جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۳
تبلیغات

تبلیغات

سرویس: تيم ملي
 |  ۱۸/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  |   نظرات: ۲ نظر
1,249 نفر بازدید

چهارمین نامه اعتراضی ایران به AFC/ لیگ قهرمانان را به تعویق بندازید

پرسپولیس نیوز: فدراسیون فوتبال ایران برای بار چهارم در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار تغییر در برنامه ریزی لیگ قهرمانان آسیا برای مرحله بعدی شده است.

از دل جلسات کی روش و تاج که معمولا به مدت طولانی هم برگزار می شود نمی توان به همین راحتی گذشت. روز گذشته سایت فدراسیون فوتبال از برگزاری جلسه ۵ ساعته بین تاج و کی روش خبر داد و اینکه در این نشست طولانی در مورد مباحث مختلف تیم ملی در امر برنامه ریزی و همچنین مشورت با کی روش بابت تیم امید مطالبی بین طرفین ردوبدل شده است.

اما ماجرای این نشست چیست و چه بوده است؟ در این جلسه بین رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی مهمترین مبحثی که طرفین را وارد گفت و گوی طولانی کرده برنامه ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا و حضور سه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بوده است.

فدراسیون فوتبال در اقدام جدید خود نامه چهارم اعتراضی خود را به AFC بابت تغییرات در برنامه ریزی لیگ قهرمانان آسیا ارسال کرده است. البته مسئولان فدراسیون خیلی قبل تر هم که می دانستند با چنین روزهایی روبرو می شوند در مکاتبات خود با مسئولان AFC این اعتراض را عنوان کرده بودند اما از آنجایی که کشورهای غرب آسیا چندان با صدای اعتراضی ایران نسبت به این برنامه ریزی همصدا نشدند در نتیجه خواسته فدراسیون ما چندان راه به جایی نبرد. در اقدامی عجیب و قابل تامل کشورهای غرب آسیا به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده اند که تیم ملی برایشان مهمتر است و اگر لیگ قهرمانان آسیا در همین تاریخ ها برگزار شود مشکلی ندارند و ملی پوشان خود را در ادامه لیگ قهرمانان آسیا استفاده نمی کنند اما برخلاف تصور کشورهای شرق آسیا این بار با ایران همصدا هستند و آنها هم با توجه به جام جهانی پیش رو از ای اف سی خواسته اند که در برنامه ریزی خود برای مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا تجدید نظر کند.

البته این یک راهکار اولیه از سوی فدراسیون فوتبال بوده است و معلوم نیست که AFC به این خواسته رسیدگی کند و این وسط تعامل بین تیم ملی و باشگاه ها را می طلبد.

در جلسه روز گذشته کی روش و تاج برنامه ریزی لیگ سال آینده هم مورد بحث قرار گرفته است و محوریت نتیجه این بحث تعامل با باشگاه ها بوده است. ظاهرا با صحبت هایی که بین طرفین شده دیگر از جلسه با مربیان و باشگاه ها هم خبری نیست. در نتیجه درخواست شفر برای برگزاری جسله با کی روش هم خود به خود منتفی می شود.

تیم ملی بعد از بازی های لیگ برنامه های فشرده ای برای آماده سازی دارد و یکی از دغدغه های کی روش و فدراسیون حضور ملی پوشان سه تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا است که باید دید سرانجام ای اف سی حاضر می شود تغییری در برنامه ریزی خود دهد یا خیر.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

2 Responses to “چهارمین نامه اعتراضی ایران به AFC/ لیگ قهرمانان را به تعویق بندازید”

 1. فرزاد گفت:

  ۰

  ۰

  به نظر من ایران با سه باخت از جام جهانی کنار میره و در بهترین حالت شاید بتونه تک امتیاز جام جهانی قبل رو تکرار کنه. اینها همه بهانه هایی برای کی روش مغرور هستش که عدم نتیجه گیری تیم ملی رو به گردن باشگاه ها بندازه. اینطور که معلومه فدراسیون هیچ کاری با کی روش نداره و باشگاه ها قربانی سیاست های اشتباه و یکجانبه فدراسیون خواهند شد. یه پیشنهاد دارم برای فدراسیون کلاً فوتبال باشگاهی رو تعطیل کنین کی روش حال کنه دیگه اعتراضی هم باقی نمیمونه.

 2. شادگان عاشق قرمز گفت:

  ۷

  ۰

  نیازی به موافقت فیفا غیره نیست مگر فدراسیون با گی روش موافق نیست ،که هست ،ملی پوشان رو بع باشگاهها ندهند وموافقت باشگاهها اصن مهم نیست ،هرادم عاقلی قهرمانی جام جهانی ر و به قهرمانی باشگاهها در اسیا ترجیح می دهد ،الان که قراره کی روش ما رو قهرمان جهان کنه موافقت باشگاهها مهم نیست.
  خدا لعنت کنه کسی رو که کی روش رو به ما معرفی کرد.

آمار بازدید:

بازدید امروز: 27923 بازدید

بازدید دیروز: 63782 بازدید

بازدید کل : 2695694 بازدید

افراد آنلاین: 7 نفر