یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۲
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۳۰/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
  |   نظرات: ۱۲ نظر
1,283 نفر بازدید

پرسپولیس ۲-۰ السد / وداع ژاوی از فوتبال با شکست، قهرمان ایران در حسرت اشتباهات داوری

پرسپولیس نیوز : پرسپولیس در آخرین مسابقه‌اش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که دیداری تشریفاتی بود، السد را شکست داد.

دیدار دو تیم پرسپولیس ایران و السد قطر از هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ساعت ۲۱ امشب (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با نتیجه ۲ بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت. مهدی ترابی در دقیقه ۱۶ و علی علیپور در دقیقه ۶۷ این دیدار گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساندند.

این دیدار در حالی برگزار شد که پرسپولیس پیش از این از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده بود و پیروزی در این دیدار برای آنها فایده‌ای نداشت. از سویی این دیدار بازی خداحافظی ژاوی هرناندز، اسطوره اسپانیایی تیم السد بود که آخرین بازی رسمی خود را در دنیای فوتبال انجام داد تا با این شکست، شب خداحافظی‌اش تلخ شود.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محسن ربیع‌خواه، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، شایان مصلح (۵۴ – محمد نادری)، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سروش رفیعی (۸۰ – مهدی شریفی)، مهدی ترابی (۸۸- محمدامین اسدی)، امید عالیشاه و علی علیپور.

ترکیب السد: سعد الشیب، عبدالکریم حسن، سلمان طارق، بوعلام خوخی، پدرو کوریا (۷۸ – علی اسد)، سالم الهاجری، سونگ ویونگ (۷۰ – حمید اسماعیل)، ژاوی هرناندز، عفیف اکرم، حسن الهیدوس و بغداد بونجاح.

نیمه اول
دقیقه ۴: شروع مجدد علیرضا بیرانوند در خلاء میان مدافعان و هافبک‌های السد به علیپور رسید. این بازیکن با ارسال زمینی به محوطه جریمه سعی داشت عالیشاه را در موقعیت گلزنی قرار بدهد که مدافعان السد مانع کار عالیشاه شدند.

دقیقه ۵: روی پاس ژاوی هرناندز، موقعیت تک به تک با علیرضا بیرانوند برای بغداد بونجاح فراهم شد. در حالی که دروازه‌بان پرسپولیس تا خط محوطه ۱۸ قدم جلو آمده بود، مهاجم الجزایری السد قصد داشت توپ را از بالای سر بیرانوند تبدیل به گل کند که دروازه‌بان پرسپولیس موفق به دفع توپ شد و تن به کرنر داد.

دقیقه ۱۵: حملات متعدد پرسپولیسی‌ها روی دروازه السد یکی پس از دیگری با دفع توپ حریفان مواجه می‌شد. در خطرناک‌ترین صحنه مهدی ترابی پس از عبور از چند بازیکن ارسالی زمین به محوطه جریمه داشت که مدافع السد توپ را دور کرد.

دقیقه ۱۶: پس از فشارهایی که پرسپولیس برای باز کردن دروازه السد وارد کرد و ناکام بود، مهدی ترابی با شوتی ناگهانی و از راه دور موفق شد دروازه سعد شیب را باز کند.

دقیقه ۳۱: کرنر ارسالی روی دروازه السد پس از دفع توسط مدافعان این تیم، به پشت محوطه جریمه رفت تا محسن ربیع‌خواه با شوتی زمینی شانس خود را امتحان کند که این بار هم مدافعان السد موفق بودند و توپ را از روی خط دروازه دفع کردند.

دقیقه ۴۴: کار ترکیبی پرسپولیسی‌ها در نهایت به سروش رفیعی رسید که این بازیکن پس از ورود به محوطه جریمه، از دست رفتن تعادلش و باز پس گیری توپ، اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او در چهارچوب نبود.

دقیقه ۴۵: عبدالکریم حسن از سمت چپ نفوذی به زمین پرسپولیس داشت که شوت سنگین او تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۱+۴۵: پاس ژاوی به بغداد بونجاح می‌توانست تبدیل به موقعیت خطرناکی شود که این مهاجم الجزایری حتی موفق به عبور از بیرانوند شد، اما نتوانست ضربه‌ای به توپ بزند و مدافعان پرسپولیس در ادامه موفق به دفع توپ شدند.

نیمه دوم
دقیقه ۴۷: مهدی ترابی با پاسی که برای امید عالیشاه فراهم کرد، می‌توانست زمینه‌ساز گل دوم پرسپولیس شود که البته ضربه عالیشاه بی دقت بود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۸: اکرم عفیف با ارسالی خطرناک به روی دروازه پرسپولیس بونجاح را صاحب موقعیت گلزنی کرد که البته این بازیکن نتوانست با سر به توپ ضربه بزند تا این موقعیت نیز از دست برود.

دقیقه ۵۲: بونجاح این بار با شوتی که به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد، قصد داشت دروازه این تیم را تهدید کند که بیرانوند موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۵۷: شجاع حلیل‌زاده پس از اعلام شدن خطای او روی عبدالکریم حسن، با کوبیدن توپ به زمین نسبت به تصمیم داور اعتراض کرد و با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۶۱: علیرضا بیرانوند با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۶۳: سروش رفیعی در محوطه جریمه پاس رو به عقبی را برای هم تیمی‌های خود فراهم کرد که توپ به دست مدافع السد برخورد کرد، هرچند در اعتراض شدید پرسپولیسی‌ها به این صحنه، داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۶۴: عبدالکریم حسن بار دیگر اقدام به شوتزنی کرد که توپ او پس از برخورد به تیر دروازه توسط پرسپولیسی‌ها دور شد.

دقیقه ۶۵: پدرو میگوئل کوریا از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۶۷: پاس مهدی ترابی پشت مدافعان السد برای علی علیپور موقعیتی مناسب برای گلزنی فراهم کرد. البته مهاجم پرسپولیس ابتدا تعادل خود را از دست داد، اما سپس در موقعیت تک به تک توانست با عبور دادن توپ از میان پاهای سعد الشیب گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

دقیقه ۶۹: کرنر ارسالی از سوی ترابی روی دروازه السد به احمد نوراللهی رسید که این بازیکن پس از کنترل توپ ضربه قیچی برگردانی به توپ زد که به شکل خطرناکی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۷۵: مهدی ترابی بار دیگر با شوتی قصد باز کردن دروازه السد را داشت که سعد الشیب در دو مرحله موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۸۱: ضربه ایستگاهی برای السد در موقعیتی مناسب فراهم شده بود که ضربه ژاوی را علیرضا بیرانوند راهی کرنر کرد.

دقیقه ۸۲: موقعیت خوبی که به بوعلام خوخی رسیده بود در حالی که می‌توانست تبدیل به گل السد شود، با واکنش خوب بیرانوند مواجه شد. توپ برگشتی را هم خوخی نتوانست به سمت چارچوب بزند تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه ۸۹: ضد حمله سریع پرسپولیسی‌ها با پنج بازیکن طراحی شد که پاس بلند مهدی شیری برای محمدامین اسدی از سمت راست به سمت چپ زمین، این مهاجم تازه وارد را در موقعیت گلزنی قرار داد. با این حال تعلل او در ضربه زدن و البته واکنش خوب سعد الشیب مانع از گلزنی اسدی شد.

پرسپولیس با این پیروزی ۷ امتیازی شد و فعلاً در رده سوم ایستاد. السد نیز با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل منفی یک در جدول باقی ماند تا برای تکلیف صدرنشینی منتظر مشخص شدن نتیجه دیدار الاهلی عربستان و پاختاکور ازبکستان باشد. این در حالی است که پرسپولیس بازی رفت با السد را با گل آفساید شکست خورد و مقابل پاختاکتور هم در بازی رفت و برگشت یک گل آفساید دریافت کرد و یک پنالتی اش گرفته نشد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

12 Responses to “پرسپولیس ۲-۰ السد / وداع ژاوی از فوتبال با شکست، قهرمان ایران در حسرت اشتباهات داوری”

 1. محمد گفت:

  ۰

  ۰

  هرچه میریم جلوتر به این جمله که تیم های عربی بازیکان های ایرانی رو خراب میکنن ایمان میارم.
  سروش رفیعی تو سال اول حضورش رو با الان مقایسه کنید کلا فوتبال یادش رفته دریغ از یک سانتر یا شوت در حد لیگ برتر ایران در حد خودش پیشکش !!!
  واقعا باید قدر بازیکن های باغیرتی و سختکوشی مثل کمال , احمد ,سید جلال و… رو بدونیم
  بنظر من ضعیف ترین بازیکن های این فصل ما به ترتیب سروش و مصلح بودند و امیدوارم یا خودشون رو در حد پرسپولیس برسونند یا کنار گذاشته بشن.

 2. EssiUK گفت:

  ۰

  ۰

  به اقایونى که از پاسهاى رو به عقب تیم گله دارن باید بگم اگه بازیه تیمهاى اژانس و تاتنهام رو نگاه کنید میبینید که اونا هم دقیقا بارها با دروازبان پاسکارى میکنن در طول مسابقه و این باعث باز شدن تیم حریف هست. فقط این مدل بازى یه ایراد داره و اون هم اینه که ممکن هست تو این پاس عقب دادنها توپ لو بره ولى در کل هیج تیمى تو ایران اعتماد به نفس پرسپلیس رو نداره و این خودش یه سبک بازى هست.

 3. 1010364 گفت:

  ۰

  ۰

  خطاب به عشق پرسپولیس شما اصلا خود کارشناس فوتبالی کل ایران دارن میگن بودیمیر در حد پرسپولیس نیست یه بچه دو ساله هم اینو میفهمه وقتی بودیمیر تو زمینه پرسپولیس یه ضد حمله هم نمیتونه بزنه از بس این بازیکن کند و ساکنه وبهش پاس بدن مکث میکنه و پاس به عقب میده ولی امشب دیدی که با ضد حمله های ویرانگر و کلا عملکرد فوق العاده و سرعتی خط حمله چپ و راست موقعیت گل ایجاد کردیم و باید دو سه تا دیگه میزدیم شما اگه از فوتبال میفهمیدی از این پیرمرد که فوتبالش تموم شده دفاع نمیکردی با همین پول هنگفتی که به بودیمیر دادن تا تو زمین قدم بزنه میشه دو تا از بهترین مهاجمای ایرانو خرید که کل تیمای لیگ ارزوشونو دارن و هر کدومشون ده برابر بودیمیر کیفیت و ارزش دارن برای تیم

 4. پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  نکته بازی سیستم ۴۱۴۱ بود….
  علیپور باید یاد بگیره تو نوک حمله باید به کناره ها پاس بده…
  گل رو مهدی شریفی و ترابی بزنن…..

  سیستم ۴۱۴۱ علیه وسط مال ماست… جلو حمله رو میگیریم و دائم حمله میکنیم..

  مهدی شریفی هم باید تو بک نفوذی ، بیکس بشه

 5. عشق پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  خطاب به ۱۰۱۰۳۶۴
  تو هیچی از فوتبال نمیفهمی. شما هوادار نیستین. آئینه دقین…

 6. پرسپولیسِ کبیر گفت:

  ۰

  ۰

  ضمناً،
  اگه دیدید، امشب خوب بودیم، به این خاطر بود که السد، واقعا، فوتبال بازی کرد
  وگرنه، ما، همین بازی رو، جلوی تیمای لیگ برتر هم انجام میدیم که متاسفانه، با کثیف بازی کردنِ تیمای لیگ برتر( دفاع مطلق، جلوی پرسپولیس یا اگه زورشون به پرسپولیس نمیرسه از طریق هوچی گری و وحشی بازی و کمک داور و…. )، باعث میشه بازی خوبمون، به چشم نیاد. حالا بگذریم از اینکه، توی بعضی از بازی ها، خودمون خوب نیستم.
  البته، گر چه تو همین بازی امشب عالی بودیم، ولی، ولی، ولی، ولی، دهنِ ما رو سرویس کردن از بس که پاسِ رو به عقب دادن( باید واقعیت رو گفت). متاسفانه، پاسِ رو به عقب، داره به یه فلسفه تبدیل میشه تو پرسپولیس.
  شاید، به این نظرم منفی بدید، ولی من نظرم رو میگم:
  علبپور رو باید بندازن بیرون. کلاً مرخصه این بشر
  و در آخر،…..
  تیم ، به شدت، حداقل به چهار یا پنج بازیکن باهوش نیاز داره
  با احترام، به تمام بازیکنانِ فعلی، به جز ترابی و سید جلال و شجاع و تا حدودی بودیمیر ( خیلی باکیفیته ولی اصلا نمی دوئه) بقیه بازیکنا، مرخص ان و به هیچ وجه در حد پرسپولیس نیستن
  فقط برانکو، با اینا میتونست تیمو قهرمان کنه، وگرنه، هر مربی دیگه ای بود، با اینا، سهمیه هم نمیگرفت
  به شدت برانکو رو قبول دارم، ولی این تیم، حدافل، چند بازیکن باهوش و با کیفیت میخواد
  لطفا احساسی نباشیم
  تشکر….

 7. افسانه ۱۳دلاور گفت:

  ۰

  ۰

  واقعا بهترین بازی فصل پرسپولیس بدون اعراق
  یه فوتبال تک صرب شناور و رو به جلو که اینگار داشتند پلی استیشن بازی میکردن
  وقتی ما میتوتیم همچین فوتبال زیبایی بازی کنیم چرا این همه مدت با دست خودمون جذابیت رو از پرسپولیس گرفتیم ؟امروز در عیاب سوپرمن تیم (سدجلال)نشون دادیم که اگه اون استرسهای کشنده روی تیم نباشه چقدر پتانسیل این تیم برای ارائه بازی زیبا بالاست فراموش نکنید حریف امروزمون بهترین تیم اسیا بود انچه باعث حذف ناعادلانه و ناجوانمردانه پرسپولیس در عین شایستگی شد اول اشتباهات وحشتناک داوران مزخرف و پولکی اسیا (که فقط در خدمت تیمهای متمول و پولدار سوت میزنند)و دوم برنامه ریزی کثیف و زردک پسند سازمان لیگ و شخص سعیدفتاحی کیسه کش بود و مورد بسیار کلیدی این بازی ،حصور همیشه تاثیرگذار و رو به جلوی امیدعالیشاه بود که طراوت و شادابی و روح به بازی پرسپولیس برگشته بود و یک تیم یک دست و اتشین رو ایجادکرده بود که از همین الان سپاهانیهای هوچی گر و حاشیه ساز شلوارشون رو زرد کرده اند و حسابی خودشون رو باختند قول میدم اگه همین ترکیب امروز (البته قطعا به جای ربیع خواه سدجلاله)تو نیمه نهایی جام حذفی به زمین بره اون تیم بی تاکتیک و حاشیه ساز و پرخاشگر زردک رو تو اصفهان تو قوطی میکنه و قهرمانی جام حذفی رو هم انشالله بعد از چند سال خواهیم داشت وعده ما ۸خرداد ورزشگاه نقش جهان اصفهان

 8. پرسپولیسِ کبیر گفت:

  ۰

  ۰

  اتفاقا برعکس،
  هر وقت علیپور هست تیم ده نفره ست
  خواهشا به خاطرِ گلی که امشب زد، احساسی نشید

 9. Ali.darabpour گفت:

  ۰

  ۰

  بخدا همین تیم بازم سال بعد قهرمانیم یادمون نره بازیا فشرده بودن درسته ذوب آهنم بازیاش فشرده بودن ولی اون نه برای قهرمانی و نه برا سقوط بازی میکرد هوادارم ک نداره راحت چرخشی کار کرد گروهشم گروه راحتی بود … همینا رو حفظ کنن فقط استوکس و حسینی ذوب یا دشتی جذب بشن بخدا تیمی جلو دارمون نیست فقط کافیه استراحت کنن امروز کولاک کردن دمتون گرم

 10. محمد۶۶۶۶۶۶ گفت:

  ۰

  ۰

  بهترین بازی نیم فصل دوم پرسپولیس بود.خیلی روون بازی میکردن.رو زمین عالی بوددن .فقط یه مهاجم نوک خوب میخوایم و قرارداد نادری رو تمید کنن.همین

 11. فقط پرسپولیس گفت:

  ۰

  ۰

  اگه با سپاهانم انقدر خوب و با انگیزه بازی کنیم حتما برنده ایم.‌ امشب خیلی خوب بازی کردن بچه ها.. آفرین

 12. 1010364 گفت:

  ۰

  ۰

  وقتی بودیمیر نباشه و تیم ده نفره نباشه نتیجش میشه یه بازی زیبا جذاب و هجومی و هماهنگ تو خط حمله و پر از موقعیت گل باید دو سه تا دیگه راحت میزدیم من موندم چرا برانکو به کریمی دیگه بازی نمیده کریمی از اسدی خیلی بهتره اون تک به تک صددرصدو اگه کریمی بود راحت گل میکرد عالیشاه فوق العاده بود مخصوصا حرکت عالیش که زمینه ساز ضد حمله شد و تبدیل به گل شد کلا عالیشاه نوراللهی و ترابی و کمال امشب فوق العاده بودن سروش و علیپور هم خوب بودن فقط تو دفاع بخاطر نبود سید جلال ضعف داشتیم که با واکنش های فوق العاده بیرانوند ختم به خیر شد بازی با سپاهان هم بودیمیر رو بزاره نیمکت و تیمو ده نفره نفرسته زمین راحت سپاهانم میبریم

آمار بازدید:

بازدید امروز: 38815 بازدید

بازدید دیروز: 55916 بازدید

بازدید کل : 18975664 بازدید

افراد آنلاین: 22 نفر