شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
تبلیغ داخلی

تبلیغات

تبلیغات

 |  ۲۳/ آذر/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  |   نظرات: ۸ نظر
1,001 نفر بازدید

۵۰ روز گذشت؛ چرا کمیته اخلاق درباره قلعه‌نویی حکم نمی‌کند؟

پرسپولیس نیوز: به نظر می‌آید این روزها امیر قلعه‌نویی همانند مردان روئین‌تن، مبری از هر پیگرد انضباطی شده است. هنوز حکم تخلف سابق او اعلام نشده که باز هم دیدار اخیر سپاهان و نشست خبری او در مشهد جنجالی شد.

با گذشت ۵۰ روز از اظهارات عجیب و بی‌سابقه امیر قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از بازی با سایپا می‌گذرد. اتفاقی که طی آن او برای نخستین بار ادبیات جدیدی و موهنی را وارد فوتبال ایران کرد. ادبیاتی که قبل از او کسی جرات استفاده از آن را نداشت. بیان جملات “چال میدانی” تاکنون در نشست‌های رسمی خبری فوتبالی کم‌سابقه بوده است. جملات قلعه‌نویی در نشست بازی با سایپا به حدی سخیف و توهین آمیز بود که رسانه‌ها نیز در پوشش آن معذوریت‌هایی داشتند، اما ظاهرا این ادبیات برای ارکان قضایی فوتبال چندان هم غیرعادی نبوده است.

پس از بیان جملات موهن توسط قلعه‌نویی خطاب به برخی از هواداران که علیه او فحاشی کرده بودند، کمیته انضباطی به عنوان متولی اصلی رسیدگی به این امور سکوت پیشه کرد، البته بعد از گذشت یک هفته – کمیته اخلاق که مدتی بود به علت اختلافات آشکار با فدراسیون فوتبال بیرون از گود مانده بود – در اطلاعیه‌ای دو خطی قلعه‌نویی را به این کمیته فراخواند.

دعوت از قلعه نویی به کمیته اخلاق در حالی بود که تا قبل از قلعه‌نویی، بیان هرگونه مطالب خارج از چارچوب قوانین کمیته‌های انضباطی و اخلاق توسط مربیان و بازیکنان با تصمیمات تنبیهی شبانه و قاطع همراه بود. البته بعد از آن فراخوان نه تنها اتفاقی نیفتاد، بلکه رئیس کمیته اخلاق هم از سمتش کنار رفت و اکنون خبری از انتخاب رئیس جدید نیست.

حال که ۵۰ روز از آن اتفاق گذشته و قلعه‌نویی خودش را ملزم به حضور در کمیته اخلاق ندانسته، سوال این است که چرا ارکان قضایی فدراسیون فوتبال هم‌چنان تلاش دارند از برخورد با این ماجراهای تکراری فاصله بگیرند و خود را درگیر با موضوعات حاشیه‌ای سپاهان و سرمربی این تیم نکنند؟

شاید همین تعارض در رفتارهای فدراسیون فوتبال است که شایعات گوناگونی را برای رنگی بودن مدیران فدراسیون فوتبال و فوتبال ایران می‌سازد و باعث سرخوردگی هوادارانی شده که این‌گونه در بازی‌های سپاهان به این تیم و کادرفنی آن می‌تازند.

قلعه‌نویی بعد از اظهارات ناپسند در نشست خبری بازی سایپا که توسط هیچ یک از ارکان و اهالی فوتبال تایید نشد، آزادانه و بدون هیچ نگرانی هم‌چنان رویه خود را ادامه می‌دهد، رویه‌ای که به اتفاقات نشست خبری مشهد و افزایش بی‌رویه شعارها در دیدارهای سپاهان منجر شده است.

او در ادامه سخنان متناقض خود که در دوره‌ای فوتبال را پاک و در دوره فوتبال ایران را مافیایی دانسته بود، مجددا در روزهای گذشته بحث مافیا در فوتبال ایران را بدون ارائه هیچ سندی مطرح کرده است. اظهاراتی که بنظر برای فرافکنی و فرار از انتقاد هوادارانی است که روی سکوها به دنبال اجرای عدالتی هستند که فدراسیون فوتبال هیچگاه آن را اجرا نکرده است.

تصمیمات شائبه برانگیز در دوره کنونی مدیریت فدراسیون فوتبال کم نبوده و این فرصت را به برخی‌ها از جمله قلعه‌نویی داده تا هیچ مسئولیتی در قبال گفته‌های خود نداشته باشند. فدراسیون فوتبال که تاکنون درباره این اتفاقات از دیوار هم ساکت‌تر بوده و به مدت دو ماه هیچ واکنشی درباره اظهارات قلعه‌نویی نداشته، برای رفع شائبه‌های رنگی بودن، ناگزیر است به تخلفات انضباطی و اخلاقی همه افراد درگیر در فوتبال با یک چشم بنگرد و حداقل یک بار درباره سخنان عجیب امیر قلعه‌نویی واکنشی درخور داشته باشد تا حداقل در ظاهر هواداران ببینند عدالت انضباطی در فوتبال ایران وجود دارد.

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

8 Responses to “۵۰ روز گذشت؛ چرا کمیته اخلاق درباره قلعه‌نویی حکم نمی‌کند؟”

 1. امیرحسین گفت:

  ۱

  ۰

  ادمین جون مادرت چاپ کن
  دیروز مسافر سوار کردم ی خانمی بود تعریف میکرد ماهی۳.۴تومن داره میده بعداز ی سال بچش بره سپاهان بازی کنه بهش قول دادن بازی کنه
  خدالعنت کنه این مافیای فوتبال رو
  کسی جرات نداره بهش حرف بزنه
  شانس اورد‌بازی برگشت تو ازادی نیست
  وگرنه۱۲۰هزارنفر رعیس مافیا کیه امیر قلعه نوعییه
  ادمین بااین تیتر زدن ها راه به جایی‌تمیبریم خواهش میکنم مدیر باشگاه بیاد تو اخیار نیم ساعت راجع همه اینا بگه تا جو علیه این‌مافیا بشه تا بلکه ی کاری بکنن
  ای خدالعنتت کنه
  بازی هاشون روز تعطیل هست برای پرسپولیس روژ وسط هفته
  خدالعنتت کنه فتاحی
  سه‌بازی هست زورکی میخوان نکه دارن‌صدرجدول باشن
  خدالعنتت کنه ممبینی
  خدالعنت کنه حسن زاده رو رفت بازم یکی بدتراز خودش‌اومد
  به نظرم‌باید به فیفا شکایت کنیم خدایی هوادارا پایه باشن امضا کنیم ی تومار برای فیفا
  ادمین چاپ کن این‌حرف همه هواداراهست
  ادمین چاپ نکنی ب قران‌دیگ سایت رو حتی باز نمیکنم

 2. Ali F 6 گفت:

  ۳

  ۰

  این شیوه مظلوم نمایی قلعه نویی دیگه نخ نما شده، ۳تا مسابقست بجای فوتبال تیمش تو محوطه جریمشون هندبال بازی میکنن و بجای ی دروازه بان ۱۱ تا دارن ولی جالبه تمام داورای این ۳ مسابقه اخیرشون هیچی نمیبینن!!! درحالیکه بقول خداداد کره ماهم دید این صحنه هارو چطور داورا یهو کور شدن؟! همون صحنه ایکه تو بازی با استقلال داورا ندیدن!!! ۲تا صحنه تابلوترو تو بازی شهرخودرو ندیدن! که واقعا یحیی مونده بود تو کنفرانس چی باید بگه بیچاره، فقط گفت منکه قبول ندارم داور ندیده یا اشتباه کرده فقط باید جواب بده چرا پنالتی هارو نگرفته چون چیز دیگه نمیتونه بگه، ببین این قلعه نویی چه رویی داره که بازم میاد از مافیا بازی و سنگ پراکنی حرف میزنه! موقعی که جنجال شد تو کنفرانس خبری مشهد و داشت میرفت یکی از خبرنگارا داد میزد صبر کن جواب این پنالتی نگرفتنا و اشتباهات داوری این چند مسابقه و قبلش به این واضحی بده بعد برو! نساجی، استقلال، شهرخودرو، پیکان اگر فوتبالی نگاه کنی باید اینارو باخته بود

 3. حمید رضا قوی بنیه گفت:

  ۳

  ۰

  علی پروین قربونش بشم عاشق این اتیقه دیگه ما ی بگیم

 4. سیروس گفت:

  ۶

  ۰

  حیوونیا میترسن حکم صادر کنن، بالاخره یه عده چماق به دست و شعبون استخوونی دور و بر خودش داره و مثل یه خرس گرسنه هرآن میتونن بقیه رو بدرن!

 5. حسام گفت:

  ۵

  ۰

  فدراسیونی که تمامه ارکانه اصلیش مهمترین سابقش با تو سپاهان بوده چه انتظاری میشه داشت.از طرفی اقا امیر استفاده درست از تراولاشو بلده.فک کنم هر تیمی باش قرارداد میبنده مثلمأ باید یه مبلغی برا همچین مواقعی برا اقا امیر کنار بزاره.ترکیبه فتح الاه زاده و امیر قلعه نویی کثیف ترین ترکیبه ممکنه پنجاهذساله گذشته فوتباله ایرانه.

 6. سید محمد گفت:

  ۱۴

  ۰

  همه پرسپولیس نیستندکه هنوزعرقشون خشک نشده ، حکم تنبیهات کمیته انضباتی کف دستشونه !!!!!!!!!!!!!!!!!! چه خیال کردی؟؟؟؟؟ !

 7. sami گفت:

  ۱۳

  ۰

  خیلی بی شرفن مدیران چرا سکوت کردن

 8. Sh6&4 گفت:

  ۸

  ۰

  قلعه مرفی بیشرفی بیش نیست که هر وقت کم‌میاره هجمه ها رو میبره سمت پرسپولیس. واقعا بیشرف و پسته. مرحوم حجازیم اینو خوب میشناخت. ولی کور خوندی. امسالم دهنتون سرویس میکنیم

آمار بازدید:

بازدید امروز: 6010 بازدید

بازدید دیروز: 48641 بازدید

بازدید کل : 20685462 بازدید

افراد آنلاین: 29 نفر