یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
تبلیغ داخلی

تبلیغات

 |  ۲۹/ اردیبهشت/ ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  |   نظرات: يك نظر
261 نفر بازدید

مهدی: شرایط تمرین را برای تیم‌ها فراهم می‌کنیم/ کسی که به ابتلای کرونا تمارض کند برخورد قضائی می‌شود

پرسپولیس نیوز: مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت: کسی که تمارض به ابتلا به ویروس کرونا کند با او برخورد قضائی می‌شود.

سهیل مهدی در خصوص شروع تمرینات تیم‌های لیگ برتری و آغاز مسابقات اظهار داشت: برای شروع تمرینات تمام تیم‌ها باید برای تست کرونا تمهیداتی را انجام بدهند. امیدواریم در دو سه روز آینده این موضوع انجام شود. بعد از انجام تست‌های کرونا تیم‌ها می‌توانند تمرینات را شروع کنند. سه تا چهار هفته زمان برای تمرینات خواهیم داشت، بعد از آن، مجوز ستاد کرونا برای مسابقات را خواهیم گرفت و مسابقات را آغاز می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه وزیر ورزش اعلام کرده شاید مسابقات از ۲۵ خرداد بار دیگر تعطیل شود، افزود: سلطانی‌فر نگفته است ۲۵ خرداد مسابقات تعطیل می‌شود گفته است شرایط را درنظر می‌گیریم، همانطور که در اسفند با تصمیم مدیریت ستاد کرونا مسابقات را تعطیل کردیم، الان تابع دستورات این ستاد هستیم. این تاریخی که اعلام شده است، برای شروع تمرینات است و هر زمان که تمرینات شروع شود سه تا چهار هفته بعد مسابقات را آغاز می‌کنیم.

مهدی در خصوص برگزاری مسابقات جام حذفی عنوان کرد: سه تا چهار بازی در جام حذفی بیشتر باقی نمانده است. پیک مسابقات ما در لیگ برتر و دسته‌ های پایین‌تر است، ما همه مسابقات را برگزار می‌کنیم.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در خصوص مسئولیت اجرای پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: سه سازمان پزشکی ناظر بر ورزش داریم. ۱٫ ایفمارک، ۲٫ کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال، ۳٫ فدراسیون پزشکی – ورزشی که بر برگزاری مسابقات نظارت خواهند داشت. خواهش می‌کنم همه تیم‌ها کمک کنند. بهترین ناظر پزشکان تیم‌ها هستند.

وی در رابطه با تیم‌هایی که شرایط مهیا کردن امکانات را ندارند، اظهار داشت:‌دکتر حریرچی اعلام کرد کیت‌ها به اندازه کافی وجود دارند. مسلما وزارت ورزش و فدراسیون کمک می‌کنند. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای تیم‌هایی که شرایط تمرین ندارند شرایط را فراهم می‌کنند. در کلیه استانها تست کرونا انجام خواهد شد.

مهدی در خصوص اینکه اگر بازیکن یا کادرفنی تیمی به کرونا مبتلا شود، نحوه برگزاری ادامه لیگ چگونه خواهد شد، گفت: در این خصوص دو فاز داریم، اول تمرینات، دوم مسابقات، در شرایط اول دوره ۱۴ روزه آشکارسازی کرونا را داریم و ما می‌توانیم در تمرینات کرونا را کنترل کنیم و کسانی که به مسابقات وارد می‌شوند، به کرونا مبتلا نباشند. در فاز مسابقات باید مراجع ذیصلاح صحبت کنند.

وی تأکید کرد: ما دو بحث داریم، اول کسی که گرفته است چه کاری انجام دهیم، دوم کسی که تمارض به ابتلا به کرونا کرده را چه کنیم. کسی که تمارض کند برخورد قضائی می‌شود. بگذارید برای فاز مسابقات مشورت کنیم و متعاقباً اعلام کنیم.

مهدی در صورت لغو مجدد لیگ آیا تصمیم می‌گیرند قهرمان را مشخص کنند، عنوان کرد: بحث قهرمانی، سقوط و صعود برای ما مطرح نیست. بحث سلامت افراد و جامعه مطرح است. با شروع مسابقات این موضوع مشخص می‌شود. ما باید بگوییم ان‌شاءالله این ویروس ریشه‌کن شود. اگر این ویروس نابود شود در هفته آخر تماشاگران را در استادیوم خواهیم داشت. باید به دنبال مگرها برویم تا اگرها. امروز در سازمان لیگ دوستان ما در شبانه‌روز در فضای پزشکی و اجرایی در حال کار کارشناسی هستند.

وی افزود: باور کنید نمی‌شود فرمانی را به راحتی صادر کنیم. روی پروتکل‌های بهداشتی در حال کار کردن هستیم. در تمام دنیا مطالعه کردیم، نه فقط روی بوندس‌لیگا الگوبردرای کنیم. اگر هم بگویند این کار را هم کرده‌ایم، مشکلی نیست. الگوبرداری از یک سازمان پیشرفته هیچ اشکالی ندارد و ما مدعی اختراع نیستیم. در حال مطالعه بر روی پروتکل‌های چهار لیگی هستیم که منتشر شده است و بهترین تجربیات دنیا را استفاده می‌کنیم.

وی در رابطه با تیم‌های خوزستانی حاضر در لیگ برتر تأکید کرد: آمار در خوزستان خوب نیست. ما نباید به یک جا نگاه کنیم و کلی باید تصمیم بگیریم. برای همه لیگ‌ها، تیم‌ها و شهرهایمان. دوره ظهور این بیماری ۱۴ روزه است و ما یک ماه فرصت داریم، باید صبر کنیم تا فضا عوض شود و تا آن موقع شاید شرایط تغییر کند.

مسئول برگزاری مسابقات در خصوص صحبت‌های آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در رابطه با بازی نکردن در شهر دیگری عنوان کرد: در شرایط نرمال حق طبیعی یک تیم است که در شهر خودش میزبان باشد. ما همین موضوع را قبول داریم. ما دراختیار ستاد کرونا هستیم. آذری هم منطقش برای شرایط نرمال است.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در رابطه با بازی تیمهای فولاد خوزستان و استقلال گفت: در این زمینه منتظر دستورالعمل ها هستیم و مکاتباتی با AFC انجام داده ایم و خواستار این بودیم که زمان مسابقات را دقیق تر اعلام کنند تا برنامه تیم ها را از فشردگی خارج کنیم. اعلام زمان قبلی آنها ۱۱ مردادماه بوده است.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

One Response to “مهدی: شرایط تمرین را برای تیم‌ها فراهم می‌کنیم/ کسی که به ابتلای کرونا تمارض کند برخورد قضائی می‌شود”

  1. پرسپولیس قهرمان گفت:

    ۱

    ۰

    برخورد قضاییه چیه طبق قانون باید ۱۴ روز ببزن بیمارستان بستری کنن

آمار بازدید:

بازدید امروز: 20681 بازدید

بازدید دیروز: 34357 بازدید

بازدید کل : 24446914 بازدید

افراد آنلاین: 6 نفر