سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۵
تبلیغات

تبلیغات

 |  ۱۳/ اسفند/ ۱۳۸۷ - ۱۱:۰۶
  |   نظرات: بدون نظر
11 نفر بازدید

شاغلام با مقاومت اضاف!

سه شنبه ۱۳ اسفند (۱۱:۱۶)

مرجع خبری پرسپولیس : حالا اگر این پرسپولیس هجومی نیست فدای یک تار سبیل نلو !

نلو طبق عادت همیشگی، موقع حرف زدن، بادی از زیرلب خارج می‌کند. ساعت ۱۱ صبح است که به او خبر داده‌اند امروز روزنامه فلان درباره‌ات نوشته که با عابدزاده مشکل داری. مرد پرتغالی می‌خنددو سری تکان می‌دهد. این قسمت ماجرا برایش جالب نیست. گرچه عدم تسلط او به زبان فارسی باعث می‌شود که از تیترهای هر روزه مطبوعات ورزشی بی‌خبر بماند اما گاهی در لابی‌هتل عکس خودش را روی جلد یک روزنامه دوازده‌صفحه‌ای می‌بیند و کنجکاوی‌اش جلب می‌شود. چی نوشته‌اند راجع به من؟
 عکس یادگاری استراتژیک
زمانی که احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان تیم‌ملی ایران بود، وینگادا کلید دروازه‌ عربستان را به یک موجود عجیب و شدیدالانعطاف سپرده بود. محمدالدعیه که حالا در باشگاه الهلال مدیریت می‌کند. او علاقه خاصی به محمد داشت که دروازه‌بانی عالی و جوانی معتقد و مسلمان بود. کسی که تمام تمرکزش را برای بازی‌های ملی می‌گذاشت و عجیب نیست که مردم ایران بعد از گذشت یک دهه هنوز او را از یاد نبرده‌اند. درست مثل احمدرضا عابدزاده که با درخشش در نبرد دشوار ایران در استرالیا ابدی شد. مردی که اگر  آن سانحه عجیب برایش رخ نمی‌داد، حالا وینگادا کی بود؟

از بین پرسپولیسی‌ها هیچ‌کس شک ندارد که عابدزاده با آن ویژگی‌های کاریزماتیک، حتما صاحب نیمکت یک تیم مهم در ایران بود، البته اگر …
دور نشویم از قصه. وینگادا در تمرین بعدازظهر یکشنبه پرسپولیس، بعد از مدت‌ها دروازه‌بانی را در آغوش گرفت. احمدرضا عابدزاده مربی ۱۹۰سانتی‌متری دروازه‌بان‌های پرسپولیس که وینگادا باید با بغل کردن او به همه ثابت می‌کرد که مشکلی بین آنها وجود ندارد.
 شاغلام در کمین
نلو، با افشین شوخی می‌کند. او از سرمربی سابق پرسپولیس که حالا با سمت دستیاری کمک بزرگی است، می‌پرسد طرف منی یا برادر؟ او آن زمان که شاغلام در برنامه ورزش از نگاه دو برای افشین بغض کرد و او را یکی از مربیان بزرگ آینده فوتبال ایران نامید، هنوز در عمان بود و خبر نداشت که در سرنوشتش نوشته شده باید مربیگری پرسپولیس را برعهده بگیرد. تیمی که امروز برای روشن نگه داشتن اندک شانس قهرمانی باید در تهران، از مقاومت و شاغلام بگذرد. حالا هرچه که شاغلام دلش می‌خواهد مقاوم باشد، فرقی ندارد.
 در انتظار پایان لیگ
اگر درست حدس زده باشیم، استراتژی وینگادا در مسابقات داخلی پیروزی‌های محتاطانه است. این روشی است که او را برای ادامه کار در لیگ قهرمانان آسیا زنده نگه می‌دارد. سال گذشته، فیروز کریمی با وجود موفقیت در جام حذفی به‌دلیل شکست‌های متوالی در لیگ شغل خود را در استقلال از دست داد گرچه بارها گفته بود که لیگ برایش اولویت ندارد. شاید وینگادا از کسی در این‌باره مشورت گرفته و از سرنوشت فیروز باخبر شده. به همین دلیل هم هست که پرسپولیس طوری بازی‌ها را ادامه می‌دهد که سرمربی کمترین لطمه را ببیند. حالا اگر این تیم تفاوت زیادی با تیم همیشه مهاجم گذشته را دارد، فدای تار موی سبیل نلو.
 یک دردسر واقعی
آمار بازی‌های پرسپولیس مقابل مقاومت نشان می‌دهد که باید در هرحال این تیم را جدی گرفت. آنها مقابل پرسپولیس، به طرز ویژه‌ای مقاومند. مثل پلاستیکی که مقابل هزاران ولت جریان الکتریسیته آخ نمی‌گوید.!

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 2565 بازدید

بازدید دیروز: 84232 بازدید

بازدید کل : 6829204 بازدید

افراد آنلاین: 36 نفر