یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱
بالا داخلی سه
 |  ۱۸/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  |   نظرات: ۶ نظر
1,860 نفر بازدید

غیاثی: عرب نمی‌داند استفاده از سیستم VAR نیاز به لایسنس فیفا دارد/ جرایم انضباطی برای جلوگیری از اعتراض و توهین به داوران بازدارنده نیست

پرسپولیس نیوز: سخنگوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: نمی‌توانم در مورد عملکرد فغانی در بازی نساجی و پرسپولیس نظر شخصی دهم.

رضا غیاثی درباره اعتراض اکثر تیم‌ها به عملکرد داوران بعد از انجام هر بازی و حتی بیانیه دادن برخی از باشگاه‌ها در این خصوص اظهار داشت: شما به کشورهای صاحب فوتبال نگاه کنید کجا به شکل فوتبال ما پس از هر تصمیم داور اعتراض می‌کنند؟ من فکر می‌کنم دلی اصلی این موضوع این است که جرایم انضباطی بازدارنده نیست. اگر آیین نامه انضباطی در این زمینه جرایم سنگینی در نظر بگیرد آنوقت مربی یا بازیکن جرات نمی‌کند به داوران به هر شکلی اعتراض و حتی در برخی مواقع به آنها اعتراض کند.

وی ادامه داد: مشاهده می‌کنید که وقتی مربیان خارجی برای کار به فوتبال ایران می‌آیند ابتدا اعلام می‌کنند قصد دخالت در کار داوران را ندارند اما پس از مدتی می‌بینیم که آنها در مورد داوری و حتی به عملکرد داوران معترض می‌شوند چون فکر می‌کنند وقتی مربیان دیگر اعتراض می کنند، داوران تحت تاثیر آنها قرار می‌گیرند.

سخنگوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اعترض مسئولان و کادرفنی تیم پرسپولیس به عملکرد فغانی در بازی این تیم مقابل نساجی  و اینکه آنها معتقدند داور ۲ پنالتی برای پرسپولیسی‌ها نگرفت تاکید کرد: نمی‌توانم در مورد عملکرد فغانی در بازی نساجی و پرسپولیس نظر شخصی دهم اما من به اتفاق آقایان اصفهانیان و عسگری که عضو کمیته بازبینی کمیته داوران هستیم روز یکشنبه عملکرد داوران از جمله فغانی در هفته بیست و یکم لیگ‌برتر را بررسی و در مورد آن اظهار نظر خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه پرسپولیسی‌ها معتقدند عملکرد داوران بویژه در چند وقت اخیر به ضرر این تیم بیش از سایر تیمها بوده تصریح کرد: اشتباهات داوری برای همه تیم‌ها بوده استو الان نمی‌توان قضاوت کرد بیشتر به ضرر چه تیمی بوده و این موضوع پس از پایان فصل مشخص می‌شود.

غیاثی در پاسخ به این پرسش که در مجمع که ۲۰ هفته از قضاوت داوران در لیگ برتر گذشته از یک تا بیست چه نمره‌ای به آنها می‌دهید، تاکید کرد: فقط می‌توانم بگویم که عملکرد داوران نسبت به فصل قبل تفاوت چندانی تا اینجای لیگ نداشته است.

وی در مورد اینکه عرب، سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرده برای جلوگیری از اشتباهات داوران چند بار از کمیته داوران درخواست استفاده از سیستم ‌VAR در بازی‌های این تیم را داشته‌اند، تصریح کرد: عرب نمی‌داند استفاده از سیستم VAR نیاز به لایسنس و مجوز فیفا را دارد. ما در این خصوص در این خصوص درخواست خود را به فیفا داده‌ایم اما آنها هنوز پاسخ ما را نداده‌اند و تا زمانی که این مجوز به ما داده نشود امکان استفاده از آن را نداریم به همین دلیل تا زمانی که این لایسنس به ما داده نشود امکان استفاده از آن را حتی در بازی دربی هم نداریم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

6 Responses to “غیاثی: عرب نمی‌داند استفاده از سیستم VAR نیاز به لایسنس فیفا دارد/ جرایم انضباطی برای جلوگیری از اعتراض و توهین به داوران بازدارنده نیست”

 1. محمدی گفت:

  ۴

  ۰

  این آقا قبلا که در کمیته نبود فورا نظر میداد و اکثرا داوریها را زیر سؤال می برد الآن چطوره که چیزی نمیگه؟ آقاجان لطفا تا اینجا اعلام کنید که بیشتر کدام تیم ضرر کرده؟!! چرا آخر فصل؟! اونموقع که کار از کار گذشته!!!

 2. محمدی گفت:

  ۱

  ۶

  خیال همه راحت امسال پرسپولیس با این فشردگی بازیها، داوریهای عجیب و غریب، نوازش برخی تیمها با بخشیدن بی انضباطی بازیکنانشان! اتحاد برخی تیمها علیه پرسپولیس، قهرمان نمیشیم. خلاص!!

 3. برانکو دوستت داریم گفت:

  ۶

  ۱

  اگه وار راه بیفته جلو کثافت کاری خیلیا گرفته میشه…تو که میدونی چه کردی برای این همه فساد!!!!

 4. ارتش سرخ گفت:

  ۱۸

  ۰

  نمیتونی نظر بدی ؟؟؟؟ اگر قضاوت فغانی به سود پرسپولیس بود هم نظر نمیدادی ؟ آخر فصل بگی به ضرر کی بوده که چی ؟ امتیازات برمیگرده یا قهرمان عوض میشه ؟ چقدر حرامزاده بازی در میارید ؟ بسه دیگه

 5. پرسپولیسی گفت:

  ۱۸

  ۱

  این ها باصغری کبری کردن ،میخوان لیگ را تمام کنن و نتایج رابانظرخودشان در بیاورن تاجلوی قهرمانی پرسپولیس رابرای سومین باربگیرن واین خزعبلات رابرای این می بافن تاسیستم VARراه اندازی نشه ،چون اون موقع دیگه نمی تونن برای کیسه وگروهبان قندعلی سوت بزنن ومثل اب خوردن حق پرسپولیس رابخورن

 6. رضا گفت:

  ۱۹

  ۰

  این قیاسی زمانی که عضو کمیته داوران نبود همواره معترض به داوران بود الان که مسئولیت داره اصلا نمیتونه نقاط ضعف رو ببینه و انگار صندلیش بد جور دامنگیر عقاید شخصیش شده…متاسفم برا فوتبال خودمون که اینجور آدمهایی درش هستند.

آمار بازدید:

بازدید امروز: 36008 بازدید

بازدید دیروز: 62816 بازدید

بازدید کل : 11473439 بازدید

افراد آنلاین: 21 نفر