاطر هوش بالای مربیشونه.برانکو مربی خوبیه ولی وقتی لج میکنه هیچی رو نمیبینه حتی توحاشیه رفتن تیم رو.مثل شرایط الان تیم.این تیم تو مرحله بعد حذف میشه قول میدم

 6. hamid گفت:

  ۰

  ۰

  سلطانی فرحیاکن وزارتو رها کن.اصفهانیان حیا کن داوری رو رها کن.ورزش مافیایی نمیخایم نمیخایم.

 7. alireza گفت:

  ۰

  ۰

  سلام
  متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم ,دوران افول تیم محبوبم پرسپولیس فرا رسیده ,زیرا که سیاست وزارت ورزش همینه
  چون دو بار قهرمان شدیم ,به مزاق بعضیها خوش نمیاد ,پس این دفعه نوبت کیسه است که به اوج برسه
  با این رویه که اربابان در پیش گرفتن ,و ستاره های پرسپولیس یکی یکی دارن پر میکشن ,مطمئن باشید یک کاسه ای زیر نیم کاسه است
  اینجاست که هوادار پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا نباید ساکت بشینه ,و نباید اجازه بده تیم محبوبم رو پر پر کنن ,که به اصطلاح ,تیم کثیف استفراغ رو به اوج برسونن
  بعد با سیاست یکی به نعل و یکی به میخ ,در دربی بعدی ,با سیاستهای فرمایشی ,پرسپولیس رو برنده کنند و هوادار رو دلخوش کنند به اینکه دربی رو بردیم
  از هواداران واقعی تیمم استدعا دارم از الان حواستون به تیم محبوبمون باشه ,اجازه ندید و اجازه ندیم تیم قهرمانمون رو از عرش به زیر بکشن
  زنده باد ارتش سرخ

 8. هوادار تیم اول تهران گفت:

  ۲۰

  ۲

  پرسپولیس از کی یه تیم شاد و بی رقیب شد؟درست از زمانی که به سیستم ۴/۱/۳/۲ رو آورد ، جایی که ۲ هافبک دفاعیو کرد یک نفر و به جاش از سیستم تک فوروارد نوک (آفت فوتبال زیبا) به سیستم ۲ فوروارد رو آورد . جایی که اومد با یک هافبک دفاعی تکنیکی ، باهوش و رو به جلو مثل نوراللهی به همراه ۳ هافبک خلاق (احمد زاده ، مسلمتن ، عالیشاه) و طارمی ، علیپور در خط حمله ، بهترین دربی ۲۰ سال اخیرو ۴-۲ برد.
  چون سیستم ، سیستم خوبی بود حتی با جابجایی برخی بازیکنا مثل امیری ، کامیابی نیا ، منشا …. بازهم این طراوت ادامه پیدا کرد.
  اما از کی پرسپولیس طراوت و شادابیشو از دست داد ؟ از وقتی که به سیستم ۴/۲/۲/۲ یا ۴/۲/۳/۱ رو آورد ، تمام بازیکنا وسط زمین جمع شدن ، فقط و فقط به خاطر اصرار به فیکس بودن ماهینی و ربیع خواه . انگار وحی ششده که اینا باید حتما باشن . ماهینی از مدافع راست و چپ گرفته تا دفاع آخر باید باشه و وای به روزی که این چهار پست پر باشه ، اونوقته که میاد هافبک دفاعی و عملا انگار یکی از هافبک های پرسپولیس کم میشه ، چون تو این پست ماهینی جز اوت انداختن کار دیگه ای انجام نمیده و از اون وحشتناکتر اینکه ، زوج ربیع خواه و ماهینی با هم هافبک دفاعی وایسن ، او موقع است که ۲ هافبک دیگه باید دوبرابر بدون تاشاید بتونن در طول ۹۰ دقیقه ۲ تا موقعیت گل بسازن.
  خیلی سخت نیست ، براحتی میشه آمار حرکات مثبت این دو بازیکن و شرایط تیم وقتی این دو نفر فیکس هستنو (خصوصا در پست هافبک دفاعی) در آورد.
  نمی دونم آقای برانکو با این همه سال تجربه چی تو این دو نفر میبینه که ۳۰ میلیون پرسپولیسی نمی بینن؟!
  فقط میدونم که که فقط یه نفر تو دنیا هست که ماهینی و ربیع خواهو به امثال نورالهی ، کمال ، مسلمان ، نعمتی ، منشا ، حتی مصلح و حتی رامین رضائیان پارسال …ترجیح میده…
  ۲ ساله حضور این دو که واقعا سطح فنیشون از پرسپولیس پائین تره باعث روند حجومی کن و به تناسب اون کاهش موقعیت گل میشه ، باعث کاهش انگیزه بازیکنایی میشه که به وضوح از اونا بهترن اما همیشه نیمکت نشین هستن میشه . . .
  فقط میشه گفت سالهاست پرسپولیس حداقل یه بازیکن تحمیلی و رو مخ هوادار داره ، از اون قدیما ، زمان علی پروین گرفته که هلالی و رافت بود ، تا بعدتر بادامکی ، مامانی ، کفشگری ، تا این اواخر ، خالقی فر و حالا ماهینی و ربیع خواه ….
  ما هم قبول داریم بی حاشیه بودن ، خوش اخلاق بودن ، همیشه تمرین خوب کردن ، حرف گوش کردن….همه اینها عالیه ، اما کافی نیست . اینجا پرسپولیسه با چند ده میلیون هوادار که نتیجه میخواهد ، بازی خوب ، هجومی و پرگل میخواد…غیر از این چیزا سطح فنی بالا و استعداد می خواد . نهایتا مثل طارمی ، رضائیان و مسلمان ، ماهی یه بار مربی گوششونو میپیچونه تا از جاشون درنیاین و به جاش تیم بهترین نتایجو میگیره با بهترین سطح فنی
  من جای نعمتی ، مسلمان ، نورالهی ، رسن ، مصلح و….بودم ، عمرا نمیموندم پرسپولیس . چون هرچقدرم که خوب باشن بازم باید پشت خط امثال ماهینیو ربیع خواه وایسن.

  • سعید حسینخانی گفت:

   ۲

   ۰

   دمت گرم حرف دلمو زدی این افراد رو مخ هوادار از اول تا الآن بود و هست نمیدانم چه کسی اینارو داره تحمیل میکنه، ژاوی با ژاوی بودنش در زمانی که میتونست باز هم برای بارسلونا بازی کنه برای اینکه در روند رو به رشد تیم تعللی ایجاد نشه از تیم کنار گذاشته میشود ولی در پرسپولیس یک بازیکن باکیفیت رو کنار میذارن و یک بازیکن بی کیفیت و مخل تاکتیک وارد زمین میکنن.
   ادموندبزیک و حمید استلی و عارف محمد وند و بادامکی بازکنان خوبی بودند ولی در سالهای آخر بازیشون در پرسپولیس یک بازیکن تحمیلی بودند، بازیکنانی هم مثل بهادر عبدی، مامانی، سامان آقازمانی، سهراب انتظاری، در لحظاتی از بازی فقط خوب بودند ولی در کل بازی اصلا یک بازیکن سطح پایین بودند ولی نمیدانم چرا به اینا بازی میدادند.
   من هیچ وقت یادم نمیره در سالهای نچندان دور همین ماهینی با دفاع بدش مقابل سپاهان در فینال جام حذفی موجب باخت به سپاهان شد.
   نمیدانم تا کی باید ربیع خواه را در زمین بازی تحمل کنیم…….
   حالا بگیم یکی اینارو از بیرون تحمیل میکنه اما تاکتیک بد تیم در برخی بازیها مشخص میکنه برانکو دیگر نقشه ای برای بردن بازیها ندارد. و سردرگم کار میکند. اما هر مربی باید به نظر هوادار احترام بگذارد تا در مقابل هوادار هم به مربی و بازیکنان احترام بگذارند. وقتی مربی به احساسات هواداران برای دیدن بازی خوب برخی بازیکنان که مورد علاقه هوادار هستند کم لطفی میکند یعنی هوادار براش هیچ اهمیتی ندارد. هوادار یک قاضی خوب برای خوب بودن تیم یا بد بودن تیم است. دو سال پیش تیم اوایل فصل میباخت ولی خیلی خوب بود و هوادار این را میدانست و تیم را حمایت میکرد و این خوب بودن نتیجه اش قهرمانی در دو فصل پی در پی بود ولی الآن تیم بد بازی میکند و بازکنانی هم دارن بد بازی میکنن و هوادار هم میداند حتی اگر هم تیم پیروز هم بشود هوادار این فهم را دارد که بداند تیم دارد بد بازی میکند و در مراحل بهد لیگ قهرمانان دچار مشکل و باخت خواهد شد. ولی در این باشگاه بزرگ پایتخت کسی نیست به این موضوع توجه کند… حیف و صد حیف………

  • رضا گفت:

   ۱

   ۰

   کاملا با این نظر دوستمون موافقم و پیشنهاد من اینه که کمیته ی فنی باشگاه این موضوع رو بررسی کنن که چرا تحت هر شرایطی باید ماهینی بازی کنه و ربیع خواه هم با وجود کیفیت فنی پایین به نوراللهی ترجیح داده میشه . من اصلا متوجه نمیشم حداقل خود برانکو هم در این مورد توضیح فنی نمیده و وفقط کلی گویی میکنه .

  • Perspolisviva گفت:

   ۲

   ۰

   نقد منصفانه و بدون توهینی بود . کاملا موافق هستم.کلا برانکو از وقتی طارمی رفت ۴۴۲ لوزی رو به ۴۴۲ خطی تبدیل کرد و پدر تیم رو در آورد.خدا کنه دست از لجبازی برداره و با وجود ۲ تا از بهترین بازیسازهای لیگ یعنی مسلمان و بشار حداقل یکیشون رو بازی بده.
   یه مورد هم در مورد آسیا بگم. الان دیگه فقط الدحیل و السد قوی هستن با یکم تلاش میشه به فینال آسیا صعود کرد فقط باید این مرحله بعد رو هر طور شده رد کنیم ازین میترسم که السد رو ببریم ولی الجزیره هم الاهلی رو ببره و دوباره بخوریم به الاهلی!

 9. مسعود666666 گفت:

  ۵

  ۰

  منم با دوستان درباره جوان‌گرایی تیم بشدت موافقم. ضمن اینکه تیم به نیروی جوان و با انگیزه بشدت نیاز داره و اینکه بازیکن ها بدونن رقیبی هم وجود داره…الان قلی زاده و یونس دلفی و آزادی (بازیکن تراکتور) خوب نشون دادن. ما هم می تونیم قطعا
  بعضی وقتا بازیکن های تیم جوری اشباع شده و بی انگیزه بازی می کنند که روحیه هوادارا روهم پایین میارن…

 10. hami گفت:

  ۷

  ۰

  بیشتر دوستان درست گفتن ا از نظر بازیکن مشکلی نداریم و این احتیاط بیش از حد برانکو که بازیکنای جوونمون کم اثر هستن ما قهرمان شدیم یادنهایتا میشیم صعود هم کردیم اما بد بازی میکنیم صلابت نداریم بد بازی کردن بالاخره یه جا منجر به نتیجه نگرفتن میشه بر عکس خوب بازی کردنی که ممکنه نتیجه نده تو بازیای اول ولی بلاخره تیم نتیجه میگیره ترسم از اینه که تو جای حساسی نتیجه نگیریم یه حسرت بزرگ رو دلمون بمونه پس این حقو به خودمون میدیم که راضی نباشیم و انتقاد کنیم که خدایی نکرده حسرت نخوریم

 11. مهرشاد گفت:

  ۹

  ۶

  اینارو همه بزارید به پای بی عرضگی و بزدلی برانکو همین صادق محرمی که الان اینقدر خوب بازی میکنه اوایل که اومده بود پرسپولیس اصلا بازی بهش نمی رسید حتی به عنوان تعویضی خوب یادمه یه بازی ماهینی نمیتونست بازی کنه برانکو مجبور شد بازیش بده که اتفاقا خیلی خوبم بازی کرد بعد از اون دیگه مجبور شد بیشتر بهش بازی بده جالب اینجاست که ما هوادارا چقدر کامنت میدادیم که بابا امثال صادق محرمی و ساسان انصاری بازیکنای خوبی هستن و باید بیشتر بازی کنن ولی حرف هوادارا کجا کارای برانکو کجا؟؟؟
  شک نکنید اگر هر کسی به جز برانکو مربی پرسپولیس بود قائدی میومد پرسپولیس چون هم ماهینی هم طارمی بوشهری بودن و راحت میتونست بیاد و بازی کنه ولی وقتی میدید برانکو به هیچ جوونی میدون نمیده قید پرسپولیس رو خیلی راحت زد

 12. رامین گفت:

  ۶

  ۵

  دلیلش خیلی سادس، سطح لیگ بالا رفته دیگه نه تنها پرسپولیس نه هیچ تیم دیگه ای نمیتونه با اقتدار نتیجه بگیره تا بتونه به جوونا میدون بدن. مثلاً اگه پرسپولیس توی بازی با سه چهار گل جلو باشه می‌تونه تو هر بازی چند تا جوون بیاره ولی وقتی اختلاف گل یه دونه باشه مربی نمیتونه ریسک کنه.

  • هوادار تیم اول تهران گفت:

   ۳

   ۰

   پرسپولیس از کی یه تیم شاد و بی رقیب شد؟درست از زمانی که به سیستم ۴/۱/۳/۲ رو آورد ، جایی که ۲ هافبک دفاعیو کرد یک نفر و به جاش از سیستم تک فوروارد نوک (آفت فوتبال زیبا) به سیستم ۲ فوروارد رو آورد . جایی که اومد با یک هافبک دفاعی تکنیکی ، باهوش و رو به جلو مثل نوراللهی به همراه ۳ هافبک خلاق (احمد زاده ، مسلمتن ، عالیشاه) و طارمی ، علیپور در خط حمله ، بهترین دربی ۲۰ سال اخیرو ۴-۲ برد.
   چون سیستم ، سیستم خوبی بود حتی با جابجایی برخی بازیکنا مثل امیری ، کامیابی نیا ، منشا …. بازهم این طراوت ادامه پیدا کرد.
   اما از کی پرسپولیس طراوت و شادابیشو از دست داد ؟ از وقتی که به سیستم ۴/۲/۲/۲ یا ۴/۲/۳/۱ رو آورد ، تمام بازیکنا وسط زمین جمع شدن ، فقط و فقط به خاطر اصرار به فیکس بودن ماهینی و ربیع خواه . انگار وحی ششده که اینا باید حتما باشن . ماهینی از مدافع راست و چپ گرفته تا دفاع آخر باید باشه و وای به روزی که این چهار پست پر باشه ، اونوقته که میاد هافبک دفاعی و عملا انگار یکی از هافبک های پرسپولیس کم میشه ، چون تو این پست ماهینی جز اوت انداختن کار دیگه ای انجام نمیده و از اون وحشتناکتر اینکه ، زوج ربیع خواه و ماهینی با هم هافبک دفاعی وایسن ، او موقع است که ۲ هافبک دیگه باید دوبرابر بدون تاشاید بتونن در طول ۹۰ دقیقه ۲ تا موقعیت گل بسازن.
   خیلی سخت نیست ، براحتی میشه آمار حرکات مثبت این دو بازیکن و شرایط تیم وقتی این دو نفر فیکس هستنو (خصوصا در پست هافبک دفاعی) در آورد.
   نمی دونم آقای برانکو با این همه سال تجربه چی تو این دو نفر میبینه که ۳۰ میلیون پرسپولیسی نمی بینن؟!
   فقط میدونم که که فقط یه نفر تو دنیا هست که ماهینی و ربیع خواهو به امثال نورالهی ، کمال ، مسلمان ، نعمتی ، منشا ، حتی مصلح و حتی رامین رضائیان پارسال …ترجیح میده…
   ۲ ساله حضور این دو که واقعا سطح فنیشون از پرسپولیس پائین تره باعث روند حجومی کن و به تناسب اون کاهش موقعیت گل میشه ، باعث کاهش انگیزه بازیکنایی میشه که به وضوح از اونا بهترن اما همیشه نیمکت نشین هستن میشه . . .
   فقط میشه گفت سالهاست پرسپولیس حداقل یه بازیکن تحمیلی و رو مخ هوادار داره ، از اون قدیما ، زمان علی پروین گرفته که هلالی و رافت بود ، تا بعدتر بادامکی ، مامانی ، کفشگری ، تا این اواخر ، خالقی فر و حالا ماهینی و ربیع خواه ….
   ما هم قبول داریم بی حاشیه بودن ، خوش اخلاق بودن ، همیشه تمرین خوب کردن ، حرف گوش کردن….همه اینها عالیه ، اما کافی نیست . اینجا پرسپولیسه با چند ده میلیون هوادار که نتیجه میخواهد ، بازی خوب ، هجومی و پرگل میخواد…غیر از این چیزا سطح فنی بالا و استعداد می خواد . نهایتا مثل طارمی ، رضائیان و مسلمان ، ماهی یه بار مربی گوششونو میپیچونه تا از جاشون درنیاین و به جاش تیم بهترین نتایجو میگیره با بهترین سطح فنی
   من جای نعمتی ، مسلمان ، نورالهی ، رسن ، مصلح و….بودم ، عمرا نمیموندم پرسپولیس . چون هرچقدرم که خوب باشن بازم باید پشت خط امثال ماهینیو ربیع خواه وایسن.

 13. متین گفت:

  ۶

  ۰

  با سلام خدمت پرسپولیسی های عزیز باید خدمتتون عرض کنم مشکل اساسی از جایی شروع شد که مدیران باشگاه دروغ گفتن ولی همه چیرو کتمان کردن و الان داریم درس این دروغ گویی هارو پس میدیم و از نقل انتقالات محرومیم تا زمانی که پرسپولیس کبیر به بخش خصوصی واگذار نشده وضعیت همین گونه خواهد بود مدیرانی که انتخاب میشن فقط قادرن حرف مدیران ارشد بالا سری خودشون رو گوش بدن و عمل کنن فقط خصوصی سازی با فکر و تعمل میتونه تیم موفق کنه تیم های دولتی مثل بره میمونن که به نفهشون باشه چاقش میکنن وگرنه بعد یه مدت میزارن کنار و این باعث این مشکلات میشه متاسفانه ما الان توی این مرحله قرار داریم و تنها راهش اعتراض کتبی و تجمع هواداران که باید انجام بشه که نمیشه

 14. رضا گفت:

  ۳

  ۱

  ترکیب هم این بود
  بیرانوند،سیدجلال،شجاع،محرمی ،انصاری،کمال،احمدزاده ،امیری،مسلمان ،علیپورومنشا، هرچندشخص بنده بااحمدزاده مخالفم

 15. رضا گفت:

  ۵

  ۱

  توکانال پرسپولیس یه نظرسنجی ازهواداران انجام گرفت برای ترکیب ایدئال هرچند روز یه بازیکن اصلی وتعویضی نظرسنجی شدهواداران فهیم بهترین ترکیب روانتخاب کردن چون این یه نظرسنجی تقریبا جامه ایست جاداره این نظرات یه جوری به گوش برانکو برسه شایدترتیب اثربده آخه هواداران هم سهمی تواین تیم دارن بایدبه نظرآنها احترام گذاشت

 16. Eshghe perspolis گفت:

  ۸

  ۰

  نقد بسیار خوب و به موقعی بود، امیدوارم برانکوی عزیز این گونه نقدها رو بخونه و به کار ببنده، اینجوری پیش بریم سال دیگه دوباره دوره مظلومی و استیلی رو شاهد خواهیم بود.
  سرافراز و برقرار و استوار پرسپولیس

 17. ۶۶۶۶ گفت:

  ۷

  ۰

  اگه جوانگرایی کنیم خیلی بهتره چون جوان ها خیلی انگیزه دارن و حتی اکه نتیجه نگیریم حداقل ۴ تا جوان رو به فوتبال معرفی کردیم مثل محرمی

 18. اسد گفت:

  ۱۷

  ۰

  نقد خوبی بود . این نقدها و نقد مهندس کلانی و نقد کریم باقری و پیروانی باید به اطلاع جناب برانکو برسد . حالا باید تصمیم گرفت ؛ فردا دیر هست…

 19. Only for iran گفت:

  ۹

  ۱۹

  پروفسور لایک داری جیگر هر چی تو بگی و تصمیمی تو بگیری درسته

 20. حسام گفت:

  ۱۵

  ۱

  بدون شک تیم در پایان فصل به چند بازیکن تراز اول نیاز داره اول از همه دو مدافع وسط چون شجاع مدام کارت میگیره و محرومه و اصلا در حد پرسپولیس نیست وقتی هم که نیست ربیع خواه یا ماهینی که اصلا دفاع نیستند رو میزاره دفاع !! دوم یک هافبک طراح خارجی در حد جباروف حتی اگه گرونقیمت باشه برای موفقیت در آسیا باید خریداری بشه و از همه مهمتر فوروارد و وینگر راست به جای احمدزاده بسیار ضعیف . فوروارد داخلی خوب نیست خارجی امتحان پس داده در حد تیام یا بونجاح

 21. علی.م. گفت:

  ۱۷

  ۰

  ضمن تشکر از زحمات و دانش بالای آقای برانکوی عزیز.
  متاسفانه با توجه به مبارزه با بازیکن سالاری از طرف برانکو، همیشه احتیاط آزار دهنده این سرمربی باهوش،در استفاده از یک عده از بازیکنان خاص ،تازگی و طراوت را از تیم گرفته، من اطمینان دارم بازیکنان جوان ما،آینده ای درخشان دارند ولی همینطور که بسیاری از هواداران عاشق و دلسوز ما قبلا گفته اند باید این جوان ها فرصتی برای خودنمایی و نمایش توانایی خود داشته باشند.امیدواریم برانکوی عزیز،قدرت ریسک خود را بالا ببرد و ما هم بتوانیم بازی های زیبا و هجومی را از تیم محبوبمان ببینیم. با احترام به آقایان ربیع خواه و ماهینی که کمک های زیادی در قهرمانی ما داشته اند، بازیکنان جوان دیگری را جایگزین آنها کرده ، شاید از اعتراض هواداران دلسوز ما کاسته شود.ان شاالله

 22. ح گفت:

  ۱۱

  ۳

  باید بگیم خریدهایی هم ک صورت میگیره ب کار گرفته نمیشن مثل مصلح و منشا و تا یکی ۲بازی قبل نعمتی و یا بازیکنی مثل نوراللهی با این استعداد عالی- چرا تیم یه گروه فنی نداره؟ اینهمه ضعف فنی باید یه هشداری داده میشد –

 23. سهيل گفت:

  ۱۰

  ۳

  بهترین ترکیب اینه: بیرانوند، شجاع، سید جلال، انصاری، محرمی، کمال، نورالهی، مسلمان، احمدزاده، رسن، علیپور

 24. پرسپولیسی گفت:

  ۱۰

  ۶

  به همه ی این نکات بایدلجبازی وکج سلیقگی جناب به اصطلاح پرفسور رااضافه کردکه دراین برهه حساس کینه ی شتریش گل کرده وبالجبازی بامسلمان تیم رابه نابودی می کشاندمردناحسابی موضوعی که این خیابانی هم باتمام نفهمیش به ان اشاره کردوان عدم ارسال توپ های مناسب وراه انداختن خط حمله بخصوص علیپوراست که جناب پرفسوروداداش گلش این رانفهمیدندوموضوع دوم مدیریت ناکارامدومشکوک به کیسه بودن گرشاسبی است که درحال نابودی پرسپولیس ازروی برنامه برای خوش خدمتی به وزارت ورزش است به قول فامیل دورمن دیگه حرفی ندارم

 25. حسام گفت:

  ۱۵

  ۱

  تو دو سال گذشته بازیکنان خروجی ما رو بزارید در مقابل بازیکنان ورودی ببینید شاخ درمیارید یا نه ؟؟!!! سروش رفیعی مهدی طارمی رامین رضاییان محسن بنگر امید عالیشاه اینها هر کدوم ستاره بودند اینها رو مفت دادیم رفت به جاش ربیع خواه رو خریدیم منشا و شایان مصلح که برای نیمکت خریده شده !

  • متین گفت:

   ۶

   ۳

   آقا حسام فکر پولشو هم کردی وزارت خونه فقط برای استقلال خوب خرج میکنه نه برای ما تنها راه درآمد زایی فروش منشا تو نیم فصل

  • ستاره سرخ گفت:

   ۵

   ۰

   مشکل ما عدم بازی گرفتن درست از بازیکناست همین مصلح و منشا توی تیم خودشون عالی بودن در مورد ربیع خواه اما درسته اما اون ازطرف معاون سابق باشگاه توصیه شده بود

 26. حسام گفت:

  ۲۶

  ۱

  متن فوق العاده بود دست نویسنده درد نکنه واقعا قایدی با شونزده سال سن فیکس شده بود که اون اتفاق براش افتاد یا همین نورافکن از هجده سالگی داره بازی میکنه الانم بهترین بازیکن تیمشه اونوخت ما نوه سعید راد رو برای چی خریدیم ؟ آدام همتی اصلا چرا وقتی تیم جلو میافته هم به این جوانها یک دقیقه هم فرصت داده نمیشه ؟؟!!!

آمار بازدید:

بازدید امروز: 36267 بازدید

بازدید دیروز: 62816 بازدید

بازدید کل : 11473698 بازدید

افراد آنلاین: 28 نفر