جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۳
تبلیغات

تبلیغات

سرویس: تيم ملي
 |  ۲/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
  |   نظرات: بدون نظر
273 نفر بازدید

زلاتکو کرانچار: اردوی قطر همان چیزی بود که انتظار داشتیم/ به همکاری باشگاه‌ها نیاز داریم

پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم فوتبال امید ایران از روند آماده‌سازی تیمش در اردوی قطر ابراز رضایت کرد.

زلاتکو کرانچار پس از پایان تورنمنت چهارجانبه دوحه، با توجه به اتمام اردوی تیم امید، راهی کرواسی شد و پیش از این سفر اظهار امیدواری کرد که با استمرار برنامه‌های مناسب تیم امید همه چیز برای حضور قدرتمندانه این تیم در مرحله مقدماتی المپیک فراهم شود. او در گفتگویی که در زیر می‌آید به موارد مختلفی اشاره کرد که در زیر می‌آید:

* اردو و مسابقات تدارکاتی دوحه را چگونه دیدید؟

باید بگویم در این اردو و بازی‌ها همه چیز به شکل کاملاً مطلوب فراهم بود. باید از فدراسیون فوتبال و شخص آقای تاج تشکر کنم که هماهنگی‌های لازم را برای انجام این اردو و حضور در این تورنمنت فراهم کردند. کشور قطر هم میزبانی بسیار خوب و شایسته‌ای داشت. سه مسابقه بسیار خوب و مفید برگزار کردیم و به تمامی اهداف‌مان رسیدیم. حتی به جز بازی مقابل تاجیکستان در نتیجه‌گیری مقابل دو حریف دیگر هم موفق عمل کردیم. هر چند بازی با تاجیکستان هم مسابقه بسیار مفیدی برای تیم ما بود. مسئله مهم این است که برابر تمامی حریفان مالکیت جریان بازی را در اختیار داشتیم و کیفیت فنی خودمان را به خوبی نشان دادیم. از نظر فیزیکی برتری محسوسی نسبت به آنها داشتیم و البته در دو مسابقه آخر برابر کویت و قطر در موقعیت‌سازی و استفاده مناسب از فرصت‌ها هم موفق عمل کردیم. با این وجود همچنان نواقص و کاستی‌های تاکتیکی وجود دارد که باید رفع شود. باور دارم که اگر باز هم به این روند مطلوب آماده‌سازی ادامه بدهیم می‌توانیم با آمادگی ایده‌آل وارد مسابقات شویم.

* ظاهراً تورنمنت کافا برگزار نمی‌شود، بر این اساس چه برنامه جایگزینی برای آماده‌سازی تیم امید دارید؟

متأسفانه کشور میزبان دیگر امکان برگزاری مسابقات را ندارد و این تورنمنت برگزار نخواهد شد. براین اساس در بهمن ماه به دنبال مسابقات دیگری هستیم و پیشنهاد داده‌ایم امکان برگزاری دو اردوی کوتاه مدت فراهم شود تا در تهران دو مسابقه تدارکاتی برابر باشگاه‌ها برگزار کنیم، البته این مقاطع فیفادی محسوب نمی‌شود و به همکاری باشگاه‌ها نیاز داریم. امیدوارم امکان برگزاری این اردوها و مسابقات هم فراهم شود تا ریتم آمادگی تیم را حفظ کنیم.

* براین اساس مسابقات بین‌المللی دیگری پیش از رقابت‌های مقدماتی برگزار نمی‌شود؟

مذاکرات و پیشنهاداتی برای دعوت از دو تیم امید خارجی به تهران صورت گرفته که در صورت توافق نهایی می‌تواند فرصت مناسبی برای ما باشد. رایزنی‌ها از طریق فدراسیون فوتبال آغاز شده است و در انتظار پاسخ حریفان هستیم. در صورتی که این امکان فراهم شود پیشنهاد ما این است که اردوی آماده‌سازی از ۱۳ اسفند آغاز شود و البته در این برنامه به همکاری نزدیک باشگاه‌ها نیاز داریم تا بتوانیم بازیکنان را در اختیار داشته باشیم. در واقع روزهای پایانی بهمن و نیمه ابتدایی اسفند فیفا دی محسوب نمی‌شود و تنها با مجوز و همکاری باشگاه‌ها امکان برگزاری اردو را پیدا می‌کنیم.

* فکر می‌کنید تا امروز از فرصت‌های فیفا دی به خوبی استفاده کردید؟

به جز اردوی اول از تمامی فرصت‌های دیگر به بهترین شکل استفاده کردیم. از آبان ماه تا امروز هفت مسابقه بسیار مفید برابر عمان، سوریه (دو بازی)، اردن، تاجیکستان، کویت و قطر داشته‌ایم که اتفاق بسیار خوبی است. خوشبختانه شاهد مسابقات با کیفیت و رویارویی با حریفان بسیار خوبی بودیم. سطح هماهنگی همچنین کیفیت فنی تیم بالاتر رفته است و بسیاری از مشکلات و نواقص را در همین بازی‌ها آنالیز کردیم. با ادامه همین روند در دو ماه باقیمانده می‌توانیم تیم را در شرایط ایده‌آل حفظ کنیم.

* عملکرد خط حمله یکی از نقاط قوت تیم شما در این بازی‌ها بوده با این وجود چه برنامه‌ای برای تقویت خط دفاع دارید؟

ما خوشبختانه در این مسابقات به خوبی موقعیت ساختیم و حتی از فرصت‌ها به شکل مناسب استفاده کردیم. با این وجود نیاز به توازن بیشتری در کارهای هجومی و دفاعی داریم. بر اساس آنالیزها فاصله زیادی بین خطوط ایجاد می‌شود که در کارهای دفاعی مشکل ساز است. بر همین اساس تمرینات و برنامه‌های تاکتیکی خودمان را با هدف اصلاح و رفع مشکلات ادامه می‌دهیم. در اردوی بعدی قصد داریم از ۳۰ بازیکن دعوت کنیم و آمادگی نفرات مختلف را مورد ارزیابی قرار بدهیم. البته من دیدگاه مثبتی نسبت به بازیکنان خط دفاعی هم از نظر فردی و هم کار گروهی دارم با این وجود می‌توانیم هماهنگی و عملکرد بهتری داشته باشیم تا همزمان با موفقیت در گلزنی، دروازه خودمان را نیز به روی حریفان بسته نگاه داریم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 20635 بازدید

بازدید دیروز: 61865 بازدید

بازدید کل : 4978511 بازدید

افراد آنلاین: 18 نفر