چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
تبلیغات

تبلیغات

 |  ۱۱/ اسفند/ ۱۳۸۷ - ۱۴:۰۵
  |   نظرات: بدون نظر
18 نفر بازدید

وحشت از دست دادن سکوی سوم!

یکشنبه ۱۱ اسفند (۱۴:۱۵)

مرجع خبری پرسپولیس : طرفداران پرسپولیس بی‌خیال قهرمانی شدند  !

وینگادا در اتاق کنفرانس ورزشگاه فولادشهر باز هم یک جمله نسبتا غیرمتعارف به زبان آورد تا نتیجه تساوی بدون گل و از دست رفتن اندک شانس قهرمانی برای هر دو تیم پرسپولیس و سپاهان تحت‌تاثیر این جمله مرد پرتغالی قرار بگیرد: «بازی امروز یک بازی اروپایی بود!»
 شروع انتقادات از نلو
مرد پرتغالی که قبل از شروع صحبت‌هایش تاکید زیادی داشت که رسانه‌ها عین حرفهایش را بنویسند و از جمله‌هایش برداشت‌های عجیب و غریب نداشته باشند این‌بار در نخستین جملاتش به نکته‌ای اشاره کرد که به برخی منتقدانش بهانه داد تا پس از چهارمین نیمکت‌نشینی نلو و از دست رفتن ششمین امتیاز انتقادها از او نیز آغاز شود.
 اولین واکنش انصاری‌فرد
بلافاصله پس از صحبت‌های وینگادا، عباس انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به نوعی در توجیه اظهارنظر عجیب مرد پرتغالی برآمد و اعلام کرد با توجه به اینکه وینگادا تجربیات زیادی دارد حتما در بازی عصر جمعه چیزی دیده که فراتر از درک افراد عادی بوده و به‌همین‌خاطر صفت «فوتبال اروپایی» را برای جنگ و جدال فیزیکی زرد و قرمزها بکار برده است. افشین پیروانی دستیار وینگادا نیز درباره اظهارنظر عجیب سرمربی قرمزها، کاملا هوشمندانه صحبت کرد و گفت طی این مدتی که با نلو کار کرده از او نکته‌های بدیعی دیده و می‌‌‌تواند قاطعانه اعلام کند وینگادا کاملا حرفه‌ای کار می‌‌‌کند.

منتقد سرسخت به نام درخشان
با این‌حال حمید درخشان در مقام یکی از اعضای کمیته فنی پرسپولیس در مقام منتقد سیاست وینگادا از اظهارنظر سرمربی قرمزها به اصطلاح بُل گرفت و اعلام کرد بازی پرسپولیس با آنچه وینگادا از آن به‌عنوان یک مسابقه اروپایی نام برده کاملا متفاوت است.
پیشکسوت پرسپولیس که غالبا رابطه خوبی با مربیان خارجی تیم محبوبش نداشته اظهارات وینگادا را غیرمنطقی خواند و از بازی
سپاهان- پرسپولیس با عنوان یک بازی معمولی همراه با بار فنی پایین نام برد. همزمان با انتقاد صریح درخشان، باب انتقاد از وینگادا و تفکرات دفاعی‌اش پس از خروج قطعی پرسپولیس از کورس قهرمانی در مطبوعات نیز گشوده شد و برخلاف آنچه پیش‌بینی می‌‌‌شد مرد پرتغالی یک مربی محتاط معرفی شد و درست در نقطه مقابل روح تهاجمی پرسپولیس قرار گرفت.
 اولویت اول با نباختن
وینگادا از فوتبال پرتغال و روح فوتبال لاتین اروپا می‌‌‌آید که با تکنیک و حمله برای ایرانی‌ها شناخته می‌‌‌شود اما سرمربی پرسپولیس در هر چهار مسابقه اخیر اصل را بر «نباختن» گذاشته است تا موقعیت خودش را تثبیت کند.  از نوع نگرش وینگادا به مسابقات، چیدمان ترکیب، تغییرات در حین بازی و سیاست‌های او چنین برمی‌آید که او نباختن را بر هر چیزی مقدم می‌‌‌داند تا حداقل خیلی زود قرارداد خود را به پایان رسیده نبیند. از طرفی دیدگاهی دیگر رفتار و سیاست‌های وینگادا را به‌گونه‌ای دیگر توجیه می‌‌‌کنند. این گروه معتقدند وینگادا درآستانه لیگ قهرمانان آسیا اصل را بر استحکام و تثبیت ساختار دفاعی تیمش گذاشته و به همین دلیل گل نخوردن را اولویت برنامه‌های تیمش قرار داده است. براساس این نگرش وینگادا می‌‌‌خواهد در لیگ‌برتر بدون شکست پیش برود و برنامه‌های اصلی خود را در لیگ قهرمانان پیاده کند. تا اینجای کار او با نباختن، موقعیت خود را به‌صورت نسبی در راس کادرفنی پرسپولیس تثبیت کرده و عباس انصاری‌فرد را به این موضوع مجاب کرده که بگوید: «پرسپولیس از نظر تاکتیکی پیشرفت کرده است» اما نه وینگادا، نه پیروانی و نه عباس انصاری‌فرد به این موضوع فکر نمی‌کنند که با ادامه تساوی‌ها و از دست رفتن جایگاه سوم لیگ‌برتر، شانس حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا کاهش می‌‌‌یابد، مگر با قهرمانی در جام حذفی یا ایستادن برقله آسیا!

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 19274 بازدید

بازدید دیروز: 81182 بازدید

بازدید کل : 7480193 بازدید

افراد آنلاین: 33 نفر