یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۱
تبلیغ داخلی

تبلیغات

 |  ۳۱/ فروردین/ ۱۳۹۹ - ۴:۰۹
  |   نظرات: يك نظر
982 نفر بازدید

۴ سال از درگذشت مهرداد اولادی گذشت/ استعدادی که حیف شد

پرسپولیس نیوز: ۴ سال از مرگ فوتبالیست جوان ایرانی می‌گذرد و هنوز هم فوتبالی‌ها او را با گلزنی‌ها و شادی گل جذابش به یاد می‌آورند.

جرج بست گفته بود “بعد از مرگم، همه خرابکاری‌هایم را فراموش می‌کنند و تنها فوتبال به یادشان خواهد ماند.” امروز چهارمین سالگرد مهرداد اولادی است که در ۳۱ فروردین ۹۵ دست از دنیا و فوتبال کشید و اکنون در قادیکلای بزرگ قائم شهر در زیر تلی از خاک آرام گرفته است.

انگار همین دیروز بود که مهرداد اولادی با گلزنی در واپسین دقایق در زمین گل آلود نوشهر مقابل شموشک، استارت سریعی را برای رسیدن به علی پروین زد تا از فرصت کوتاه پنج دقیقه‌ای برای معرفی خودش به فوتبال ایران تشکر کند و پای او را ببوسد.

دوران اوج اولادی در جوانی از پرسپولیس آغاز شد و سپس به انتقال این مهاجم تکنیکی به الشباب امارات منجر شد. انتقالی که برای سرخپوشان در شدیدترین تنگنای مالی آن دهه بسیار سودآور بود و ۷۰۰ هزار دلار پول بی واسطه به حساب این تیم واریز کرد.

استمرار حضور در پرسپولیس و بازی در کنار فوتبالیست‌های نام‌دار، موجب رشد بیشتر اولادی شد تا رفته رفته او مورد توجه تیم‌های حوزه خلیج فارس قرار گیرد. انتقال اول به امارات و ناکامی در ابتدای ورود به این کشور، موجب بازگشت او به ایران شد. در بازگشت گلزنی در داربی ۶۱ و پیروزی پرسپولیس با گل زیبای چیپ او را به بازیکن محبوب سکوها تبدیل کرد.

تکنیک، سرعت و قدرت مهرداد در خط حمله موجب گلزنی‌های او در بازگشت به امارات شد تا پای پیشنهادهای اروپایی هم به میان بیاید ولی او در تصمیمی عجیب قراردادش را با الشباب فسخ کرد تا مدتی از فوتبال دور شود. او با این حال تلاشش را برای پیشرفت در فوتبال انجام داد و تا انتقال به لالیگای اسپانیا پیش رفت اما باز هم به ایران بازگشت.

فوتبالیست‌های کمی در دو دهه اخیر توانستند در چهار لیگ برتر اروپا بازی کنند و حتی دعوتنامه رسمی از برخی از این تیم‌ها داشته باشند. مهرداد اولادی در سال ۸۸ به اردوی تیم دپورتیو خرز اسپانیا دعوت شد. مربی سابق اوساسونا او را زیر نظر داشت و مهرداد را در چند بازی به میدان فرستاد اما بدون اینکه اتفاقی بیفتد، او راهی ملوان انزلی شد تا خدمت سربازی را آغاز کند.

پدرش درباره علت این اتفاق می گوید “در آنجا در دو بازی دو گل زد، گفتند بیا قرارداد ببند اما باید به سربازی می‌رفت. به همین دلیل برگشت. من اعتراض کردم که چرا آنجا نماندی! گفت آمدم که به کشورم خدمت کنم اما سرنوشتش این شد.”

با این حال، او تبدیل به بازیکن تیم ملی شده بود و اکنون می‌توانست هنر خود در گلزنی را در خط حمله ایران به نمایش بگذارد. موفقیت در چند بازی، نوید روزهای خوب را برای اولادی می‌داد.

بازگشت به انزلی برای اولادی با گلزنی همراه بود. در دومین فصل حضوررش توانست ۱۵ بار دروازه رقبا را باز کند و در اتمام سربازی، پیشنهاد پرسپولیس را در مقابل خود ببیند.

اتمام سربازی برای مهرداد، با افول زودهنگام او همراه بود. شماره ۳۳ پرسپولیس بعد از یک فصل نه چندان خوب، راهی نفت تهران شد. اوضاع در نفت هم برای مهرداد چندان خوب نبود اما عملکردش طوری که امیر قلعه نویی در شرایطی که خط حمله استقلال حال و روز خوبی نداشت، او را به استقلال برد.

آمدن به استقلال به معنی دشمنی با هواداران پرسپولیس بود اما او بعد از نیم فصل حضور در نیمه آبی تهران و یک ناکامی دیگر، با هواداران هر دو تیم اتمام حجت کرد و گفت که انتقالش به استقلال اشتباه بوده است.

مهرداد بعد از ناکامی در تیم‌های بزرگ تهران، برای یافتن ستاره بخت خود مجددا به انزلی رفت تا در کنار پژمان نوری و مازیار زارع راه گلزنی را مرور کند اما در انزلی هم ناکام بود. مهردادی که روزگاری کابوس مدافعان لیگ بود، دیگر ترسناک نبود. در شرایطی که مدتی به علت مصدومیت از تمرینات ملوان دور بود، خبر درگذشتش ۳۱ فروردین ۹۵ در ۳۱ سالگی و در تهران مخابره شد.

هنوز هم اهالی فوتبال امیدوار بودند از جای خود بلند شود و نشان دهد که به طور ذاتی یک مهاجم گلزن است ولی این فوتبال بود که شاید برایش جذابیت گذشته را نداشت. ستاره سابق خط حمله پرسپولیس در ۳۱ سالگی دست از دنیا کشید و ورزش را در شوک فرو برد.

هم‌بازی‌هایش و حتی هوادارانی که به آنها پشت کرده بود، دلتنگ پشتک‌هایش بعد از گلزنی هستند؛ دلتنگ روزهایی که با سرعت بالا و شوت‌های از راه دورش شادی را به سکوها می‌آورد. فوتبالی که بازیکنان تکنیکی زیادی ندارد اما یکی از معدود دریبل زن‌های خود را هم خیلی زود و تلخ از دست داد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

One Response to “۴ سال از درگذشت مهرداد اولادی گذشت/ استعدادی که حیف شد”

  1. امی پرسپولیسی گفت:

    ۹

    ۰

    روحش شاد.، وقتی اسمشو میشنوم یاد سیروس قایقران و هادی نوروزی می افتم

آمار بازدید:

بازدید امروز: 18035 بازدید

بازدید دیروز: 34357 بازدید

بازدید کل : 24444268 بازدید

افراد آنلاین: 11 نفر