یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶
بالا داخلی سه
 |  ۷/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۳:۲۰
  |   نظرات: ۳ نظر
6,223 نفر بازدید

رکورد پوشالی آبی‌ها بر باد رفت / حسینی رکورددار کلین‌شیت تاریخ نیست

پرسپولیس نیوز : یکی از مهمترین اتفاقات فوتبال ایران در سال گذشته، رکوردشکنی سید حسین حسینی بود که پس از چند دهه حدنصاب جدیدی در بسته نگه داشتن دروازه ثبت کرد و حسابی استقلالی ها با آن سرخوش بودند.

سنگربان جوان استقلال در جریان برگزاری لیگ برتر هفدهم، ۸۷۳ دقیقه دروازه تیمش را بسته نگه داشت و از این رکورد به عنوان رکورد تاریخ رقابت‌های باشگاهی ایران نام برده شد ولی با مرور تاریخ فوتبال باشگاهی ایران، مثال نقضی برای این عنوان وجود دارد.

حسینی با عبور از رکورد مودت، بیرانوند و آرمناک پطروسیان در بازی مقابل سایپا موفق به ثبت رکورد ۸۷۳ دقیقه‌ای شد اما ساشا ایلیچ دروازه‌بان سابق تیم‌های پرسپولیس و پگاه گیلان که به دریافت گل‌های زیبا شهره بود رکوردی در فوتبال ایران به نام خود ثبت کرده که تاکنون موردی بهتر از آن مشاهده نشده است.

این دروازه‌بان مقدونیه‌ای در سال ۱۳۸۵ به عضویت پگاه گیلان که در لیگ یک حضور داشت درآمد و در همان رقابت‌ها از ابتدای لیگ تا هفته سیزدهم به مدت ۱۱۵۷ دقیقه دروازه پگاه را بسته نگه داشت. این گلر با خلق چنین آماری بهترین رکورد را در فوتبال باشگاهی ایران ثبت کرد و خبرگزاری‌های کشور نیز در همان دوره خبر ثبت این رکورد را منتشر کردند. (بعد از این مصاحبه که در تاریخ ۱۹ دی ۸۵ منتشر شده رکورد ایلیچ دو بازی بعد هم ادامه پیدا کرد.)

مصاحبه ایلیچ با خبرگزاری مهر درباره رکوردشکنی

به این ترتیب رکورد کلی فوتبال باشگاهی ایران با بیش از هزار دقیقه بسته نگه داشتن دروازه متعلق به ایلیچ، دروازه‌بان مقدونیه‌ای با بیش از نیم فصل گل نخوردن در سال ۱۳۸۵ است.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

3 Responses to “رکورد پوشالی آبی‌ها بر باد رفت / حسینی رکورددار کلین‌شیت تاریخ نیست”

 1. نصیر گفت:

  ۰

  ۰

  این هم مثل قهرمانی هاشون در آسیا برابر بنگال غربی سالانگور و هامتمن آنهم به لطف بازیکن قرضی پرسپولیس یا قهرمانی دومی در زمان تحریم این مسابقات توسط کشورهای عربی به خاطر جنگ خلیج فارس و نبود ژاپن و کره هست!!……استقلال یه تیم حکومتی با سه میزبانی دستوری بیش نیست که حتی دربی شش تایی رو هم دستوری براشون پاک کردن!

 2. hamid گفت:

  ۱۲

  ۲

  اقای شفر غلط میکند که میگوید اولویت با کیسه است.اولویت با تیم ملی است اینجا شفر کیسه ای.من که میدونستم ساشا ایلیچ رکورد دارهست همچنین یک گلر دیگرهم هست.بعدش با تو ایران با اتوبوسی و خطا کردن رکورددار میشوند.مرد اونه که بدون امثال فغانی و کرمانشاهی و فتاحی و وزیر تبانی گر مبارزه کند.نه به ستاره چهارجانبه قلابی بنازه.پرسپولیس ده تا این چهارجانبه های اسیایی قهرمان شده است.

 3. موسی از کازرون گفت:

  ۲۱

  ۱

  اول سال باشه و کیسه ها بازم قهوه ای بشن

آمار بازدید:

بازدید امروز: 36244 بازدید

بازدید دیروز: 62816 بازدید

بازدید کل : 11473675 بازدید

افراد آنلاین: 31 نفر