یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۵
بالا داخلی سه
سرویس: مصاحبه ها
 |  ۴/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
  |   نظرات: ۴ نظر
1,502 نفر بازدید

حسن زاده: پس از دریافت دفاعیات درباره اتفاقات دیدار تراکتور-پیکان رای می دهیم

پرسپولیس نیوز : رئیس کمیته انضباطی گفت: باید در مهلت قانونی منتظر وصول دفاعیات از سوی افراد باشیم و به محض تکمیل پرونده، تصمیم نهایی در خصوص اتفاقات اتخاذ خواهد شد.

به نقل از فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: گزارش هفته آخر از جمله گزارش مسابقه تراکتورسازی و پیکان در تبریز ظهر شنبه به دست ما رسید. با توجه به لزوم ابلاغ تخلفات به افراد، ابلاغیه‌ها در همان روز شنبه ۳۱ فروردین ماه تهیه شد و به دلیل تعطیلی روز یکشنبه، ارسال ابلاغیه در روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه انجام شد و مسلماً باید در مهلت قانونی منتظر وصول دفاعیات باشیم که به محض تکمیل پرونده، تصمیم نهایی در خصوص اتفاقات اتخاذ خواهد شد.

وی ادامه داد: البته در خصوص حواشی بازی تراکتورسازی و پیکان، به دلیل اینکه عمده اتفاقات بعد از مسابقه رخ داده است و برخی موارد در گزارش مقامات رسمی مسابقه با تمام جزئیات نیامده است، تحقیقات کامل از جمله جمع‌آوری اسناد و مدارکی که به دست ما می‌رسد، زمان بر خواهد بود لذا صدور رأی نهایی در مورد این پرونده مستلزم بررسی کامل اتفاقات خواهد بود.

وی افزود: البته اینکه از آذرماه سال ۹۶ تاکنون آرای ما با تأخیر یک هفته‌ای الی ۱۰ روز صادر می‌شود و مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار می‌گیرد، مخصوصاً اینکه با عملکرد سال‌های گذشته که به فوریت رأی صادر می‌کردیم، مقایسه می‌شود، یک سوال برای علاقمندان پیش می‌آید که چگونه قبلاً ظرف ۴۸ ساعت رأی صادر می‌شد اما در این دو سال این گونه نیست؟ باید بگویم مقررات انضباطی جدید مطابق با استانداردهای فوتبال دنیا و بر حسب تاکید آئین نامه انضباطی فیفا به درستی تغییر کرده و از اینکه مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ایران به آئین نامه فیفا نزدیک تر شده و مقررات فعلی که در اختیارمان است تقریباً همشکل مقررات فوتبال در جهان شده است.

حسن زاده گفت: لذا اتفاق جدیدی که رخ داده این است که حتماً باید فرصت دفاع چه حضوری چه با ارسال لایحه به کسی که از او تخلف گزارش شده است، داده شود و این یک حسن است و در واقع مقررات انضباطی ما ارتقا یافته و به اسناد بالا دستی و مقررات انضباطی کشورهای پیشرفته جهان نزدیک‌تر شده است. به همین جهت است که صدور رأی از آذرماه سال ۹۶ تا الان مطابق مقررات جدید زمان بر شده است. البته در مواردی هم بوده که کمیته انضباطی دستور موقت نیز صادر کرده است.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه افزود: باید بگویم که اتفاقاتی که در مسابقات فوتبال اعم از لیگ برتر و یا پایین‌تر رخ می‌دهد در یک زمان بندی متعارف بررسی و منتهی به رأی می‌شود. حال اگر این اتفاقات اندکی پیچیده و وسیع باشد قطعاً زمان بیشتری می‌خواهد ولی از دید انضباطی و نگاه قضائی همکارانم در کمیته انضباطی هیچ پرونده‌ای متمایز نیست و ما به تکالیف خودمان عمل خواهیم کرد. البته بدیهی است که در هفته پایانی که مسابقات در صدر و انتهای جدول در همه لیگ‌ها حساس‌تر شده است برخی هواداران تیم‌ها درباره هر اتفاقی به نفع تیم خود به گمانه زنی و پیش داوری می‌پردازند که این اولاً پسندیده نیست، در ثانی تأثیری در عملکرد قانونی رکن قضائی فوتبال نخواهد گذاشت. قانون برای همه یکسان است و رعایت آئین دادرسی و مواعد و مهلت‌ها از تکالیف مهم رسیدگی به پرونده است.

وی در پایان گفت: در هفته‌های پایانی نیز انتظار داریم که عوامل تیم‌ها از جمله نیمکت نشینان و بازیکنان داخل زمین و هواداران و تماشاگران با رعایت مقررات و موازین اخلاقی، امکان برگزاری مسابقات سالم و مفرح را فراهم آورند که پیشاپیش از همه افرادی که با برگزارکنندگان مسابقات همکاری می‌کنند، تشکر می‌کنیم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

4 Responses to “حسن زاده: پس از دریافت دفاعیات درباره اتفاقات دیدار تراکتور-پیکان رای می دهیم”

 1. محمدی گفت:

  ۱۷

  ۱

  آیا در موارد شبیه به این برای پرسپولیس هم همینقدر صبر میشد و بعد از شنیدن دفاعیات و با تاخیر زیاد حکم صادر میشد؟ اگر واقعا محرومیتی در راهه چرا برای بعد از بازی مرسپولیس و تراکتور باشه؟

 2. پرسپولیس گفت:

  ۱۴

  ۱

  جالب حالا میخان بین المللی رفتار کنن!!!!
  نه داداش شما همیشه اهل لابی بودی!!!!
  حالا امروز میترسی الان مورد هجمه های تراکتوریها بشی و نماینده هاشون تو مجلس از خجالتت دران!!!!
  بارسلونا تو بازیهای جام حذفی شون از بازیکن دو اخطاره استفاده کرد و تیم مقابل حذف شد،من شنیدم الان بخشی از مردم اسپانیا از جمله هواداران رئال تو جهان منتظر عکس العمل نمایندهای تبریز هستن که در حمایت از تیمهای شهرستانی اسپانیا وارد عمل بشن،در مقابل بخش جدایی طلب کاتولونیا!!!
  به فیفا و مخصوصا رییس سازمان ملل اعتراض کنن؟؟؟؟!!!!

 3. 36 گفت:

  ۳

  ۱

  ادمین چاپ کن

 4. 36 گفت:

  ۱۹

  ۱

  همه این بی ناموس بازیا و تاخیر واس رای برا اینه که بعد از بازی پرسپولیس رای بدن و بازی با ما تماشاگر داشته باشن. ی مشت حروم زاده جمع شدن تو فدراسیون بی شرفا

آمار بازدید:

بازدید امروز: 27655 بازدید

بازدید دیروز: 62816 بازدید

بازدید کل : 11465086 بازدید

افراد آنلاین: 13 نفر