جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۴

تبلیغات

 |  ۲۸/ آذر/ ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
  |   نظرات: ۴۹ نظر
1,018 نفر بازدید

برانکو:۱۰ فرصت گلزنی را از دست دادیم/ از شکست مقابل نفت آبادان ناراضی‌ام

پرسپولیس نیوز: برانکو ایوانکوویچ گفت: به تیم صنعت نفت بابت صعود به نیمه نهایی تبریک می‌گویم و در روزی که ۱۰ فرصت گلزنی را از دست دادیم شکست خوردیم.

برانکو ایوانکوویچ پس از شکست پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی گفت: ابتدا به تیم صنعت نفت بابت صعود به نیمه نهایی تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت بیشتر برای این تیم دارم. ناراحت و ناراضی هستم از اینکه برنده نشدیم. من قبلاً گفتم که هدف‌مان چیست که یکی از این اهداف کسب نتیجه حداکثری در جام حذفی بود، یعنی تا فینال برویم و قهرمان شویم اما حذف در یک‌چهارم نهایی هدف ما نبود.

وی اضافه کرد: خودمان مقصر این حذف هستیم. حدود ۱۰ فرصت گل صددرصد را از دست دادیم. این فوتبال است. بعد از آنکه موقعیت‌های خود را تبدیل به گل نمی‌کنید، حریف از موقعیت خود استفاده می‌کند و در زمان پنالتی‌ها هم تمرکز بیشتری داشت و موفق‌تر عمل کرد. یکبار دیگر به حریف تبریک می‌گویم و بابت هوادارانمان متاسفم که در این هوای بد  آمدند و در کنار ما بودند و تیم ما را تشویق کردند و صمیمانه از آنها بابت این شکست عذرخواهی می‌کنم.

برانکو در پاسخ به سوال خبرنگاری که گفت «به نظر می‌رسید پرسپولیس نبوغ تاکتیکی و برنامه دوم و سوم نداشت»، گفت: باید اعتراف کنم که متوجه این مسئله نیستم. ما ۱۰ شانس صد درصد گل ایجاد کردیم، نمی‌دانم دیگر باید چه کاری انجام می‌دادیم. موقعیت‌ها گل نشدند و این در فوتبال پیش می‌آید. حریف فقط یک شانس داشت که آن هم در زمان تساوی یک بر یک بود. گلش هم که روی یک ضربه کرنر بود.

برانکو درباره شرایط مبهم در برگزاری بازی امروز و تاثیر آن بر روی باخت تیمش گفت: طبیعی است اینکه معلوم نبود بازی برگزار می‌شود یا خیر، یک مقدار تمرکز ما را گرفت، اما این بهانه و توجیه نیست و نمی‌خواهم اینگونه بهانه بیاورم.

سرمربی پرسپولیس درباره تفاوت عملکرد بازیکنانش نسبت به دیدار قبلی با صنعت نفت در لیگ برتر اظهار داشت: قبول دارم که این بازی از طرف ما ضعیف‌تر بود. علی‌رغم آنکه شانس‌های زیادی ایجاد کردیم، اما نسبت به دیدار قبلی ضعیف‌تر عمل کردیم. دیروز هم در کنفرانس خبری گفتم که دو بار بازی با یک حریف آن هم در یک زمان کوتاه راحت نیست. باز هم می‌گویم که این بهانه نیست. ما در لیگ قهرمانان هم این را خواهیم داشت و بازیکنان باید خود را برای چنین موقعیتی آماده کنند.

«پرسپولیس در دو بازی اخیرش در جام حذفی دو بار با ضربه سر گل خورده است. آیا برنامه‌ای برای پوشش این ضعف در لیگ دارید؟» برانکو در پاسخ به این سوال گفت: باز هم می‌گویم ما ۱۰ شانس گل داشتیم از کناره‌ها و شانس‌ها و پاس‌های رو به عقب. همچنین از ضربه ایستگاهی اما متاسفانه نتوانستیم گل بزنیم و طبیعی است زمانی که گل نزنی، مجازات می‌شوی و گل می‌خوری.

برانکو درباره چینش نفرات برای زدن ضربات پنالتی عنوان کرد: من مشخص کردم که هرکسی که آماده‌تر است، پنالتی بزند، چون می‌دانم تقریباً چه کسانی پنالتی‌زن هستند. منشا که خراب کرد، مقابل بادران گل زد. علیپور هم که گل‌های زیادی زده است. متاسفانه امروز دو نفر از پنالتی‌زن‌های فیکس هم ضربات خود را از دست دادند. نعمتی هم بازیکن تازه نفسی بود که شوت‌های خوبی دارد و طبیعی است که او از سایرین سرحال‌تر بود.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

49 Responses to “برانکو:۱۰ فرصت گلزنی را از دست دادیم/ از شکست مقابل نفت آبادان ناراضی‌ام”

 1. فرشاد گفت:

  ۰

  ۰

  هرچی برانکو بگه…! ماهینی از یه سانتر ساده هم عاجز است…! ربیع خواه هم که نگو سلطان پاسهای یک متری است…! کجایی رامین رضاییان که لرزا به جان حریفان می انداختی … با این بازیکنان و افکار محدود برانکو در آسیا بجایی نمیرسیم…ببینید تیم بادران چه کرد با ما…! جای خالی سروش و صادقیان و رضاییان به شدت احساس میشود… ولی افسوس که برانکو دلخوش به امثال ربیعخواه و ماهینی و محرمی است..!

 2. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  بارهاگفتم این تیم باربیع خواه وبرانکو تیم بازیهای حساس وبزرگ نیست.مدیران پرسپولیس یک مربی بزرگ به پرسپولیس بیارید وگرنه توآسیاهم مثل قبل همین آش وهمین کاسه است.دلالهای بی خاصیت هرچی دوست داریدمنفی بدیدخخخخخخ

 3. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  تو به صحنه یادمه نیمه اول شجاع می خواست پاس رو به جلو بده ربیع خواه از راه رسید و پاس عقب داد:)))))که شجاع بهش اعتداض کرد

 4. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  ظاهرا که نمی خوای درس بگیری از این شکست پروفسور جان.منشا از همون موقعیت اولی که خراب کرد سقوط کرد.باید تعویض میشد.مسلمان رو نباید تعویض می کردی عزیز دل برادر.یکی از هافبک دفاعی ها تو باید کم می کرد دوست خوبم….
  امیدوارم لجبازی رو کنار بزاری و همون تیم پارسال که هوادار به عشق دیدن بازی قشنگ ورزشگاه رو پر می کرد،تحویلمون بدی.

 5. یوم جانگ گفت:

  ۰

  ۰

  چرافقط ۵هزاربه ورزشگاه اومده بودن

  • پرسپولیس گفت:

   ۰

   ۰

   خب مشخصه ازنحوه بازی تیم وبرانکووربیع خواه ناراضیند.کمترازاین هم خواهدشد.بیایندتوهوای الوده همون سیستم یکنواخت وتعویضهای همیشگی راببینند؟؟؟؟؟؟؟

 6. مهدی گفت:

  ۰

  ۰

  ما قهرمانیم دوستان.حذفی هم برای نور چشمیهای فدراسیون و فرزند ناخلفش کیسه

 7. حسین گفت:

  ۰

  ۰

  اگر دوستان مارو به کیسه و استقلالی بودن متهم نمیکنند چند کلمه از آقای برانکو و سیستم تکراریشون اعتراض کنم…
  آقای برانکو بازی با دومهاجم که هییییچ هماهنگی با هم ندارند و سبک بازیشان شبیه هم است اشتباه است(هر دو نفر مهاجم نوک هستند و میخواهند فقط گل بزنند)
  بهترین پاسور تیم ما محسن مسلمان است و شما با تعویض تکراریه ایشان تیم را خلع سلاح میکنید…
  علت بازی کردن با دو هافبک دفاعی در تماااام بازی ها اهم از بازی با برزیل و یا آفتابه سازی را هم متوجه نمیشوم…!!!!!!!
  آقای برانکو خواهش میکنم بازی امروز حسین ماهینی را با دقت نگاه کنید و اگر نکته مثبتی دیدید بازی بعد هم ایشان را فیکس قرار دهید(التماس میکنم)
  آقای برانکو اگر تمام بازیکنان پرسپولیس را شما انتخاب کرده اید و بازیکنان نیمکت نشین هم جز آنان هستند پس چرا ما حتی در بازیهای غیر مهم هم از آنها بهره ای نمیبریم!!!!!!!!!
  دوستان خواهش میکنم اجازه دهید از تیم و سرمربیمان نقد منصفانه بکنیم و اگر تمام وقت به به و چه چه کنیم خودمان با دست خودمان تیممان را نابود میکنیم.

 8. Red Road گفت:

  ۰

  ۰

  با تمام وجود از برانکو حمایت میکنم… اما بنظرم برخی اوقات دانش پرفسور دچار چالش میشه! کاملا مشخص بود که منشا تمرکز لازم رو در این بازی نداشت و از اون بدتر که انگیزه ای هم برای جبران از ایشون ندیدیم. واضحه بازیکنی که بطور معمول در نود دقیقه تعویض میشد فقط و فقط بخاطر پنالتی تا دقیقه ۱۲۰ نگه داشته میشه! و اونهم نتیجه ش. عدم دوندگی مناسب، ناتوانی در تاکتیک پرسینگ حریف، عدم فضاسازی مطلوب برای علیپور و بی دقتی در ضربات آخر صددرصدی … ضعفهای منشا البته در این بازی بود. بنظرم با توجه به میدان داری حریف در مرکز زمین و روز بد منشا ، میتونستیم با یه جابجایی مناسب برنده این بازی باشیم. حیف شد حیف. بی صبرانه منتظر خیز بزرگ پروفسور برای سه گانه های آتی هستیم.
  تا ۱۴۰۰ با برانکو

 9. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  سلام#@#@#
  عاشق پرسپولیسم

  پرسپولیس اگه با نقشه شماره
  سوم
  یعنی
  ترکیب رسن و مسلمان و نعمتی و کامیابی نیا و ربیع خواه یعنی ۴٫۲٫۳٫۱ و خروج منشا ، میتوانست مسلط برنده بشن….
  یعنی هافبک های نفت له میشدن

  اینم باید بدونیم همه جلو پرسپولیس محکم بازی می کنند….
  قفل بازی با این ترکیب تعدد هافبک های متنوع شکسته میشه ….

  • قرمزته گفت:

   ۰

   ۰

   فک کنم خیلی بیکاری نه؟ولی یه مطلب رو توی یه صفحه گذاشتی کسی محل به حگواردیولا یعنی داری چرت میگی.باز یه باخت دادیم اونم توی پنالتی همه شدن گواردیولا.
   اینایی ک الان دارن چرت میگن واسه بردهامون حق خوشحالی ندارن

 10. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  سلام#@#@#
  عاشق پرسپولیسم
  پرسپولیس اگه با نقشه شماره
  سوم
  یعنی
  ترکیب رسن و مسلمان و نعمتی و کامیابی نیا و ربیع خواه یعنی ۴٫۲٫۳٫۱ و خروج منشا ، میتوانست مسلط برنده بشن….
  یعنی هافبک های نفت له میشدن

  اینم باید بدونیم همه جلو پرسپولیس محکم بازی می کنند….
  قفل بازی با این ترکیب تعدد هافبک های متنوع شکسته میشه ….

 11. shman گفت:

  ۰

  ۰

  خدایی وانصافا امروز ربیع خواه خیلی خوب بود .اما یک عده ازخدا بیخبر وبی انصاف نمیدانم چرا با این جوان بی حاشیه سر عناد دارند .ربیع خواه باند ودسته حامی ورفیق رسانه ای نداره وعده ای میخواهند ازاو باج گیری کنند وگرنه کاری نداره ده نفر رو بگن علیه او بیام بنویسند .این بازی ها کهنه شده وما طرفداران فوتبال باک باید ازاو دربرابر باج خواهان حمایت کنیم همه میدانند ومیدانیم برخی رسانه های ورزشی به مافیای باجگیری ازبازیکنان فوتبال تبدیل نشده اند که اگر کسی باج نداد نه عکس وخبر ازاو بزنند ونکاری با بازی اوداشته باشند وفقط تخریب کنند .قبلا هم این بازی را با کسان دیگر کرده اند ودر برسبولیس خیلی نمونه داریم.شما انصاف داشته باش وخودت وبرادرت را جای او فرض کن آیا بی عدالتی خوبست ؟

 12. امید گفت:

  ۰

  ۰

  مثل سالی که تارتار کمک دایی بود و تا وقتی بود، پرسپولیس خیلی خوب بود، البته نه به اندازه الان ولی از وقتی تارتار وسط لیگ رفت و اگه اشتباه نکنم سرمربی راه آهن شد، پرسپولیس افت کرد..

 13. امید گفت:

  ۰

  ۰

  فقط امیدوارم رفتن چوک یه تیم ضربه نزنه..
  بخدا خیلی خوبه چوک..
  مهره ای بود که شاید اندازه ی برانکو دیده نشد ولی خیلی خیلی کارشو بلد بود و کمک میکرد به برانکو..

 14. نصیر گفت:

  ۰

  ۰

  یه هافبک فیزیکی قد بلند درگیر بهتر از دو هافبک قد کوتاه هست!..کمال هافبک جنگنده ای هست ولی نیاز به یه مکمل قد بلند داره

 15. mahdi گفت:

  ۰

  ۰

  یه خسته نباشید به پرفسور برانکو.وبچه ها باید بگم عالی بازی کردن فقط موقعیت گل ازدست دادیم زیاد..ربیع خواه که خوب بود چیکارش دارین مگه بازی ندیدین؟؟تازه این سازمان لیگ هم بی برنامه اشت داور هم سرپرسپولیس رو برید..ولی یه سوال ازهمتون دارم.چرا منشا خیلی ضیعفه؟؟منشا که تو پیکان بود کجا این کجا.نبود طارمی هم که همیشه احساس میشه وای جایه وحید امیری چقدر خالی بود.

 16. محمد گفت:

  ۰

  ۰

  برانکو فقط بلده ازچندتا بازیکن بازی بگیره جوانای تیم فقط رو نیمکتن بخدا دعا کنید تو لیگ کم نیاره با این وضعیت بازی مخصوصا تیم دسته یکی بادران که به زور شکست داد منکه چشمم آب نمییخوره دیگه همه مربیان تاکتیک برانکو رو بلد شدن چون بازیکنایی که استفاده میکنه ثابتن و تعویضیا هم کاملا مشخص

 17. محمد گفت:

  ۰

  ۰

  بهترین بازییکن زمین ربیع خواه بود

 18. محمد گفت:

  ۰

  ۰

  ولا دیگه با این کیفیت بازی تیم هیچ تیمی از پرسپولیس نمیترسه و راحت تاکتیک طراحی میکنن واسه شکست تیم اقای برانک هم همش میگه با این بازیکنا تا ۴ سال دیگه بیمم این هم جواب فقط بلده مسلمانو بیرون بکشه سگ مسلمان شرف داره به نعمتی همش ادعای خالیه پنالتی زدن هم بلد نیست اگه مسلمان بود حداقل ضربات ایستگاهی رو میزد

 19. نصیر گفت:

  ۰

  ۰

  سروش رفیعی به درد این بازیها می خورد که وقتی بازی گره می خوره با چند دریبل قفل وسط زمین رو می شکست دفاع وسط قد بلند هم نیازمندیم مهاجم نوک تمام عیار هم باید بگیریم

 20. ehsan گفت:

  ۰

  ۰

  اینایی که به مننشا حرف میزنند گل خالی خراب کردن طارمی یادشون رفته بزرگترین ضعف تیم ماهینیه اصلا نفوذ نمیکنه محرمی خیلی بهتره

  • بارسا گفت:

   ۰

   ۰

   عزیزم طارمی اگه موقعیت هم خراب میکرد ولی موقعیتم زیاد میساخت .واقعا انصاف داشته باش تیم با طارمی هجومی تر بازی میکنه

 21. همایون بهزادی گفت:

  ۰

  ۰

  هواداران محترم پرسپولیس به خدا حاشیه کمر تیم رو می کشنه این عادل فردوسی پور چی مرگشه آخه

 22. نصیر گفت:

  ۰

  ۰

  برانکو مثل اینکه اعتمادش رو به مدافعان از دست داده بازی با دو هافبک دفاعی یعنی این! شما چرا رامین رو اخراج کردی که هم پست سید جلال خراب بشه هم چپ؟؟؟

 23. علیرضا گفت:

  ۰

  ۰

  فدای سرت آقای برانکو. بارنامه ریزی غلط بی سواد های سازمان لیگ است. بهتر شد َ با قدرت لیگ را زود زود قهرمان بشید تا فتاحی و دوستانش از حسادت بمیرند.

 24. منصورپرسپولیسی گفت:

  ۰

  ۰

  معلومه از فوتبال نمیدونید .

  از محدود خوب های بازی محسن ربیع خواه بود دمش گرم.
  واقعا میگم بازی خوبی انجام داد پنالتی هم زد که عالی بود ازیه هافپک دفاعی چ انتظاری دارید.
  نمیدونم

 25. بهییییییی قرمزززززز گفت:

  ۰

  ۰

  دم همشون گرم بچه هازحمت خودشونوکشیدن عشق است برانکو

 26. پرسپولیس ایران گفت:

  ۰

  ۰

  هواداران ودوستداران پرسپولیس با حمایت خود از تیم نگذاریم دشمنان پرسپولیس به خواسته خود (ایجاد حاشیه برای باشگاه ) برسند. تیمی که تمرکز نداره اگر بازیکنانی مثل مسی و رونالدو هم داشته باشه در کسب موفقیت ناکام میمونه .فردوسی پور برای خودش مافیایی درست کرده .این اقا با دار و دسته سیسیلیش هر کاری که دوست داره انجام میده . #تحریم نود و تمام عوامل این برنامه و فردوسی پور#

  • نصیر گفت:

   ۰

   ۰

   فردوسی پور دنبال جمع کردن حاشیه ها در یک برنامه هست گولیج زیره بنگستون ژوزه ۱۳ میلیارد شکایت نباید گفته بشه؟؟؟؟

 27. پرسپولیس 2500 ساله گفت:

  ۰

  ۰

  بازی با فولاد ترکیب رو همه میدونن نیازی به گفتن نیست

 28. پرسپولیس 2500 ساله گفت:

  ۰

  ۰

  اقای پرفسور این همه مهره تهاجمی داری چرا تیمت رو انقد دفاعی میچینی تمام تعویضهات مشخصه چرا یه بار نشد تغییر تاکتیک بدی و از سیستم خطی برگردی به سیستم قبلی

  • علیرضا گفت:

   ۰

   ۰

   مقصر سازمان لیگه . تیمی مانند پرسپولیس بدون استراحت َ چه انتظاری داریم. دل فتاحی خنک شد. انشااله بمیره.

 29. علیرضا گفت:

  ۰

  ۰

  جناب برانکو از ۷ جام ۶تا رو تا حالا از دست دادی و فقط یک قهرمانی آوردی این واقعیته
  البته فدای سر ربیع خواه حتما باید ۱۰تا جام دیگه رو ازدست بدیم تا شما از این بنده خدا دست بکشید بالخره همیشه نمیشه ۱۰نفره برد این سیستم کارایی نداره شما هم میدونی و ولی بالاخره باید ربیع خواه یه جوری تو ترکیب گنجانده بشه امروز فاصله بازیکن متوسطی مثل منشا با ستاره ای مثل طارمی روشن شد تا دیگه بعضیها هول ورشون نداره که فوق ستاره تیم رو ترانسفر کنن در ضمن امروز حقمون باخت نبود ولی حق هواداران دقیقا باخت و حذف از جام حذفی بودو اونها لیاقت یک جام دیگه رو نداشتن اینو از سکوهای تقریبا همیشه خالی آزادی میشه فهمیدپرفسور هم مثل همیشه دقیقا در لحظات حیاتی و حساس هنگ میکنه و با این لجبازیها از همین الان نتیجه کار ما تو آسیا مشخصه:
  حذف تو یک چهارم شک نکنید

  • بهییییییی قرمزززززز گفت:

   ۰

   ۰

   ببنددهن کثیفتواستقلالیه سوراخخخخ

  • رضا گفت:

   ۰

   ۰

   خدای امروز ربیع خواه و چند بازی قبل خوب بازی کرده پنالتیشم به اون خوبی زد خیلی توپا رو هم دفع کرد حتی بهتر کامیابی نیا بوددیگه الکی
   نمیشه هر اتفاقی بیوفته بندازی گردن اون بدبخت چون مظلومه هیچی نمیگه شمام سواستفاده نکنید از اخلاق خوبش
   اگه بنا باشه بگیم بازیکنی بد بود منشا و نعمتی بودن که هرچی توپ بود خراب کردن کمالم ک دیگ توپ رو خط گل نکرد
   دلیل اصلی باخت امروزم حاشیه های دیشب نود بود و بس
   همه فکرشون سمت این دعواهای دیشب بود دقیقامث بازی الهلال که این اتفاق افتاد
   نمیگم نود نباید شفاف سازی کنه ولی این نامردی که هر بار بازی حساس هست برا تیم فردوسی پور اینجور جنجال میکنه این بارچندمشه

  • پرسپولیس= عشق گفت:

   ۰

   ۰

   اولا ربیع خواه خوب بود دوما وقتی فردوسی پور کثیف با این برنامه مزخرفش همش حاشیه درست میکنه چکار باید کنیم سوما داور امروز واقعا سر پرسپولیس را برید پنالتی مسلم روی علیپور را نگرفت و من نمیدونم داور چرا هند مسلم را دید و پنالتی را بعد برگردوند و حرف آخر چرا بازی را برا آلودگی کنسل نکردن چرا بازی ااستقلال لغو شد بگند استقلال باید جام بگیره والسلام

  • امید گفت:

   ۰

   ۰

   فکر کنم استقلالی ها جمع و تفریق هم یادشون رفته!!
   آقای استقلالی قکر کنم یه قهرمانی لیگ و یه سوپر جام میشه دوتا جام..
   درثانی، نایب قهرمانی و نیمه نهایی جام باشگاه ها و دوتا جام در دوسال واسه یه مربی کارنامه ای عالیه..
   کدوم تیم در دوسال اینقدر موفقیت داشته..
   خجالت ب گم بکش و برو بیرون از سایت و سرتو تو طویلتون بکن..

 30. بارسا گفت:

  ۰

  ۰

  فدای سرت . ما به منشا باختیم ، من بارها گفتم که تیم با منشا ده نفره بازی میکنه

  • علیرضا گفت:

   ۰

   ۰

   علی پور و احمد زاده به منشا همکاری موزیانه می کنند. پاس گل مناسب نمی دهند.یا دیر پاس میدن و یا بد پاس میدن.

 31. نصیر گفت:

  ۰

  ۰

  تیم یه هافبک دفاعی قد بلند نیاز داره که سرهای اول رو پشت مدافعین و وسط زمین و سانترها این قدر بازیکنان تیم مقابل نزنن!!!….منشا هم کلآ سبک بازی اون نیاز به فضا داره دفاع-ضد حمله و استارتی هست به درد بازیها در شهرستان ها بیشتر می خوره تا تهران سمت راست پرسپولیس رو هم که خدا بیامرزه کلآ وقتی وسط و چپ رو می بندن دیگه کار تمامه!!…

 32. بختیاری گفت:

  ۰

  ۰

  تیم هجومی دو فصل پیش کجا این تیم مدارا کنند و ناپلئونی کجا !!!!! ربیع خواه جدا پیشنهادی چیزی نداره ؟؟؟؟

  • بختیاری گفت:

   ۰

   ۰

   چرا منفی میدید؟؟؟؟؟
   دو صحنه خوب کار کرد دقیقا سه صحنه تو ذهنمه بد کار کرد که یکیش گل شد!!!!!
   هافبک دفاعی باید چه ویژگی هایی داشته باشه ؟؟؟؟؟

  • پرسپولیس 2500 ساله گفت:

   ۰

   ۰

   الان طرفداران سینه چاک ربیع خواه بهشون بر میخوره ولی این دوستان ظاهرا بازیهای دو فصل گذشته رو ندیدن

پیشنهاد

تبلیغات

کسب و کار

دعوت به همکاری

همکاری با پرسپولیس نیوز

 

آمار بازدید:

بازدید امروز: 60672 بازدید

بازدید دیروز: 71065 بازدید

بازدید کل : 9145787 بازدید

افراد آنلاین: 30 نفر