سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۲۸/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  |   نظرات: بدون نظر
143 نفر بازدید

پیروانی: تیم امید با ۵۰ درصد شخصیتی که فدراسیون فوتبال به تیم بزرگسالان داد، المپیکی می‌شود

پرسپولیس نیوز: سرمربی پیشین تیم فوتبال امید گفت: اگر مسئولان حداقل ۵۰ درصد شخصیتی که به تیم بزرگسالان دادند را به تیم امید بدهند, این تیم المپیکی می‌شود.

غلامحسین پیروانی درباره وضعیت تیم فوتبال امید ایران که قرار است در رقابت‌های مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ حضور پیدا کند, گفت: برای موفقیت یک تیم پنج فاکتور اساسی لازم است؛ مسئولان, هواداران، رسانه‌ها، کادرفنی و بازیکنان. این پنج فاکتور باید به خوبی کار کنند تا یک تیم موفق شود. در این بین اگر مسئولان حداقل ۵۰ درصد شخصیتی که به تیم بزرگسالان دادند را به تیم امید بدهند, این تیم المپیکی می‌شود.

وی با اشاره به سابقه هدایت این تیم گفت: ۱۰ سال پیش خودم سرمربی این تیم بودند اما خدا شاهد است من را ساپورت نکردند, کسی بودم که فجر و برق با من قهرمان ایران شدند؛ هیچ وقت مغرور نبودم و همیشه خدا کمکم کرده اما در تیم امید کاری کردند که با چشمان اشکبار از آنجا برگشتم. در رقابت‌های قهرمانی آسیا چهارم شدیم و فقط مقابل ژاپن و کره‌جنوبی شکست خوردیم, آن هم در حالی که این تیم‌ها در المپیک همان دوره به مقام‌های سوم و چهارم دست پیدا کردند.

پیشکسوت فوتبال ایران تصریح کرد: در آن دوره مقابل ژاپن دو بر یک شکست خوردیم که یک گل سالم ما را هم در آن بازی آفساید اعلام کردند. باید به ژاپن ۵ گل می‌زدیم؛‌ بعد از آن نیز در رده‌بندی مقابل کره جنوبی ۴ بر ۳ شکست خوردیم و چهارم شدیم.

پیروانی یادآور شد: در آن زمان با توجه به بذری که برای تیم امید کاشته بودیم, خیلی خیلی خوب نتیجه گرفته بودیم, آن هم در حالی که چهار سال بعد از من وینگادا هدایت تیم امید را برعهده گرفت و در جمع ۱۶ تیم, پانزدهم شد. خدا شاهد است که از شکست کسی خوشحال نمی‌شوم اما باید اندازه تلاشی که می‌کنیم انتظار داشته باشیم. آن وقت که ما در آسیا چهارم شدیم به ما گفتند چرا نتیجه نگرفتید، من هم گفتم نتیجه از این بهتر می‌خواهید؟!

وی افزود: دور از انصاف است که خوب تلاش نکنید, خوب شخم نزنید و بذر خوبی نکاشته باشید, آن وقت انتظار باشید که برداشت خوبی داشته باشید. تیم‌های کره و ژاپن در آن سال‌ها خوب کار کردند و نتیجه‌اش را دیدند آن اما ما ۲۵ بازیکن به اردوی تیم دعوت می‌کردیم که در روز آغاز اردو فقط ۸ نفر سر تمرین حاضر می‌شدند و برای همین تمرینات را تعطیل می‌کردیم.

سرمربی اسبق تیم فوتبال امید یادآور شد: در آن زمان تاج نایب رئیس فدراسیون بود و ما این مسئله را با او مطرح کردیم. تاج مدام می‌گفت که ترتیب اثر می‌دهیم ولی واقعیت این است که زورشان به باشگاه‌ها نمی‌رسید. باشگاه‌ها نیز حق داشتند که بازیکن به ما ندهند, برای بازیکن هزینه می‌کردند و می‌خواستند که از آنها استفاده کنند. در حالی که در ۱۵ روز فقط دو جلسه تمرینی برگزار می‌کردیم اما با این حال بازیکنان‌شان را به ما نمی‌دادند.

پیروانی درباره اینکه آیا تیم امید تحت هدایت کرانچار می‌تواند به المپیک راه پیدا کند, عنوان کرد: اگر این تیم را خوب حمایت کنند, می‌تواند موفق باشد در غیر این صورت اگر از این مرحله (مقدماتی) نیز عبور کند در مرحله بعد نمی‌تواند موفق باشد. کار بسیار سخت است اما امیدوارم با کمک خدا بتوانند موفق شوند؛ باید بدانیم که واقعاً بازی‌های سختی در پیش است.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 22176 بازدید

بازدید دیروز: 30220 بازدید

بازدید کل : 24068397 بازدید

افراد آنلاین: 16 نفر