جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۵
تبلیغات

تبلیغات

 |  ۹/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  |   نظرات: ۲ نظر
826 نفر بازدید

درخشان: برگزاری اردوهای بلندمدت برای ۳۰ سال پیش است/ بین بازیکنان لژیونر و داخلی‌ها مسابقه بگذارند تا آمادگی دو طرف مشخص شود

پرسپولیس نیوز: کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: برگزاری اردوهای بلندمدت برای تیم ملی مربوط به ۳۰ سال پیش و منسوخ است و فوتبال ایران هیچ‌گاه نتیجه خوبی از این اردوهای بلندمدت نگرفته است.

حمید درخشان در خصوص اظهارات کارلوس کی‌روش پس از بازی ایران مقابل الجزایر گفت: کی‌روش باید بگوید که چه چیزی می‌خواهد. اگر اشتباه نکنم در بازی با الجزایر فقط بیرانوند، غفوری، خانزاده و آقایی بازیکنان شاغل در لیگ ایران بودند و سایر بازیکنان لژیونرهای فوتبال ما بودند. ۶۰ درصد بازیکنان تیم ملی مقابل الجزایر لژیونر بودند و به نظر من کی‌روش بهانه‌ای ندارد. او به بازیکنان داخلی بها نداده و اکتفا نکرده است و تیمش روی لژیونرها می‌چرخد و دیگر چرا اعتراض می‌کند؟

وی ادامه داد: کی‌روش نباید بازیکنان شاغل در لیگ ایران را دست‌کم بگیرد، چراکه آنها به هیچ عنوان از بازیکنان لژیونر چیزی کم ندارند. همین تیم الجزایر که مقابل ما بازی کرد، ترکیبی شبیه به تیم ملی داشت و بیشتر بازیکنانش لژیونر بودند. به نظر من این‌گونه حرف زدن‌ها شانه از زیر بار مسئولیت خالی کردن است. مطمئناً اگر منتقدان هم حرفی می‌زنند هدفشان کمک به تیم ملی است. اگر کی‌روش صلاح دیده که تیم ملی ۴۰ روز قبل از جام جهانی به اردو برود یک بحث دیگر است، اما می‌تواند آن را به یک روش بهتر عنوان کند. مطمئناً اگر با شیوه خوبی این مسئله را بیان کند، همه باشگاه‌ها به او کمک خواهند کرد چون تیم ملی و باشگاه‌ها لازم و ملزوم هم هستند، اما دیگر چرا ارزش مربیان داخلی را پایین می‌برد؟

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: متأسفانه این بار اول نیست که کی‌روش مربیان شاغل در فوتبال ایران را زیر سوال می‌برد. او از وقتی که به فوتبال ایران آمده از این برخوردها کم نداشته است؛ یعنی هیچ یک از مربیان شاغل در فوتبال ایران علم و دانش ندارند و فقط کی‌روش همه چیز می‌داند. مطمئناً تیم ملی که در اختیار کی‌روش است حاصل دسترنج همین مربیان داخلی است و دور از انصاف است که بخواهد همه را بی‌دانش بداند و فقط خودش را دانا بداند. این صحبت‌های من هم برای کمک به تیم ملی است و به عنوان کسی که سال‌ها برای تیم ملی بازی کردم موفقیت تیم ملی آرزوی من است. کی‌روش مربیان داخلی را زیر سوال می‌برد اما آیا او می‌تواند از دانش فنی برانکو و حتی شفر هم ایراد بگیرد؟ به نظر من این‌گونه صحبت کردن‌ها و اینکه بگوید بازیکنان داخلی ایران آماده نیستند، بی‌انصافی است.

درخشان ادامه داد: کی‌روش گفته می‌خواهد ۴۰ روز بازیکنانش را به اردو ببرد اما فوتبال ما نشان داده اردوهای بلندمدت سودی برای فوتبال ما ندارد و فقط بازیکنان را خسته و افسرده می‌کند. این روش برای ۳۰ سال پیش بود. هیچ زمانی اردوهای بلندمدت برای فوتبال ایران مؤثر نبود و تعجب می‌کنم کی‌روش چرا این‌همه علیه مربیان داخلی جبهه می‌گیرد و انگار با آنها عناد دارد. همه مربیان باشگاه‌ها تلاش می‌کنند که بازیکنان خوبی بسازند. من یک سوال دارم؛ کدام مربی از کار خودش می‌گذرد و کوتاهی می‌کند تا بازیکنش ناآماده باشد؟ قصد ندارم ارزش لژیونرها را پایین بیاورم اما یک بازی بین بازیکنان لژیونر و بازیکنان داخلی برگزار کنند تا مشخص شود چه نتیجه‌ای بین بازیکنان داخلی و لژیونرها را به دست می‌آید. به نظر من او نباید یکطرفه به قاضی برود.

سرمربی اسبق پرسپولیس در مورد اینکه بازیکنان ملی‌پوش ۴۰ روز قبل از جام‌جهانی به اردو بروند آن وقت تیم‌های ایرانی حاضر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا دچار مشکل خواهند شد، گفت: ببینید آسیا هم برای ما مهم است و به نظر من قهرمانی در آسیا خیلی بااهمیت‌تر از حضور در جام جهانی است؛ چراکه نباید خودمان را گول بزنیم. ما می‌دانیم که در جام جهانی نمی‌توانیم به عنوانی برسیم، اما فوتبال ما توان قهرمانی در آسیا را هم در بحث باشگاهی و هم در بحث ملی دارد. با همه این شرایط جام جهانی را اولویت قرار دادیم و همه امکانات کشور بسیج شد تا تیم ملی به جام جهانی برود که این اتفاق هم رخ داد و حالا وظیفه همه ماست که تلاش کنیم تا تیم ملی در جام جهانی بازی های خوبی ارائه دهد. شما ببینید که اسپانیا چه نتیجه‌ای مقابل آرژانتین گرفت و همه می‌دانیم که تیم آرژانتین تیم کوچکی نیست. نباید همه چیز را فدای تیم ملی کنیم؛ چراکه بازی‌های آسیایی هم برای ما بسیار مهم است.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در باره اینکه راهکار شما برای برون‌رفت از چالش‌های بین تیم ملی و باشگاه‌ها چیست، تصریح کرد: راهکار این است که تعامل کی‌روش با باشگاه‌ها بیشتر شود. همه باشگاه‌ها دوست دارند به تیم ملی کمک کنند، اما به نظر می‌رسد کی‌روش علاقه‌ای به همکاری با باشگاه‌ها ندارد. تا اینجا همه به کی‌روش احترام گذاشته‌اند و او بهتر است که تعامل بیشتری با باشگاه‌ها داشته باشد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

2 Responses to “درخشان: برگزاری اردوهای بلندمدت برای ۳۰ سال پیش است/ بین بازیکنان لژیونر و داخلی‌ها مسابقه بگذارند تا آمادگی دو طرف مشخص شود”

 1. محمدرضاپرسپولیسی نژاداز گرگان گفت:

  ۸

  ۰

  حرف حساب زدی اینبار
  مستر پول فقط میخواد بازیکنای پرسپولیس با این وضعیت باشگاه تمدید نکنن برن لیگهای عربی یااروپایی درجه۴ …کاملا مشخصه ..وقتی از شیشتقلال ۶ تا دعوت میکنه پرسپولیس ۳تا معلومه جریان چیه….ولی موزابیکی جان کور خوندی توووووووو و امثال تووووووو عددی نیستین که بخواین پرسپولیس ما پرسپولیس پروفسور رو داغون کنی /چند بار باید بفهمی و توجیه کنیمت برانکو ژوزه نیست که بخوای تخریبش کنی..پرسپولیس برانکو علی کریمی خط قرمز ما سرخهاست….
  ضمنا اصن چند تا بازیکن پرسپولیس برن فک میکنی چی میشه ؟؟؟؟؟چی میشه ؟؟؟؟ برانکو میشینه گریه میکنه ها؟؟؟؟؟؟طارمی با مشاوره و قانونهای تو رفت چی شد؟؟؟؟؟؟؟برانکو یه آقای گل دیگه تو جیبش داشت آسش رو رو کرد سوختی شما…یا سروش بدبخت اونقد لژیونر لژیونر کردی که رفت قطر دعوت بشه که نشد..تا الان ۲قهرمانی با پرسپولیسو از دست داد هههههه والا تاریخ میگه هرکی از پرسپولیس رفت پشیمووووووووون شد..
  درآخر مستر پولی با پرسپولیسی ها در نیفت تماااااااااااام

  (خدا وجود تموم هوادر ها و دلسوزان پرسپولیس رو درسال جدید سلامت نگه داره انشالله)

 2. arya گفت:

  ۶

  ۰

  این کی روش بیشعور فقط می خواهد با براکو لج کند. مطمئن است که باز هم چهارم گروه خودش است , از حالا می خواهد باشگاه ها را مقصر معرفی بکند. حمید خان درخشان بهترین پیشنهاد را داده . لژیونر ها با لیگی ها مسابقه برگزار کنند تا معلوم شود کدام آماده تر هستند. خیلی هم ساده .

آمار بازدید:

بازدید امروز: 27722 بازدید

بازدید دیروز: 63782 بازدید

بازدید کل : 2695493 بازدید

افراد آنلاین: 2 نفر