چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۸
تبلیغات

تبلیغات

سرویس: روی آنتن
 |  ۱۱/ تیر/ ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۲
  |   نظرات: ۵ نظر
934 نفر بازدید

عطاءالله بهمنش، از قدیمی ترین گزارشگران ورزشی درگذشت

پرسپولیس نیوز : گزارشگر و مفسر با سابقه ورزشی ایران به دلیل عارضه سکته مغزی دار فانی را وداع گفت.

عطاءالله بهمنش پس از یک ماه بستری شدن در بیمارستان به دلیل سکته مغزی، سرانجام ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه امشب (یکشنبه) در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بانک ملی تهران درگذشت.

استاد بهمنش که ۹۴ سال داشت، سال‌ها به علت بیماری از شرایط چندان مناسبی برخوردار نبود. او نخستین گزارشگری زنده ورزشی در رادیو را در سال ۱۳۳۷ برای رقابت دوومیدانی انجام داد.

بهمنش نویسندگی را از دی ماه ۱۳۳۰ در مجله ورزشی «نیرو و راستی» شروع کرد. او در سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۷ در نشریه امید ایران می‌نوشت و پس از آن نیز از نویسندگان اصلی هفته ‌نامه کیهان ورزشی و دنیای ورزش به شمار می‌آمد و با نشریاتی همچون روزنامه اطلاعات، گلبانگ، روزنامه ری، ایران ورزشی نیز همکاری داشت.

بیشترین فعالیت بهمنش در زمینه ورزش کشتی بوده است و او چند سال دبیر و نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.

این ضایعه را به خانواده آن مرحوم و جامعه ورزش ایران تسلیت می‌گوییم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

5 Responses to “عطاءالله بهمنش، از قدیمی ترین گزارشگران ورزشی درگذشت”

 1. میلاد گفت:

  ۰

  ۰

  از طرف کورد زبانان تسلیت میگم به کرمانشاهی های عزیزم .

 2. ایمان گفت:

  ۰

  ۰

  خداوند بیامرزتش،، روحش شاد و یادش گرامی،، هیچ وقت یادم نمیره سال ۱۳۷۳ بازی تیم ملی امید رو گزارش میکرد از رادیو ، اون موقع ۵۰ تا یکی بازیها پخش مستقیم نداشت ، شبکه سه هم تازه راه افتاده بود،، مرتب از مهدی مهدوی کیا تعریف میکرد،، این جمله ای که گفت خیلی جالب بود، گفت مگر میشود تیم ملی بزرگسالانی درست کرد و از اسم مهدی مهدوی کیا گذاشت،دوباره تکرار کرد این اسم رو به خاطر داشته باشید سالهای سال از اسم این اعجوبه فوتبال خواهید شنید مهدی مهدوی کیا، این خاطره ای هست که هیچ وقت از مرحوم بهمنش فراموش نمیکنم و تا سالهای سال که مهدوی کیا در پرسپولیس و تیم ملی و آلمان که بازی میکرد مدام این جمله برام تداعی و تکرار میشد،روحش شاد، الفاتحه من یقرعه بعد صلوات، ادمین جان چاپ کن این دیگه در مورد طاهری و ترکاشوند و ساماته ۳۰۹۰ نبود،،

 3. Ahmad1365 گفت:

  ۰

  ۰

  خدارحمتش کنه

 4. سید مرتضی گفت:

  ۰

  ۰

  خداوند رحمتش کنه خدابیامرزتش از پدرم سالها پیش شنیده بودم که اون زمان خیلی قدیمها مردم مسابقات فوتبال رو از تلویزیون میدیدند صدای تلویزیون رو قطع میکردند بعدش رادیوهاشون روروشن میکردند که تصویر صامت تلویزیون رو با صدای آقای بهنمش از رادیو بشنون دیگه آدم باید فکرش روبکنه ببینه چقدر پرهیجان و خوش کلام بود روحش شاد و یادش گرامی

 5. هادی عشق سرخ بوشهر گفت:

  ۰

  ۰

  روحش شاد ……

آمار بازدید:

بازدید امروز: 144882 بازدید

بازدید دیروز: 140559 بازدید

بازدید کل : 86739724 بازدید

افراد آنلاین: 720 نفر