سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۲۷/ اسفند/ ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
  |   نظرات: ۱۳ نظر
4,593 نفر بازدید

نقدی به مطلب سراسر کینه درباره انصاری‌فرد / تیشه‌ات را زمین بگذار!

پرسپولیس نیوز: کنار رفتن محمدحسن انصاری فرد از مدیرعاملی پرسپولیس موجی در میان برخی خبرنگاران و رسانه ها به راه انداخته و حالا که عنوان مدیر پرسپولیس در کنار نام انصاری فرد دیده نمی شود حملات بی پرواتر از همیشه سمت او روانه می شود.

افرادی که در دوران انصاری فرد چشم به پست و مقام در این باشگاه داشتند و به مقصود خود نرسیدند و حالا بدون انصاف و عدالت علیه او صحنه گردانی می کنند.
رسول بهروش در مطلبی سیاه ترین چهره ممکن را از یکی از محبوب ترین مدیران پرسپولیس در میان هواداران به نمایش گذاشته و همه محبوبیت او را تلویحا ناشی از عوام فریبی او و بی فکری هواداران پرسپولیس قلمداد کرده است.

نویسنده در این مطلب سراسر توهین آمیز به قدری در ترسیم چهره وحشتناک از این مدیر پیش رفته که تنها شائبه نزدیکی به عناصر رسانه ای جانشین در پرسپولیس می تواند توجیه‌گر آن باشد. انصاری فرد خوب یا بد در دو دوره مدیریت خود عملکردی خاکستری داشته که نکات مثبت و منفی در آن کنار هم دیده می شود و این گونه سیاه نمایی یک طرفه با دروغ پردازی و اتهام و ندیدن نقاط قوت مخاطب را به تعجب وامی‌دارد.

خوشبختانه از همان دوران اول مدیریت انصاری فرد در پرسپولیس و زمانی که روی سکوها فریاد زده می شد “مدیر محبوب ما، حسن انصاری فرد” تا کنون یک بار هم او را از نزدیک ندیده ایم و انگ ها و توهماتی که میخواهید به مخالفان بزنید به ما یکی نمی چسبد.

نویسنده در ابتدا گفته: «بگذار تین‌ایجرهای دهان‌بین هر چه دوست دارند به هم ببافند، ابر پوپولیست مدیریت فوتبال ایران، خوب می‌داند که امروز شیرین‌ترین زمان برای استعفا است؛ امروز که از در و دیوار شکایت می‌بارد و باشگاه مثل دوره قبلی مدیریت او در آستانه کسر امتیاز قرار گرفته، امروز که به پیشنهاد تخفیف پنجاه درصدی برانکو بی‌اعتنایی شده تا او و دستیارانش بالای یک‌ونیم میلیون یورو حکم علیه پرسپولیس بگیرند،»

از زمانی که انصاری فرد آمده تاکنون کلیدواژه همه منتقدان این بوده که اگر شرایط بد بود چرا انصاری فرد قبول کرد بیاید اما واحیرتا که خود شما بعد از رفتن انصاری فرد او را مسئول مشکلات آینده خطاب می کنید! مشکلات برجا مانده بالاخره مربوط به مدیر قبلی است یا مدیر جدید؟! استاندارد دوگانه برای تخریب که نمی‌شود اخوی!

حرف هایی که میزنید شاید برای هواداران دهه نودی و “تین‌ایجرهای دهان‌بین!” قابل پذیرش باشد اما برای همه قابل باور نیست. می گویید انصاری فرد بدهی برجای گذاشت و زمینه ساز کسر امتیاز از پرسپولیس شد اما واقعیت را نمی گویید. انصاری فرد در دوره اول در حالی پرسپولیس را با بدهی ناچیز ۱۴۰ هزار یورویی به رافائل ترک کرد که مهرداد اولادی را به الشباب امارات فروخت و ۵۰۰ هزار دلار مبلغ ترانسفر او را در حساب باشگاه باقی گذاشت و برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران به جای خزانه خالی باشگاه را با پول تحویل مدیر بعدی داد اما حبیب کاشانی که آمد به جای پرداخت بدهی و جلوگیری از کسر امتیاز از تیم، پولها را خرج خریدن محبوبیت و استخدام مجیزگویان برای خود در باشگاه کرد. کاشانی حتی از فرصت بردن پرونده به دادگاه CAS هم نتوانست استفاده کند و تا روز آخر معتقد بود خطری پرسپولیس را تهدید نمی کند. گذشته از آن که خود انصاری فرد چندین و چند پرونده مربوط به مربیان و بازیکنان گذشته از جمله بگوویچ و … را با پرداخت بدهی شان بسته بود.

دروغ هرچه بزرگتر باورش راحت تر! تخفیف ۵۰ درصدی برانکو دیگر از کجا آمد؟! برانکو مگر عقلش را از دست داده بود که چنین تخفیفی بدهد و انصاری فرد مگر دیوانه شده بود که چنین پیشنهادی را نپذیرد؟!

خرید بد همه جای دنیا اتفاق می افتد، شما که روی خرید های ۲۰۰-۱۰۰ هزار دلاری انصاری فرد زوم کرده اید بد نیست از خریدهای اشتباه ۲۰۰ میلیون دلاری در بارسلونا هم بگویید، گولچ و اوکراینی‌های زمان خود برانکو به کنار. گو اینکه همین مدیرعامل با خریدهایی مثل دنیزلی، آشوبی، نیکبخت و… آن پرسپولیس رویایی و محبوب هواداران را ساخت که رفت و برگشت استقلال، رقیب دیرینه را به توپ بسته بود و پایه گذار قهرمانی فصل بعد هم شد.

وی در بخشی دیگری از مطالب توهین آمیز خود نوشته: «حکایت امثال انصاری‌فرد با آن «زبان چرب» اما از بقیه خطرناک‌تر است. اینها رگ خواب عوام را خوب می‌شناسند و با چهار تا جمله تعصبی و رگ گردنی، یک کوه خرابکاری را لاپوشان می‌کنند. فراری‌دهنده آری هان و گابریل کالدرون، حالا با سیمای جعلی یک قهرمان قربانی می‌رود تا شاید ده سال دیگر با وعده‌های تکراری برگردد»

اگر نگوییم همه، حداقل بخش سالم اهالی رسانه می‌دانند که آری هان به قصد مربیگری تیم ملی در جام جهانی راهی پرسپولیس شد و وقتی دید نمی‌تواند جای برانکو را بگیرد فرار را بر قرار ترجیح داد و بلافاصله با دنیزلی جایگزین شد. اگر بی سابقه ترین ناداوری های تاریخ فوتبال در لیگ ششم اتفاق نمی افتاد پرسپولیس اولین تیم ایرانی بود که در یک فصل سه گانه می کرد، کافی است به داوری های سعید مظفری زاده در بازی رفت پرسپولیس و سایپا در لیگ ششم، مسعود مرادی در بازی فینال جام حذفی ۸۵-۸۴ و محسن قهرمانی در نیمه نهایی جام حذفی ۸۶-۸۵ مقابل سپاهان یک بار دیگر نگاه کنید. آن هم در دورانی که پروژه خروج فوتبال از دوقطبی و قدرت نمایی تیم های صنعتی کلید خورده بود و خبری از درآمدهای پیامکی و میلیاردی هم نبود.

نویسنده در انتها می گوید: «طعنه‌آمیز است که خبر استعفای محمدحسن هم نیمه‌شب پخش شد؛ از جنس همان نیمه‌شب‌هایی که جلسات باشگاه برای کله کردن کالدرون و اتهام‌سازی علیه او تشکیل می‌شد. البته که دنیا دار مکافات است. تنها فرق داستان شاید این باشد که کالدرون تیم را با سه امتیاز فاصله در صدر جدول و در نیمه‌نهایی جام حذفی تحویل داد، بر خلاف انصاری‌فرد که یک مخروبه بحران‌زده به ارث گذاشت»

استاندارد دوگانه گویا پایانی ندارد، سه امتیاز اختلاف کالدرون سند حقانیت او است اما نیم نگاهی به اختلاف ۱۰ امتیازی در جدول هنگام کنار رفتن انصاری فرد که حاصل تصمیمات و استخدام مربیان و بازیکنان اوست از هر گناهی کبیره تر است، آن هم در حالی که برخلاف دور رفت پرسپولیس از ۱۵ امتیاز ممکن مقابل مدعیان ۱۳ اختیار کسب کرده و از جام حذفی هم کنار نرفته است! اگر زحمت نیست به مصاحبه‌های شب گذشته علیپور و بیرانوند با علی ضیا هم نگاهی بیندازید، البته اگر به جرم نقد کالدرون به ادعای شما مظلوم و بی‌گناه(که مانند ویلموتس و استراماچونی قراردادش را یکطرفه فسخ کرد و رفت) محکوم به عوام زدگی نمی‌شوند تا ببینید انصاری‌فرد تنها شخص درگیر با این مربی در باشگاه نبوده است.

جلسات مخفیانه برای توطئه را آنهایی برگزار می‌کردند که عکس‌هایشان در رستوران دست به دست می‌شد و زیر پای مدیر تیم را خالی می‌کردند، البته برای کسی که خودش را به ندیدن زده باشد خیالات خودش از اتفاقات بیشتر از عکس و فیلم سندیت دارد.

وقتی اکثریت هواداران یک تیم از طرف برخی عوام، بی‌فکر، تین ایجرهای ۱۰-۱۲ ساله و زودباور قلمداد می‌‌شوند و تحلیل و نقد جای خود را به دروغ و توهین می‌دهد میزان سلامت و صداقت گوینده واضح است و نیازی به افشا ندارد اما اگر برخی صحبت ها بی پاسخ بماند تاریخ آن طور که فاتحان میز و غاصبان صندلی(دندانپزشک وزیر و رفقای مشاورش) می‌خواهند نوشته می‌شود و ما که سالها خاک این تیم را خورده ایم و اندکی تاریخچه تیم و زیر و بمش را به خاطر داریم اجازه چنین خوش خیالی هایی نمی دهیم.

راستی چنگ زدن به نام بزرگان و اسطوره‌های تیم از علی پروین تا علی کریمی برای موجه جلوه دادن نقد و فرار از واقعیت هم روش منسوخی است، مخصوصا برای شما که در ملامت پوپولیسم و عوام گرایی قطار کلمات و جملات به صف می‌کنید!

لینک مطلب اصلی: کلیک کنید

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

13 Responses to “نقدی به مطلب سراسر کینه درباره انصاری‌فرد / تیشه‌ات را زمین بگذار!”

 1. arya گفت:

  ۳

  ۳

  هیچ کس نمی تواند انصاری فرد را خراب کند چون طلای خالص است.

 2. علی گفت:

  ۲

  ۳

  فقط یه چیزی میگم . اینکه تو باشگاه پرسپولیس . افردای مثل اقایان دادکان و انصاریفرد به ادمایی مثل سلطانی فرو . دارو دستش . باج نمیدن. دعا میکنم به حق خانم فاطمه زهرا هرکسی که صلاح و موفقیت باشگاه رو نمیخواد . خدا دردی به عزیزاش بده که درمون نداشته باشه ..الهی امین

 3. arya گفت:

  ۱۹

  ۲

  درود. همه هواداران پرسپولیس و حتی استقلالی ها و سپاهانی ها محمدحسن انصاری فرد را می شناسند و از او جز به نیکی یاد نمی کنند, و همه میدانیم موفقیت های پرسپولیس وزارت را مجبور به استعفای انصاری فرد کرد که بدهی های پرسپولیس پرداخت نشود و خیلی راحت به گردن او بیندازند, ما هواداران پرسپولیس با آنکه انصاری فرد را دوست داریم با کنار رفتن او مشکلی نداریم ,* انصاری فرد پرسپولیس را با ۱۰ امتیاز بالاتر از همه رقیبان گردن کلفت تحویل شما داد* عرضه داشته باشید پرسپولیس را بدون حاشیه قهرمان کنید تا محبوب هواداران بشید.

 4. محمد حسام گفت:

  ۲۰

  ۱

  کسی غلط کرده و میکنه مقاله علیه پرسپولیس و طرفدار پرسپولیس کنه …هر لجنی که میخواد اسم خودشو سر زبونها بندازه میاد اسم پرسپولیس میبره…ساده و البته نفهم و البته….خودت و ارباباتن جیره خور که به طرفدارپرسپولیس میگی ساده…انصاری فرد خوب یا بدش کاری ندارم چهل ساله تو فوتبال میشناسنش اما تو عمله قلم به دست چندسالته و چقد جلوت انداختن که به ضد پرسپولیس بنویسی…لیگ که شروع شد بیا ورزشگاه هر هوادار فقط یه تراول ۵۰ تومنی بندازه جلوت میتونی بری کانادا و اونجا با خاوری رقابت کنی….

 5. لاو گفت:

  ۱۸

  ۱

  خودم متاسفم که این جمله بد رو میگم و عذر میخوام ازهمه. تنها جمله های که به ذهنم میرسه تو این عصبانیت اینه که بگم لاشی تر از اینا خودشونن و والسلام. انصاری فر چه جوری جلوشون وایستاد و دستشون رو کوتاه کرد که به همچنین چیزهایی فکر میکنن زنده باد انصاری فر بزار هرچقدر میخوان مقاله اجاره ای بنویسن هوادار میشناسه شمارو و میدونه مث بعضی از این پسکسوتها نبودی ونیستی همه امون میدونیم چه خبره و متوجه همه چی هستم برای بار هزارم. خر خودتونید. هیت مدیره گاوه.

 6. پرسپولیسم گفت:

  ۲۷

  ۱

  پرسپولیس‌بزرگتر‌از‌این‌حرفهاست‌با‌۶۰میلیون‌طرفدار
  اقای‌انصاری‌فر‌واقعا‌خیلی‌تنها‌بود‌چون‌می‌خواستن‌خرابش
  کنند‌اگر‌یادتتان‌باشد‌علی‌پروین‌زمان‌عرب‌گفت‌اقای‌وزیر
  این‌افراد‌اکبند‌را‌از‌کجا‌می‌اورید‌برای‌مدیریت‌‌ما‌در‌خود
  پرسپولیس‌این‌همه‌تحصیل‌کرده‌‌دکتر‌ومهندس‌داریم
  لطف‌کنید‌ایندفعه‌که‌صبح‌از‌خواب‌بیدار‌شدی‌یکی‌از
  عزیزان‌بزرگ‌خود‌پرسپولیس‌را‌به‌عنوان‌مدیر‌انتخاب
  کنید‌نه‌بقال‌س کوچه‌را‌وایشان‌نیز‌برای‌اینکه‌انصاری‌فر
  را‌خراب‌کند‌از‌هیچ‌چیز‌کوتاهی‌نکرد‌‌
  سلطانی‌فر‌=علی‌ابادی‌زمان‌احمدی‌نژاد

 7. Hosein گفت:

  ۲۵

  ۰

  مرسی – قشنگ بود- لعنت ب نامردا و حسودا و بی شرفا- کسایی ک ففط بفکر زمین زدن حاج حسن بودن- ولی بدونین با این تیترا و این کارا ک میرین با ۲تا پیشکسوت ک مثل خودتون حسادت ازشون میباره مصاحبه میکتین و تمنای همراهی با شما کثیفا،،،، بااینکارا حاج حسن از محبوبیت نمیفته- تنها و تنها کسی ک میتونست پرسپولیسو ازین وضع نجات بده حسن انصاریفرد بود ک این نامردای حسود نذاشتن- یه مشت کفتار و بی صفت و کوچیک و ….

 8. حمیدرضا گفت:

  ۱۷

  ۰

  مدیر فقط انصاریفر/دوست داشتنی/کاش میشد تلفنی باهاش حرف بزنم.

 9. حسین گفت:

  ۲۵

  ۱

  هیئت مدیره مزخرف، خب الان که به خواسته تون رسیدید پس چرا اخبار خوشی در مورد بدهی ها نمیاد، هرچند که همون موقع هم مدام چوب لای چرخ انصاری فرد گذاشتید

 10. حسن گفت:

  ۳۰

  ۱

  نویسنده های سفارشی که با پول میشه وجدان و شرفشون رو خرید
  بی خودی گندش هم نکنید من که اصلا نمیشناسمش و با وحود این مطلب نمیخوام دربارش توی گوگل سرچ بزنم چون گنده میشه

 11. ناصر گفت:

  ۳۸

  ۲

  من نظرم اینه که نویسنده هایی امسال این آقا (بهروش) نویسنده های سفارشی هستند. قلب واقعیت بسیار آسان و راحته. این ها پول می گیرند تا فضا رو دو قطبی کنند، بعد، از دل این فضای دو قطبی، در پرتو این که انصاری فرد رسانه ای نداره تا حرفشو بزنه، کفه ترازو به تدریج به سمت دیگر بچرخه. از آگاهی نویسندگان سایت پرسپولیس نیوز برای بار دوم تشکر می کنم.
  من قبلا هم این کامنت رو گذاشتم. بدهی برانکو و بودیمیر مربوط به مدیریت قبلی هست و همه، عدم مدیریت قبلی در این باره رو دیدیم. پول برانکو مگر آماده نبود؟ همون طور که نویسنده این مقاله به درستی اشاره کرد، مدیریت قبلی ما دقیقا همون کاری رو کرد که آقای کاشانی انجام داده بود: عدم توجه و اهمیت دادن به پرونده های بین المللی.
  در مورد کالدرون، بیاین شفاف سازی کنید. چی شد که کالدرون از انصاری فرد فاصله گرفت؟ چندین بار خبر سم پاشی های هیأت مدیره در این باره رو خونده بودیم. ولی عیب نداره، بیاید بگید تقصیر کی هست؟ انصاری فرد یا هیأت مدیره! اصلا ما هیچ قضاوتی نمی کنیم. بذارید انصاری فرد هم حرف بزنه. منتها نه تو یک جلسه خصوصی تو خبرگذاری ها. ببینیم اونوقت میاید حرف بزنین یا خیر.
  در مورد واژه «پوپولیست»، آقایون نویسنده، چرا فکر می کنید هوادار چشم هاش بسته است؟ باور کنید هوادار خیلی خیلی دقیق اخبار رو پیگیری می کنه. اگر نمی کرد اول فصل جلوی باشگاه تجمع نمی کردند. هیچ فردی حداقل در عصر حاضر نمی تونه هوادار رو فریب بده. بگذارید در مقابل واژه پوپولیست از پروپاگاندا استفاده کنم. یعنی سم پاشی علیه یک فرد. هر دوی این واژه ها جایی کاربرد دارند که عامه مردم از چیزی خبر ندارند و تحت تاثیر رسانه قرار می گیرند. باور کنید در مورد هوادار آگاه پرسپولیس نمی تونین از این ابزار استفاده کنید.
  خیلی حرف دارم ولی فقط یه سئوال و جواب: تو تمام این مدت بازیکنان پرسپولیس فقط می گفتند انصاری فرد تنها است. این جمله یعنی چی؟ یعنی هیأت مدیره کلا یه سر نزده و هیچ تلاشی برای حل مشکلات ما نکرده. بله اگر دولت و هیأت مدیره می خواستند مشکلات حل شود می شد وگرنه این آقای پوپولیست حداقل سامانه ۳۰۳۰ رو رونق داده بود و در حد توان یک اپلیکیشن راه انداخته بود (کاری به کار آمدی و بازی تبلیغاتیش ندارم) و می گفت دارم با اسپانسر قرارداد می بندم.

  • عاشق پرسپولیس گفت:

   ۲۵

   ۱

   درود بر شما آقا ناصر عزیز با این تحلیل زیبا و کامل…
   و تشکر فراوان از سایت پرسپولیس نیوز که مثل همیشه با قدرت و عدالت منصفانه اخباررو منتشر می کند…

آمار بازدید:

بازدید امروز: 20702 بازدید

بازدید دیروز: 30220 بازدید

بازدید کل : 24066923 بازدید

افراد آنلاین: 7 نفر