دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
تبلیغ داخلی


سرویس: مصاحبه ها
 |  ۱۲/ آذر/ ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  |   نظرات: ۱۰ نظر
1,456 نفر بازدید

ممبینی: آقای انصاری‌فرد در سه سال گذشته فدراسیون دوست داشت پرسپولیس قهرمان شود؟/ زاهدی‌فرد ۵ هفته محروم شد

پرسپولیس نیوز: رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با انتقاد از صحبت‌های مدیرعامل پرسپولیس گفت: یعنی در سه سال گذشته که پرسپولیس قهرمان شد ما دوست داشتیم این تیم قهرمان شود؟

هدایت‌الله ممبینی که در برنامه «سلام صبح بخیر» حضور داشت درباره صحنه جنجالی و پنالتی اعلام نشده به سود استقلال در دیدار برابر سپاهان اظهار داشت: بله آن یک پنالتی واضح بود و طبق قوانین فیفا وقتی دست از شانه بالاتر بیاید برخورد توپ با دست در محوطه جریمه توسط مدافع حتما خطای پنالتی خواهد بود و در این بازی هم این موضوع کاملاً واضح بود.

وی افزود: ما صحنه را از دوربین و فیلم و عکس می‌بینیم که با فضای فشار و استرس داخل زمین فرق می‌کند، اما قبول دارم که پنالتی واضحی بود و در فضایی اتفاق افتاد که در دید داور بود و ماسک نشده بود.

رئیس کمیته داوران تاکید کرد: داور آن بازی آن لحظه نتوانسته بود صحنه را ببیند و انتظار داشت کمک داور پشت دروازه یا کمک داور کنار خط به او کمک کنند که آنها هم نتوانستند و از این موضوع متاسف بود. داور تا درباره چیزی مطمئن نباشد نمی تواند قضاوت کند و این اتفاق افتاد. نمی‌خواهیم بگوییم طبیعی است اما همیشه انسان در صحنه هایی که تحت فشار قرار دارد ممکن است یک صحنه واضح را نبیند و این اتفاقات در فوتبال دنیا هم رخ می دهد.

ممبینی با بیان اینکه چنین صحنه هایی در یک آن رخ می دهند، یادآور شد: داور باید در یک لحظه صحنه را ببیند، آنالیز کند و تصمیم گیری کند. داور ۴، ۵ متری صحنه بوده زاویه خوبی داشته داور پشت دروازه هم نزدیک بوده است. کمک داور اول مسئولیت کمتری داشته چون خط آفساید را هم داشته است، اما هیچ چیزی از مسئولیتی که آنها نسبت به این صحنه داشتند کم نمی کند. داور پادشاه و رئیس زمین است و تصمیمات به او برمی گردد و تصمیم نهایی با او است اما در این صحنه کمک داورها هم کمک نکرده است.

وی در واکنش به این موضوع که چنین چیزی قابل باور و قبول نیست، تصریح کرد: همین اتفاقات می افتد که این جنجال و حادثه به وجود می آید. داور پشت دروازه استرس کمتری داشته است و او ۹۰ دقیقه پشت دروازه می نشیند تا چنین صحنه ای را قضاوت کند. توجیه او این بود که من این صحنه را درست نتوانستم ببینم دست بالا رفت اما در آن زاویه من نتوانستم ببینم توپ برخورد می کند یا نه. داور خط هم می گفت من حواسم به خط آفساید بود. همه این صحنه را دیده بودند اما استنلی هم که خودش قدبلند است یک لحظه دستش را پایین کشید تا از برخورد توپ با دستش جلوگیری کند اما توپ به دست او برخورد کرد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

10 Responses to “ممبینی: آقای انصاری‌فرد در سه سال گذشته فدراسیون دوست داشت پرسپولیس قهرمان شود؟/ زاهدی‌فرد ۵ هفته محروم شد”

 1. Majid گفت:

  ۰

  ۰

  و خداوندی که به شدت کافیست خدا با ماست اقای ممبینی حالا ببین…

 2. نعيم گفت:

  ۰

  ۰

  ببنددهنتو،مرتیکه توى این ٣سال کم چوب لاى چرخ نذاشتید،سال اول برانکوهم اگه اینقدربه ضررمون سوت نمیزدیدقهرمان میشدیم،امسال دیگه شمشیرو فدراسیون از روبسته،ببینم بازى استقلال بانفت مسجدسلیمان وپرسپولیس وتراکتور والا …که داورااینقدربه نفع استقلا ل سوت زدن کسى محروم شد؟اینقدراین میثاق معمارزاده استقلالى که قبلا توروزنامه استقلال جوان کارمیکرددربارشون حرف زد؟این یاروعارف غلامى وسیاوش یزدانى واستراماچونى بااین حرکاتشون محروم شدن؟داوراامسال دارن حسابى به سپاهان واستقلال حال میدن،وکمیته انضباطى وسازمان لیگ ودر رأسشون فدراسیون نمیخان تیممون نتیجه بگیره،خدابدخواهانه پرسپولیسو لعنت کنه

 3. فقط پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  سالهای قبلم‌میخواستید اما نتونستید چون یکی مثل برانکو بالاسر تیم بود.. امسال هم‌تیمو ضعیف کردید هم با داوریا و احکام عجیب غریبتون میخوایدبه هدفتون که قهرمانی یکی از مثلث منفور تاس هست برسید اما نمیتونید چون خدادبا ماس

 4. امیرعلی گفت:

  ۰

  ۰

  سالهای پیش هم میخواست ولی نتونست، امسال همه توانش رو گذاشته!
  واقعاً نفهمی بعضی ها هم نوبره!!!

 5. شیشلول گفت:

  ۰

  ۰

  اولاً داور فقط داور است و مصلحت دنیا و آخرت او در این است که در زمین هشیار و عادل باشد. بسیار فکر بیجا و فسادانگیزی است که عناوینی مانند پادشاه زمین و امثال آنرا برای داوران بکار بگیریم.
  ثانیاً بله. در سه سال قبل هم نمی خواستند پرسپولیس قهرمان شود. ولی بر خلاف ۴ سال پیش، زورشان نرسید. کما اینکه در زمان قطبی هم که ۶ امتیاز از ما کم شده بود، به لطف خدا و با همت کادر فنی و بازیکنان و حمایت هواداران قهرمان شدیم.

 6. حسام گفت:

  ۰

  ۰

  سالایه صبل شما دخالت نمیکردی چون براتون فرق نمیکرد,اما الان که پرسپولیس تو قهرمانی هتریک کرده به این نتیجه رسیدین تا دخالتاتون نباشه قهرمانی برا پرسپولیسه هو لیگ داره لوس میشه.چند تا سوال اقایه ممبینی چرا فقط استباهه تأثیر گذار به ضرره استقلال جریمه سنگینو محرومیت به همراه دار؟چرا داوره بازی استقلال پارسو که سه تا اشتبلهه تأثیر گذار داشت جریمه نکردین؟دلیلش غیر اسنه که اون اشتباها چون به نفعه تیمه مورده حمایته شما بود جزعی از فوتبال بوووود,اقا فوتبالتون بو لجن میدن,فدراسیونو کمیته انضباتیتننم همینطور

 7. یه پرسپولیس یه بهبهان گفت:

  ۰

  ۰

  ممبینی بی شرف،داوربازی کیسه باجم را چند هفته محروم کردی؟داوربازی کیسه با ترتر راچند جلسه محروم کردی؟گزارش بازیکن کیسه که توپو به زمین می کوبه وتوسینه داورمیزنه رودادی؟گزارش مربی
  کیسه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌که باتندی و پرخاش با داور صحبت‌ می‌کنه رودادی؟و…..

 8. محمد گفت:

  ۰

  ۰

  متاسفانه شرافت کمیاب شده
  بعد پنالتی خنده دار دربی کجا بودی تو؟
  اون سه سالو سال قبلشم همه کار کردید تا قهرمانی رو از ما بگیرید ولی برا ی سال چهارم هم برانکو رو گرفتن هم داوری ضد ما ادامه دارد هم به سود رقبا شده

 9. محمد حسام گفت:

  ۰

  ۰

  بله شما و فدراسیون و سازمان لیگ و کمیته داوران تو اون سه سال دوست نداشتیدپرسپولیس قهرمان بشه و به اتفاق کیروش هزار حاشیه درست کردین که پرسپولیس قهرمان نشه ولی خودمون و خدامون خواستیم و شدیم…

 10. هواداران گفت:

  ۰

  ۰

  سوال؟
  جناب ممبینی لطفا بفرمایید که چرا بعد از بازی استقلال با نفت کمالوند داوری محروم نشد؟ کسی بیانیه نداد؟ داوری مشکوک به فساد نشد؟

آمار بازدید:

بازدید امروز: 26604 بازدید

بازدید دیروز: 40747 بازدید

بازدید کل : 25674454 بازدید

افراد آنلاین: 15 نفر