چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۵:۲۷
تبلیغ داخلی

تبلیغات

 |  ۱۱/ آذر/ ۱۳۹۸ - ۲:۴۹
  |   نظرات: ۴ نظر
1,968 نفر بازدید

نوراللهی: مشخص بود جونیور بازیکن خوبی نیست / زیبا بازی نمی‌کنیم اما هواداران حمایت کنند

پرسپولیس نیوز: بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من هم قبول دارم که قشنگ بازی نمی‌کنیم اما با همین شرایط موقعیت‌های زیادی به دست می‌آوریم.

 یکی از بازیکنان آماده پرسپولیس احمد نوراللهی است که این فصل توانسته هم در تیم باشگاهی عملکرد خوبی از خود ارائه دهد و هم اینکه در تیم ملی کشورمان یکی از مهره‌های مؤثر باشد. این بازیکن خیلی زود توانست اعتماد مارک ویلموتس را جلب کند و حالا یکی از ۱۱ ملی‌پوش اصلی تیم ملی کشورمان است.

نوراللهی در خصوص شرایط این روزهای خودش، شرایط پرسپولیس و مشکلاتی که امروز گریبان این تیم را گرفته صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

 ۱۱ هفته در لیگ برای پرسپولیس گذشت. این مدت را چطور ارزیابی می‌کنی؟

در این ۱۱ هفته بازی‌های ما در ۶ هفته اول واقعاً سخت بود. با ۳ مدعی بازی کردیم که البته متأسفانه این ۳ بازی را باختیم. به دلیل شرایط بدنی که داشتیم در این بازی‌ها شکست خوردیم اما در بازی‌هایی که باختیم حقمان اصلاً باخت نبود. بعد از آن هر چه که از لیگ بیشتر گذشت وضعیت بهتری پیدا کردیم و توانستیم چند هفته خوب داشته باشیم.

 تا اینکه به نفت مسجد سلیمان باختید.

مقابل نفت مسجد سلیمان باختیم و متأسفانه در این بازی خوب نتیجه نگرفتیم. فرصت خیلی خوبی را از دست دادیم و می‌توانستیم با گرفتن ۳ امتیاز وضعیت خوبی در بین مدعیان قهرمانی داشته باشیم. باید امتیازات را جمع کرده و باخت به نفت مسجد سلیمان را فراموش کنیم. خوشبختانه توانستیم در جام حذفی از سد تیم نفت آبادان عبور کنیم و روحیه‌ای که از دست رفته بود را مجدداً برگرداندیم. امیدوارم که هر زمان بازی با نساجی انجام شد بتوانیم این تیم را هم شکست دهیم و در سایر بازی‌های باقی‌مانده نتایج خوبی بگیریم.

 علاوه بر روند نتیجه‌گیری، به نظر می‌رسد که هواداران پرسپولیس از شرایط این تیم راضی نیستند. 

راضی نبودن هواداران دلیل خاصی ندارد. بعد از ۷ قهرمانی کار خیلی سخت می‌شود. بچه‌های تیم تلاش زیادی می‌کنند تا دوباره به شرایط خوبی که داشتیم برگردیم. من هم قبول دارم که قشنگ بازی نمی‌کنیم اما با همین شرایط موقعیت‌های زیادی به دست می‌آوریم و باید تلاش کنیم تا این موقعیت‌ها تبدیل به گل شود. امیدوارم که هواداران هم بیشتر حمایت کنند. ما بازیکنان هم امسال دوست داشتیم خیلی بیشتر از سوی هواداران حمایت شویم اما هواداران زیادی به ورزشگاه نمی‌آیند. حداقل انتظار داریم که در بازی‌های خانگی تماشاگران به ورزشگاه بیایند و از ما حمایت کنند چرا که با این کار روحیه تیم خیلی بالا می‌رود و این مسأله به بازیکنان انگیزه مضاعف می‌دهد. با وجود اینکه ۷ قهرمانی آوردیم اما از همان ابتدای فصل از ما حمایت خوبی نشد و امیدوارم هواداران باز هم مثل گذشته حمایت کنند تا با حضور آنها در ورزشگاه ما هم روحیه بیشتری بگیریم.

 فکر نمی‌کنی دلیل عدم استقبال هواداران از بازی‌های پرسپولیس به خاطر این باشد که این تیم دیگر مثل گذشته شاداب و باطراوت نیست؟

نمی‌دانم دلیل آن چیست اما در ۴ سال اخیر هر جامی که می‌شد را گرفتیم. ۷ جامی که گرفتیم به کنار، همان حضور در فینال آسیا با آن کمبود بازیکن کار بسیار بزرگی بود. در حالی توانستیم به فینال این مسابقات در مدل جدید برسیم که خیلی از باشگاه‌ها با هزینه‌های زیاد نتوانستند این کار را انجام دهند. این را هم در نظر بگیرید که با پنجره بسته و کمبود بازیکن توانستیم به فینال آسیا برویم. بعضی مواقع در رختکن با خودم به بازی با الدحیل و السد فکر می‌کنم و تنها چیزی که یادم می‌آید شادی یک استادیوم پر از هوادار بعد از برد در آن بازی‌ها است.

 به هر حال آن زمان پرسپولیس خیلی بهتر بازی می‌کرد و هواداران هم استقبال خوب‌تری می‌کردند. 

برای بازی با الدحیل زحمت خیلی زیادی کشیدیم اما بی‌تعارف می‌گویم که آن بازی را تماشاگران برای ما در آوردند. در آن بازی واقعاً از جان مایه گذاشتیم اما تأثیر حضور هواداران باعث شد تا برنده شویم و قاطعانه می‌گویم که آن برد برای هواداران بود. حضور هوادار در ورزشگاه تأثیر بسیار زیادی دارد و انتظار داریم که آنها مثل قبل به ورزشگاه بیایند و حمایت کنند. همان‌طور که آنها انتظار دارند بهتر بازی کنیم ما هم انتظار داریم هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند. مطمئناً حمایت‌های هواداران را بی‌جواب نخواهیم گذاشت و امیدواریم آنها دوباره بیایند و ما هم تلاش خودمان را دو چندان می‌کنیم و همان تیمی می‌شویم که هواداران می‌خواهند.

 فکر نمی‌کنی نحوه جدایی برانکو و اتفاقاتی که پیش از آغاز فصل رخ داد باعث شده تا هواداران دلزده شوند و عدم استقبال از بازی‌های پرسپولیس همین مسأله باشد؟

به هر حال اینها اتفاقاتی است که رخ داده و مدیریت قبلی پرسپولیس نتوانست شرایط خوبی را فراهم کند. البته خدا را شکر که آقای انصاری‌فرد به پرسپولیس آمده چرا که او خودش کاملاً فوتبالی است و این مسأله خودش کمک زیادی خواهد کرد. باید پذیرفت که کادر فنی قبلی زحمات زیادی کشید اما حالا برانکو رفته و کالدرون آمده است و همه باید دست به دست هم بدهیم تا با تلاش بیشتر بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. درست است که بازی‌های خیلی خوبی انجام نمی‌دهیم اما کنار هم هستیم و از مدیریت گرفته تا کادر فنی و بازیکنان، در کنار هواداران تلاش خواهیم کرد تا نتایج بهتری بگیریم. امیدوارم حداقل هواداران در بازی‌های خانگی از ما حمایت کنند تا اگر انگیزه‌ای هم کم شده دوباره این انگیزه‌ها برگردد. مطمئناً با حمایت هواداران می‌توانیم دوباره نتایج خوب پرسپولیس را تکرار کنیم.

 در روزهای قبل شایعه کم‌کاری برخی از بازیکنان پرسپولیس مطرح شد. به عنوان یکی از بازیکنان اصلی این تیم در این خصوص چه صحبتی داری؟

به هیچ عنوان چنین چیزی صحت ندارد چرا که همه بازیکنان تلاش می‌کنند تا پرسپولیس نتیجه بگیرد. کادر فنی زحمت خودش را می‌کشد و بازیکنان هم تلاش می‌کنند تا تیم نتایج خوبی بگیرد. نمی‌خواهم بگویم همه این مسائل به خاطر هواداران است اما ما دوست داریم آنها به ورزشگاه بیایند. دیدید که بعد از بازی با نفت آبادان اکثر بچه‌ها در مصاحبه‌های بعد از بازی گفتند که بازی انگار در ورزشگاه بی‌تماشاگر بود. وقتی به استادیوم آمدیم و ورزشگاه خالی را دیدیم واقعاً تعجب کردیم. با خودمان گفتیم که ۷ قهرمانی آوردیم اما این‌طور حمایت می‌شود؟ شاید این موضوع به دلیل برخی اتفاقات رخ می‌دهد اما آنها باید بیشتر به ورزشگاه بیایند و  حمایت کنند. قول می‌دهم که با حضور هواداران ما هم بازی‌های بهتری به نمایش بگذاریم و باز هم بازی‌های خودمان را ببریم. مطمئن باشید که هیچ بازیکنی در پرسپولیس کم‌‌فروشی نمی‌کند و این حرف‌ها کار شایعه‌سازان است.

 تغییرات مداوم و پی در پی ارنج اصلی پرسپولیس نه تنها باعث تعجب همه شده بلکه صدای منتقدان را هم در آورده است. این روند تغییرات پی در پی تا چه زمانی قرار است ادامه‌دار باشد؟

در این باره نمی‌توانم صحبت کنم و کادر فنی تصمیم‌گیرنده است. آنها تصمیم می‌گیرند که چه بازیکنی بازی کند و چه بازیکنی در کدام پست به میدان برود. چینش بازیکنان در حیطه اختیارات مربیان است و این چیزی نیست که درباره آن صحبت کنم. هر کجا که مربیان صلاح بدانند باید بازی کنیم چون بازیکن هستیم و موظفیم که نظرات سرمربی را در زمین پیاده کنیم. وظیفه ما خوب تمرین کردن است و کاری جز این مسأله نداریم.

 درباره بازی با نساجی که برگزار نشد هم صحبت کن.

خیلی مصمم بودیم که بعد از اینکه مقابل نفت مسجد سلیمان نتیجه نگرفتیم بتوانیم مقابل نساجی به برتری برسیم که البته این مسأله رخ نداد. به هر حال شرایط فوتبال به گونه‌ای است که یک روز شما برنده می‌شوید و یک روز بازنده اما امیدوارم در ادامه بازی‌ها هواداران باز هم به ورزشگاه بیایند و از ما حمایت کنند. مطمئناً می‌توانیم دوباره نتایج خوبی بگیریم و هوادارانمان را خوشحال کنیم.

 تیمی که می‌خواهد قهرمان شود نباید بازی‌ با رقبای مستقیمش را از دست بدهد اما شما به سه رقیب مستقیم‌تان باختید. 

بله کاملاً با این مسأله موافقم اما هنوز فرصت داریم که بتوانیم این باخت‌ها را جبران کنیم. چیزی که در این بین مهم است این است که امتیازات خانگی را از دست ندهیم. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید امتیازات خانگی را بگیرد و در بازی‌های خارج از خانه هم نتایج خوبی بگیرد.

 ۱۲ هفته از لیگ گذشته و می‌خواهیم نظرت را به عنوان اینکه چه تیم‌هایی مدعی عنوان قهرمانی هستند را بدانیم؟

تیم‌های سپاهان، استقلال، شهر خودرو و تراکتور خیلی خوب هستند که سال قبل هم با ما در کورس قهرمانی بودند. در لیگ تیم ضعیف وجود ندارد و سایر تیم‌ها می‌توانند جلوی مدعیان را بگیرند. مهم این است که دیگر امتیازاتی از دست ندهیم تا در نیم‌فصل دوم و با جذب بازیکن بتوانیم شرایط بهتری داشته باشیم.

 جونیور هم که در نهایت از پرسپولیس جدا شد و آن هم با کلی حاشیه و سروصدا.

مشخص بود که جونیور بازیکن خوبی نیست و نمی‌دانم که مدیریت قبلی این بازیکن را با چه هدفی جذب کرده بود. آیا اصلاً این بازیکن قبل از پیوستن به پرسپولیس دیده شده بود؟ با جذب جونیور یک مهره سوخت. در حالی که می‌شد به جای او یک بازیکن کارآمد جذب کنیم. در حالی که می‌توانستیم مهره خارجی خوبی بگیریم که به ما کمک کند اما این‌طور نشد و او نتوانست نه تنها در بازی‌ها بلکه در تمرینات هم عملکرد خوبی از خود نشان دهد. به هر حال او جدا شد و امیدوارم که بازیکن بعدی بتواند کمک کند.

 می‌دانستی که او با ۵۷۰ هزار دلار که بابت حضورش قرارداد بسته بود گران‌ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس است؟

واقعاً نمی‌دانستم که او گران‌ترین است اما به هر حال این مسأله‌ای است که مدیریت قبلی باید پاسخگویش باشد. نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم اما آنها خیلی به پرسپولیس ضربه زدند. حتی سیدجلال حسینی هم در این باره صحبت‌های کاملاً درستی مطرح کرده بود. آنها باعث شدند که ضربه سنگینی به تیم وارد شود. باید تلاش کنیم تا بتوانیم باز هم روزهای خوبی که داشتیم را تکرار کنیم. حتی باید بیشتر از ۴ سال قبل تلاش کنیم تا به جایگاهی که به ما تعلق دارد برسیم.
 در خصوص وضعیت خودت هم صحبت کن. چرا که این روزها هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی جزو بهترین‌ها هستی.

خدا را شکر که شرایط خودم خوب است اما بیشتر از هر چیز دوست دارم پرسپولیس نتیجه بگیرد. همه تلاش می‌کنیم تا این اتفاق رخ بدهد و اگر تیم نتیجه بگیرد این مسأله بیشتر من را خوشحال می‌کند. اگر یک بازیکن خوب باشد و تیم نتیجه نگیرد اصلاً عملکرد آن بازیکن به چشم نمی‌آید اما وقتی تیم نتیجه می‌گیرد همه خوب هستند. همگی جزوی از تیم هستیم و باید تلاش کنیم تا شرایط بهتری داشته باشیم. به عنوان یک بازیکن وظیفه دارم تلاش کنم و اگر به تیم ملی هم دعوت بشوم برایم یک افتخار است و برای موفقیت تیم ملی کشورم از جان مایه می‌گذارم.

 به دست آوردن چهارمین قهرمانی متوالی می‌تواند برای شما دست‌یافتنی باشد یا اینکه تبدیل به یک رویا خواهد شد؟
از الان دوست ندارم در خصوص قهرمانی حرف بزنم. باید بازی به بازی پیش برویم تا بتوانیم نتیجه بگیریم. از همه هواداران، بازیکنان و همه کسانی که دستی در کار دارند می‌خواهم که بازی به بازی پیش بروند. خدا بزرگ است و نتیجه ‌آخر فصل مشخص می‌شود. مسابقات جام حذفی را هم در پیش داریم و الان به جمع ۸ تیم برتر رسیدیم و منتظریم که ببینیم با چه تیمی رو در رو خواهیم شد.
 برخی از بازیکنان استقلال در مصاحبه‌هایی گفتند که امیدوارند در جام حذفی با پرسپولیس بازی کنند. پرسپولیسی‌ها هم دوست دارند در جام حذفی با استقلال بازی کنند؟

اهل کری‌خوانی نیستم اما در ۴ سال اخیر همه پرسپولیس را دیده‌اند. نه تنها مقابل استقلال بلکه مقابل همه تیم‌های لیگ برتری ۴ سال درخشان داشتیم و نمی‌خواهیم خودمان را با تیمی مقایسه کنیم. حمایت هواداران و تلاش کادر فنی و همچنین عملکرد بازیکنان باعث شد تا نتایجی به دست بیاوریم که خیلی از تیم‌ها حتی به گَرد آن هم نمی‌رسند. در مدل جدید لیگ قهرمانان به فینال رسیدیم و شرایط درخشانی داشتیم. الان هم آماده بازی با استقلال، سپاهان، تراکتور و هر تیم دیگری در جام حذفی هستیم. آماده رویارویی با رقبا هستیم و تلاش می‌کنیم تا با عملکرد خوب خودمان هواداران پرسپولیس را خوشحال کنیم.

 چقدر امیدوار هستی که حرکت سینوسی پرسپولیس و افت و خیزهای آن دیگر تمام شود؟
به هر حال هر تیمی در فوتبال بالا و پایین دارد. ۴ سال در اوج بودیم و طبیعی است که بعد از ۴ سال بالا بودن گاهی دچار افت هم بشویم. حتی بزرگترین تیم‌های اروپایی را هم که ببینید بعد از ۳، ۴ سال دچار افت می‌شوند و تیم‌هایی مثل بارسلونا، بایرن مونیخ، رئال مادرید و … هم چنین شرایطی را تجربه کرده‌اند. ما هم بعد از ۴ سال دچار افت شدیم اما هنوز هم با افتی که کرده‌ایم جزو ۵ تیم بالای جدول هستیم و به جمع ۸ تیم برتر جام حذفی رفتیم. این افت‌ها برطرف می‌شود و مطمئناً با تلاش کادر فنی و همت بچه‌ها دوباره جزو مدعیان خواهیم بود. امیدوارم هواداران هم به ورزشگاه بیایند و باز هم حمایت کنند تا همراه با هم به سمت قهرمانی برویم.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

4 Responses to “نوراللهی: مشخص بود جونیور بازیکن خوبی نیست / زیبا بازی نمی‌کنیم اما هواداران حمایت کنند”

 1. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  تماشاگر چی شدید؟؟؟؟
  ها؟؟؟
  چرا نمایید ورزشگاه…..

  باید ورزشگاه رو پر کنیم….
  باید کالدرون رو حمایت کنیم…

  از حاشیه و آدم های پیگیر حاشیه دوری کنیم….
  شعار نیست… جدی میگم….
  باید حمایت کنیم…

  عامل قهرمانی ما هستیم…..
  باور کنید…
  ما تماشاگران به مربی و بازیکنا میتونیم انگیزه بدیم…..

 2. ناپلئون در واترلو گفت:

  ۰

  ۰

  خالی بند اونموقع که بود چرا همتون میگفتید خوبه و بهش فرصت بدیم؟؟؟؟

 3. sajad گفت:

  ۰

  ۰

  نزارید تیم علکی علکی عقب بیفته ، بخدا هیچ دلیلی برای اینکه وا بدید وجود نداره ، ما همین الانش با وجود همه نتایج ضعیفی که گرفتیم اگه بازی عقب افتادمونو ببریم میرسیم به ۱ امتیازی صدر جدول ، میخام بگم همین الانش بااین همه حاشیه ای که برامون درست کردن اگه بتونیم خودمونو سرپا نگه داریم و کالدرون هم یکمی تو تیم تفرقه ایجاد نکنه میشه امسالم قهرمان شد

 4. REDYAS گفت:

  ۰

  ۰

  از صحبت کردنت مشخصه که کل تیم در باد اون ۷ جام و حضور در فینال آسیا هستید در حالیکه هر بازی میبازید میگید ما باید باخت رو فراموش کنیم و به بازی بعد فکر کنیم در صورتیکه تو بردها هم باید همینو بگید الانم بایدفینال آسیا و اون جام هارو فراموش کنید و به فکرگرفتن جام های جدید باشید و با تمام وجود تلاش کنید تا دوباره قهرمان بشید بدترین چیز که نمیذاره فوتبال ایران پیشرفت کنه همین غروره که فرقی نمیکنه چه در رده باشگاهی و چه ملی هروقت به موفقیتی میرسیم بعدش خراب میکنیم تیم ملی هم تا کامبوج رو برد باد کرد بحرین بادشو خالی کرد باعث شد از لحاظ روحی به هم بریزن و به عراق هم ببازن. برانکو موفق بود چون روانشناس خوبی بود از لحاظ روحی روانی روی تیم و بازیکنان کار میکرد ولی کالدرون اصلا بلد نیست و حتی بعضی اوقات با مصاحبه های اشتباه باعث تضعیف روحیه بازیکنا میشه. احتمالم کالدرون هم بره نوراللهی میخواد بگه از اول معلوم بود مربی نیست خخخخ

آمار بازدید:

بازدید امروز: 23340 بازدید

بازدید دیروز: 32191 بازدید

بازدید کل : 24331701 بازدید

افراد آنلاین: 12 نفر