جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۷
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۷/ بهمن/ ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
  |   نظرات: ۱۰ نظر
2,193 نفر بازدید

بیانیه معاون حقوقی باشگاه تراکتور: از استوکس شکایت کردیم و ممکن است محروم شود

پرسپولیس نیوز: معاون حقوقی باشگاه تراکتور با صدور بیانیه‌ای در خصوص پیگیری پرونده‌ آنتونی استوکس از طریق فیفا، توضیحاتی به هواداران این تیم ارائه داد.

به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور،تراکتور، در متن بیانیه مصطفی کاراندیش آمده است:«هواداران عزیز باشگاه تراکتور، پیرو سوالات مکرر و اخباری که پس از پیوستن آنتونی استوکس منتشر گردیده است، مواردی را لازم به ذکر می‌دانم، اما قبل از آن، باید خبر خوبی به شما بدهم. هفته گذشته توانستیم در خصوص پرونده‌ای در کمیته انضباطی فیفا که از گذشته باقیمانده بود، پیروز شویم. امکان محرومیت یا کسر امتیاز در این پرونده، با وجود مدارک قوی طرف مقابل، بسیار بالا بود، اما با استفاده از دانش تخصصی حقوق فوتبال، توانستیم این خطر را از باشگاه دور نماییم.

درخصوص آنتونی استوکس، مطابق مقررات تعیین وضعیت و انتقال بازیکنان فیفا، در صورتی که بازیکنی بدون دلیل موجه قرارداد خود را فسخ نماید، بدون هیچ منعی می‌تواند با باشگاه دیگری قرارداد منعقد نماید. قرارداد جدید در هر نقطه از دنیا قابلیت ثبت دارد و بازیکن نیز می‌تواند برای باشگاه جدید به میدان برود. پس از طرح شکایت و صدور حکم محکومیت، بازیکن از تاریخ صدور حکم با محرومیت ۴ یا ۶ ماه مواجه می‌گردد و باشگاه جدید نیز با محرومیت دو پنجره نقل و انتقالاتی مواجه می‌شود. در کنار این محرومیت‌ها، باشگاه و بازیکن مسئولیت تضامنی پرداخت غرامت را دارند. اگر پیش از صدور حکم، بازیکن قصد انعقاد قراردادی با باشگاه دیگری داشته باشد، هیچ فدراسیون و کمیته‌ای مانع انعقاد آن نخواهد شد اما باشگاه دوم در زمان محرومیت بازیکن، نمی‌تواند از وی استفاده کند.

در ادامه این اطلاعیه مده است:در رویه فیفا و دیوان داوری ورزش پرونده‌های از این دست بسیار هستند و فسخ بازیکن بدون توجه به موجه یا غیر موجه بودن ثبت می‌گردد و ترتیب اثر داده می‌شود، ولی درصورت اثبات غیر موجه بودن، بازیکن محکوم به محرومیت از بازی و پرداخت غرامت می‌شود. برای مثال تصمیم شماره ۰۲۱۹۰۱۲۳ مورخ ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ بهترین مثال برای شرایط فعلی است. همچنین در تابستان دو سال گذشته سامان قدوس برای انجام تست‌های پزشکی در باشگاه اوئسکا، به اسپانیا سفر کرد و پس از آن، باشگاه اوئسکا مدعی شد که قراردادی با این بازیکن ایرانی منعقد نموده است و باشگاه اوسترسوند و سامان قدوس این ادعا را رد کردند. با شکایت باشگاه اوئسکا از باشگاه اوسترسوند و سامان قدوس، فیفا سامان قدوس را محکوم به پرداخت ۴ میلیون دلار جریمه و ۴ ماه محرومیت از بازی نمود و باشگاه اوسترسوند نیز از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد. همانطور که می‌دانیم، این بازیکن با باشگاه آمیان قراردادی منعقد نموده و این محکومیت، موجب ابطال قرارداد یا محکومیت آمیان نگردید.

در خصوص طولانی شدن زمان دادرسی فیفا نیز باید در نظر داشته باشیم که در برخی پرونده‌ها، روند رسیدگی کمی طولانی می‌شود و طبیعی نیز هست. برای مثال تصمیم صادره از سوی اتاق حل و فصل اختلافات فیفا در پرونده‌ای که در تاریخ ۳ خردادماه ۱۳۹۶ مطرح شده، قضات فیفا تصمیم شماره ۰۸۱۹۰۸۸۹ را در تاریخ ۲۵ مردادماه ۱۳۹۸ ،بیش از ۲ سال و ۲ ماه پس از طرح دعوا، صادر نموده‌اند.

در نهایت، ما در اقدامات حقوقی خود نیازمند اجتناب از هرگونه حاشیه‌ای هستیم. توضیحات و مصاحبه‌های ما در مورد پرونده‌ها می تواند به ضرر باشگاه در مراجع رسیدگی باشد؛ لذا از تمام شما هواداران عزیز تراکتور تقاضا دارم در پرونده‌های مطرحه و موارد حقوقی صبور باشید.

ارادتمند شما
مصطفی کاراندیش»

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

10 Responses to “بیانیه معاون حقوقی باشگاه تراکتور: از استوکس شکایت کردیم و ممکن است محروم شود”

 1. سهام گفت:

  ۰

  ۰

  اگه دروغ ایناراست باشه باشگاه قبلی مأخذه میشه ربطی به ما نداره .اینا اثرات سوزشه دوای دردش یه تشت آب سرده

 2. 1010364 گفت:

  ۲

  ۰

  خخ سوراختور بد جوری سوخته اگه محرومیتی هم در کار باشه واسه استوکسه نه پرسپولیس و جذب استوکس بهترین کاری بود که انصاریفرد کرد ثانیا استوکس مطمئنا تو رای فیفا برنده میشه چون پولشو نگرفته و طبق بندی که تو قراردادش بوده مثل کالدرون و استروماچونی فسخ کرده البته این گفته خود استوکسه که قاطع گفته حق با منه ثالثا سوراختور انقدر ناراحت شده از این انتقال که داره جوک و هذیون میگه خخخ

 3. حمید گفت:

  ۱۴

  ۰

  خخخخخخ.قشنگ معلومه دارن میسوزن
  علیپور گلی بهتون زده که تا موقع محرومیت استوکس خوابشو ببینید

 4. محمدرضا ميلان گفت:

  ۱۵

  ۰

  صنّار بده آش
  به همین خیال باش
  خخخخخخخ

 5. محمد گفت:

  ۲۶

  ۰

  پمادسوختگی بدم خدمتتون

 6. عشق است پرسپولیس گفت:

  ۲۴

  ۱

  چرت نگو حالا که سوختین شروع کردین شر و ور گفتن. باشگاه چرا باید محروم بشه. مگه باشگاه مجبورش کرده. اون قضیه طارمی فرق میکرد

 7. مهدی 76 گفت:

  ۶

  ۷

  آقا تیم به این بازیکن وابسته نشه یهو محروم شه تیم از هم بپاشه..دقیقا همون بلایی که سر قضیه طارمی سرمون اومد…خط حمله اون موقعمون ب شدت به طارمی وابسته بود قبل بازی با الهلال گفتن آقا محرومه و تیم کلا از هم.پاشید..آقا تورو خدا هوادار رو جون ب لب نکنین این بابا اگه.مورد داره قبل اینکه ضررش رو ببینیم بدین بره آقا نخواستیم

 8. ناصر گفت:

  ۱۰

  ۰

  سلام
  دوستانی که اطلاعات دارن و قوانین رو بررسی کردن یکم توضیح بدن در مورد این داستان
  با تشکر

  • reza گفت:

   ۲

   ۰

   استوکس مگه نرفت تیم ترکیه ای اگر میخواستن محروم کنن همون موقع از رفتن و بستن قراردادش جلوگیری میکردن پس جای نگرانی نیست

 9. Sh6&4 گفت:

  ۲۶

  ۰

  شاعر میفرمایند:آبو بریز همونجا که میسوزه!!!! دهنی ازتون سرویس کردیم‌که سوزشش فعلا فعلنا براتون میمونه!! شمل چه به این غلطا که بخاین بیاین‌حتی نزدک صدر!! با تیم‌سوم‌ پایتخت در حد همون سهمیه لیگ‌اسیا رقابت کنین کافیه

آمار بازدید:

بازدید امروز: 26913 بازدید

بازدید دیروز: 48269 بازدید

بازدید کل : 20966180 بازدید

افراد آنلاین: 14 نفر