دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
بالا داخلی سه
 |  ۲/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  |   نظرات: ۱۹ نظر
4,438 نفر بازدید

رای سوپرجام اعلام شد / استقلال با تخفیف سه بر صفر بازنده شد / پرسپولیس قهرمان شد

پرسپولیس نیوز : کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رأی مسابقه سوپرجام فوتبال را اعلام کرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رأی خود را در خصوص دیدار سوپرجام اعلام کرد. این رأی به شرح زیر است:

گزارش شماره ۴۷۶۵/۱۱۰ مورخ ۹۷/۴/۲۴ سازمان لیگ فوتبال ایران که از سوی دبیرکل فدراسیون برای رسیدگی به این کمیته ارجاع شده است، حکایت دارد که در پی اعلام و تأکید سازمان لیگ بر انجام مسابقه سوپرجام بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس تهران که در تاریخ ۹۷/۴/۲۴ باشگاه استقلال تهران با عدم قبول تاریخ تعیین‌شده و اصرار بر تغییر تاریخ مسابقه، عملاً انجام مسابقه سوپرجام در جمعه ۲۹ تیر سال جاری را منتفی نموده است با توجه به مفاد گزارش مذکور و مستندات پیوستی معلوم گردید که

الف) سازمان لیگ، طی نامه شاره ۳۸۹۲/۱۱۰ مورخ ۹۷/۴/۱۱ خطاب به هیئت فوتبال استان تهران و مدیران عامل با باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس انجام مسابقه سوپرجام در تاریخ ۹۷/۴/۲۹ را اعلام و برگزاری جلسه هماهنگی برای نحوه فروش بلیت با حضور مقامات ذیربط و شرکت مجری در ساعت ۱۵:۰۰ روز شنبه ۹۷/۴/۱۶ را تأکید می‌نماید که رونوشت این نامه به ۹ نهاد و اداره و شرکت نیز ارسال می‌شود که فرماندهی محترم یگان ویژه و پلیس محترم راهور و مدیریت محترم مجموعه ورزشی آزادی و شبکه سوم سیما برخی از آنها هستند.

ب) باشگاه استقلال تهران طی نامه شماره ۷۳۳/۹۷ مورخ ۹۷/۴/۱۲ خطاب به ریاست محترم فدراسیون با تأکید بر برخی شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس، به تعویق انداختن مسابقه سوپرجام را منطقی دانسته و پیشنهاد برگزاری آن در تاریخ دیگری را می‌دهد.

پ) سازمان لیگ فوتبال ایران با نامه شماره ۴۲۶۲/۱۱۰ مورخ ۹۷/۴/۱۹ در پاسخ به نامه باشگاه استقلال اعلام می‌کند که :

اولاً: تقویم مسابقات از سه ماه قبل به باشگاه‌ها ابلاغ شده است.

ثانیاً: تعیین زمان انجام سوپرجام با لحاظ نظرات پیشنهادی باشگاه‌ها و سرمربیان در جلسه هم‌اندیشی تصویب شده است.

ثالثاً: سوپرجام باید قبل از شروع فصل جدید انجام شود.

رابعاً: به دلیل حضور هر دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا، امکان تعویق وجود ندارد.

و نهایتاً تاکید می‌نماید که مسابقه مذکور در موعد مقرر برگزار می‌شود و خسارت ناشی از عدم حضور برعهده آن مدیریت (مدیریت باشگاه استقلال) خواهد بود.

ت) سازمان لیگ فوتبال ایران پیرو نامه قبلی و طی نامه شماره ۴۴۷۴/۱۱۰ مورخ ۹۷/۴/۲۳ مجدداً خطاب به باشگاه استقلال اعلام می‌کند که:

اولاً: مسابقه سوپرجام در تاریخ ۹۷/۴/۲۹ برگزار خواهد شد.

ثانیاً: عدم شرکت آن تیم موجب خسارات چند میلیارد تومانی در قرارداد تبلیغات محیطی را در پی خواهد داشت.

ثالثاً: پرونده عدم حضور باشگاه به رکن قضایی ارسال خواهد شد.

رابعاً: چون این سازمان خود را در مقابل افکار عمومی مسئول می‌داند لذا مراتب عدم حضور را اطلاع‌رسانی خواهد نمود که تبعات منفی برای آن باشگاه خواهد داشت.

و در انتها نیز تاکید نموده است که هیچ‌گونه دلیل برای عدم حضور پذیرفته نیست و خواهشمند است که آن باشگاه نیز برای هر چه بهتر برگزار شدن مسابقه سوپرجام همکاری نماید.

ث) باشگاه استقلال طی نامه شماره ۸۳۵/۹۷ مورخ ۲۴/۴/۹۷ و برشماری برخی مشکلات خطاب به سازمان لیگ اعلام می نماید که تیم استقلال در اردوی بدنسازی است پیشنهاد می شود سوپر جام در یک فرصت زمانی مناسب برگزار شود.

ج ) همزمان با تشکیل پرونده در کمیته انضباطی نیز باشگاه استقلال طی نامه شماره ۸۵۷/۹۷ مورخ ۳۰/۴/۹۷ با امضاء سرپرست جدید ( جناب آقای امیر حسین فتحی) ضمن توجیه مواضع قبلی باشگاه تقاضای رسیدگی عادلانه در کمیته انضباطی را نموده است.

چ ) در تاریخ ۲۸/۴/۹۷ طی نامه شماره ۸۰۸/الف/۲۶۱ ابلاغیه موضوع بند ۱۱ ماده ۲۰ مقررات انضباطی از طریق مبادی قانونی برای باشگاه استقلال ارسال شده تا ظرف ۴۸ ساعت دفاعیات خود را کتباً اعلام نمایند.

ح ) تا شروع جلسه رسیدگی ( در ساعت ۱۷:۰۰ روز دوشنبه ۱/۵/۹۷ ) لایحه دفاعیه جدید ( بعد از ارسال ابلاغیه ) از سوی باشگاه استقلال به این کمیته واصل نگردیده است.

خ ) اظهارات نماینده باشگاه استقلال در جلسه مورخ ۲۶/۴/۹۷ شورا تامین استان تهران مبنی بر عدم حضور در مسابقه سوپر جام نیز طی شماره ۵۲۶۹ مورخ ۱/۵/۹۷ اداره کل محترم امنیتی و انتظامی استانداری تهران به کمیته انضباطی اعلام گردیده است.

با توجه به مراتب فوق احراز گردید که موعد مسابقه پیشاپیش به هر دو باشگاه ابلاغ شده و پیشنهاد باشگاه استقلال مبنی بر تغییر زمان مسابقه نیز مقبول نیفتاده و سازمان لیگ صراحتاً به عدم تغییر زمان مسابقه تاکید نموده است و از طرفی انجام مسابقه بزرگ سوپر جام بین دو تیم بزرگ کشور مستلزم انجام تمهیدات چند روزه با هماهنگی نهادهای مختلف بوده که عدم آمادگی باشگاه استقلال عملاً انجام مسابقه را منتفی نموده است و با عنایت به اینکه:

اولاً : باشگاه ها مکلف به رعایت برنامه زمان بندی از پیش اعلام شده می‌باشد.

ثانیاً : صرفنظر از پاسخگویی صریح و مکرر سازمان لیگ مبنی بر عدم تغییر زمان مسابقه ، اساساً عدم اجابت تقاضای یک باشگاه برای تغییر برنامه به منزله تاکید بر برنامه قبلی بوده و مکاتبات بعدی باشگاه استقلال منطقی بنظر نمی رسد. ( همانطور که در تقاضای تغییر زمان مسابقه تیم ملی ایران با کره جنوبی در عصر روز تاسوعای حسینی ، کنفدراسیون فوتبال آسیا نه تنها پاسخی به پیشنهادات ایران نداد بلکه مسابقه را در زمان خودش اجرا نمود )

ثالثاً : در زمان انجام جلسات هماهنگی و تمهیدات بسیار مهم شهرآورد تهران (سوپر جام) و حتی در روز مسابقه و بعد از روز مسابقه ، تیم استقلال تهران خارج از ایران بوده است و مراتب بیانگر این است که باشگاه استقلال اعتقاد عملی به شرکت در مسابقه ۲۹/۴/۹۷ نداشته است.

رابعاً : مهترین رکن امنیتی و انتظامی در برگزاری شهرآورد تهران برگزاری جلسه شواری تامین استان تهران است که خروجی آن جلسه نیز حسب صورتجلسه موجود ، استنکاف باشگاه استقلال از انجام مسابقه در تاریخ ۲۹/۴/۹۷ بوده است.

خامساً : وقتی تشکیلات رسمی برگزارکننده مسابقه پیشنهاد مکرر باشگاه استقلال را نپذیرفته ، مکاتبه مورخ ۳۰/۴/۹۷ ( یک روز پس از موعد مسابقه) و تاکید بر پیشنهاد قبلی باشگاه برای برگزاری مسابقه در زمان دیگری ، نه تنها با معنای لغوی پیشنهاد مغایرت دارد بلکه به معنای تحمیل اراده یک باشگاه به سازمان لیگ فوتبال است که اگر اینگونه رفتار می شد و تقاضای تغییر مسابقه از سوی سازمان لیگ فوتبال اجابت می شد با روح قانونگرایی در فوتبال حرفه ای در تعارض بوده و در آینده نیز در موارد مشابه موجب تزلزل اجرای تصمیمات سازمان لیگ فوتبال می گردید.

سادساً : با وجود اراده مکتوب مقامات باشگاه استقلال مبنی بر تقاضای انجام مسابقه در غیر از تاریخ ۲۹/۴/۹۷ و عدم حضور تیم در داخل کشور و نیز صراحت اظهارات نماینده آن باشگاه در جلسه شورای تامین استان تهران ، واضح و مبرهن است که احتمال شرکت باشگاه استقلال در مسابقه مذکور عقلاً و عملاً منتفی بوده است و منطقی بنظر نمی رسد که مقامات برگزار کننده مسابقه و نهادهای ۹ گانه مرتبط با آن               ( به مانند یک مسابقه کوچک  ) ، ده ها هزار هوادار را در پایتخت کشور به ورزشگاه بکشانند و متحمل هزینه های غیر قابل جبران ( مادی و غیرمادی ) شوند و از طرفی ماده ۶۱ مقررات انضباطی نیز صراحت بر احراز برگزار نشدن مسابقه دارد که در این پرونده عدم شرکت باشگاه استقلال در مسابقه ۲۹/۴/۹۷ محرز و روشن بوده است.

لذا کمیته انضباطی با احراز تقصیر باشگاه استقلال تهران در عدم برگزاری مسابقه سوپر جام در روز جمعه مورخ ۲۹/۴/۹۷ مستنداً به بند یک ماده ۹۶ و نیز ماده ۶۱ مقررات انضباطی ، و بند یک ماده ۱۰ و ماده ۱۴ اساسنامه فدراسیون فوتبال و با رعایت ماده ۹۳ مقررات انضباطی به جهت عدم مطالبه خسارت از سوی سازمان لیگ با اعمال تخفیف تیم استقلال را در مسابقه مذکور سه بر صفر بازنده اعلام می نماید.

این رأی ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته محترم استیناف می باشد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

19 Responses to “رای سوپرجام اعلام شد / استقلال با تخفیف سه بر صفر بازنده شد / پرسپولیس قهرمان شد”

 1. Miranda گفت:

  ۲

  ۰

  نامردیه که برگزار نمیشه میشد درستش کرد ولی دیگه تکرار نشه لطفا که میشه همش تکراریییییییییییییییییییییییییییییییییی

 2. سینا گفت:

  ۳

  ۰

  آرام تر خوشحالی کنید شاید در این حوالی پنجره ای باز باشد به رنگ قهوه ای:)))

 3. سید علی گفت:

  ۲

  ۰

  در اولین بازی در آزادی جام باید با تشریفاتش تقدیم بشه

 4. افشین گفت:

  ۱۸

  ۰

  مزد ترس
  بریم واسه شروع قدرتمندانه لیگ

 5. افشین گفت:

  ۱۳

  ۰

  مزد ترس
  بریم واسه شروع قدرتمندانه لیگ

 6. حمی جوا گفت:

  ۱۲

  ۰

  فس فسها و شوفر قراضه تو دهنی خوردند ابلهان از ترس پرقسور مودب و دانا به هر دری زدند تا جان سالم بدر برند کور خواندند. برانکو خواب همه کیسه ها را اشفته کرده چون اکادمیک جنتلمن تیز هوش و ادیب است.

 7. حسام الدین حسام گفت:

  ۲۴

  ۰

  شفر هم محکوم به خوردن ده پس گردنی از برانکو شد

 8. محمد گفت:

  ۸

  ۵

  شک نکنید واسه راضی نگه داشتن تیم هوچی پایتخت هم که شده ی جا وزارت زهرشو به پرسپولیس میریزه حالا کی و کجا الله واعلم .
  تو ایران شایسته سالاری معنایی نداره .

 9. محمد گفت:

  ۱۱

  ۰

  به مقدسات اگه داوری علیه پرسپولیس نبود الان پرسپولیس جای ۴ جام ۸ تا جام داشت
  نادواری های ابتدای لیگ پانزدهم ، نادواروی در جام حذفی مقابل ذوب
  و نادواری وحشتناک تو بازی صنعت نفت تو سال گذشته .
  اینجا هر چقدر هم که خوب باشی واسه ساکت کردن و راضی کردن تیمهای دیگه حقتو نیدن به بقیه تیمها

 10. Shanti fathi گفت:

  ۱۱

  ۰

  اول از هرچیزی این قهرمانی رو تبریک میگم به همهء هواداران ارتش سرخ.
  بعدش جدا از نتیجه که ۳برصفر شده، باید ضرر پرسپولیس از اسپانسرینگ و بلیط فروشی هم
  مطرح میشد. و تمام ضررهایی که کیسه به پرسپولیس زده رو اتخاذ میکردند.
  باشگاه پرسپولیس میتونست بابرگذاری سوپر جام، پول خوبی گیرش بیاد.

 11. محمد گفت:

  ۷

  ۰

  هر سری پرسپولیس موفقیتی کسی میکنه باید منتظر توطئه فدراسیون نشین ها باشید نمونش هبه کردن جایزه بهترین پاسور و بهترین هافبک به استقلالیا ، این تازه اولشه ،شاید برنامشون واسه دربی رفت باشه ، شاید ی تبانی دیگه به نفع تیم همیشه مفلوک استقلال .
  تا اسپانسر مشترکه پرسپولیس الت دست وزارت ورزش هست و هر کاری دوست داشته باشن با این تیم میکنن.

 12. آرش گفت:

  ۶

  ۰

  راست گفتن ترس برادر مرگه ، کیسه کش ها از ترس باخت در حضور هوادارانش از کشور فرار کردن غافل از اینکه باشن و نباشن فرقی برای پرسپولیس کبیر نداره و در هر صورت برنده است .

 13. مهرشاد گفت:

  ۱۱

  ۰

  تبریک به همه

 14. پسر زاگرس از لکستان گفت:

  ۱۳

  ۰

  قهرمانیمون مبارکه ایشاله

 15. امیر پرسپولیسی گفت:

  ۹

  ۰

  چه عجب بالاخره یه رأی درست از کمیته انضباطی دیدیم، خداییش اگه غیر از این بود خیلی بی انصافی می شد، حق به حق دار رسید،،،، تبریک به همه هواداران سرخ ترین ارتش دنیا، میگم یه وقت بد نباشد هنوز لیگ شروع نشده قهرمان شدیم،،،

 16. سعید دهقانی گفت:

  ۱۱

  ۰

  حق به حقدار رسید مبارک باشه تبریک به همه سرخ دلان هر چند تو زمینم همین نتیجه رقم میخورد

 17. شهناز ۶آتیشه گفت:

  ۳۱

  ۰

  قانون رو زیر پا گذاشتن،جریمه مالی هم نشدن ،پارسال پرسپولیس روتهدید به انواع واقسام محرومیت ها درصورت حاضر نشدن کردند،ودیگه تجدید نظر برا چیه،برا مافیای آبی ها ،که حق مسلمان رو خوردن دادن به جباروف که اگه به قلی زاده می دادن قابل هضم تر بود و حق پیام نیازمند دروازه بان حال حاضر سپاهان و سابق پیکان به عنوان پدیده خورده نمیشد و در کل به جای این همه مخارج برای حق خوری ،حق پاداش مالی دوسال قهرما نی پرسپولیس رو می دادن،به امید اجرای قطعی عدالت و ۳برصفر برای پرسپولیس بزرگ ومظلوم

 18. آرمین 26 سال طرفدار پرسپولیس گفت:

  ۳۹

  ۰

  این باخت کیسه از صد تا ۶-۰ بدتر بود. چون که این باخت از سر ترس بود و ثابت شد تیم حکومتی کیسه چقدر مرده!

 19. کورد پرسپولیسی گفت:

  ۳۴

  ۱

  تبریک به همه سرخدلان دوست داشتنی. اولین جام مبارک هممون باشه

آمار بازدید:

بازدید امروز: 15855 بازدید

بازدید دیروز: 63232 بازدید

بازدید کل : 11084305 بازدید

افراد آنلاین: 47 نفر