پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۳:۱۴
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۲۶/ تیر/ ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  |   نظرات: ۲۵ نظر
9,562 نفر بازدید

عرب: به زودی یک مهاجم جذب می‌کنیم / با برانکو در مجامع بین المللی به نتیجه می‌رسیم / فقط احمدزاده را شخصا جذب کردم، پیام صادقیان را نمی‌خواهیم

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت پیام صادقیان در لیست باشگاه نیست و طارمی می خواهد به اروپا برود.

ایرج عرب در گفتگویی تفصیلی با سایت باشگاه پرسپولیس در ارتباط با اخبار و حواشی هفته‌های اخیر در حوزه باشگاه و تیم به سوالات پاسخ گفت.

با این گفتگو همراه باشید؛

 •       قبل از هر چیز همه می‌خواهند آخرین اخبار درباره نقل و انتقالات پرسپولیس را بدانند و این که باشگاه چه اقداماتی را در نظر دارد؟

بخش اول کار ما بر این اساس استوار بود که بتوانیم استخوانبندی تیمی که به مقام قهرمانی رسید و موفق به حضور در فینال آسیا شد را حفظ کنیم. نظر به این که با تغییرات در کادر فنی روبرو بودیم، این بدیهی‌ترین کاری بود که باید انجام می‌دادیم. در مرحله بعد تلاش شد در بعضی پست‌ها که احساس نیاز می‌شد بازیکنانی را جذب کنیم. این مرحله هنوز ادامه دارد. طبق نظر سرمربی اولویت باقی مانده، جذب یک مهاجم است. یک سری گزینه‌ها به ایشان معرفی شد که تعدادی را تایید و اولویت بندی کردند. در این ارتباط  مشغول به فعالیت هستیم و به زودی گزینه مورد نظر معرفی می‌شود. همچنین فراموش نکنیم، یکی از مهمترین کارهایی که باید در این زمان انجام می‌شد به خدمت گرفتن خود سرمربی بود.

با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم، اولویت ما یک مربی ایرانی بود که تیم را کاملا بشناسد تا سریع وارد عمل شود اما در این بخش خوش اقبال نبودیم چون مربی مورد نظر ما قبلا به تیم دیگری ملحق شده بود و آن باشگاه هم حاضر نبود مربی خوب خودش را از دست بدهد که کاملا قابل درک بود.

در ادامه سراغ گزینه خارجی رفتیم و البته خوش اقبال بودیم که گزینه‌ای مثل آقای کالدرون آمادگی، شرایط و انگیزه حضور در پرسپولیس را داشتند. بالاخره شناخت نسبی از فوتبال ایران و پرسپولیس و شناخت از فوتبال آسیا امتیازهایی بود که نمی‌شد به سادگی از کنار آن گذشت.

 •       و با وجود تمام شایعات، بشار رسن هم ماندنی شد؟

تمدید قرارداد با این بازیکن در راستای همان ایده حفظ تیم سال گذشته در برنامه قرار گرفت. آقای کالدرون هم به عنوان سرمربی در جریان بودند. در روزهای گذشته روند خوبی داشتیم که به حصول نتیجه انجامید. البته مثل خیلی ادعاهای دیگر، در این چند روز مطرح می‌شد که می‌خواهیم او از پرسپولیس برود ولی نادرستی این ادعا هم ثابت شد.

 •       گفته می‌شد او رقم پیشنهادی اولیه خود را به کمتر از نصف کاهش داده بود و تاخیر در جذب وی با وجود این مساله، انتقادهای زیادی را برای باشگاه به همراه داشت؟

نباید هر حرفی را باور کرد. به نظر می‌رسد چنین خبری برای تخریب باشگاه و تحریک هواداران علیه پرسپولیس ساخته شد. نه این که، هر کس آن را بازنشر کرد چنین منظوری داشته است بلکه بعضی باور کردند و نادانسته وارد این داستان شدند. در مورد جزییات توافق صحبتی نمی‌کنیم ولی ارقامی مثل ۲۵۰ هزار یورو اصلا صحت نداشت. حتی رقم پیشنهادی ما هم به مراتب بالاتر از این مورد بود.

 •       توافق با بشار طولانی شد در حالی که فصل آماده‌سازی و بدنسازی رو به پایان است؟

توافق زودتر، تغییری در شرایط ایجاد نمی‌کرد. او یکسری تمرینات دارد ولی هنوز برنامه‌های فیزیوتراپی و آماده‌سازی برای بازگشت به تمرینات را دنبال می‌کند. البته به زودی شرایط مطلوب را برای بازگشت پیدا خواهد کرد.

 •       یکی از انتقادها به باشگاه این است که در مقطعی، بازیکنانی را بدون نظر سرمربی جذب کرده است؟

اگر بخواهیم فقط ایراد بگیریم، می‌شود خیلی مسایل را مطرح کرد که بسیاری در ظاهر درست هستند ولی در واقعیت نه.

ما چه کاری می‌توانستیم انجام بدهیم؟ بسیاری از آنها که این حرف را می‌زنند همان‌هایی هستند که مرتب می‌گفتند باشگاه چرا در نقل و انتقالات کاری انجام نمی‌دهد؟ تازه ما جذب آن چنانی نداشتیم. قبل از حضور آقای کالدرون، فقط احمدزاده را گرفتیم. البته فعالیت باشگاه زیاد بود چون باید با بازیکنان خودمان به توافق می‌رسیدم. آنها با توجه به نتایج کسب شده، خواهان خارجی و داخلی داشتند. هر یک از آنها جدا می‌شدند ما را به هزار و یک چیز متهم می‌کردند ولی حالا که انجام شد، می‌گویند چرا شد؟!

همین فرشاد احمدزاده اگر به تیم‌های رقیب می‌رفت، می‌گفتند این چه مدیریتی است ولی حالا که به پرسپولیس آمده یک جور دیگر صحبت می‌کنند و می‌خواهند هوادار را تحت تاثیر قرار بدهند. ما مشکلی نداریم. برای پرسپولیس هر حرف دیگری را هم می‌خوریم و دم نمی‌زنیم ولی نمی‌خواهیم به جایگاه و روحیه بازیکنانی که در شرایط کاملا عادی هم  به خاطر حفظ قهرمانی تحت فشار بسیار زیاد بدنی و فکری و روحی خواهند بود، لطمه وارد شود. از هواداران هم می‌خواهیم، به این وجه قضیه توجه لازم را داشته باشند.

ما یک مشکل دیگر هم داشتیم. اگر آقای برانکو همان روزی که می‌خواستند از ایران بروند، همه این حرف‌هایی که الان می‌زنند را می‌زدند و می‌گفتند تحت هیچ شرایطی بر نمی‌گردند، پرسپولیس خیلی جلو می‌افتاد. شمشیر بالای سرشان نبود که آن توافق را امضا کنند. ما بر اساس آن توافق جلو رفتیم و به دلیل امکان‌هایی که به اعتبار آن توافق از دست دادیم در ادامه، زمان زیادی صرف انتخاب سرمربی شد. همان روز صادقانه می‌گفتند چه برنامه‌ای دارند. آیا کسی به این موارد و مشکلات توجه دارد؟

 •       از سوی آقای ایوانکوویچ در آخرین مصاحبه، مطرح شد که اطمینان داشتند باشگاه پول اجرای توافق را ندارد. ضمن آن که باشگاه شماره حساب وی را داشت و قبلا هم به آن حساب پول واریز کرده بود؟

باشگاه نمی‌خواهد وارد این جدل‌های رسانه‌ای شود چون تمرکز و فرصت کار را می‌گیرد. عدم پاسخگویی به معنای نداشتن پاسخ‌های قاطع نیست. ما فقط این بحث و جدل را به صلاح پرسپولیس نمی‌دانیم. پرسپولیس از مرحله سرمربیگری ایوانکوویچ گذر کرده است. نمی‌توانیم در گذشته بمانیم. الان باید تمرکز و انرژی به سمت حمایت از تیم و کالدرون باشد. حمایت ما تشکیلاتی است و حمایت هواداران جور دیگر. ما الان باید به فکر بازی‌های پیش رو باشیم.

 در مورد آقای ایوانکوویچ؛ با وجود مشکلاتی که نادیده گرفتن آن توافق آخر، برای باشگاه ایجاد کرد و برغم صحبت‌هایی که الان مطرح می‌کنند و تبعات آن بالاخره برای سرمربی جدید و تیم هم خواهد بود از این مساله نمی‌گذریم که پرسپولیس با ایشان یکی از بهترین دوران‌های خود را داشت. از این لحاظ همیشه برای ما محترم هستند.

در عین حال مباحث حقوقی نیز پیچیدگی‌های خود را دارد. اگر اختلاف نظر داریم به معنای نادیده گرفتن آن روزها نیست. قطعا ایشان یکسری حقوقی دارند و ما هم با توجه به لطمه‌ای که خوردیم یکسری حقوق برای باشگاه قایل هستیم. تاکید می‌کنم این حقوق را برای باشگاه قایلیم، نه برای خودمان. برای ما  راحت‌تر بود توافقی را با هر کیفیتی انجام بدهیم و این مساله، بار مالی برای باشگاه بود. اگر چنین کرده بودیم، الان آدم خوب داستان می‌شدم.

آن توافق و بعد عدم اجرای آن برای پرسپولیس، ضرر و زیان مادی و روانی به وجود آورد. این را ما می‌گوییم و در مقابل آقای برانکو هم برای خودش حقوق و ضرر و زیانی قایل است و به عدم اجرای تعهدات قراردادی اشاره دارند. خب متاسفانه نتوانستیم تا این لحظه با هم به جمع بندی برسیم. البته همین جا می‌گویم راه گفتگو باز است.

امیدواریم این اتفاق بیفتد که بتوانیم با گفتگو مساله را حل کنیم ولی اگر به هر دلیل نشد، نیازی به داد و فریاد نیست. محکمه و مراجع رسیدگی برای همین مواقع است. برای این که وقتی چنین اختلاف نظری پیش می‌آید بنشینند و موارد را بررسی کرده و تکلیف طرفین را روشن کنند. مراجع بین‌المللی نظرشان را اعلام می‌کنند اگر حقوقی برای ایشان قایل شدند مگر می‌توانیم انجام ندهیم؟ اگر هم به ما حق دادند که هیچ. من نمی‌فهمم الان این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟ همه خوب می‌دانیم که این قبیل صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تاثیر می‌گذارد، پس روی خود تیم هم تاثیر خواهد گذاشت. آقای ایوانکوویچ، بعد از سال‌ها حضور در فوتبال ایران خوب می‌دانند این اثرگذاری‌ها چگونه است. نمی‌گوییم می‌خواهند این کار را انجام بدهند ولی به هر حال اتفاق می‌افتد.

 •       این که می‌گویید باشگاه نمی‌خواهد وارد این بحث و جدل شود تا تنش و حاشیه آن به تیم لطمه نزند قابل قبول است ولی یک حداقل توضیحی هم لازم است. هم برای رسانه ها و هم برای هواداران. مثلا درباره مواردی که در سوال قبلی مطرح شد.

به چه استنادی گفته می شود که می دانستند پول نبود؟ نماینده ایشان آمد و خواست و نبود؟ مگر نامه وی برای فسخ قبل از پایان مهلت برای باشگاه ارسال نشد؟ من نمی‌دانم چه کسی، چه مسایلی را به ایشان منتقل کرد که همه چیز عوض شد و چنین تصوری داشتند؟!

این که ایشان از مدت‌ها قبل و حتی قبل از مسولیت من، پولی دریافت نکردند و معوقات وجود داشت، درست. مگر گفتیم این طور نبوده است. بعضی می گویند من با ایشان مشکل داشتم. مدیریت قبلی هم با وی مشکل داشت؟ باشگاه در آن زمان هم تمام تلاش خود را کرد.  بودم و دیدم ولی هزینه ها واقعا زیاد بود. در این شرایط ما وارد شدیم. آیا بعد از آن، آقای برانکو واقعا دریافتی نداشتند؟ پاداش آسیایی و بخشی از قرارداد چه زمانی پرداخت شد؟ البته مسوولیت و تعهد باشگاه بوده است ولی به هر حال آن چه که اتفاق افتاده است را که نمی توانیم نادیده بگیریم. از سوی دیگر شرایط محدودیت های بانکی برای نقل و انتقال های مالی بین المللی نسبت به قبل خیلی فرق کرده است و دلیل نمی شود که چون قبلا پرداختی ممکن شده الان به همان شکل ممکن باشد. ما چه بدبختی کشیدیم تا پاداش آسیایی را به داخل کشور منتقل کنیم؟

ما این توضیحات را می دهیم که هوادار بداند بعضی مسایل که مطرح می شود یک لایه هایی هم دارد که دیده نشده است ولی حالا برای همین ها دوباره یک مسایل تازه ای مطرح می شود. پس همان بهتر که وارد این داستان ها نشویم و کار خود مان را بکنیم. اگر قرار بود مشغول این مسایل بشویم به تامین منابع مالی، برپایی اردو، حفظ بازیکنان تیم، استخدام سرمربی، جذب بازیکنان جدید و کار های ریز و درشت دیگر نمی رسیدیم. الان یک مسابقه ای بین بعضی راه افتاده که باشگاه را بزنند. پرسپولیس هم سیبل شده است.

 •       بسیاری کارشناسان اعتقاد دارند پرسپولیس با حفظ نفرات قبلی و جذب بازیکنان جدید نقل و انتقالات خوبی داشت که البته جذب یک مهاجم کارآمد آن را تکمیل می کند. نظر آقای کالدرون نیز همین است و روی مهاجم تاکید داشت. در مقابل نظرات مخالفی هم هست. به شدت منتقد هستند و البته با توجه به فراگیر بودن شبکه های اجتماعی بخشی از جامعه هواداری را هم نگران وضعیت تیم کرده است.

ما با یک بداخلاقی در قبال پرسپولیس روبرو هستیم. بازیکن را حفظ کنیم می گویند چرا حفظ کردید؟ حفظ نکنیم می گویند چرا حفظ نکرد؟ بازیکن به تیم رقیب برود شاکی می شوند که ستاره بود. بماند می گویند به چه درد می خورد؟ اسم یک بازیکن جدید که مطرح می شود اگر بگیریم می گویند چرا گرفتید این طور است و آن طور است. نگیریم و یک تیم دیگر جذبش کند می گویند چرا باشگاه، کاری نکرد. ملی پوش می گیریم می گویند خوب نیست. بازیکنی که مازاد تیم دیگر شده را دنبالش نمی رویم می گویند فوتبال را نمی فهمیم. شما فقط ببینید چه وضعیتی درست شده است؟ هوادار هم درآماج این اخبار و حاشیه ها قراردارد. سر در گم می شود. بالاخره روی تیمش تعصب دارد. نگران است. اینقدر از این مطالب زیاد است که فکر می کند دنیا روی سرش خراب شده است. می خواهند هر چه بازیکن است را بگیریم. بعد یک نفر کنارگذاشته شود دلشان هم می سوزد.

ما که نمی توانیم بر اساس چنین فضایی پیش برویم. پس طبق یک برنامه و طراحی با سرمربی جلو می رویم و حرف درستی است که یک مهاجم هم می خواهیم. دنبالش هستیم و جذبش می کنیم.

 •       یکی از مسایلی که درباره جذب بعضی بازیکنان جدید مطرح می شد این بود که این نفرات در مقاطعی با پرسپولیس همراه نماندند که البته هواداران واکنش نشان دادند و بر حمایت از تیم و بازیکنان تاکید کردند.

چند مساله در انتخاب هایی که داشتیم مشترک بوده است. اول این که باشگاه های مطرح دیگر و بعضا رقبای مستقیم ما، خواهان آنها بودند و در این شرایط موفق به جذبشان شدیم. دوم این که همگی با پیشنهاد های بالاتر روبرو بودند. سوم این که علاقمند به حضور در پرسپولیس بودند و این پیراهن را می خواستند. فکر می کنم می توان به این جنبه ها هم توجه کرد. به نظرم بین بازیکنی که پیراهن پرسپولیس برایش با پیراهن تیم دیگر فرق می کند با بازیکنی که حس خاصی ندارد تفاوت هست.

از سوی دیگر احمدزاده، امیری و تا حدی کنعانی زادگان با جو پرسپولیس و شرایط خاص بازی در این جا آشنا هستند. همچنین دو نفر آنها ملی پوشان ثابت هستند که همین مساله ارزش خریدهای پرسپولیس را مشخص می کند و بازیکنان قبلی ما هم که نیاز به تعریف ندارند.

 •       یکی از موارد مورد بحث این است که قرارداد شایان مصلح کمتر از یک ماه قبل تمدید شد و حالا در فهرست خروج قرار دارد؟

در وهله اول این مساله نشان می دهد که آقای کالدرون بر خلاف تبلیغاتی که می شود در تصمیم گیری های فنی مختار است و باشگاه دست وی را باز گذاشته است. توصیه و سفارشی در کار نیست. او هم نشان داد آن جا که مصلحت تیم در میان باشد ملاحظات دیگر را وارد تصمیم گیری خود نمی کند.

و اما درباره قرارداد با شایان هم باید بگویم این کار در راستای برنامه حفظ تیم فصل گذشته و زمانی صورت گرفت که نمی توانستیم تا انتخاب سرمربی صبر کنیم. از سوی دیگر در همین پست، شرایط درباره انصاری و توافق با باشگاه بلژیکی در ارتباط با نادری معلوم نشده بود. بهتر بود این شرایط پیش نمی آمد چون فارغ از موضوع قرارداد برای هر دو بازیکن ناراحت هستیم. این ناراحتی برای آقای کالدرون هم وجود داشت ولی محدودیت نفرات، قانون است و یک تصمیم ناگزیر بود. به هر حال این ها بازیکنان خوب و شناخته شده ای هستند. چه مصلح که از لیگ یک آمد و این جا چهره شد و با تعصب و خوب هم بازی کرد. چه سروش رفیعی که سابقه حضور در تیم ملی داشته است ولی همانطور که خود او قبل از اینها گفته بود. تصمیم‌ها در فوتبال حرفه ای گاهی فقط کاری هستند و در نقطه مقابل خواست احساسی ما قرار دارد.

قطعا از جدایی آنها خرسند نیستیم چون از یک طرف در این مقطع دیگر در خدمت پرسپولیس نیستند و از سوی دیگر در تیم های دیگر حضور می یابند و ممکن است مقابل ما قرار بگیرند.

 •       البته سروش رفیعی واکنش نسبتا تندی نسبت به باشگاه داشت؟

ما در این ارتباط تصمیم گیرنده نبودیم، هرچند تصمیم های آقای کالدرون را کاملا در چارچوب اختیارات و وظایف محوله به ایشان می دانیم و از این تصمیم ها حمایت می کنیم. وقتی صحبت از حمایت تمام عیار از تیم و سرمربی می شود باید در این شرایط هم باشد. هرچند همان طور که گفتم خودشان هم از این که ناچار به چنین انتخابی بودند ناراحت شدند.

 •       رفیعی اعتقاد داشت که این پیش آمد برای او و مصلح برای این بود که باشگاه بیش از ظرفیت بازیکن گرفت؟

گفتم که ما هر کاری انجام بدهیم می گویند بد است. این هم ایرادی ندارد. همین که علیه تیم و سرمربی صحبت نشد، خوب است. اشکالی ندارد اگر منظورش من بوده ام. به هر حال در یک جو احساسی خاص قرارگرفته است. او پرسپولیس را دوست دارد و قبلا، بر خلاف احساسش تصمیم گرفت و از پرسپولیس جدا شد و حتما ته دلش می داند که ما هم نمی خواستیم این طور بشود. از سوی دیگر من یکسری وظایف در قبال پرسپولیس دارم. باید دست سرمربی جدید را باز می کردیم تا بتواند بر اساس تفکراتی که دارد انتخاب و تصمیم گیری کند. قطعا حرفه ای و درست نبود دست او را به شکلی بسته نگه داریم که مجبور به پذیرش شرایط بشود. فکر نمی کنم هیچ کارشناسی چنین توصیه ای بکند ولی شرایط احساسی رفیعی و مصلح را هم درک می کنیم. در حد توان و اختیارات تلاش خواهم کرد، به آنها کمک کنیم.

 •       برای چندمین بار است که شایعاتی هم درباره تصمیم باشگاه برای جدایی رادوشوویچ مطرح می شود، آن هم به خاطر کروات بودن!

این دیگر از آن حرف ها است. باشگاه چنین برنامه ای ندارد. این هم مثل موارد بسیار دیگری است که کذب بودنش معلوم شده است. یک زمینه چینی است برای جو سازی های آینده. از این بداخلاقی ها علیه پرسپولیس کم ندیده ایم. بعضی عمدا یا سهوا خبرها و حاشیه هایی را برای باشگاه می سازند. به نظر می رسد بعضی متوجه نیستند کارهایشان چه تاثیری روی پرسپولیس می گذارد و بعضی هم خوب می دانند چه می کنند. به هر حال هواداران بدانند که باشگاه کار خود را در جبهه های مختلفی دنبال می کند.

مگر نگفتند پرسپولیس اردوی ترکیه نمی رود؟ مگر نگفتند می خواهیم یک مربی ارزان و بدون کارنامه بخریم؟ مگر نگفتند قرار نیست بازیکن خوب بگیریم؟ مگر نگفتند می خواهیم کاری بکنیم که یکسری بازیکنان مثل بشار رسن بروند؟ مگر نگفتند به خاطر پول دنبال فروش بیرانوند و علیپور هستیم؟ و خیلی موارد دیگر؟ کدام یک درست بود؟

در این مورد هم اتفاقا برخلاف آن چه مطرح می شود، ترجیح ما به دلایلی این است که رادو را حفظ کنیم ولی باز تاکید می کنم تصمیم گیری درباره وضعیت بازیکنان با سرمربی تیم است. هیچ چیز به او تحمیل نمی شود. یاد آوری می کنم، مساله شایان، نشان داد که آقای کالدرون با باشگاه هم تعارف ندارد. سرمربی اختیار تام دارد.

 •       در روزهای گذشته، همچنین اخبار غیر رسمی زیادی درباره پیام صادقیان شنیده شد و همه می خواهند موضع باشگاه را بدانند؟ هر کس هم به فراخور حال سکوت را یک جوری تعبیر کرده است؟

سکوت ما هیچ معنایی ندارد. فقط قرار نیست، منطقی نیست و نمی شود به همه این اخبار و شایعات و حاشیه هایی که روزانه برای ما ساخته می شود جواب بدهیم. هر کدام را هم جواب بدهیم به یک نفر بر می خورد و از همان هم یک تفسیر جدید بیرون می کشند.

البته حالا که مطرح شد. درباره پیام صادقیان باید بگویم با وجود تمام احترامی که برای وی و فوتبال او قایل هستیم با توجه به وضعیت لیست، نفراتی که داریم و نظرات سرمربی ، وی اصلا در برنامه های باشگاه نبوده اند و هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی هم نداشته ایم. البته منکر توانمندی های فنی این بازیکن هم نیستیم و علاقه او هم برای ما ارزشمند است ولی الان در شرایط انجام چنین کاری نیستیم.

 •       و طارمی؟

از ابتدای فصل نقل و انتقالات تا هم اکنون به او فکر می کردیم و می کنیم ولی همانطور که خود او اعلام کرد فعلا برنامه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد.

 •       تعداد زیادی بازیکن جوان هم جذب شده اند. بعضی این تعبیر را دارند که شاید این یک الگوبرداری از طرح شکست خورده دیگر تیم ها باشد؟

ما طبق یکسری برنامه ها و اهداف که در باشگاه و هیات مدیره مطرح شد و همچنین با توجه به افکار کادر فنی در این حوزه وارد عمل شدیم. به دیگر باشگاه ها کاری نداریم. آقای کالدرون وقتی به ایران آمدن در یکی از گفتگوهایی که با هم داشتیم، خیلی تاکید داشتند؛ جوان های با استعداد می خواهند که بتوانند روی فوتبال آن‌ها کار کنند. می پرسید؛ آیا نفراتی که دارای پتانسیل خوبی باشند در اختیار تیم هستند؟ به نظرم او اشتیاق خاصی دارد که اگر این بچه ها قابلیت خود را نشان بدهند به آن‌ها میدان بدهد ولی قطعا آسان نیست. این جا پرسپولیس است و برای ستاره ها هم با جاهای دیگر فرق می کند. یک جوان اگر به خوب بودن فکر کند به جایی نمی رسد باید با خیلی بهتر از با تجربه ها و نفرات اصلی باشند تا بتوانند شانس پیدا کنند. این شانس را باید بسازند و این موارد را به آن‌ها گفته ایم.

این اغراق نیست که پرسپولیس واقعا با تیم های دیگر فرق می کند. یک چیز دیگر است. در این جا بازیکن از لیگ یک می آید و ستاره و آقای گل می شود و آقای گل می آید و به مشکل می خورد. طبعا انتظار نداریم همه این نفرات به بالاترین موفقیت برسند ولی امیدواریم از میان آنها تعدادی بتوانند برای خودشان و پرسپولیس فرصت های جدید ایجاد کنند.

 •       افزایش تعداد دروازه‌بان‌ها هم یکی از نکات سوال برانگیز بوده است؟

ما که نگفتیم قرار است همه آنها در تیم باشند. همانطور که گفتم بازیکن جوان یک فرصتی دارد که باید از آن استفاده کند. این فرصت ها همیشگی نیستند و در نهایت سرمربی تصمیم گیرنده خواهد بود و نفرات را غربال می‌کند. هیچ موضوع پیچیده ای وجود ندارد.

 •       یکی از مسایل مطرح شده به اختلاف در هیات مدیره مربوط می شود و بعضا مطرح می کنند که کشمکش بین اعضا وجود دارد یا صحبت از اقدامات موازی می شود؟

مسایلی از این دست که تا کنون در هیات مدیره نداشته ایم. طبیعی است که نظرات مختلف درباره مواردی که مطرح می شود وجود دارد و این مساله تا کنون که باعث شده تا کارها بهتر پیش برود.

 •       درباره پرداخت بخش اول دستمزد آقای کالدرون شرایط به چه شکل است؟

در این ارتباط با هم صحبت داشته ایم و در جریان روند کار هستند. مساله به انتقال پول برمی گردد ولی موضوع نگران کننده ای نیست.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

25 Responses to “عرب: به زودی یک مهاجم جذب می‌کنیم / با برانکو در مجامع بین المللی به نتیجه می‌رسیم / فقط احمدزاده را شخصا جذب کردم، پیام صادقیان را نمی‌خواهیم”

 1. حسن گفت:

  ۴

  ۳

  دوستان عزیز اینقدرسخت نگیرید انصافا عرب بایدچکارمیکرد ک نکرده؟قبول کنیدبرانکو تصمیمب رفتن داشته وگرنه هرگزجدانمیشد مربی بیکاری اومدتوپرسپولیس قیمت خودشوبالا برد ورفت یاد تعویضهاویارگیری های برانکو ک مایه عذاب هواداربود هرگزازخاطرمن یکی پاک نخواهدشد قبول کنید کلاس مربیگریش از کالدرون پایین تره ضمنامنتظراخراج برانکوهم باشید بعدازچندبازی حالا خواهیددید

 2. سعید گفت:

  ۴

  ۰

  اگر احمدزاده با نظر شما اومده بزرگترین اشتباه شما بوده یک بازیکن خودخواه و الکی دریبل زن و شوت زن مزخرف وقتی میتونه پاس گل بده. است.

 3. شیراز گفت:

  ۵

  ۰

  هر چند سال یه بار یه مدیر بی کیفیت میاد که روی اعصاب هوادارها راه میره و بعدم غیب میشن خدا کنه زودتر از دست شما هم راحت بشیم ،،، هر چند که دلال جماعت مدیری مثل شما رو از دست نمیده

 4. Alibabol گفت:

  ۲۲

  ۱۱

  اقای عرب . فعلا در مورد اینکه پرسپولیس در فصل اینده فوتبالی چه نتیجه ای خواهد گرفت اظهار نظر نمیکنیم . چون احتمال هر نتیجه ای وجود داره . اما سوال از جنابعالی و تیم مدیریتی اینه که چرا وقتی پرسپولیس در بهترین وضعیت خودش قرار داشت با سرمربی که این وضعیت طلایی رو ساخته بود اینگونه برخورد کردید . بذارید اینطور مطرح کنم الان وضعیت پرسپولیس با دیگر تیمها تقریبا یکیه . یعنی همان اندازه ای که دیگر تیمها شانش موفقیت دارند پرسپولیس هم داره اما زمانی که برانکو حضور داشت لیگ هنوز شروع نشده همه پرسپولیس رو شانس اول قهرمانی میدونستند . فکر کنم موضوع کاملا مشخصه . شما و وزارت با اگاهی کامل به این شرایط این برگ برنده بزرگ رو از پرسپولیس گرفتید تا رقابت بین همه تیمها شانه به شانه انجامشه و همین یک مورد به تنهایی خیانت بزرگی بر علیه تیم و هوادارانش بوده . حالا بعد این خیانت بزرگ قیافه حق به جانب گرفتید و پشت سر هم هواداران و فضای مجازی رو محکوم میکنید که هر کاری انجام دهید بازهم هوادار معترضه ؟؟؟؟؟؟ هوادار باید هم به تصمیمات شما معترض باشه . اگر فشار هوادار نبود با بشار تمدید نمیکردید . اگر فشار هوادار نبود تیم میبایست الان دست دایی سپرده میشد . اگه فشار هوادار نبود ….. شما تیم رویایی میلیونها هوادارو از هم پاشوندی اونوقت منت ساخت تیم جدید رو بر سر هوادار میذارید ؟؟؟؟؟ اقای عرب شما و اقای نبی و … قرار بوده یک ماموریت غیر ممکن انجام بدید که به نحو احسن و در کمال ناباوری اهالی فوتبال انجام دادی . اونقدر از دست دادن برانکو اتفاق بزرگی بوده که حتی هواداران تیمهای رقیب هم از خوشحالی تا چند روز در شوک قرار داشتند . پس بهتره با کلمات و احساس هوادار بیشتر از این بازی نکنید و نمک رو زخمشون نریزید . شما تا چند وقت دیگه از این باشگاه ….. و هوادار میمونه با این تیمه ……

 5. افسانه ۱۳دلاور گفت:

  ۲۶

  ۱۲

  این مصاحبه عرب کاملا منطقی و اصولی و صادقانه بود باید اعتراف کنم نظرم نسبت به اوداره عوض میشه مدیرانی مثل عرب و گرشاسبی بدون حاشیه و درسکوت کامل کار میکنند واز طرفی هوادار بسیار کم حوصله و بدبین است ولذا امثال رویانیان و فتل ترقه رو بیشتر می پسندند درحالیکه یکی مثل گرشاسبی که تیم پنجره بسته رو با وحود از دست دادن ۵ستاره میبره فینال اسیا ،او نابغه مدیریته من که هنوز هم باوردارم پرسپولیس بی رقیبه و امسال هم قهرمان میشه ازطرفی فراموش نکنید که برانکو همواره تو نقل وانتقاللت خون به دل هوادار میکرد انصافا امسال کمتر اعصابمون خرد شد در مورد جذب مهاجم خارجی هم به نظر من اون لیبریاییه واقعا بهتر از مهاجم بوسنیایی است چون مهاجم بوسنیه ایستا و کم تحرکه وفقط تمام کننده خوبیه و البته چارچوب شناس ولی اون افریقایی از اوناست که خودش کار رو درمیاره و دوندگی و مهارت بالاتری داره

 6. komeil=پرسپولیس گفت:

  ۲۲

  ۱۳

  آقای عرب ‌من قبلا در مورد شما در یکی از پست ها انتقاد کردم گرچه از مصاحبه شما بطور کامل قانع نشدم اگر فیلم مصاحبه قرار داده میشد بهتر بود به هر حال از شما و هئیت مدیره بابت زود قضاوت کردن عذرخواهی میکنم و حلال بفرمایید بنده رو و برای شما آرزوی موفقیت دارم.
  امیدوارم زودتر مهاجم خوب و باکیفیت جذب کنید با این مصاحبه مسئولیت شما بیشتر شده است

 7. اصغرشعبانی گفت:

  ۱۶

  ۳۲

  آقای عرب شمایک آدم حراف ودروغگوی وچاپلوسی بی همتاهستی که وجدان وشرفش رازیرپاگذاشته آخه میخوای کی روگول بزنی بابرنامه ازقبل طراحی شده برانکوراردکردی حالامیگی دردادگاه بین اللملی تصمیم گیری میشه آره راست میگی تاآنموقع که پرسپولیس محکوم بشه شمادیگه نیستی چون الان مدرک وضمانت نامه بابت این کارهتون وزارت ازشمانمیگیره که وقتی پرسپولیس محکوم شدملزم بشی ازجیب شخصی پرداخت کنی میدونی میوفته توگردن هواداربیچاره ومدیربعدی که بایدشب وروزغصه بخوره که چطورپول پرداخت بشه چطورزمانیکه شوتبلیغاتی براه انداختی وکنفرانس سرپادروغت راه برگزارکردی اونموقع فضای مجازیخوب بودحالاکه تمامی دروغ های خودت وهیت مدیره ت روشده فضای مجازی بدشد

 8. م.م گفت:

  ۱۹

  ۶

  هواداری عزیز انقدر هر چی کانال های هواداری مینویسن قبول نکنید…جو گیر نشید لطفاً!!

 9. نعيم گفت:

  ۱۶

  ۶

  سرقضیه برانکوکه کاملااشتباه کرد(حالاچه ازعمدچه غیرعمد)ولى بعدش مربیه خوبى جذب کردوبازیکناى خوبیم جذب کرد،اسکلته تیمم خوب حفظ شد،فقط بازم میگم جدایى سروش بنظره بنده باوجودربیع خواه وآدام همتى وماهینى وشایدم شریفى (البته خداکنه امسال سرجاش بازى کنه وجواب بده)اشتباه بزرگى بود،ولى اگه یه مهاجمه خوب جذب بشه وبابرانکوودستیاراش وبودیمیربتونه مذاکره کنه ووقت بگیره دوستانه حلش کنه نمره قبولى میگیره وماطرفداراى پرسپولیسم نشون دادیم بامعرفتیم ومیبخشیم وحمایتم میکنیم❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 10. امید گفت:

  ۷

  ۱۳

  مهاجمتون اگه اون بوسنیایی باشه که چیزی در حد فاجعه هست. مثل همون پروپچیچ استقلال. مهاجم سطح بالا بگیرید که حداقل در لیگ بلژیک حرفی برای گفتن داشته باشه

 11. Mohammad._.kurdstani گفت:

  ۲۸

  ۸

  اقای عرب در کل ازت راضی هستم حتی قبل از تمدید با بشار هم تو همین سایت ازت حمایت میکردم چون شاکله اصلی تیم حفظ شد کالدرون اومد و چندتا خرید خوب داشتی بازم از تو و کالدرون حمایت میکنم شاید بعضیا فکر کنن که من از اطرافیان عربم یا اصلا خود عربم اما اصلا اینگونه نیست و من بچه نقده آذربایجان غربی هستم و هیچوقت هیچ ارتباطی با عوامل باشگاه نداشتم و بود و نبود هیچکس نفع یا ضرری واسه من نداشته. اما تو چند سال گذشته فهمیدم که نتیجه گیری هر تیمی فقط بدست هواداراشه. حتی اگه زمان استیلی و ژوزه هم تیمو حمایت میکردیم شاید قهرمان میشدیم پس فقط باید ازشون حمایت بشه و به تصمیماتشون مثل نخواستن سروش و صادقیان احترام بزاریم.

 12. .... گفت:

  ۲۰

  ۱۲

  تا امثال علیپور حسود هست نرمین هاسکیچ نمیتونه توی پرسپولیس موفق باشه ..میگه اگه هاسکیچ گل بزنه از ارزش پولی من کاسته میشه با این تفکر به بودیمیر پاس نمیداد…بودیمیر بهش پاس نمیدادن وگرنه اونم چاچوب شناس بود..مهم نیست منفی بدید مهم اینه حقیقت رو گفتم

 13. ایمان پرسپولیسی گفت:

  ۲۰

  ۳

  نرمین هاسکیچ مهاجم بوسنیایی فیلم بازیاشودیدم عالی هست، مردمحوطه جریمه هست، سرزن قهار، چهارچوب شناس قهار، دیدعلی وجاهگیری عالی، سرعت تقریباخوب، شرکت درحمله خوب، استایل عالی، شبیه طارمی ازلحاظ قیافه، فقط یه خورده دریبلش معمولی هست اگه این مهاجم تغذیه بشه رودست نداره توایران ازکوچکترین موقعیت گل میزنه، درضمن انگیزه بالایی درچهرهاش دیده میشه توبازیاش برخلاف بودیمیر

 14. مازیار گفت:

  ۳۶

  ۲

  حالا که با بشار تمدید کردی یه مهاجم تاپ هم بیار ، ما هم قول میدیم بچه های خوبی باشیم و دیگه اعتراض نکنیم

 15. محمدی گفت:

  ۴۰

  ۳

  عرب در مجموع خوب کار کرده که با جذب یک مهاجم خارجی بهتر میشه. دوستان گول فضای مجازی و هیاهوها را نخورین

 16. Unforgiven گفت:

  ۱۷

  ۲۴

  آقای عرب جسارتا شما خیلی اشتباه کردید که احمدزاده را بدون نظر سرمربی مون انتخاب کردین
  شاید ایشون احمدزاده را نمی خواسته و صرفا سر خرید شما مجبور شده ایشون را نگه داره

 17. آریا گفت:

  ۲۵

  ۳

  واقعا اگه این مهاجم بوسنیایی آقای گل لیگ صربستان رو که یه بازیکن فوق العاده عالی هست بگیرید به کارتون ایمان میاریم

 18. محمد گفت:

  ۴۱

  ۱۰

  خدایی این همه هجمه بب علیهش ناجوانمردانست
  درسته که مشکلاتی داره اما به طور کلی تا الان هم بد کار نکرده و نذاشته تیم از جدایی برانکو ضربه اساسی بخوره
  در مورد برانکو هم به نظرم داره درست میگه و برانکو با شناختی که از فوتبال ایران و هوادارانش داره داره زهرشو با این مصاحبه ها و تحریک هوادارن میریزه
  از برانکو واقعا انتظار نداشتم که برای به نتیجه رسیدن خودش هواداران رو در مقابل باشگاه قرار بده با مساحبه هاش

 19. فقط پرسپولیس گفت:

  ۱۱

  ۰

  خیلی عجیبه که در مورد توقیف لوگوی باشگاه که خیلی موضوع مهمیه هیچ سوال و توضیحی ندیدیم.. مثل اینکه این موضوع برای دوستان مهم‌نیست

 20. mohammad گفت:

  ۲۶

  ۴

  میگم درسته که با رفتن برانکو بزرگ ترین اشتباه مدیریتی طول عمرشو کردش ولی بهش حق بدیم که فشاری زیرش بوده هرکس دیگه ای بودش رد میداد ولی با این شرایط چیزی نگفت وکارشو ادامه داد تاجایی که یادتون باشه برانکو قبل از رفتنش گفت همه بازیکنارو برای فصل بعد می خوام و لیستی به عرب داد که این بازیکنارو می خواد که تو اون لیست هم فرشاد بودش هم کنعانی زادگان عرب هم دقیقا همین کارو کردش بعدشم . درست همین پارسال بود یادتون هست که چقدر گرشاسبی رو تخریب کردن اخرش چی شد . در مورد کسانی که های و هوی راه انداختن که عرب باید استعفا بده اگه خوب یادتون باشه قبل از رفتن برانکو عرب استعفانامشو برای وزیر فرستاد و وزیر هم قبول نکردش

 21. نصیر گفت:

  ۶

  ۲۳

  پس خبر برگشت رامین هم از اساس ساختگی بود از دست دادن سروش رفیعی اشتباه محض بود به جای اینکه شیری و شریفی ربیع همتی ماهینی رو رد کنیم بهترین بازیکن دربی رو رد کردیم!!!!!!!!!!!

 22. حمید گفت:

  ۳۸

  ۵

  آقای عرب میخواستم ازتون تشکر کنم بابت حفظ نفرات اصلی تیم وخریدهای خوبتون
  فقط یک مهاجم شش دانگ
  سروش ومصلح هم همیشه برامون عزیزن

 23. فرزند پرسپولیسی زاگرس گفت:

  ۲۰

  ۰

  خداکنه این حرفها باعملتون یکی باشه ولی درکل هیچ کدوم شما واسه هوادار مهم نیستین تنها مساعله مهم برای هوادار سربلندی وقهرمانیه پرسپولیسه جایگاه افراد(برانکو ،سروشو..) برای هوادارقابل احترامه ولی فقط نام پرابهت وسربلندی باشگاه پرسپولیس خط قرمز هوادار هستش ولا غیر ❤❤❤❤❤❤

 24. محمد گفت:

  ۳۶

  ۲

  سلام عزیزان خداوکیلی به جزرفتن برانکوباقی کارهایی که باشگاه انجام داده خوب بوده هم یارخوب گرفتن هم اسکلت تیم حفظ شدهم مربی خوب گرفتن الان فقط مونده یه فورواردخوب بگیرن وبعدشم باحمایت ماایشالاتیم نتیجه میگیره.
  مایه ایرادی که داریم خیلی به کانالهای هواداری اهمیت میدیم درصورتیکه خیلی مواقع اشتباه مینویسن یاحب وبغض شخصی باکسی دارن ماروهم درگیرمیکنن وذهنمون وخراب میکنن.
  من هیچوقت ندیدم سایت پرسپولیس نیوزخبراشتباه بزنه یابخوادبرای باشگاه حاشیه درست کنه خبرهای درست وبایدازهمچین سایتی دنبال کرد.
  ازوقتی کانالهای هواداری راه افتادن جوورزشگاها خیلی خراب شدچون همه روبه جون هم میندازن.

 25. میلاد۶۶۶۶۶۶ گفت:

  ۳۸

  ۲

  چی بگم والا،حقم میگه

آمار بازدید:

بازدید امروز: 16326 بازدید

بازدید دیروز: 41289 بازدید

بازدید کل : 15582280 بازدید

افراد آنلاین: 4 نفر