شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
تبلیغات

تبلیغات

 |  ۱۳/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  |   نظرات: ۱۲ نظر
3,295 نفر بازدید

شفر: به‌‌یک‌‌دلیل درباره برانکو تند حرف زدم/ پیروانی مضطرب بود!

وینفرد شفر در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد که به‌یک‌دلیل درباره برانکو در دربی تند صحبت کرده است. او همچنین از برخی مسائل در باشگاه استقلال انتقاد کرد.

وی گفت: اول از همه باید بگویم به‌خاطر حرف‌هایی که درباره برانکو  زدم، متأسفم. پس از دربی صحبت‌هایی در کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با پرسپولیس انجام دادم که کمی تند بود و آن هم به‌خاطر حرف‌هایی بود که برانکو در مورد جپاروف زده بود. (برانکو چندی پیش درباره محروم نشدن جپاروف از سوی کمیته انضباطی صحبت‌هایی مطرح کرده بود). برانکو مربی خوبی است و به او بابت قهرمانی پرسپولیس که از حالا مشخص است، تبریک می‌گویم. جدا از دربی همه باید برای فوتبال ایران تلاش کنیم. برای برانکو آرزوی بهترین‌ها را دارم.

وی ادامه داد: دربی‌های زیادی را در آلمان دیدم، مثل کارلسروهه مقابل اشتوتگارت یا در اسکاتلند دربی گلاسکورنجرز مقابل سلتیک، اما در عمرم چنین دربی (استقلال ــ پرسپولیس) را ندیده بودم. بابت عملکرد بازیکنانم بسیار خوشحالم، چیزهایی را که گفته بودم داخل زمین انجام دادند. تیم ما برای این بازی کامل نبود، پژمان منتظری مصدوم بود، امید نورافکن پس از مصدومیت برگشت و سیدحسین حسینی به‌خاطر سه‌کارته شدن بازی نکرد. در نیمه اول خوب بازی کردیم و همان فوتبالی را که من و مردم می‌خواهیم به‌نمایش گذاشتیم. ما یک گل زدیم، اما داریوش شجاعیان، امید ابراهیمی و جابر انصاری هم شانس گلزنی داشتند. در نیمه دوم، شجاعیان و اسماعیلی به‌خاطر توپ‌های بلند پرسپولیس کمی به عقب آمدند. پرسپولیسی‌ها سعی در استفاده از توپ‌های بلند داشتند اما ما سرزن‌های خوبی مثل روزبه چشمی، مجید حسینی، فرشید باقری و امید ابراهیمی داشتیم. در کار تهاجمی، وریا و امید خیلی خوب بودند و بازی در سطح بالا را انجام دادند. اگر فقط می‌خواستیم رو به بازی مستقیم بیاوریم باید مثل بسکتبال بازیکنان بالای دو متر می‌داشتیم!

قبل از بازی می‌دانستیم بازیکنان ما برای خانواده‌‌شان، هواداران و تیم تمرکز دارند. فوتبال ما طوری است که با قلب‌مان بازی می‌کنیم. در فوتبال پاس آخر خیلی مهم است، مثل پاسی که به تیام از سمت راست ارسال شد یا توپی که به داریوش رسید و به شانه‌اش خورد. در دربی باید ببرید، در بازی رفت خوب بازی کردیم، اما باختیم. در نیمه دوم این دربی خیلی خوب بازی نکردیم، اما به‌خاطر هواداران‌مان از نتیجه دربی خوشحال هستیم. خوشبختانه پس از پایان بازی مشکلی برای هواداران پیش نیامد، هواداران پرسپولیس زودتر رفتند و هواداران ما به‌خاطر انجام خوشحالی کمی در ورزشگاه ماندند. این برای فوتبال ایران جلوه خوبی دارد.

وی در پاسخ به اینکه برانکو یک روز پس از دربی در جمع خبرنگاران گفت که استقلال نیمه دوم در هجده‌قدم خودش بود و جلو نیامد گفت: (با خنده) آنها فکر و ایده‌ای برای گل زدن نداشتند. وقتی تیم عقب است، باید روشی داشته باشد تا گل بزند، مثل شوت زدن، ارسال از کناره‌ها و …

وی درباره اینکه به‌خاطر همین اظهارنظرهای برانکو برای او ابراز تأسف کردید گفت: نه، از این بابت ابراز تأسف کردم که پس از دربی گفتم پرسپولیس بازی «بزن زیرش» را انجام داد. شاید من تند حرف زدم. در کنفرانس بعد از بازی گفتم که برای ما خوب است پرسپولیسی‌ها بازی مستقیم و بلند را انجام دادند، این همان چیزی بود که ما می‌خواستیم. اگر برانکو به خبرنگاران گفته که استقلال در نیمه دوم در هجده‌قدم خودش بود، اشتباه است، چون باید موقعیت خوبی داشته باشید، باید دستیاران مربی کمک کنند که چطور تیم گل بزند. برانکو قبل از بازی گفته بود برای دربی سورپرایز دارد! در صورتی که ما قبل از بازی آنالیز و با بازیکنان صحبت می‌کنیم که چه‌کار کنیم. آنالیز ما برای دربی مشخص بود، با بازیکنان حرف زدیم که چه‌کار کنیم. فرمانده ما یعنی امید ابراهیمی به‌همراه داریوش شجاعیان و مهدی رحمتی صحبت کردند و نظرشان را برای دربی دادند. این مثل پازل می‌ماند که چه‌کار کنید.

باخت برای یک مربی ساده نخواهد بود. دربی قبلی را در حالی باختیم که تنها یک هفته آمده بودم. نمی‌خواهیم این فشار باشد که حتماً باید ببریم، اما می‌دانم دربی برای هواداران مهم است. دیدار با العین از این بازی برای ما مهم‌تر است. شجاعیان و اسماعیلی در سطح بازی قبلی نبودند، شاید کمی نگران بودند که بازی را نبازیم و بر سر این موضوع استرس داشتند. شاید هم بیشتر از همه سرپرست تیم پرسپولیس (افشین پیروانی) اضطراب داشت، چون مدام می‌خواست از روی نیمکت به‌سمت من بیاید و با من صحبت کند! دوباره می‌گویم بازیکنان پرسپولیس قهرمان هستند و امیدوارم در بازی‌های بعدی مخصوصاً در آسیا موفق باشند. نتایج تیم‌های ایرانی در آسیا برای فوتبال ایران مهم است.

وی درباره اینکه برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که شجاعت شما بر ترس برانکو غلبه کرد و دربی را پیروز شدید. با این نظر موافقید: در جواب این سؤال می‌خواهم صحبتی انجام دهم که علیه شخص برانکو نیست. شاید بازیکن شماره ۹۰ پرسپولیس (منشا) آسیب دیده بود که از ابتدا بازی نکرد، اما برای ما خوب بود که از دقیقه یک او برای تیمش بازی نکرد. ما نیمه دوم علی قربانی و در ادامه جابر انصاری را به‌عنوان مهاجم دوم وارد زمین کردیم، کاری که در دیدار برابر الهلال هم انجام داده و قربانی را بازی دادم. شاید پیغامی برای بازیکنانم بود که می‌توانند گل بعدی را بزنند، همین‌طور جابر که در بازی با پرسپولیس موقعیت خوبی برای گلزنی داشت.

وی درباره تمدید قراردادش گفت: این موضوع دست من نیست، شاید ایجنت من پیشنهاد‌هایی از باشگاه‌های دیگر داشته باشد، اما این در فکر من نیست، الآن در فکرم فقط بازی با العین و پس از آن با الریان است. اگر باشگاه من را نخواهد مشکلی نیست و به تیم دیگری می‌روم، اما باید بگویم هنوز کار من در استقلال تمام نشده است، الآن ما به ۷۵ درصد آن چیزی که می‌خواستیم، رسیدیم. من عاشق بازیکنانم هستم، عملکرد بازیکنان‌مان مثل فرشید باقری، امید ابراهیمی، امید نورافکن، دروازه‌بانان و … عالی است. مجید حسینی یکی از بهترین‌ مدافعان ایران است. همین‌طور هواداران‌مان وقتی آنها را می‌بینم، همه چیز خیلی زیباست، بازیکنان و هواداران کنار هم خوب هستند و هیچ استرسی وجود ندارد.

در کنفرانس قبل از دربی، خبرنگاری گفت مربی‌ای که دربی را ببازد، فصل بعدش در آن تیم نمی‌ماند و حالا شاید می‌توانم بگویم من اولین مربی هستم که بعد از دربی می‌مانم و شاید هم نمانم. ما خیلی از کارها را باید انجام دهیم، کارهایی مثل سازماندهی، سانیاک قصد داشت آنالیز العین را انجام دهد، اما اینترنت نداشتیم، برای اینکه اینترنت داشته باشد ۱۵ دقیقه طول کشید تا به کافی‌شاپ برود و کار آنالیزش را انجام دهد. چرا نباید اینجا اینترنت داشته باشیم؟ قصد داشتم به پسرم زنگ بزنم، ولی اینترنت نداشت و مجبور شدم از تلفن آلمان تماس بگیرم و ۵۰ دلار پول دادم. باید ببینیم ما باشگاه کوچکی هستیم که اگر باشیم، این مسائل مهم نیست، اما اگر باشگاه بزرگی هستیم باید این مسائل حل شود.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

12 Responses to “شفر: به‌‌یک‌‌دلیل درباره برانکو تند حرف زدم/ پیروانی مضطرب بود!”

 1. علی پرسپولیسی گفت:

  ۱

  ۰

  چطور جرات میکنی اسم برانکو رو به زبون بیاری دهند رو آب بکش .
  تو هنوز تو اون حد و عددی نیستی که بخوای بیای اینجا و شروع بکنی این حرفا رو زدن .

 2. هوادر گفت:

  ۰

  ۰

  بدبختی فوتبال ایران بخاطر همین مافیای فدراسیون است که برای مو ولباس طرف را محروم میکند
  ولی برای دیگر چیزها خطاها .فحاشی اول جریمه نقدی و توضیح خواستن از طرفی که خطا کرده ..
  در کدام فدراسیونی در دنیا چنین کاری انجام میدهند حداقل ۳ جلسه محرومیت

 3. isco گفت:

  ۸

  ۶

  یارو فک کرده دربیو خودش برده نمیدونه برای این برد فدراسیون و کمیته داوران خیلی زحمت کشیدن و خودشو ۱۱ گلابیه تو ترکیبش هیچ غلطی نمیتونستن بکنن اگه بازی روال عادیشو طی میکرد

 4. فقط پرسپولیس گفت:

  ۱۴

  ۱

  واقعا که هرکی میاد تو کیسه مثل خودشون حقیر و بی شخصیته.. درود بر برانکوی باشخصیت که هیچوقت کسی رو تحقیر نمیکنه.. ما به برانکو افتخار میکنیم.. شفر هم به یاوه گویی هاش ادامه بده و بعدش مجبورشه به غلط کردن بیفته

 5. سیروان سی ام پانک گفت:

  ۱۵

  ۱

  امیدوارم با پیروزی مقابل الوصل شفر و دربی رو فراموش و به روزهای اوج خود برگردند…پرسپولیس الان حدودا چندین و چتد بازیه فقط ۵۰درصد تیم همیشگی بوده و این طبیعیه البته که هر تیمی افت داشته باشه…به امید اوج گیری مجدد و ایستادن بر بام فوتبال ایران و آسیا

 6. نصیر گفت:

  ۱۸

  ۵

  شفر به غیر از توهین های کلامی که به برانکو کرد بعد بازی بسیار تحقیر آمیز درباره دربی حرف زد و حتی گفت دربی و برد اصلا اهمیت نداره و بازی با العین مهمتره!! کاملآ مشخصه پشت این شفر رسانه های فاسد و روزنامه ها هستن که اینطوری میره جلو!!

 7. pman گفت:

  ۱۸

  ۶

  بله آقای برانکو
  فقط حریف شاد شد از بازی نکردن منشا

 8. alirezagp125 گفت:

  ۲۶

  ۳

  تو هنوز در حدی نیستی که درباره برانکو اینجوری صحبت کنی الاغ

 9. حمید ضابطیان گفت:

  ۲۲

  ۴

  برو بابا شپش بقران فوتبال نبردین دستوری بردین این بازی و تا وقتی اسپانسرا یکی باشه همینه

 10. vahabnikrad گفت:

  ۲۳

  ۴

  به خدا فقط پرسپولیس ضعیف بود وگرنه تیمت چهارتا میخورد

 11. خانم پرسپولیسی گفت:

  ۲۳

  ۳

  این یارو دیگه خیلی تو جو گیر کرده….

 12. Unforgiven گفت:

  ۳۶

  ۴

  کاری به ترکیب و باخت دربی و… حتی قهرمانی پی در پی این سالها ندارم،
  پرفسور برانکو واقعا مرد بزرگی هست. یک جنتلمن واقعی. تا حالا ندیدم که تیمی را تحقیر کنه یا مربیش را بد خطاب کنه.. حتی در آسونترین بازی هامون چنین جملاتی به کار می بره: می دونستم بازی سختی در پیش داریم..، بازیکن های حریف واقعا خیلی زحمت کشیدن، …اونها یه مربی خیلی خوب دارن …
  تفاوت هست بین ایشون و تمام مربیانی که تا حالا تو ایران دیدم…
  جدا از همه بحث های فنی، سپاس آقای برانکو به خاطر این شخصیت مورد احترامت

آمار بازدید:

بازدید امروز: 5057 بازدید

بازدید دیروز: 51878 بازدید

بازدید کل : 1095595 بازدید

افراد آنلاین: 15 نفر