چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
 |  ۷/ مهر/ ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  |   نظرات: ۶ نظر
2,151 نفر بازدید

غیاثی: خطا روی علیپور پنالتی بود

پرسپولیس نیوز: سخنگوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم علیرضا فغانی را بهترین انتخاب برای قضاوت در دربی ۸۸ دانست اما اعلام کرد: خطا روی علیپور پنالتی بود.

سیدرضا غیاثی در مورد قضاوت علیرضا فغانی در دربی ۸۸ متنی را به شرح زیر منتشر کرد:

بنام یزدان بخشاینده

  بعد از به پایان رسیدن شهراورد تهران خیلی ها از من پرسیدند آیا هنوز هم بر عقیده ات مبنی بر بهترین و واجد شرایط بودن علیرضا فغانی برای مسابقه استقلال  با پرسپولیس پایبندی یانه؟؟ و یا خطای مدافع استقلال روی علیپور مهاجم پرسپولیس پنالتی بود یا نه ؟ جواب من در هر دو مورد مثبت است. اما از این منتقدان گرامی سوالی داشتم که کمتر پاسخی برای آن دریافت نمودم.

سوال من این بود و خواهد بود اگر به جای او داور دیگری قاضی این بازی می شد با این بازیکنان و مربیان اختیار سرخود داخل میدان که بعد از هر سوت داور فغانشان از دست داور به هوا بلند می شد  و سبب تحریک سایر بازیکنان به بی انضباطی می شدند و خیل تماشاگران حاضر درورزشگاه را آشفته حال می کردند چه کسی را می توانست سرکوب کند و مقابل شان بایستد؟ آیا بازیکنانی که به ناحق بعد از هر سوت اعلام خطا دادشان به سکوها می رسید را چه کسی می توانست به راحتی او ساکت کند. اگر اعتبار جهانی او نبود آیا علیپور و هم تیمی هایش به همین راحتی از صحنه پنالتی می گذشتند و بازی در کمال آرامش به پایان می رسید؟

دوستان !!بازی آنقدر سخت و پر التهاب بود که داوری مثل او با آن همه سابقه مثبت در جهان داوری را در برنامه ورزش ومردم که بعد از بازی به روی آنتن رفت وادار می کند تا حرف ده سال پیش من را  که گفته بودم فشارها وسنگینی مسئولیت قضاوت این بازی چه قبل و چه بعد از بازی بر شانه داور شهر آورد آنقدر سنگین است که تا سال ها بعدگریبان داورش را رها نمی کند را بر زبان آورده و بگوید بهتر است برای بازی برگشت این دوتیم از داور خارجی استفاده شود تا این فشارهای آن بر دوش داوران ایرانی سنگینی نکند.

باور بفرمائید عیب در جای دیگری است لطفا جامعه داوری و به خصوص داور این بازی را به باد انتقاد نگیرید.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

6 Responses to “غیاثی: خطا روی علیپور پنالتی بود”

 1. 6قدیم گفت:

  ۱

  ۰

  جناب آقای ماله کش، اینهمه پنالتی تو دربیهای قبل برای پرسپولیس نگرفتند، بازیکنای پرسپولیس دست به حمله تروریستی زدن؟ فغانی سالاری دیگه کافیه.

 2. سعید.م گفت:

  ۲

  ۰

  چرا مسئله رو سر و ته حل میکنی آقای غیاثی؟ شما بدیهی ترین اصول قضاوت یک مسئول بالادستی در مورد داوری رو زیر سوال بردین. شما اشتباه فغانی -که یک داور خوبِ بین المللی و یکی از سه داور ضعیف داخلیه- رو در عدم اعلام پنالتی یا تاثیرگذار میدونی یا نمیدونی؟ اگه نمیدونی که باید به تمام سابقه ات در این فوتبال, به انصافت, به وجدانت, و به پاکیت در قضاوت شک کرد!! اگه تأثیرگذار میدونی که این چه دفاعیه میکنی؟ چرا نعل رو وارونه میزنی,؟ چرا حجب و حیای بازیکنای ما علیپور و بقیه رو بحساب خودتون و انتخابتون میزنید؟ ما منتظر نیستیم که شما بیای و بگی قبل از دربی با چه انگیزه ای فغانی رو انتخاب کردین, حداقل الان دیگه طبیعی ترین و صادقانه ترین اظهارنظر یک کلام اینه که: بله فغانی در این بازی اشتباه تاثیرگذار در نتیجه بازی داشت. یعنی شما همینقدر هم انصاف و شجاعت ندارید؟!!

 3. قلندری گفت:

  ۹

  ۰

  طلب ما از فغانی داره زیاد میشه.

 4. ایمان گفت:

  ۱۲

  ۰

  اقای غیاثی اگه اشتباه نکنم فرمودین اگه فغانی نبود هیچ داوری نمیتونست جلو بازیکنان پرسپولیس با اعلام نشدن پنالتی ب ایسته,یعنی عمدا فغانیو گذاشتین تا از زورش برا مساوی کردن دربی استفاده کنین…..

 5. محمد گفت:

  ۱۰

  ۰

  جالبه خطای پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته نشد ، بازیکن استقلال کارت زرد دوم را نگرفت و اخراج نشد ، بازیکن دیگه استقلال جفت پا زد رباط بازیکن پرسپولیس را پاره کرد و همه خطاها به ضرر پرسپولیس بود اما اعتراض منال شوفر و بچه شوفر و چهار تا … به اسم هوادار استقلال که هر چی دستشون بوذد را پرت کردن زمین بود
  کمیته انضباطی و اخلاقی هم بابت رفتار هواداران استقلال دویست میلیون تومان بعلاوه چهار سال محرومیت برای ماهینی به دلیل پاره شدن رباط نوشته !
  چرا فغانی همیشه به نفع استقلال اشتباه میکنه ؟ چرا هر غلطی ، تکرار میکنم هر غلطی استقلالی ها بکنند چشمهاش را میبنده ؟ آیا او هم مثل فغانی در مسابقات … شرکت میکنه ؟
  رو چه حسابی هعمیشه به نفع استقلال قش و ضعف داره ؟ تا کی باید جام ها را اون تقسیم کنه ؟ سپاهان جام بگیره یا تراکتور ؟ تعیین کننده فغانی
  نفت بره فینال حذفی یا استقلال ؟ تعیین کننده فغانی
  کی برنده و بازنده دربی ها باشه ؟ تعیین کننده فغانی
  و….

 6. کورد پرسپولیسی گفت:

  ۸

  ۰

  خدا حقمون رو ازتون بگیره. چرا دربی فقط فغانی، چرا تمام اشتباهات تاثیرگذار به سود کیسه همیشه ؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آمار بازدید:

بازدید امروز: 7374 بازدید

بازدید دیروز: 53092 بازدید

بازدید کل : 14602922 بازدید

افراد آنلاین: 11 نفر