چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
تبلیغات

تبلیغات

 |  ۱۳/ اسفند/ ۱۳۸۷ - ۱۱:۱۰
  |   نظرات: بدون نظر
11 نفر بازدید

باز هم تویی … ؟!

سه شنبه ۱۳ اسفند (۱۱:۲۰)

مرجع خبری پرسپولیس : «سال ۵۲ بود. قرار بود آتابای رئیس فدراسیون فوتبال بشه، یه جلسه بود که نمی‌خواستند کسی از اون تصویر داشته باشه، ملک عراقی (خبرنگار مجله سپید و سیاه) بی‌خبر از این ماجرا مشغول عکاسی بود که آتابای دوربینش رو می‌شکنه و خبرنگار رو هم کتک می‌زنه»
اما این اولین موردی نیست که بازیکنان، مربیان، مدیران و منسوبین به افراد درجه اول یک تیم، خبرنگاری را مورد نوازش قرار می‌دهند. اولین  واقعه ثبت‌شده در این زمینه، حمله دسته‌جمعی فوتبالیست‌های تهرانی به دفتر نشریه ناهید است که در کاریکاتوری، شکست این تیم در روسیه را به ریشخند گرفته بود.

نسل جدید طرفداران فوتبال اگر کمی‌ به گذشته بنگرند ردپای بسیاری از به اصطلاح اسطوره‌های این مملکت را در این وادی می‌بینند که به شدت مشغول خودنمایی است. حبس یک خبرنگار در سورتمه توسط سلطان، کتک خوردن یک خبرنگار ورزشی به دست مایلی‌کهن در روزهای مربیگری او در تیم ملی، برخورد تهدیدآمیز حجازی با یک خبرنگار در بازگشت مجدد به استقلال که موجب ترک محل تمرین توسط خبرنگار مربوطه شد و البته مضروب شدن یک عکاس ورزشی به دست علی دایی نقاط پررنگی در این پرونده محسوب می‌شوند، زمان زمان تلافی بود و فرصتی برای انتقام. نمونه‌هایی از این دست را البته در آن سوی مرزها هم می‌شود یافت. شلیک کردن دیه‌گو مارادونا به خبرنگاری که در اطراف محل سکونتش خبر تهیه می‌کرد و یا لفظ خاصی که فرگوسن با روبه‌رو شدن با خبرنگار BBC استفاده می‌کند(بازهم تویی حرامزاده؟!!!)

همین چند ماه قبل بود که عده‌ای از ملازمان خداداد عزیزی خبرنگاری را در مشهد به قصد مرگ کتک زدند و یا بیژن کوشکی که پس از آن اشتباه مضحک در داربی دق و دلی‌اش از جملات چارواداری آقای مربی را بر سر خبرنگار بینوای شبکه خبر درآورد. نمونه‌ها البته از نقض فرهنگ توسط مربیان، مدیران و بازیکنانی که در سردر باشگاهشان عنوان فرهنگی هم وجود دارد بسیار است عنوانی که این روزها تا حد از بین رفتن کمرنگ شده.
تصویربردار برنامه‌ای ورزشی که تنها از آنتن جام‌جم پخش می‌شود از روزی می‌گوید که به جرم تهیه تصویر از حاشیه‌های یک بازی توسط یک بازیکن گمنام شهرستانی با لگد پذیرایی شد و البته مدیران شبکه تصاویر این حادثه را به خاطر … بی‌خیال شدند و پخش نکردند. و یا سال‌ها قبل، سلطان پیش از آغاز یکی از بازی‌های تیمش خبرنگاری را تهدید به برخورد فیزیکی کرد که: (یه روز ساعت شیش) و حالا پس از گذشت این همه سال خبرنگار مذکور هنوز طنین صدای پروین را درگوشش نگه داشته که : (ساعت شیش ش ش ش) .

بهانه نوشتن این مطلب کتک خوردن خبرنگار شبکه خبر از دست یکی از لیدرهای منتسب به باشگاه استقلال است. می‌گویند لیدر مربوطه توسط کادر فنی این تیم با اتوبوس فراری داده شده، می‌گویند مدیران این شبکه از این واقعه به خشم آمده‌اند و حتی ممکن است تلویزیون بازی‌های این تیم را تحریم کند. اما ظاهرا لیدر مربوطه از مقربین ژنرال محسوب می‌شود و احتمالا قضیه مثل همیشه با وساطت دوستان و لابی‌های پشت پرده ختم به خیر می‌شود! جالب است ۲۴ ساعت پیش از این یک خبرنگار شهرستانی هم از مارتین رائول کتک خورده بود

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 18749 بازدید

بازدید دیروز: 81182 بازدید

بازدید کل : 7479668 بازدید

افراد آنلاین: 36 نفر