پنج شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۷
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

سرویس: تيم ملي
 |  ۲۷/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  |   نظرات: بدون نظر
1,006 نفر بازدید

داورزنی: سرمربی تیم ملی فوتبال به زودی معرفی می‌شود

پرسپولیس نیوز: معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، وزارت ورزش و جوانان ایران گفت: انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال دغدغه فدراسیون فوتبال است و آنها تلاش می‌کنند زودتر این موضوع تعیین تکلیف شود.

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، وزارت ورزش و جوانان ایران درباره این موضوع که سال ۹۸ سال سختی برای ورزش کشور خواهد بود، اظهار داشت: ما در این ۴۰ سال عادت کردیم که در شرایط سخت از بحران‌ها بگذریم و موضوع جدیدی نیست. به هر ترتیب در هر ۴ دهه گذشته بعد از انقلاب با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کردیم. در سال ۹۸ با شرایطی که دشمنان ما در خصوص انتقال منابع درآمدمان به وجود آوردند، باید درآمدهای‌مان را مدیریت کنیم.

وی درباره مشکلاتی که فدراسیون‌ها برای اعزام‌هایشان در فروردین‌ماه دارند، عنوان کرد: بالاخره فدراسیون‌هایی که کار می‌کنند و برنامه تنظیم می‌کنند از قبل می‌دانند که در این ماه اعزام دارند و تیمی که برای فروردین‌ماه آماده می‌کنند، از قبل کار‌هایش را انجام داده‌اند. معمولا تا اواسط اردیبهشت منابع فدراسیون‌ها پرداخت می‌شود و الان یک مقدار بعضی از فدراسیون‌ها در تامین ارزشان به مشکل خورده‌اند ولی خیلی نگران‌کننده نیست و حل می‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش درباره شرایط فدراسیون شنا و کادر مدیریتی جوانی که در این فدراسیون هست و چالش استخری که به تازگی با آن مواجه شده است، تصریح کرد: با توجه به گذشته شنا کشورمان، در ۲-۳ دهه گذشته هم در شنای کشورمان استخرهای قهرمانی بسیار محدودی بوده است. تلاش صورت گرفته که در ۲ دهه گذشته که یک استخر قهرمانی دیگر در تهران ساخته شود و یک استخر ۹ دی که در شیرودی ساخته شد و تعدادی دیگر در سراسر کشور ساخته شد، اما بحث دیگری که درباره استخر مجموعه ورزشی آزادی وجود دارد این است که طبیعی است که  استخر مجموعه ورزشی آزادی  هویت شنای کشور است. این استخر با توجه به اینکه مجموعه آزادی به عنوان یکی از امکاناتی که در اختیار شرکت توسعه و تجهیز است و شرکت موظف است که منابعش را برای تمام مجموعه ورزشی آزادی مدیریت کند. در این مجموعه بیش از ۲۰ فدراسیون دیگر مشغول هستند و شرکت توسعه هم علی‌رغم اینکه  ردیف بودجه مشخصی از سوی دولت برای نگهداری از این مجموعه ندارد، از طرف دولت هم کم و بیش کمک شده است. ما نشستی را هفته گذشته خدمت مهندس کریمی و جناب آقای رضوانی  داشتیم صحبت‌ها و بحث‌های مختلفی مطرح شد که در نهایت منجر به این شد این استخر هم به فدراسیون شنا و هم فدراسیون نجات غریق سرویس مجزا داشته باشد. دیروز هم جلسه‌ای داشتند و این موضوع امروز و فردا قصه‌اش تمام می‌شود. به هر ترتیب باید بپذیریم که استخر آزادی استخر درآمدزایی نیست که بخواهد هزینه‌های خودش را تامین کند.  از نیروی نگهداری، تأمین آب، برق، کارگری و موتورخانه هزینه‌ها زیاد است. فدراسیون شنا هم به عنوان متولی در حال حاضر استخر ۹ دی را دارد که گاهی اوقات اردوها و کمپ‌ها در این استخر برگزار می‌شود،‌ اما لازم است استخر آزادی در اختیار ورزش قهرمانی باشد.

داورزنی که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که مدیریت استخر آزادی با فدراسیون شنا باشد یا فدراسیون نجات غریق، گفت:  این استخر تخصصی شناست، مهم این است که دوستان فدراسیون شنا بتوانند زمانی که لازم دارند را استفاده کنند، البته درخواست‌شان این است که کلا استخر آزادی را در اختیار داشته باشند و به فدراسیون نجات غریق هم سرویس بدهند. قراردادی هم که بسته خواهد شد این طور است که بین دو فدراسیون شنا و نجات غریق باشد که مدیریت با یک فدراسیون باشد که پاسخگوی همه چیز باشد و به فدراسیون دیگر هم سرویس بدهد. این موضوع را دوستان در حال توافق هستند و قرارداد آن در چند روز آینده نهایی خواهد شد.

وی ادامه داد: به هر ترتیب ما در مجموعه آزادی، غیر از فدراسیون شنا  ۲۰ فدراسیون دیگر هم کار قهرمانی انجام می‌دهند و شرکت توسعه هم همیشه یاور فدراسیون‌ها بوده است. فدراسیون‌ها مبالغی را به شرکت توسعه بدهکار بودند اما شرکت توسعه همچنان کمک می‌کند که فدراسیون‌های ما کار خودشان را انجام بدهند. اما بحث اینکه تقابلی وجود داشته باشد و دوستان بخواهند از این فضا استفاده دیگری داشته باشند، نه این طور نیست. در این زمینه اثبات شده که شرکت توسعه رابطه خوبی داشته است. از طرفی هم دوستان شرکت توسعه گفته‌اند که فدراسیون‌ها مبالغی بدهکار بودند اما کار را متوقف نکردند.

معاون توسعه و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره این موضوع که خیلی از ورزشکاران انتظار دارند پاداش قهرمانی‌هایشان پرداخت شود و به تازگی حسن یزدانی  گفته است که حقوق نگرفته است، تصریح کرد: ما در سال ۹۷ در آخر اردیبهشت‌ماه پاداش‌های گذشته مسابقات المپیک و قهرمانی جهان  را پرداخت کردیم و امسال هم طبق برنامه‌ای که وزارت ورزش از قبل تعیین کرده‌ امیدواریم که بتوانیم ظرف یکی دو ماه آینده پاداش‌ها را پرداخت کنیم. ما هیچ وقت در اسفندماه پاداش قهرمان‌ها را نداده‌ایم.  به همه قول داده‌ایم که مسابقات جاکارتا را در اولویت اول پرداخت قرار دهیم. هم بازی‌های آسیایی و هم پارآسیایی را پرداخت کنیم.

داورزنی در پاسخ به این سوال که شنیده شده افرادی که در فدراسیون‌ها بازنشسته شده‌اند، همچنان  مشغول به کار هستند، یادآور شد: ما در ارکان فدراسیون‌ها بازنشسته نداریم اما اینکه آنها می‌توانند با فدراسیون‌ها می‌توانند همکاری کنند، بله این امکان وجود دارد که از آنها به عنوان مشاور استفاده شود. ما هیچ بازنشسته‌ای نداریم این خلاف قانون است. در ۸ فدراسیونی که اسفند مجامع آنها را برگزار کردیم،  تغییر نسل اتفاق افتاده است، طبیعی است باید از ظرفیت پیشکسوتان استفاده کرد که این اتفاق در فدراسیون‌ها رخ داده است.

وی درباره برگزاری انتخابات والیبال، کشتی، وزنه‌برداری هم گفت: سعی می‌کنیم فصل بهار انتخابات را برگزار کنیم. شاید برای والیبال کمی طول بکشد اما سعی می‌کنیم ثبت‌نام از نامزدها را انجام دهیم.

معاون توسعه و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه شفر و برانکو شاید قراردادشان تمدید شود، آیا از نظر منابع مالی کمک‌هایی از سوی وزارت ورزش انجام خواهد شد،  عنوان کرد: بیش از دو سال است که استقلال و پرسپولیس خودشان منابع را تأمین می‌کنند. وزارتخانه نه می‌تواند نه اجازه دارد پرداخت مالی داشته باشد اما به عنوان متولی نظارت خواهد داشت. با توجه به اینکه هر دو باشگاه هواداران میلیونی دارند تلاش شده شرایط مناسب برای هر دو باشگاه فراهم شود امید است در سال ۹۸ خصوصی‌سازی این دو باشگاه تمام شود و دولت به هر دو باشگاه مانند سایر باشگاه‌ها نگاه کند، هواداران در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

داورزنی در پایان درباره اینکه تیم ملی هنوز سرمربی ندارد و این دغدغه خیلی‌هاست،‌ گفت: طبیعی است فوتبال به خاطر شرایط ویژه دغدغه خیلی‌ها باشد،‌ تعیین تکلیف سرمربی برای وزارت ورزش و فدراسیون هم دغدغه است اما تاج تلاش زیادی می‌کند، وزارت ورزش هم کنار آنهاست. تلاش فدراسیون فوتبال این است کارها زودتر انجام شود. نگران نباشید سرمربی هم زودتر تعیین تکلیف می‌شود.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 12676 بازدید

بازدید دیروز: 48411 بازدید

بازدید کل : 20903674 بازدید

افراد آنلاین: 21 نفر