دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۹
تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۲۵/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
  |   نظرات: ۲۵ نظر
4,591 نفر بازدید

شجاع: این ۶ بخیه به افتخار هواداران و فدای سر پرسپولیس/ کسی نیستم که بخواهم پرسپولیس را تنها بگذارم

پرسپولیس نیوز: برای بازی در تیم‌های پرطرفدار و شرایط پرفشار، با تجربه است ولی بعد از تجربه همه موارد می‌گوید بازی در پرسپولیس هم از جهت جذابیت و هم به دلیل فشار بالای کار، یک چیز دیگری است. مدافعی که می‌توان گفت حالا مانند فولاد آب دیده، محکم است و بر اساس عملکردی که دارد می‌تواند برای تیم ملی هم مهره موثری باشد.

شجاع خلیل‌زاده، جسارتش در میدان فوتبال کاملا با نامی که دارد همخوانی پیدا می‌کند. همین که او را می‌بینیم بخیه‌ها روی ابرویش خودنمایی می‌کند. با او گفتگویی داشتیم که نظر شما را به آن جلب می‌کنیم.

مثل اینکه نه به حریفان رحم می‌کنید و نه به خودتان، چه شد که این اتفاق افتاد؟

چیزی نبود. وقتی توپ آمد، من فریاد زدم که منم، ولی فکر کنم وحید امیری به خاطر فشار و هیاهوی بازی متوجه نشد. در یک لحظه یک چیزی به صورتم کوبیده شد ولی اشکالی ندارد. فدای سر پرسپولیس و وحید.

حالا چند بخیه برداشت؟

۶ تا بخیه خورد. این هم به افتخار پرسپولیس و هوادارانی که ۶ را دوست دارند.

از بازی بگو، آن قدرها که می‌گفتند سخت نبود یا شما خیلی خوب بودید؟

فکر کنم ما خیلی خوب بودیم چون نسف اصلا تیم دست و پا بسته‌ای نبود. دیدید که حتی اگر یک لحظه به حال خودشان می‌ماندند، می‌توانستند خطرساز شوند. از طرفی بازی‌های اول همیشه سخت است و این بازی‌ها شرایط خاص خودش را دارد. آقای برانکو بارها این را به ما تذکر داده است. در سوپر کاپ، این را گفتند و در اولین بازی لیگ برتر هم همینطور و قبل از این بازی هم تاکید داشتند که باید گام اول را محکم برداریم. خوشبختانه در زمین خودمان با حمایت هواداران، سه امتیاز شیرین هم گرفتیم.

به نظر می‌رسد، السد جدی‌ترین حریف پرسپولیس در مرحله گروهی باشد؟

جدی‌ترین حریف برای ما، می‌توانیم خودمان باشیم. کافی است یک بازی یا حریف را دست کم بگیریم. در لیگ قهرمانان همه تیم‌های حاضر قوی و منتظر فرصت هستند. پس باید بهترین عملکرد را داشته باشیم.

البته پرسپولیس در این فصل بیرون از خانه بهتر از بازی‌های خانگی نتیجه می‌گیرد و دلایل مختلفی هم مطرح می‌شود، مثلا اینکه در آزادی تحت فشار بیشتری هستید.

فشار مسوولیت را هر جا که باشیم احساس می‌کنیم. اصلا باید در پرسپولیس بازی کرد تا متوجه شد از چه چیزی حرف می‌زنیم. در تیم‌های دیگر اگر یک پیروزی خوب بیاورید از یک هفته تا یک ماه با شماست. اینجا در سخت‌ترین و مهمترین بازی هم پیروزی خوب بیاوریم، تاریخ مصرفش در نهایت تا اولین تمرین است. می‌توانم بگویم حتی فشار بازی در تیم ملی هم قابل مقایسه با فشار بازی در پرسپولیس نیست، آدم را پیر می‌کند ولی گذشته از این مساله درباره تفاوت امتیازات بازی‌های خانگی و بیرون از خانه ما، جنبه فنی دارد. الان یک امتیاز گرفتن از پرسپولیس در آزادی برای هر تیمی یک خواسته و موفقیت بزرگ به حساب می‌آید. طبیعی است که بازی را می‌بندند و کار سخت‌تر می‌شود ولی در خانه خودشان بالاخره مجبورند کمی هم حمله کنند و حمله به پرسپولیس کار اشتباهی است.

ولی شرایط در بازی با نسف اینطور نبود. به نظر می‌رسد آن بازی‌های بسته حریفان تجربه خوبی بود؟

به هر حال وقتی برابر ما بسته بازی می‌کنند که نمی‌نشینیم و دست روی دست نمی‌گذاریم اما شرایط در لیگ قهرمانان فرق هم می‌کند. بالاخره تیم‌ها صرفا برای دفاع نمی‌آیند و شرایط برای خلق موقعیت به شکل بهتری فراهم می‌شود.

مثل اسمت در بازی فوتبال هم شجاع و جسور هستی. به عنوان مدافع، خوب هم گل می‌زنی؟

آقای برانکو سیستم‌هایی را برای بازی‌های ما تعریف می‌کند. یک سیستم هم ایجاد کرده که باعث می‌شود من آزادی عمل بیشتری داشته باشم. این باعث شده در گلزنی هم موفق باشم. البته حرکات حساب شده است. اینطور نیست که جای من خالی بماند و از طرف بچه‌ها حمایت می‌شوم. یعنی از اصول بازی ما این است که یکدیگر را حمایت کنیم.

پرسپولیس فعلا از نقل و انتقالات محروم است. البته خوب بودن تیم و شما بازیکنان باعث شد تا اینجای کار نگرانی خاصی نباشد غیر از اینکه قرارداد بعضی از بازیکنان رو به پایان است و هواداران همه در این باره از شما می‌پرسند.

من می‌توانم درباره خودم صحبت کنم. من برای خودم یک سری اصول حرفه‌ای و اخلاقی دارم که به آنها پایبند هستم. من کسی نیستم که بخواهم تیم را در شرایط سخت تنها بگذارم. اگر باشگاه، آقای برانکو و هواداران من را بخواهند بهتر از پرسپولیس نمی‌شناسم. کجا بهتر از اینجا؟

به هر حال همیشه پیشنهادهای اغوا کننده از سوی باشگاه‌های خارجی و بویژه عربی وجود دارد؟

بله. چنین پیشنهادهایی همیشه وجود دارد. مگر می‌شود تیم بزرگی مثل پرسپولیس قهرمان شود و بازیکنانش مورد توجه نباشند. بهترین تیم‌ها و پیشنهادها می‌رسد ولی در فوتبال همیشه اینطور نیست که بالاترین پیشنهاد مالی بهترین پیشنهاد نیست و برنده نمی‌شود. اگر اینطور بود من الان افتخار پوشیدن این پیراهن را نداشتم. خیلی راحت حرف بزنیم. پرسپولیس از همه ما بزرگتر است و خیلی از بازیکنان بزرگ بوده‌اند و هستند که آرزو دارند بتوانند برای تیمی مثل پرسپولیس بازی کنند.

همینطور که جلو می‌رویم به ویژه در لیگ قهرمانان با افزایش توجه به پرسپولیس فشار کار روی شما بیشتر می‌شود، آیا به همین نسبت توانایی بالقوه دارید که بتوانید برتری خودتان را حفظ کنید یا پرسپولیس نزدیک نقطه اوج خود قرار دارد؟

آقای برانکو همیشه می‌گوید هیچ نقطه اوجی وجود ندارد. چون هر قدر جلو می‌رویم با افزایش تجربه، علم و تسلط بازیکنان می‌توان کیفیت بهتری ارائه کرد. من حدود ۱۰ سال است که در سطح بالای فوتبال بازی می‌کنم ولی امسال که به پرسپولیس آمدم به خاطر کار و فشار بیشتر، توانایی‌های جدیدی را در خودم پیدا می‌کنم. همه ما اینطور هستیم. من فکر می‌کنم همچنان می‌توانیم بهتر از این باشیم. اصلا قرارمان همین است. برانکو این را از ما می‌خواهد. هنوز نقطه اوج پرسپولیس دیده نشده است.

در تیمی که فاصله از سایر تیم‌ها بهتر است، جزو بهترین‌ها هستی، هر هفته امتیازهای خوبی هم از کارشناسان می‌گیری، ولی به نظر تیم ملی و جام جهانی روسیه همچنان برای تو طلسم شده است؟

فکر می‌کنم هر چه بخواهم در این باره بگویم، تکراری می‌شود. در این باره زیاد از من می‌پرسند و از من کاری غیر از این بر نمی‌آید که در راستای وظیفه خودم در پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته باشم. صحبت کردن فایده‌ای ندارد. باید بازی‌های خودم را انجام بدهم و باقی تصمیم سرمربی تیم ملی است که برنامه‌ها و افکار خودشان را دارند و من امیدوارم این شانس به من رو کند.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

25 Responses to “شجاع: این ۶ بخیه به افتخار هواداران و فدای سر پرسپولیس/ کسی نیستم که بخواهم پرسپولیس را تنها بگذارم”

 1. پرسپولیس گفت:

  ۴

  ۰

  پسر خیلی باحالی…ولی دلم خنگ شده شادی بعد گلت جلو سپاهان

 2. حسن کاکان گفت:

  ۴

  ۰

  توجه کردین گفته ۶تا بخیه خورده اقا شجاع بلند بگو چند تا

 3. سرباز پرسپولیس گفت:

  ۵

  ۰

  خداوکیلی من از اولش که اومد پرسپولیس مطمئن بودم دیگه دفاع پرسپولیس صخره میشه….ولی شجاع جون اگه میخوای دعوت شی تیم ملی ۳تا بازی برات خیلی مهمه دوتا با الاسد و یکی با استقلال چون اگه بازی با استقلال خوب باشی دیگه منتظری دعوت نمیشه و اگه با الاسد خوب باشی کی روش دیگه قانع میشه اون کلاس کاری که بخوای جلوی بازیکنان اسپانیا رو بگیری ،داری ……با توکل به خدا میریم به سوی فتح اولین جام آسیای واقعی توسط ایرانی ها ن اون دوتا ستاره دروغی

 4. فقط قهرمانی اسیا گفت:

  ۲۰

  ۰

  همیشه آرزوم بود این پسر بیاد پرسپولیس که بالخره اومد هر چند سال ۹۲ هم سردار باهاش قرارداد بسته بود ولی علی دایی نورمحمدی پراشتباه رو به پسر شجاع ترجیح داد
  امیدوارم در کنار سدجلال پرسپولیس رو برسونید به فینال آسیا و جانشین سدجلال عزیز هم (البته بعدازسالها )کسی نخواهد بود جز مرتضی پور علی گنجی که یک پرسپولیسی ۶اتیشه است

 5. hamid گفت:

  ۱

  ۱۸

  شما تهرانیها بروید جلو باشگاه قا اینکه داخل باشگاه بهتره و به نمایندگی چهل ملیون هواداربه برانکو تذکر دهید که بشار و نعمتی استفاده کند.این چه وضعیه برانکو درست کرده.مسلمان باید ثابت باشه .این اسیاست نه لیگ برتر.

  • این قرمزمنه۱۹ گفت:

   ۱۲

   ۱

   مگه ولایته آخه..اینیستا رو هم داشتیم شاید سه تا نمیزدیم…خواستی یه چیزی گفته باشی!!! خخخخخ

 6. arya گفت:

  ۱۵

  ۰

  خسته نباشی شجاع دلاور که الحق نامت برازنده شخصیتت است.

 7. حسین ص.بهشهر گفت:

  ۱۲

  ۰

  ما هم به چنین بازیکن متعصب و وفادار مثل شما افتخار میکنم

 8. این قرمزمنه۱۹ گفت:

  ۲۲

  ۰

  آخه چرا۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶
  این چه وضعیه آخه…چرا ۵ نه چرا ۷نه همش ۶۶۶۶۶۶
  البته بعید نیست ۵ تابخیه هم کافی بوده این شجاع با اصرار خواسته یکی اضافه بزنن…خخخخخخ

 9. حبیب گفت:

  ۱۸

  ۰

  سلام.چرا تماشگران در بازیهای آسیایی پرسپولیس ورزشگاه آزادی را پر نمکنند ..دست آنهایی که به ورزشگاه رفتند درد نکنه تماشاگر واقعی شما هستی که پرسپولیس را تنها نگذاشتید…

 10. ALIREZA گفت:

  ۲۰

  ۰

  درود بر تو پسر شجاع ارتش سرخ.به امید اینکه تو تیم ملی ببینیمت

 11. محمد گفت:

  ۱۶

  ۰

  شجاع غیرت زاده ♥

 12. حمید گفت:

  ۱۸

  ۰

  ان شاءالله تیم ملی دعوت میشی؛ باعث افتخاره پرسپولیس همچین بازیکنایی داره.

 13. cr7 گفت:

  ۱۶

  ۰

  عشقی عشقی عشقی عشقی عشقی عشقی

 14. Dexter_perspolisi گفت:

  ۱۸

  ۰

  ی دونه ای پسر شجاع ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 15. هادي گفت:

  ۱۸

  ۰

  پسر شجاع مرسی که هستی

 16. farbod گفت:

  ۸

  ۱۴

  من فصل ۹۴ _۹۵ هیچ انتقادی نسبت به برانکوی عزیز در خط دفاع و دروازه نداشتم چون بازیکن نداشت دستش واقعا خالی بود کمال و محسن اصلا میخواهند جدا بشوند درست چرا از نعمتی و بشار که قرارداد دارند و در خط هافبک خیلی بهتر از ماهینی هستند استفاده نمیشه چرا برانکو لجبازی می کنه ماهینی چی داره واقعا آدم نمی دونم چی بگه برانکو تا با یه سیستم نابود نشه ول کن نیست. مثل تیم ملی اونقدر از دایی بازی گرفت تا دایی با بدترین شرایط از تیم ملی کنارگیری کرد. یا همین امسال اونقدر روی بازی با تک هافبک دفاعی تاکید کرد تا اون فاجعه رخ داد. برانکو وقتی به یه سیستم گرایش پیدا کنه و یه ترکیب. محال دست به تیم بزنه. حیف این تیم که می تونه به راحتی به هر تیم ۵ الی ۶ گل بزنه. با این مهاجمان فرصت طلبی که موقعیت ۴۰ درصد گل میکنه

  • بابک گفت:

   ۱۵

   ۱

   احتمالا شما با بسکتبال اشتباه گرفتی!!
   یعنی ادعا میکنید که ازبرانکو بیشتر میفهمید؟ ماشاالله
   چقدر کارشناس و مربی داریم و خبر نداریم!!

 17. حمیدرضاعبدالهی گفت:

  ۱۵

  ۰

  تشکر میکنم از شما پسر شجاع

 18. Unforgiven گفت:

  ۱۶

  ۰

  حالا می فهمم چرا پرفسور سه سال دنبال این انسان شریف بود
  الحق که آینده نگره برانکوی عزیز
  شجاع جان انشالا به بالاترین قله های فوتبال به زودی می رسی
  ممنون بابت این همه تعصب

 19. pooyan گفت:

  ۲۰

  ۰

  پولی که که میگیری از شیر مادرت حلال تر به امید قهرمانی تو اسیا

 20. حسین گفت:

  ۱۸

  ۲

  دمت گرم شجاع جون بخدا مردی مرد نه مث اون آقا که هزار دردسر بوجود آورد بعدشم در روزای تنگ تیم را ول کرد و رفت اروپا نه ببخشید الغرافه با اون هواداران ملیونیش جون خودش

 21. mani گفت:

  ۱۸

  ۰

  ۶۶۶۶۶۶ به افتخار شجاااااااع

 22. معصومی گفت:

  ۲۱

  ۰

  شجاع همانی که پرسپولیس میخواد دوست داشتنی هستی ما هم دوست داریم

 23. محمد گفت:

  ۱۹

  ۱

  ایول پسر عالی بودی

آمار بازدید:

بازدید امروز: 64337 بازدید

بازدید دیروز: 158874 بازدید

بازدید کل : 60984182 بازدید

افراد آنلاین: 187 نفر

advert