جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۳
تبلیغ داخلی

تبلیغات

سرویس: مصاحبه ها
 |  ۲۸/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  |   نظرات: ۹ نظر
2,351 نفر بازدید

دایی: نهادهای نظارتی به بلیت‌فروشی تقلبی و کارخانه روغن نباتی ورود کنند/ شاید حرف محمد اشتباه باشد اما مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس را اشتباه گفت؟

پرسپولیس نیوز : علی دایی، سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: نمی‌شود حرفی بزنیم و بعد بگوییم من نبودم! پسران خوب، کوچولوها! حرفی بزنید که تا آخر پای آن بمانید. مرد آن است که حرف بزند و پای حرف خود بایستد.

علی دایی در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل سپاهان اظهار داشت: فردا یک بازی مهم و حساس دیگر داریم که مقابل سپاهان هست و همیشه جزو بهترین تیم‌های شهرستانی بوده است. آنها همیشه تیم خوبی داشتند و امسال هم با بازیکنانی خوب، کادر فنی و هوادارانی که دارند جزو مدعیان قهرمانی هستند.

وی ادامه داد: مطمئنا در دیدار فردا کار راحتی نخواهیم داشت. در دیدار رفت ما بخت بدی را در اصفهان تجربه کردیم اما تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد تا با یک بازی خوب نتیجه دیدار رفت را جبران کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه سایپا می‌تواند عملکرد خوب خود مقابل استقلال و پرسپولیس را در مقابل سپاهان هم به نمایش بگذارد، عنوان کرد: در مقابل پرسپولیس عملکرد چندان خوبی نداشتیم و اگر عملکردمان خوب بود بازی را می‌بردیم. ما مقابل پرسپولیس اسیر چند اشتباه بچه‌گانه شدیم و آن دیدار را از دست دادیم اما مطمئن باشید تمام سعی و تلاش خود را انجام می‌دهیم و تمام قدرت خود را به کار می‌گیریم تا در دیدار فردا عملکرد خوبی داشته باشیم. دوست داریم با ارائه یک بازی خوب ۳ امتیاز را نیز کسب کنیم و برای این مهم هر کاری از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم.

سرمربی تیم سایپا در واکنش به حاشیه‌هایی که پس از شکست این تیم مقابل پرسپولیس رخ داد و صحبت‌هایی که محمد دایی برادرش انجام داده بود که حاشیه‌ساز شد گفت: من پیش از بازی نیز در نشست خبری صحبت کردم و همیشه احترام گذاشته‌ام و تا به حال نشده توهینی به برانکو کرده باشم یا کاری که او انجام داده زیر سوال ببرم. برانکو کار بزرگی انجام داده و پرسپولیس را دو سال پشت سر هم قهرمان کرده و امسال هم مدعی جدی قهرمانی است و فصل قبل هم تیمش را تا فینال لیگ قهرمانان آسیا برده است. همه اینها نشان می‌دهد که برانکو کار بزرگی انجام داده و مورد احترام من بوده است.

وی تاکید کرد: اینکه شما (رسانه‌ها) بعد از یک بازی حساس که تیم ما شکست خورده و طبق صحبت خودتان به کادر فنی ما فحاشی شده و در چنین شرایطی تماس می‌گیرید و مصاحبه می‌کنید آن هم در شرایطی که با اشتباهات بچه‌گانه خودمان باخته‌ایم و در حالت عصبانی هستیم چنین چیزهایی نیز پیش می‌آید. آن صحبت‌هایی که از سوی محمد ما (محمد دایی مربی سایپا) صورت گرفته که یک بچه هم می‌توانست این نتایج را بگیرد شاید اشتباه بوده یا شاید اصلا چنین تعبیری را به کار نبرده است اما آیا بخش دیگر صحبت‌های او اشتباه بود؟ مگر دروغ گفته که یک بازیکن پرسپولیس به اندازه بودجه تیم ما هزینه داشته است. البته این موضوع هم ایرادی ندارد و همه جای دنیا به همین شکل است که آن تیم‌هایی که توان دارند هزینه می‌کنند و نتیجه هم می‌گیرند. من خیلی وقت است که می‌گویم تیمی که هوادار ندارد مشکل مالی هم دارد و در چنین شرایطی نبرد ما نابرابر است اما با تمام این شرایط به بازیکنانم، به کادرم و به تیمم افتخار می‌کنم که در این فصل به خصوص در نیم فصل دوم چنین بازی‌هایی انجام داده‌ایم و چنین اتفاقاتی را در فصل جاری رقم زده‌ایم.

دایی با اشاره به برخی ابهامات و شبهات افزود: من نه تنها از کمیته اخلاق بلکه از قوه قضائیه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه تقاضا دارم که به خیلی از موارد و اتفاقات در فوتبال و ورزش ما ورود کنند. ببینند چه اتفاقاتی در ورزش ما رقم می‌خورد. خوشحال می‌شوم که ابتدا از خود من شروع کنند و ببینند چه پول‌هایی به حساب من یا نزدیکان من از کجا واریز شده است؟ از خود من شروع کنند و ببینند چگونه است که یک کارمند ساده چه پول‌هایی را به حساب خودش یا نزدیکانش واریز می‌کند. کمیته اخلاق که سهل است از هیچ کسی ترسی نداریم و ای کاش وارد این ماجرا شوند. ببینند که از سال ۸۹، ماجراهای کارخانه روغن نباتی و صندوق پیشکسوتان چه بوده و به این مسائل برسند. بحث عیدی‌های آن زمان و مباحثی چون بلیت‌فروشی، تبلیغات محیطی نیاز به بررسی دارند و ببینند که بلیت‌ها چگونه فروخته شده و پول آنها کجا رفته است؟ در بازی‌های خانگی خارج از کشور پرسپولیس ببینند چه کسانی بلیت‌فروشی کردند و بلیت تقلبی فروخته‌اند که این مسائل باید بررسی شود. آن وقت ببینیم که سر چه کسانی بالا و سر چه کسانی پایین خواهد بود.

وی با انتقاد از برخی رسانه‌ها خاطرنشان کرد: بعضی وقت‌ها شما رسانه‌ها نیز در شرایطی که شاید زمان مناسبی نیست سوالاتی را مطرح می‌کنید که این اتفاقات فوتبال را به حاشیه می‌برد و ما را از اصل موضوع دور می‌کند. ذهن‌مان را به جای دیگری می‌برد تا از اصل ماجرا دور شویم. از خدای من است که وزارت اطلاعات، پلیس فتا یا هر کس دیگری به این مسائل وارد شوند و ببینند رد پای چه کسانی در بسیاری از قضایا بوده، هست و متاسفانه خواهد بود. با احترام به تمام پیشکسوتان و پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس ببینید برخی از آنها چه چیزی گفته‌اند یا در صفحات شخصی خود چه چیزهایی نوشته‌اند. نمی‌شود که همه بد باشند و فقط ما خوب باشیم. باید ببینیم که خود ما کجا هستیم و کجا ایستاده‌ایم. بعد از پایان فوتبال‌مان در زندگی‌مان چه کرده‌ایم و آیا توانسته‌ایم دست کسی را بگیریم؟ کسی را تربیت کنیم یا حداقل بتوانیم حداقل یک مسئولیت اجتماعی را به درستی انجام دهیم؟ شعار دادن خوب است اما کاش آنهایی که شعار می‌دهند بتوانند پای این حرف‌های خود نیز بایستند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا یادآور شد: نمی‌شود حرفی بزنیم و بعد بگوییم من نبودم! پسران خوب، کوچولوها! حرفی بزنید که تا آخر پای آن بمانید. مرد آن است که حرف بزند و پای حرف خود بایستد. نباید برای چندرغاز خیلی چیزها را فراموش کرد. من که در پرسپولیس بازی کرده‌ام و مربی این تیم بوده‌ام،‌ پرسپولیسی نمی‌شوم اما بعضی‌ها که معلوم نبوده کجا بوده‌اند و به یک باره‌ آمده‌اند پرسپولیسی می‌شوند! اگر خاطرتان باشد قبل از بازی با پرسپولیس یکی از همین سایت‌های منتسب به پرسپولیس قبل از بازی خبری منتشر کرد که باشگاه پرسپولیس ۳۵۰ میلیون بابت طلب من پرداخت کرده است. این کارهای کثیف چیست؟ در حالیکه اصلا من با باشگاه پرسپولیس بحث مالی نداشته‌ام. چون ما تفاهم کرده‌ایم و قرار بوده آنها مالیات من را پرداخت کنند. این کارهای کثیف را انجام می‌دهند و بعد به ما انگ تبانی می‌زنند اما ما عادت نداریم که ساکت بمانیم اگر قرار بود ساکت بمانم اکنون نصف تهران برای من بود و هیچ وقت هم دنبال این چیزها نبودم. از بچگی سالم زندگی کرده‌ام، اکنون هم سالم زندگی می‌کنم و سعی خواهم کرد همین‌گونه ادامه بدهم.

دایی با بازگشت به بحث مصاحبه محمد دایی گفت: اگر کسی مرتکب اشتباه شده است بهتر است آن را قبول کند نه اینکه حرف خود را پس بگیرد. فکر نمی‌کنم در آن شرایط محمد راجع به برانکو صحبت کرده باشد چرا که نه تنها من و او بلکه خانواده ما برانکو را دوست دارند. به این مسائل کسانی دامن می‌زنند که اگر به آن دامن نزنند کثافت‌کاری‌ها راحت‌تر رو می‌شود. خودمان و مردم را با چیزهای بی‌خود فریب ندهید.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که درخصوص عملکرد او در زمان حضور در پرسپولیس مطرح شده است، تصریح کرد: در زمان حضور من در نیم‌فصل نخست رویانیان حضور داشت اما از نیم‌فصل دوم کسی بالای سر ما نبود و پولی نیز در کار نبود. حق و حقوق بچه‌ها پرداخت نشده بود که این موضوع منجر به اعتصاب آنها در چند مرحله شد. اگر دوستان این مسائل را فراموش کرده‌اند می‌توانند به آرشیو رسانه‌ها مراجعه کنند و ببینند قبل از حضور من پرسپولیس در پایان فصل در کجای جدول قرار داشت و با حضور من چندم شد. آن هم در شرایطی بود که اتفاقات اهواز را همه به یاد دارند اتفاقاتی که فوتبالی نبود و ما در شرایطی از فولاد گل خوردیم که آرش افشین در محوطه جریمه توپ را با دست کنترل کرد و آن را تبدیل به گل کرد و داور نیز به راحتی آن گل را صحیح اعلام کرد. در اهواز امتیاز از ما کسر شد و در پایان فصل فولاد با دو امتیاز از ما قهرمان شد.

سرمربی سایپا تاکید کرد: این نتایج در شرایطی بود که در آن سال چندین بار بازیکنان اعتصاب کردند و در نیم فصل دوم تنها یک بار به تیم پول تزریق شد که آن را نیز رویانیان با فروختن آپارتمان خود تهیه کرد و آن نیز مبلغ چندانی نبود. در طول نیم فصل دوم در حالیکه پول به تیم تزریق نشده بود ما بارها شاهد اعتصاب بازیکنان بودیم و آنها با قیافه‌های درهم در تمرینات حضور داشتند. ملی‌پوشان من کجا بودند که از آن صحبت می‌کنند؟ دوستان حداقل خجالت بکشند و همه چیز را در آورند. آنها که نسبت به مسائل مختلف از ما مسلط‌تر هستند و راحت‌تر می‌توانند هر چیزی را در بیاورند.

دایی ادامه داد: این مسائل را نیز یک بچه مطرح کرده است و اگر از طرف باشگاه کسی صحبت کرده بود من مخلص او نیز بودم و حرف می‌زدم و جواب نیز می‌دادم. اما موضوعی که وجود دارد این است که مگر می‌شود این افراد بدون اجازه باشگاه صحبت کرده باشند؟ اگر باشگاه به او اجازه صحبت داده که دست آنها درد نکند و بدانند ما نیز بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم. تنها می‌توانم برای کسانی تاسف بخورم که همه چیز آنها مشخص است و شرایط خانوادگی و جایی که در آن کار کرده‌‌اند مشخص است. این نفرات به برادر من توهین می‌کنند که فرد تحصیل‌کرده‌ای است و هزاران دانشجو را برای این مملکت تربیت کرده است و در حال حاضر نیز به واسطه توانایی‌های خودش مربی‌گری می‌کند و از همه مهمتر زندگی سالمی دارد.

وی افزود: بررسی کنید چرا این دوستان ۲۰، ۳۰ سال است که بیرون فوتبال بوده‌اند و جایگاه اجتماعی‌شان نیز مشخص است دهان خود را برای صحبت باز می‌کنند. من از برادرم خواستم دیگر مصاحبه نکند چرا که برخی تنها به دنبال مطرح کردن خود هستند و این موضوع نیز به خاطر این است که در این سال‌ها کسی از آنها سراغی نگرفته است و در حال حاضر فرصت را مغتنم شمرده‌اند تا حرف بزنند. از شما نیز خواهش می‌کنم به اصل موضوعات بپردازید و بدانید اینکه به دنبال این باشید چه کسی این را گفته یا چه کسی آن را مطرح کرده دری از ما دوا نخواهد کرد.

سرمربی سایپا در پاسخ به این سوال که بعد از دیدار با پرسپولیس انگ‌هایی به او و رضا علی‌یاری در خصوص تبانی زده شده است، گفت: ما هم از پرسپولیسی‌ها فحش و بد بیراه می‌شنویم و هم از استقلالی‌ها در خصوص تبانی اتهاماتی می‌بینیم. حداقل باید یک طرف قضیه سمت ما باشد.

دایی در خصوص اینکه این موضوعات با توجه به مصاحبه عرب مبنی بر تسویه حساب با علی دایی در شب قبل از دیدار پرسپولیس و سایپا مطرح شده است، خاطرنشان کرد: داستان من و پرسپولیس خیلی وقت است که تمام شده و به الان بر نمی‌گردد. نمی‌دانم بحث ۳۵۰ میلیون تومان از کجا آمده است؟ اما حتما از عرب در خصوص مسائل ما خبرنگاری سوالاتی پرسیده که ایشان نیز عنوان کرده داستان پرسپولیس و دایی تمام شده است. ما هم که گفته‌ایم با پرسپولیس موضوعات خود را تمام کرده‌ایم و فقط تسویه‌حساب مالیاتی که قبل از عید می‌توانست منجر به ممنوع‌الخروجی من شود اما ما رفتیم و موضوع را تمام کردیم و این اتفاق نیفتاد.

وی افزود: بهتر از از کاه کوه نسازیم چرا که در مملکت ما آنقدر مشکل وجود دارد که ما برای حل آنها نیاز به همفکری داریم و نباید مسائل کوچک را مطرح کنیم. کسانی نیز که در ورزشگاه فحاشی می‌کنند مردم عادی نیستند و حتی اعتقاد دارم افرادی که کمبود نیز دارند تحت تاثیر جو، فحاشی می‌کنند. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از طرفداران ناراحت نیستم و آنها آزادند که هر کسی را که دوست دارند تشویق کنند اما نباید به کسی توهین کنند. قطعا کسی که خواهر و مادر داشته باشد تحت هیچ شرایطی فحاشی نمی‌کند. در این موضوع نیز وظیفه کمیته انضباطی و اخلاق است تا جو ورزشگاه‌ها را درست کند وگرنه پوست ما کلفت‌تر از این حرف‌هاست و به طرف کسی غش نمی‌کنیم و کار خود را انجام می‌دهیم.

وی درخصوص شکایت کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران عنوان کرد: در جریان این موضوع نیستم و در فضای مجازی نیز فعالیتی ندارم. به موبایل خود نیز سال به سال نگاه نمی‌کنم که ببینم که چه کسی چه کاری انجام داده است. در این خصوص تنها می‌توانم بگویم ما برای پرداخت مطالبات کی‌روش تعهد داده بودیم و اگر تحریم هستیم و کارها به کندی انجام می‌شود کی‌روش باید اندکی صبر و تحمل داشته باشد و پول خود را دریافت کند. خوب است که کی‌روش خارجی است و به حق و حقوق خود می‌رسد ما که در ایران هستیم به حقمان بارها نرسیده‌ایم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

9 Responses to “دایی: نهادهای نظارتی به بلیت‌فروشی تقلبی و کارخانه روغن نباتی ورود کنند/ شاید حرف محمد اشتباه باشد اما مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس را اشتباه گفت؟”

 1. 6قدیم گفت:

  ۰

  ۰

  من درعجبم چطور۱۵ساله که نمیفهمه یامانمیتونیم بهش بفهمونیم به احترام تیمی که میلیاردهاتومان به جیب زدی شادیت رو ظاهرنکن تأکیدمیکنم ظاهرنکن-عزت عزت نکن-بخاطرطلبت جلوی اتوبوس تیم رونگیر-نمک نشناسی نکن .یاامثال گل محمدی وکریمی وتارتاروامامی فروبقیه پیشکسوتهاازمریخ اومدن یاشماخیلی…

 2. آوند گفت:

  ۰

  ۰

  من نه احترام اسطوره نه اقای گل جهان نه بعنوان یک فوتبالیس و…..
  بعنوان یک انسان که کار انسانی انجام داده و میده احترام میزارم
  هوادار عزیز نمیدونم چند سالتونه یا چه تفکری دارین که این پستها میزارین
  هوادر عزیز همین اقا کرمانشاه چکار کرد؟
  ایا میدانستین چه مقدار به بیمارستانها کمک میکنه کسانی توان پرداخت درمان ندارن
  ایا میدانستین همین اقا تو اردبیل مدرسه ساخته
  گفتم کاری به حرفهاش ندارم گه بعضی ها بهشون برخورده که بازیکنان چقدر میگیرن(اصلا به کسی ربط نداره چه کسی چقدر میگیره ولی سیاه نمایی
  متاسفانه من خودم میگم ظرفیت ندارم تا کسی حتی با منطق حرف بزنه باز قبولش ندارم چهارتا فوش بهش میدم.
  چرا نباید فرهنگ شنیدن حرف حساب نه اصلا دروغ

 3. Hosein گفت:

  ۰

  ۰

  ب تو چ که بازیکن ما قراردادش چقده؟؟؟ مگه خودت کم میگیری؟؟ بیشترین پولو تو مربیا تو میگیری- مگه مهره برات نیاورد رویانیان؟؟ جدا از اینا تو خودت میفهمی سبک و سیاق و شکل فوتبال تیمت تو تمام تیمایی ک مربی بودی چیه؟؟ چرا انقد بی تاکتیک و بی برنامه- حیف شما بود جناب دایی- شما باید کلاس و دوره میدیدی بعد مربی میشدی- جز جنجال کنار زمین هیچی ازلحاظ فنی نمیبینیم تو تیمت

 4. مصطفی پرسپولیسی گفت:

  ۰

  ۰

  فعلاکه توداری میسوزی

 5. ارامش گفت:

  ۰

  ۰

  همین نهادهایی که دایی اسمشونومیبره واردکاربشن بایدخمارلوویه سری دیگه وسایلشونوجمع کنندبرندزمان ثابت کرده که دایی دروغگونیست زنده بادعلی دایی وپاینده بادطرفدارهای واقعی پرسپولیس

 6. Ali F 6 گفت:

  ۰

  ۰

  آقای دایی عزیز! ما هوادارای پرسپولیس انقدر بافرهنگ و باشخصیت وفوتبالی هستیم که از شما نخواهیم سمت ما غش کنی یا برای تیمت نهایت تلاشتو نکنی یا از گلزنی تیمت خوشحال نباشی، همیشه هم بخاطر زحماتت برامون تشویقت کردیمو بهت احترام گذاشتیم حتی زمانیکه اخراجت کردن پشتت بودیم، ی نگاه به نوع خوشحالی بازی رفت این فصل خودتو بازیکنت و بازی برگشت بنداز میفهمی که چرا تو بازی برگشت واکنشی نداشتیم و طبیعی بود ولی تو بازی رفت قبول کن زننده و تحریک آمیز بود و دل ۵۰ میلیون که شدیدا ناراحت بودنو شکستی، حداقل دم از جوانمردی میزنی واسه مردم ناراحت مشت گره نکن

 7. نصیر گفت:

  ۰

  ۰

  سایت پرسپولیس نیوز به هیچ عنوان قبل از بازی با سایپا خبری درباره پرداخت ۳۰۰ میلیون به دایی کار نکرد این خبر رو یک سایت خبری که بخش ورزشی اون عملا ارگان باشگاه استقلال شده کار کردو دو سایت دیگه استقلالی هم پوشش دادن من دقیقا از ۲ هفته پیش بعد با باخت استقلال در دربی یک کامنت گذاشتم و گفتم یک موج جدید از حاشیه سازی رو برای پرسپولیس سه سایت مشخص کلید می زنن این ۱۰۰ نفری هم که از قبل از شروع بازی به دایی فحاشی می کردن می خواستن بازیکنان سایپا رو تحریک کنن تا جلوی پرسپولیس با همه وجود بازی کنن و کاملا مشخصه پرسپولیس نبودن الآن هم یک خبرنگار استقلالی داخل این نشست هم به دایی هم باشگاه پرسپولیس اتهام تبانی زده مدیران پرسپولیس هم وقت کردن یه خورده از داخل غار بیان بیرون و این قدر در برابر ۳ خبرنگار و ۳ سایت منفعل نباشن اگر باشگاه استقلال بود قطعا شکایت می کرد ۲ سال پیش هم قبل از بازی با نماینده الاهلی امارات ۱۵ نفر استقلالی که لباس پرسپولیس رو پوشیده بودن در آزادی شروع به پرتاب سنگ قبل از شروع بازی و در جریان بازی به سمت نیمکت تیم اماراتی با وجود ۴ گل جلو بودن پرسپولیس کردن تا فیفا و ای اف سی پرسپولیس رو از بازی بعدی محروم کنه که به هدفشون رسیدن

 8. ایران گفت:

  ۰

  ۰

  ایرانه و پرسپولیس، برای این تیم، برای شادی مردم خرج نشه، پس برای کحا خرج بشه؟ برای کدوم کشور خارجی خرج بشه پول هامون؟ بزار خرج بشه من حاضرم کل مالیات مردم هم خرج پرسپولیس استقلال بشه ولی فقط خرج شادی ملت بشه

 9. عباس گفت:

  ۰

  ۰

  داری میسوزی زنگ بزنم آتش نشانی خخخ

آمار بازدید:

بازدید امروز: 25013 بازدید

بازدید دیروز: 27108 بازدید

بازدید کل : 24387091 بازدید

افراد آنلاین: 13 نفر