دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۱
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۲۸/ آذر/ ۱۳۹۶ - ۵:۱۸
  |   نظرات: ۱۶ نظر
1,189 نفر بازدید

جدال تند طاهری و فردوسی‌پور در نود / دایی در تماس تلفنی: تا کی دروغ می‌گویید؟

پرسپولیس نیوز : مدیرعامل سابق پرسپولیس مهمان تلفنی برنامه نود بود.

 علی اکبر طاهری مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس در پی صحبت هایی که در خصوص او توسط حسین هدایتی مطرح شد، پشت خط تلفنی برنامه نود آمد و با عادل فردوسی پور صحبت کرد.

طاهری در ابتدا گفت:« علاقه ای به پاسخگویی ندارم چون سازمان های نظارتی به حد کافی وجود دارند. اما بعضی مطالب جوری بیان شد که گویی من پولی را برداشته ام و در جیب خود گذاشته ام.کل پولی که از سامانه هواداری گرفته ایم، ۴۴ میلیارد بوده که آن هم داستان خاص خود را دارد.من هیچ خانه ای در الهیه ندارم و این مسائل چیزی جز تهمت و افترا نیست.

در فصل ۹۵-۹۴ ، ورودی ما ۳۴ میلیارد تومان و یک سال بعد ۳۶ میلیارد تومان بوده است که از اجاره اماکن، دریافتی ای اف سی، شهریه دانشگاه و … به دست آمده و از سامانه هواداری ۴۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جذب کرده‌ایم.

این فرد(هدایتی) آنقدر دروغ می‌گوید که دروغ خودش هم باورش شده است؛ فردا یا پس فردا نشست مطبوعاتی خواهم گذاشت و تمام مسائل را می‌گویم.

انشاالله به زودی نشستی مطبوعاتی برگزار می کنم و تمام صورت های مالی را در اختیار رسانه ها می گذارم.»

طاهری ادامه داد:« اما صحبت اصلی من با شما آقای فردوسی پور است. ۱۸ سال برنامه نود از تلویزیون پخش می شود. به اسم افشاگری چه تعداد از بزرگان فوتبال به جان هم افتاده اند؟ با شاخص بگویید که برنامه شما چه کمکی به فوتبال کرده؟ نباید در برنامه شما هر صحبتی مطرح شود.

چرا نباید پول تبلیغات دربی در آگهی های صدا و سیما به ما برسد؟ شما که می دانید ۷۰ درصد درآمدهای باشگاه های دنیا از بحث حق پخش است. پس چرا به ما نمی رسد؟ ۳۵۰ میلیارد تومان حق باشگاه ها داده نمی شود. چرا شما این بحث ها را مطرح نمی کنید؟»

سپس نوبت به عادل فردوسی پور رسید تا از خود و برنامه اش دفاع کند:« دوران حملات گوبلزی تمام شده. کار با فرافکنی درست نمی شود. مردم باید در عملکرد ۱۸ ساله ی برنامه نود قضاوت کنند.من نه سوپر منم نه رابین هود که بتوانم تمام مشکلات فوتبال ایران را حل کنم. از ما باید به اندازه یک برنامه تلویزیونی انتظار داشت.

ما در نود جلوی خیلی از فساد ها و زد و بندها را گرفته ایم. شما شش هفته است که ما را برای حضور در برنامه ۹۰ سر کار گذاشته اید. تصویربردار ما ۴ ساعت پشت در اتاق شما معطل بوده و شما اجازه حضور او را در اتاقتان نداده اید. ما دیگر چه کار باید بکنیم؟ شما که می دانستید آقای هدایتی ابهاماتی را مطرح کرده است و ما گفتیم که این حق طبیعی شماست که از خودتان دفاع کنید. حالا شما طلبکار شده اید؟ در پرونده گولچ یک کلمه صحبت نکرده اید. در مورد رسوایی طارمی حاضر نشدید یک کلمه توضیح دهید. شما با حمله کردن به دنبال طفره رفتن از پاسخگویی هستید. افتخار برنامه نود این است بله قربان گوی مدیران مستبد و ریاکار نبوده است. وقتی که درباره بلیت فروشی برنامه می گذاشتیم و از شما حمایت می کردیم نود خوب بود؟»

طاهری در ادامه گفت:« ما هیچ چیز پنهانی از هیچکس نداریم. هرکس هرچیزی می خواهد ببیند به باشگاه پرسپولیس بیاید.برنامه شما باید شادی آفرین باشد. همه هر هفته در نود منتظرند که یک دعوا مطرح شود. چرا اینگونه است؟ اجازه نمی دهم که کسی به من توهین کند.»

در ادامه بحث به ماجرای پرونده جنجالی مهدی طارمی کشید و طاهری به دفاع از عملکرد خود و باشگاه پرداخت. در ادامه فردوسی پور گفت که چرا باید سوء مدیریت شما باعث شود در فیفا شکست بخوریم و آقای روحانی از آقای اردوغان بخواهد که این مشکل را برای ما حل کند؟ اردوغان بعدا چیز دیگری از ما می خواهد. چرا با مدیریت ضعیفمان به مملکت هزینه تحمیل می کنیم؟

در این میان بحث طاهری و فردوسی پور به تسلط به زبان خارجی و اختلاف در ترجمه حکم فیفا رسید که طاهری خطاب به فردوسی پور گفت:« شما که شکسپیر نیستید. اگر شما دو واحد زبان انگلیسی پاس کرده اید من چند سال آنجا بوده ام.» فردوسی پور هم در این خصوص گفت:« اصلا کسی بحثی در این باره نکرد بله اصلا شما سلطان زبان هستید.»

علی دایی هم در آخرین دقایق این گفت و گو پشت خط نود آمد و گفت:« صحبت هایی که آقای طاهری در خصوص طلب من مطرح کردند کاملا دروغ است. متاسفانه کاری کردند که من مجبور شوم از پرسپولیس شکایت کنم.» در ادامه طاهری گفت:  ایشان (علی دایی) قبلا گفته بود ۹ نامه به باشگاه پرسپولیس زدیم ولی الان می‌گوید ۳۶ نامه که متناقض است و هیچ نامه ای به دست ما نرسیده است. مگر ما  با آقای دایی پدرکشتگی داریم. که علی دایی در جواب گفت چرا اتفاقا. دارید. من از علی اکبر طاهری و دار و دسته اش به هیچ عنوان نمی گذرم.

علی دایی، عنوان کرد: متاسفانه آقای طاهری خیلی قشنگ دروغ می‌گوید؛ ایشان حداقل نسبت به مسئله من کاملا دروغ می‌گوید چراکه در دو سال گذشته ۳۶ نامه من بی جواب گذاشت و به اجبار مجبور شدم با دست خط خودم نامه‌ای بنویسم.

او ادامه داد: ۱۰۰ میلیون تومان برای مالیات و ۱۲ میلیون برای ثبت شکایت در کمیته انضباطی دادم که به باشگاه پرسپولیس نامه زدم فقط این مبالغ را پرداخت کنند از شکایتم صرف نظر خواهم کرد ولی چنین کاری انجام ندادند و حالا همه مسائل را دروغ می‌گویند.

علی دایی تصریح کرد: اگر قرار است مدرکی رو بشود، رو می‌کنم؛ آقای طاهری هیچکدام از نامه‌هایم را جواب ندادند و فکر کردند همینطور است؛ به احترام پرسپولیس و هواداران گفتم پول سال سوم را نمی‌گیرم ولی کاری کردند که براساس قانون شکایت کردم و کمیته استیناف نیز باشگاه پرسپولیس را محکوم کند؛ البته بنده دیشب با آقای گرشاسبی راجع به این موضوع هم جلسه‌ای داشتم.

سرمربی سایپا اضافه کرد: راجع به خود من ۱۰۰ درصد آقای طاهری دروغ می‌گوید؛ آنها در آخر سر و بعد از آنکه تعداد زیادی نامه زدم، به دبیرخانه باشگاه گفته بودند نامه ما را نگیرند که به اجبار ما نامه را به کمیته انضباطی بردیم.

دایی خطاب به طاهری عنوان کرد: اجازه نمی‌دهم امثال آقای طاهری که خودش را با شریعت معرفی می‌کند و شمایی که در فوتبال نبودید و به یک باره در فوتبال ظاهر می‌شوید و یک سری حرف ها را راجع به منی که جان و زندگی و همه چیزم را در فوتبال گذاشتم، صحبت کند؛ آقایان نامه من را نمی‌گرفتند و بنده آن را به کارمند باشگاه تحویل می‌دادم.

او یادآور شد: موقعی که دبیرخانه نامه ما را ثبت نمی‌کند و هزار بار همه صحبت کردیم این اتفاق افتاده، چه واکنشی داشتند؟ به چه کسی باید بگوییم که نامه ما را نمی‌گرفتند؟ همین آقای علی اکبر طاهری و دار و دسته ایشان بودند که موجب بروز این اتفاقات شدند؛ کسی که(علی دایی) آمده بود با ۱۱۲ میلیون تومان از شکایتش صرف نظر کند را مجبور به این کار کردند؛ آقای جمشیدی، حراست و همچنین وکلای باشگاه در جریان این موضوع هستند؛ تا کی می‌خواهید به مردم دروغ بگویید؟

علی دایی تاکید کرد: با آبرو و حیثیت من در تمرین پرسپولیس بازی کردید و در همین مملکت خیلی‌های شما جوابتان را می‌گیرید همان طور که مدیر قبلی باشگاه در همین دنیا جوابش را گرفت(سیاسی) شما هم جواب می گیرید.. آقای ترکاشوند، معاون ایشان(طاهری) با من جلسه گذاشته و به دفتر من آمده است؛ این را که دیگر نمی‌تواند بگوید نه؛ در دفتر بیمه من آمد و حرف زدیم؛ این مسائل را به آقای ترکاشوند و جمشیدی گفتم ولی بیش از دو سال خبری از پیگیری آنها نیست.

او ابراز کرد: در کمیته انضباطی، با دست خط خودم در بیست و هشتم آبان ۹۵ نامه زدیم که در یک هفته این ۱۱۲ میلیون تومان من را بدهید و هیچ شکایتی ندارم؛ در کمیته انضباطی این نامه موجود است ولی موقعی که جواب ندادند مجبور به شکایت شدم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

16 Responses to “جدال تند طاهری و فردوسی‌پور در نود / دایی در تماس تلفنی: تا کی دروغ می‌گویید؟”

 1. شادگان عاشق قرمز گفت:

  ۰

  ۰

  این بحث ها شان پ سپولیس رو پایین میا ره ،ما همه این دوستان رو دوست داریم ،بهتره بین خودشان ودور از چشم رسانه ها این مشکلات رو حل کنند.

 2. این قرمز منه عشق منه گفت:

  ۰

  ۰

  من فقط میدونم علی دایی دروغ نمیگه
  هدایتی و طاهری و بقیه همه یه کرباسند

 3. Hesam گفت:

  ۰

  ۰

  آقای طاهری بهترین عملکرد رو داشتن و طبق گفته اقای هدایتی تو سلامتشون شکی نیست . آقای دایی عزیز . بزرگترین افتخار فوتبال ایران خواهشا از هواداران مایه نذارید.شما هیچ وقت از حقتون از پرسپولیس به خاطر پرسپولیس و هواداراش کوتاه نایمدی . پول خودته . حقته ولی الکی سر هوادارا منت نذار که به خاطر اونها می خواستم از حقم بگذرم .اگر هوادارن و پرسپولیس واقعا برات عزیز بودن به قول خودت به خاطر ۱۲۰ میلیون که مبلغی هم برای شما نیست این داستان رو شروع نمیکردی و مثل خیلی از اسطوره های پرسپولیس به خاطر پرسپولیس از این مبلغ می گذشتی که نگذشتی .

 4. سامان گفت:

  ۰

  ۰

  طاهری هر چه هست خوب یا بد پرسپولیس در دوران ایشان به جایگاه خوبی رسید . دو سال هست خیال ما هواداران راحت هست و استرس نداریم . به پرسپولیس دوران طاهری باید افتخار کرد. هر چند مشکلاتی هم داشته اما نباید این دوران را فراموش کنیم و قدر ناشناسی کنیم. هدایتی و علی دایی نباید همه چیز را خراب کنند … مدیریت طاهری قرص و محکم بود به کسی اجازه موش دواندن نمی داد اگر اینطور نبود مثل مدیران قبلی کار خراب می شد ….. بهتر هست اجازه ندهیم فردوسی پور سوسو بیاد

 5. یه پرسپولیسی گفت:

  ۰

  ۰

  در پاکی آقای طاهری شک نکنید دوستان…
  واسه آقای هدایتی متاسفم که همیشه رقم کمک به پرسپولیس رو تکرار میکنن و من نمیدونم این چه کمکیه که بیشتر ازش استفاده ابزاری میشه برای مقاصد شخصی آقای هدایتی…!!
  آقای فردوسی پور آدم خوبی نیست و فقققققط به بفکر برنامشه و خواهش میکنم گول حرفاشو نخورید و بدونید اگر راست میگفت فوتبال ما جریانات خیییلی مهم تری برای پرداختن بهش داره(داستان کسر امتیاز استقلال که صمد مرفاوی اعلام کرد و چندساله اجرا نشده،داستان سربازگیری تراکتور که داره بهترین بازیکنای لیگ رو به زور میگیره، داستان رشوه گرفتن داورای فوتبال که فیلمشم موجوده،داستان حق میلیاردی پخش تلویزیونی که هرگز بهش ورود نمیکنه چون نمیخواد خیال بالادستیاشو مکدر کنه و برنامش اینجوری سرپا مونده و….)

 6. وحيد گفت:

  ۰

  ۰

  دیشب دست دروغگوها روشد

 7. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  بعد از عابدینی پرسپولیس کسی به نام مدیر به خودش ندید.
  تمام

 8. پویا گفت:

  ۰

  ۰

  طاهری دیشب حاشا میکرد فقط خب چرا نمیای ابهامات که هدایتی گفته برطرف کنی من هم با حرف فرودسی پور موافقم شما تو این چند دهه بهترین مدیر باشگاه بودی و بهترین ها هم ممکنه اشتباه کنن شما در پرونده گولچ و طارمی اشتباه کردید خسارت به بار اوردید باید بپذیرید اصلا در شان ادم تحصیل کرده مثل آقای طاهری نبود فردوسی پور میگه چرا با گولچ توافق نکردید میگه من مربی نیستم اونو بازی بدم اصلا ربطی نداشت فقط دنبال طفره بود امیدوارم که سر پرسپولیس کلا نره همین

 9. عشقم قرمز گفت:

  ۰

  ۰

  حرف کی را قبول کنیم

 10. رضا گفت:

  ۰

  ۰

  کلا فردوسی پور هرچی میپرسید طاهری شروع میکرد دادوبیداد کردم
  بحثو عوض میکرد
  میگه چرا پول گولچو ندادین طاهری میره سراینکه برانکو دوست داره اینو
  بازی بده اونو بازی نده…
  میگه فیفا گفته برا طاهری دروغ گفتین میگه نه گفته گول زدین بعدشم
  دادوبیداد میکنه

 11. پرسپولیس5 گفت:

  ۰

  ۰

  واقعا که !
  بیچاره پرسپولیس مظلوم ما .

 12. سیدمحمد گلباف گفت:

  ۰

  ۰

  خدایش عادل کارش درسته کار خوبی میکنه دست اینجور آدمها رو میکنه بخدا ظلمه از صبح تا بوق شب کار میکنم بخاطر دوهزار پول بعدشا یکی مثل طاهری و ترکاشوند پیدا میشه ی شبه میلیارد میلیارد بالا میکشن دروغ میگن مردم گول میزنن مثل جریان اون اوکرانیها با گولیچ و ربیعخواه آخر نگفتن چجوری این بازیکنهای بی کیفیت جریان پادش ده سکه نگفت پول گولیچ یا گاوه معلوم نشد کجا رفتن اگر ریگی به کفش طاهری نبود توضیح میداد

 13. اسماعیل گفت:

  ۰

  ۰

  فردوسی پور=کیروشی پور=اس دق لالی
  این همه موضوع مهم در فوتبال…این مردک گیر داده به طارمی و هدایتی و طاهری
  به توچه ….مگه قاضی القضات هستی… دادگاه ۹۰ داری یا برنامه ۹۰٫٫٫٫٫
  چرا به موضوع حق پخش ورود نمیکنی…چرا از حق باشگاهها دفاع نمیکنی….متاسفم برای رسانه ملی…..خواهشا منتشر کن

  • dariush1993 گفت:

   ۰

   ۰

   این قضیه هم مهمه معلوم نیست اون همه پول چی شده طاهری هم واسه هیچکدوم از سوالا یه جوابه درست حسابی نداره

 14. علی6666666 گفت:

  ۰

  ۰

  خیلی راحت حق هواداری که با بدبختی ماهی هشتصد هزار تومن درآمد داره رو میخورن ی آبم روش کسیم نمیگه بالا چشاتون ابروه

 15. قرمزته گفت:

  ۰

  ۰

  در اینکه کارنامه.آقای طاهری خوب بوده شکی نیست.اما نقاط تاریکی از نظر مالی داره رو میشه.از سکه گرفته تا پولهایی که واسه امیری و گولچ و طارمی گرفته از هدایتی ولی پرداخت نشده.منم مثل خیلیا از شما زندگیم پرسپولیسه.با پرسپولیس از خوتب بیدار میشم با پرسپولیس هم میخوابم.اما حقیقتش اینه که ترکاشوند و طاهری با دارو دسته پشت صحنه یکارایی کردن.شک نکنید.در آینده بیشتر مشخص میشه

آمار بازدید:

بازدید امروز: 16693 بازدید

بازدید دیروز: 42197 بازدید

بازدید کل : 20429696 بازدید

افراد آنلاین: 7 نفر