دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۵
تبلیغات

تبلیغات

 |  ۱۰/ مهر/ ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
  |   نظرات: ۶ نظر
1,039 نفر بازدید

دربی ۸۹ هم با یک پنالتی سوخته به ضرر پرسپولیس!

پرسپولیس نیوز: هفت ماه پس از دربی اسفند ۹۶ که پنالتی پرسپولیس توسط علیرضا فغانی نادیده گرفته شد، مسجل گردید دربی ۸۹ نیز با یک پنالتی سوخته دیگر به ضرر پرسپولیس به پایان رسید. اشتباهی که اگر روی نمی‌داد، نه تنها پیروزی در این دیدار حساس، آن هم در آستانه بازی با السد را رقم می‌زد که قهرمان ایران، اکنون صدر جدول لیگ را هم در اختیار داشت.

با پایان دربی ۸۹ نظرات کارشناسی داوری بر آن بود که استقلال نه تنها باید زمان‌هایی از این بازی را ۱۰ نفره دنبال می‌کرد، بلکه صحنه روی داده روی علی علیپور نیز خطا و پنالتی بود. از جمله این کارشناسان، نوذر رودنیل بود و در نهایت نوید مظفری، دیگر کارشناس داوری فوتبال کشورمان در برنامه دوشنبه شب نود، بر این امر صحه گذاشت. این پنالتی در صورتی که اعلام و تبدیل به گل تبدیل می‌شد، نه تنها پیروزی پرسپولیس را رقم می‌زد و عدم اعلام آن، مانع شکست احتمالی استقلال شد، بلکه وضعیت جدول رقابت‌های لیگ را در رقابت‌ سخت کنونی، دستخوش تغییر می‌کرد. به این ترتیب، شانس صدرنشینی از قهرمان ایران گرفته شد.

البته اگر به فصل ۹۵ – ۹۴ باز گردیم به مجموعه‌ای از اشتباهات سریالی داوران در هفته‌های ابتدایی می‌رسیم که جنجال بسیاری به پا کرد و با برانگیخته شدن بعضی حساسیت‌ها و همچنین پس از درگذشت زنده یاد هادی نوروزی بود که متوقف شد. در پایان آن فصل که پرسپولیس امتیازات زیادی را به دلیل اشتباهات داوری از دست داد، قهرمانی با تفاضل گل از پرسپولیس سلب شد که در غیر این صورت سرخپوشان در فصل گذشته سومین قهرمانی پیاپی را کسب می‌کردند. در آن دوره یکی از بحث برانگیزترین بازی‌ها نیز، دیدار با ذوب آهن به قضاوت علیرضا فغانی داور برجسته و ستاره فوتبال آسیا بود. قابلیت‌های غیر قابل انکار او در المپیک ریو و جام جهانی روسیه، خودنمایی کرد و جای هیچ بحثی باقی نگذاشت.

گفتنی است؛ حدود هفت ماه قبل هم در دربی ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ که با توجه به تغییر آمار دربی‌ها باید آن را دربی ۸۷ بخوانیم، طبق نظر کارشناسان داوری، در دقیقه ۵۷ بازی، با خطای هند بازیکن استقلال، باید به سود پرسپولیس پنالتی اعلام می‌شد که باز از چشمان علیرضا فغانی دور ماند و آن بازی با یک گل به سود استقلال رقم خورد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

6 Responses to “دربی ۸۹ هم با یک پنالتی سوخته به ضرر پرسپولیس!”

 1. Hji گفت:

  ۰

  ۰

  دوباره همون صحبتهای کلیشه ای و نخ نما شده قبلی (اشتباهات داوری جزیی از فوتبال) فقط موندم چراباید این اشتباهات فقط برای پرسپولیس رقم بخوره، بدون اغراق پست ترین و حرومزاده ترین داوران،داوران ایرانی هستند و سگ داور خارجی شرف داره به هر چی داور ایرانیه ،البته استثنای داور ارزنده کشورمان خسروی که در حال حاضر بازنشسته شده …

 2. فریبا مردان زاده گفت:

  ۵

  ۰

  نظر نصیرزاده ، مظفری و غیاثی در برنامه های رسمی صدا و سیما یادتون نره. همگی گفتن پنالتیه.

 3. قلندری گفت:

  ۶

  ۰

  از مصائب زن فغانی. فغان از فغانی. بازم یک اخراجی و یک پنالتی و سه امتیاز از دست رفته. فغانی کمی خجالت بکش.

 4. شهناز ۶آتیشه گفت:

  ۵

  ۰

  فغانب سوت های خوبس واسه مسابقات خارج از کشور ،گنداش مهتص پرسپولیس،اونم تو بازی های حساس ،تازه طلبکار هم هست ،تو که شهامت اینکه اشتباه کردی رو نداری ،این توجیه ها واسه چیه ،به امید روزی که یه داور عادل داربی رو سوت بزنه.

 5. vahid گفت:

  ۳

  ۰

  تو کشور ایران پارتی مهم است حتی توآسیا هرچی سنگ برای پای لنگ هست این تیم کیسه همان تیم شاهنشاهی است فقط شکل تاجش تغییر کرده در ایران همیشه دولتها ضد تیم پرطرفدار مردم بودند در آستانه بازی امشب هیچ حمایتی که از پرسپولیس نشد که ضرر پرسپولیس هم گرفته شد .اما ظالمان بدانند دنیا دار مکافات هست از هردستی بدهید ازهمان دست هم میگیرید.کیسه فغانی تاج فتاحی فتحی حرام خواد هستند.فغانی ضد مردم پنالتی نگرفته شاید ظاهر امر یک بازی نود دقیقه ای فوتبال باشد اما دل ملیونها را شکونده است و دنیا از فغانی اصفهانیان و عوامل پشت پرده صداوسیما انتقام خواهد گرفت.درود بر رستم سهراب سیاوش و پوریای ولی آریایی پاک ایران.

 6. همیشه سرخ گفت:

  ۵

  ۰

  ایشان برای اشتباهاتش در بازی با ذوب آهن چهار هفته محروم شد /محرومیتی که هنوز روز بازی با استقلال هنوز یادش نرفته بود….‌

آمار بازدید:

بازدید امروز: 2385 بازدید

بازدید دیروز: 90038 بازدید

بازدید کل : 6744792 بازدید

افراد آنلاین: 17 نفر