یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۴:۰۶
سرویس: تيم ملي
 |  ۵/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  |   نظرات: ۶ نظر
4,765 نفر بازدید

کی‌روش: مربی بعدی تیم‌ملی معلوم است!/ عده‌ای نمی‌خواهند با برانکو همکاری کنم

پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم ملی فوتبال در گفت‌وگو با رسانه‌های ایرانی درباره خاطرات تلخ و شیرینش از بازی‌های تیم ملی، کار سخت در جام ملت‌ها و برنامه‌های تیم‌ملی صحبت کرد.

کی‌روش در نشست خود با سردبیران و خبرنگاران رسانه‌های مختلف درباره بهترین پیروزی که در خاطر دارد اظهار کرد: در فوتبال پیروزی، بهترین دارو است و هر کدام ارزش خودش را دارد اما پیروزی مقابل قطر قبل از صعود به جام جهانی ٢٠١۴ برزیل و در ادامه پیروزی برابر با کره جنوبی در اولسان بهترین پیروزی ما بود زیرا آن بازی‌ها نقطه بازگشتی برای ما بود. نه تنها به خاطر صعود چون پشت آن بازی‌ها داستان‌های زیادی بود. همه بردها خوب هستند. مطمئنا کادر من ١١ شکستی که متحمل شدیم را هم در خاطر دارند چون بازنده خوبی نیستم و همه آن بازی‌ها را در خاطر دارند.

در فوتبال پیروزی، بهترین دارو است و هر کدام ارزش خودش را دارد اما پیروزی مقابل قطر قبل از صعود به جام جهانی ٢٠١۴ برزیل و در ادامه پیروزی برابر با کره جنوبی در اولسان بهترین پیروزی ما بود. باخت مقابل لبنان و باخت به ازبکستان در تهران از تلخ‌ترین شکست‌ها برای ما بود. باخت مقابل عراق هنوز در گلویم است.

وی درباره این که چه شکست‌هایی را در ذهن دارد هم گفت: باخت مقابل لبنان و باخت به ازبکستان در تهران از تلخ‌ترین شکست‌ها برای ما بود. فوتبال بدی بازی کردیم و استحقاق برد نداشتیم.

او درباره این که آیا برای دیدار برابر آرژانتین و اسپانیا حسرت می‌خورد گفت: باختیم اما درون خودمان راضی بودیم چون می‌دانستیم کار خوبی انجام دادیم. فوتبال به جزئیات کوچک مربوط است. در شغل ما جایی برای اشتباه نیست اما فکر می‌کنم بازی‌هایی مثل آرژانتین و اسپانیا و پرتغال که داوری منصفانه نبود. آن باخت‌ها در گلویم گیر کرده است. باخت مقابل عراق هنوز در گلویم است. در جام ملت‌ها بازی‌های سختی خواهیم داشت. تیم عراق بازیکنان خوبی دارد. امیدوارم در بازی ما و عراق، داور نتیجه را رقم نزند.

کارلوس کی‌روش اظهار کرد: بعد از جام جهانی فکر می‌کردم حمایتی وجود دارد و قرار است پیشنهاد تمدید قرارداد چهار ساله باشد اما متوجه شدم که این پیشنهاد تا جام ملت‌هاست. من برنامه‌ام را با فدراسیون ادامه خواهم داد و اما کسانی هستند که نمی‌خواهند من با سرمربی پرسپولیس (برانکو ایوانکوویچ) همکاری کنم چون برای مربیان دیگری برنامه دارند. آرزوی من موفقیت تیم ملی ایران در همه مسابقات است اما اکنون آرزویم این است که با تیم ملی در فینال جام ملت‌ها حضور پیدا کنم.

وی در ادامه با کنایه گفت: مربی بعدی تیم ملی مشخص شده است؛ همان که هفته قبل گفت من اخراج می‌شوم و سپس تکذیب کرد! البته الان نوبت جشن است. ما اردویی پیش از جام ملت‌ها در قطر خواهیم داشت و سه بازی با قطر، لبنان، و قطر خواهیم کرد. بسیاری از تیم‌ها قبول نمی‌کنند با ما بازی کنند و تیم‌هایی که پیشنهاد ما را می‌پذیزند باید هزینه زیادی برای حضور آن‌ها در ایران پرداخت کنیم.

کی‌روش گفت: اوسیانو کروز ۵۹ بازی ملی برای پرتغال انجام داده است. دستیابی به حضور در پنج دوره از جام جهانی اتفاقی است که فقط من و آقای تابارس (سرمربی تیم ملی اروگوئه) می‌توانیم آن را رقم بزنیم. اگر به من اجبار شود که از پیشنهادهای باشگاهی چشم‌پوشی کنم، آرزوی من حضور در پنجمین جام جهانی است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنم.

برای شخص من دشوارترین کاری که برای انجام آن اجبار داشتم، تغییر تفکر رایج در تیم ملی بود. وقتی به تیم ملی آمدم بعضی از بازیکنان فکر می‌کردند کارت اعتباری دائم دارند که به وسیله آن همیشه در تیم ملی حضور خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین میراث او در هشت سال گذشته، در فوتبال ایران چه بوده است، یادآور شد: برای شخص من دشوارترین کاری که برای انجام آن اجبار داشتم، تغییر تفکر رایج در تیم ملی بود. وقتی به تیم ملی آمدم بعضی از بازیکنان فکر می‌کردند کارت اعتباری دائم دارند که به وسیله آن همیشه در تیم ملی حضور خواهند داشت. وقتی وارد ایران شدم، بزرگ‌ترین چالشی که داشتم، این بود که تا لیست تیم ملی اعلام می‌شد، یکسری از مربیان نزدیک به من یا اصحاب رسانه یا اعضای هیات مدیره می‌گفتند ای وای ما فقط پنج بازیکن از استقلال و پرسپلویس داریم و به مشکل برمی‌خوریم! این بزرگ‌ترین مشکل من بود. فکر می‌کنم بزرگ‌ترین میراث این است که تیم ملی متعلق به کسی نیست و در عین حال متعلق به همه است. تیم ملی متعلق به ارزش‌ها و کسانی است که شایستگی حضور در این تیم را دارند.

او ادامه داد: با این تفکر که از تیم قهرمان باید بیشترین بازیکن را دعوت کرد، مخالفم. این تفکر در ذهن من جایی ندارد. افرادی که به این گونه روش‌ها پایبند هستند به تجارت‌های حاشیه توصل دارند یا شجاعت و شهامت لازم برای دعوت از بهترین بازیکنان را ندارند. مطمئنا ما هم اشتباه می‌کنیم و امکان دارد در آینده هم اشتباه کنیم. در سال ۲۰۱۱ که به ایران آمدم، برای دعوت از ۲۳ بازیکن به مشکل برمی‌خوردیم چون این تعداد بازیکن خوب نداشتیم. بزرگ‌ترین میراث این است که کار مربی بعدی برای ۱۰ سال آینده سهل و آسان است.

هر روز کادرفنی تیم ملی از ساعت هفت صبح تا ۱۱ شب کار می‌کنند. بعضی مواقع یک بازی را چهار بار تماشا می‌کنند. وقتی بین دو بازیکن انتخاب می‌کنیم، باید منصانه انتخاب کنیم چون می‌خواهم شب با خیال راحت بخوابم.

کی‌روش گفت: در حال حاضر ما حداقل ۳۶ بازیکن داریم که همگی استحقاق و لیاقت لازم برای حضور در تیم ملی را دارند. آقای اوسیانو تمام موهای خود را برای انتخاب بازیکنان از دست داده و موهای من هم در حال ریختن است!ز امروز تا ۲۶ آذر بزرگ‌ترین هدفمان این است که منصفانه‌ترین تصمیم‌ها را برای انتخاب بازیکنان و اسامی نهایی برای جام ملت‌ها بگیریم.

کی‌روش با اشاره به حضور مجید حسینی در ترکیب اصلی تیم ملی ایران گفت: او بدون یک بازی ملی در جام جهانی بازی کرد و امروز بهترین مدافع ماست که در اروپا بازی می‌کند. کسی مخالف این تصمیمات است؟ این تصمیمات به صورت معجزه رخ نداد و روی آن کار کردیم. هر روز کادرفنی تیم ملی از ساعت هفت صبح تا ۱۱ شب کار می‌کنند. بعضی مواقع یک بازی را چهار بار تماشا می‌کنند. وقتی بین دو بازیکن انتخاب می‌کنیم، باید منصانه انتخاب کنیم چون می‌خواهم شب با خیال راحت بخوابم. خیلی شفاف می‌گویم که کار دشواری پیش رو داریم. وقتی ۳۵ بازیکن داریم و تنها می‌توانم ۲۳ بازیکن انتخاب کنم، واقعا برای من سخت و زجرآور است ولی این کار من است و همیشه تصمیمات منصانه گرفتم و از این پس نیز این کار را انجام خواهم داد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


ads


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

6 Responses to “کی‌روش: مربی بعدی تیم‌ملی معلوم است!/ عده‌ای نمی‌خواهند با برانکو همکاری کنم”

 1. ع.م گفت:

  ۱۳

  ۰

  دلال جون، خیلی خوابتو به هم نزن، همه ما بازیکنای تو رو می شناسیم. تو و اون مربی کچل و بی خاصیتت هم از اول گیسو بلند و مو قشنگ نبودین که منت کچل شدنتونو گردن ما بندازی. دشمنی تو هم با برانکو، از روز روشنتره، برو با میلیاردها پول ایرانی ها کیف کن و کلاه گیس بذار و با پسر خونده ات خوش باش. سلام ما رو هم به خونواده ات برسون. تو رو توی جام ملت ها، می بینیم.جایی که یکی می گه: خداحافظ آسیا، خداحافظ کیر وش…

 2. ناصر گفت:

  ۱۳

  ۰

  دستاوردهات و ارواح عمت آقای کیروش …
  می گیم کمال مصدومه، عیب نداره علی پور تو تیم ملی نیست؟؟؟ شجاع نیست و کنعانی زادگان هست؟؟؟ مگه داریم آخه.

  ادمین گرامی قسمت اول حاوی الفاظ رکیک بود. خواستی هم چاپ نکن.

 3. Morteza گفت:

  ۱۳

  ۰

  ببین چی میگه این دلال. کارت اعتباری بازی در تیم ملی تو صادر کردی عمو . برای بازیکنهای بی کیفیفتی مثل آزمون و شجاعی و دژاگه و منتظری و…. که حتی اگه تو باشگاهشون سکو نشین باشن. بازم با کارت اعتباری کیروش به تیم ملی دعوت میشن

 4. نصیر گفت:

  ۳

  ۲

  خیلی تابلو هست که فدراسیون فوتبال ایران دوست داره به اسم برانکو کیروش رو بدوشه و اگر بتونه ۱ میلیون یورو از رقم قرار داد سنگین کیروش برای تمدید ۴ ساله کم کنه اما اینکه فکر کنیم فدراسیون فوتبال به عقب بازخواهد گشت و برانکو رودوباره انتخاب می کنه برای سرمربیگری تیم ملی تقریبا غیر ممکن هست بخصوص که از طریق خود برانکو دنبال سرمربی تیم ملی کرواسی بوده خود برانکو هم گفته هیچ پیشنهادی از تیم ملی نداره حالا اون کسانی که دوست دارن کیروش رو به اسم برانکو کنار بزارن می تونن به بازی خودشون ادامه بدن…

 5. Sajad گفت:

  ۵

  ۱

  اولین بار ، باور کن اولین باره که تو این ۸سالی که اومدی ایران دلم برات یکمی نمیگم سوخت ولی رحم اومد ، خوب خودت که میدونی چه آلترناتیو سرسختی برا صندلیت وجود داره سعی کن قوی عمل کنی ، نه با حرف، اونکه باد هواست، اتفاقا اینیکه زیاد حرف و مصاحبه میکنی همه فهمیدن نشونه ضعف و حرصته،طرف ۱۰تا بازیکن دادن دستش رفت فینال آسیا داشت قهرمان میشد ، اونم نه ستاره ، با بازیکنای فوق معمولی :آدام همتی و نعمتی و مصلح و ،،، در هرصورت قدرت فنیشو بدور از تعصب خیلی خیلی بیشتر از شما میدونم مستر کیروش

 6. سامانتا گفت:

  ۱۳

  ۰

  اونی که گفت کیروش بدون موفقیت اخراج میشه سایت استقلالی فارس نیوز بود که با شیطنت در تیتر خبر بر اساس مصاحبه برانکو با سایت کروات تیتر جنجالی زد که کیروش بدون موفقیت اخراج میشه آنهم بر اساس اینکه چون برانکو گفته بود موفق ترین مربیان تاریخ فوتبال ایران کروات بودن مثل استانکو و…و امیدوارم کیروش هم موفق بشه! بقیه سایت ها مثل سایت نود ایسنا و ..ترجمه درست رو منتشر کردن که برانکو نگفته بود کیروش اخراج میشه!!..واقعا مسخره هست چند استقلالی شدن رابط بین برانکو پرسپولیس و تیم ملی!!.این چند روزه هم به شدت بولد و تابلو دارن کار می کنن….

آمار بازدید:

بازدید امروز: 21516 بازدید

بازدید دیروز: 59877 بازدید

بازدید کل : 12996920 بازدید

افراد آنلاین: 9 نفر