ads

ads

ads

 


آقای آجورلو! با بیانیه و نامه به وزیر راه قهرمانی تراکتورسازی باز می‌شود؟

پرسپولیس نیوز : انتشار دو نامه از سوی باشگاه تراکتورسازی و مدیرعامل این باشگاه علیه دست‌های پشت پرده که نمی‌خواهند این تیم نتیجه بگیرد، فضای فوتبال را پیش از پیش مه‌آلود و ملتهب خواهد کرد.

روز گذشته بیانیه‌ای از سوی باشگاه تراکتورسازی منتشر شد و به طبع آن مصطفی آجورلو مدیرعامل این باشگاه هم متن دیگری را در اختیار رسانه‌ها قرار داد که متن هر دو بیانیه گلایه از وضعیت موجود حاکم بر فوتبال و داوری‌های بازی‌های لیگ بود. این اقدام البته از اتفاقات عجیبی بود که در حالی که هنوز دو سوم لیگ به پایان نرسیده، شاید باعث به وجود آمدن فشارهای بیشتری روی قشر داوری و به راه انداختن یک اپیدمی جدید در فوتبال باشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در حالی از اتفاقات داوری به خصوص در بازی با ماشین‌سازی گلایه کرده که به این موضوع اشاره نداشته است که اگر پنالتی‌ای که از سوی داور همان بازی برای تراکتورسازی گرفته شده توسط محمد ابراهیمی تبدیل به گل می‌شد، آیا بازهم شاهد این نامه‌نگاری‌ها و بیانیه صادر کردن‌ها بودیم یا نه. 

آجورلو در حالی در نامه‌اش به وزیر ورزش و جوانان از وضعیت حاکم بر فوتبال ابراز نگرانی کرده که اگر قرار باشد این رویه باب شود باید شاهد باشیم از همین امروز بعد از هر سوت اشتباه یا هر نتیجه بد، مدیران باشگاه‌ها دست به قلم شده و برای نفر اول ورزش کشور که طبعاً مسئول سیاست‌گذاری است و کار اجرایی نمی‌کند، نامه بنویسند که در این صورت قطعاً سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. فقط باید امیدوار بود که نوشتن چنین نامه‌ای و اقدامات این‌چنینی برای فرافکنی و دور کردن اذهان از نتیجه نگرفتن‌ها نباشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اما در این نامه سرگشاده‌ای که به وزیر ورزش و جوانان نوشته به این موضوع اشاره نکرده که این باشگاه حق استفاده از بازیکنان سرباز را دارد که در لیگ برتر این اختیار فقط برای آنها وجود دارد و 15 تیم دیگر لیگ برتر نسبت به این موضوع معترض هستند. آیا آجورلو این موضوع را هم در نظر دارد که تنها تیم تراکتورسازی می‌تواند از بازیکنان سرباز که عمدتاً جزو بهترین‌ بازیکنان فوتبال ایران هستند، استفاده کند؟ همین اخیراً احمد نوراللهی و امید عالیشاه دو بازیکن تأثیرگذار پرسپولیس به دلیل اینکه سرباز شده‌اند به تراکتورسازی رفته‌اند همچنان که پیش از این سروش رفیعی، احسان حاج‌صفی، مهدی شریفی، محمدرضا اخباری، بختیار رحمانی و... که همگی جزو بهترین بازیکنان ایران بودند برای سپری کردن دوران سربازی پیراهن سرخ تراکتورسازی را پوشیدند. پس در این میان عنوان کردن این موضوع که عده‌ای می‌خواهند تراکتورسازی زمین بخورد، نمی‌تواند ادعای قابل‌باوری باشد.

بازهم صحبت از دست‌های پشت پرده و عوامل نامرئی برای قهرمان نشدن یک تیم و قهرمان شدن یک تیم دیگر به میان آمده است. این صحبت‌ها که از نشست خبری مربی تراکتورسازی پس از تساوی با ماشین‌سازی مطرح شده، با نامه دیروز مدیرعامل تراکتورسازی به وزیر ورزش و جوانان تکمیل شد. در این بین باید از مسئولان و مربیان تراکتورسازی پرسید که آیا این موضوع باعث تنش‌زا شدن شرایط حاکم بر فوتبال می‌شود یا نه؟ به‌راستی این دست‌های پشت پرده کجا هستند که حالا نام آنها به میان آمده است. 


هوادار همواره در فوتبال جایگاه جالب‌ توجهی دارد و می‌بینیم هرگاه فردی یا باشگاهی در مخمصه قرار می‌گیرد از هوادار به عنوان یک ابزار فشار استفاده می‌کند. در نامه آجورلو هم عنوان شده که احساسات پاک هواداران تراکتورسازی جریحه‌درا شده است، اما چه بهتر بود که مدیرعامل باسابقه باشگاه تراکتورسازی به این مسئله توجه می‌کرد که احساسات هواداران این تیم بیشتر به دلیل گل نشدن پنالتی ابراهیمی جریحه‌دار شده، نه صحبت از دست‌های پشت‌ پرده‌ای که هیچ‌گاه ثابت نشده است. در این گونه نامه‌نگاری‌ها به نظر می‌‌رسد اهداف دیگری را باید جستجو کرد.

حالا تراکتوری‌ها درخواست بخشش محرومیت و کارت قرمزی که مهدی کیانی در دربی تبریز مقابل ماشین‌سازی گرفته است را دارند. این از آن اتفاقات جالب توجه است. در فیلم‌ها و عکس‌های منتشر شده در دربی تبریز مشخص است که بازیکن تراکتورسازی، داور را هل می‌دهد و به‌جای تقبیح این عمل که بی‌احترامی به مقام داور است، عجیب است که مسئولان تراکتورسازی خواهان بخشش این بازیکن را دارند و این از مدیری همچون آجورلو که مدیری ارزشی و اخلاق‌گرا است، عجیب است. به نظر می‌رسد نباید نتایج را فدای هر اتفاقی کرد و آجورلو به این موضوع فکر کند که اگر همین رفتار مشابه را یک بازیکن از یک تیم دیگر انجام می‌داد، بازهم او خواهان بخشش او می‌شد یا نه.

در آستانه دیدار حساس و فینال گونه پرسپولیس و تراکتورسازی قرار داریم که هفته آینده در همین روز در ورزشگاه ‌آزادی برگزار خواهد شد. طرح این مسائل تنها به تشویش سکوها و فشار بیش‌ از اندازه داور خواهد انجامید. بهتر است مسائل فوتبالی در چارچوب زمین سبز حل شود، نه با نامه‌نگاری‌ها و صحبت‌هایی که فضا را هم برای بازیکنان دو تیم و هم برای داوران سخت می‌کند. این مطلب روی صحبتش نه شخص مصطفی آجورلو و نه باشگاه تراکتورسازی، بلکه همه باشگاه‌ها و همه مدیرانی است که به دنبال مقصر جلوه دادن هر ارگانی به جز خودشان هستند. این روزها شاهد هستیم که یک مربی تیمش را از زمین بیرون می‌کشد و یک مربی به خاطر فحاشی‌ها استعفا می‌دهد. مطمئناً در این فضای مه‌آلود فوتبال باید به دنبال طرح نویی باشیم نه اینکه فضا را ملتهب‌تر کنیم.

تا به کی قرار است با طرح چنین موضوعاتی که هیچ گاه نه این قدر رک و صریح گفته می شود و نه تکذیبی می شود فضای فوتبال را سیاه تر از قبل کرد؟ چرا فضای رقابتی حساس و نفس گیری که در لیگ به وجود آمده باید با حرف هایی که توان اثبات آنها نیست این قدر راحت خراب شود و به جای ایجاد شور و نشاط بین هواداران تیم های حاضر در کورس قهرمانی فضای فحاشی و هتک حرمت به هم به وجود آید؟ شاید مقصر فدراسیون فوتبال هم باشد که هیچ گاه با چنین صحبت ها و بیانیه هایی برخورد قاطع نکرده است. آقایان مسئول و رسیدگی کننده اگر خبری پشت پرده هست یک بار برای همیشه آن را رونمایی کنید و هواداران و علاقه مندان به فوتبال را از شر این حرف ها خلاص کنید و اگر هم خبری نیست با افشا کنندگان  این مسائل یک بار برای همیشه برخورد کنید تا مدیران و مربیان و بازیکنان به خود جرات ندهند بابت هر مسئله ای بیانیه دهند و یا به خود اجازه دهند در مورد آن صحبت کنند. گناه مردم فوتبالدوست ایران چیست که هر فصل باید درگیر این دست های پشت پرده و جریانات خطی باشند؟ آقای تاج لطفا ورود کنید و جمعی نگران را از این مهلکه دست های پشت پرده رها کنید.

نظرات   

+8 #24 سعید.م 2017-01-29 18:43
متن جامعی بود
خواهش میکنم فقط برای نمونه صحنه ای که منجر به محرومیت چند ماهه پیام صادقیان شد و همین صحنه کارت گرفتن کیانی رو با هم روی سایت قرار بدین تا مدعیان تراکتور بدونن اگر محرومیت کیانی تنها یک جلسه باشد میتوان به عدالت مسئولین شک کرد, مردم با هوشتر از اینها هستن که متوجه نشن شما با ایجاد چنین جوی در صدد ایجاد فضایی هستید که کمیته انضباطی حکم محرومیته عادلانه صادر نکند و این حکم برای فدراسیون پرهزینه باشد.
این فرار رو به جلو مفتضحانه بود سردار آجرلو...!!!!!!
نقل قول
+7 #23 سعیدپرسپولیسی 2017-01-29 16:33
به جای دامن زدن به حاشیه وحرفای آقای آجرلو به فکرتیم خودمون باشیم درحال حاظر باید به فکرآوردن یه مدافع وسط وهافبک میانی باشیم که ازنون شبم واجب تره
نقل قول
+17 #22 محمد 2017-01-29 16:09
درباره علی دائی هم بنویس
نقل قول
+14 #21 جاسم ارتش سرخ آسیا 2017-01-29 16:08
ترمادول کارخودش را کرئه، چرت وپرت میگن توجه نکنید آنقدر ساده هستند فکر میکنند با این اراجیف پرسپولیس کبیر تو حاشیه میره ! نمیدونند این پرسپولیس هفته آینده 4 گل تو کیسه شون می کاره وخیال همه را راحت میکنه ترترها فقط می تونند با اجازه پرسپولیس کبیر برای دومی با تیم های دیگر رقابت کنند
نقل قول
+15 #20 علی رضا 2017-01-29 16:04
آقای آجرلو تیمت را خوب تمرین بده, چون قهرمانی را به تیمی می دهند که در زمین فوتبال قهرمان شود , با شکایت کردن و حاشیه درست کردن و ناجوانمردانه شیطنت کردن قهرمان نمی شوید.
نقل قول
+14 #19 محمدحسام 2017-01-29 15:46
من نمیدونم اینا روچه حسابی دم ازقهرمانی تراکتور میزنند!!!
مگه اینکه ...
نقل قول
+11 #18 ehsan 2017-01-29 15:08
شنیدم بارسلونا هم یاد گرفته از فدراسیون اسپانیا شکایت کرده چرا زودتر از رئال بازی میکنی و گفته تراکتورم همین کارا کرده
نقل قول
+14 #17 AMRHRJMA 2017-01-29 15:07
آجرلو بازی بعد کاری سرت بیاریم فامیلتو عوض کنی موزاییک لو
نقل قول
+27 #16 بهمن 2017-01-29 14:45
امروز فرداست که آجرلو نامه می زنه برانکو برای خدمت مقدس سربازی باید بره ترتر . :D
نقل قول
+4 #15 کاوان حیدری 2017-01-29 14:32
نقل کردن پرسپولیس اسیایی:
به نظرم واسه ژوزه یه شماره حساب بدن
هر کی هر چی در توانشه بده تا 6 میلیاردشو بدیم بره

فکر خوبیه اقایون شماره حساب بدین پول ژوزه رو کمک باشگاه بکنیم . وگرنه خدایی نکرده کسرامتیاز بشیم نمی بخشیمتون موافقا بزن قرمز رو
نقل قول
+10 #14 علی 2017-01-29 14:24
عوام فریبی دیگه فایده ای نداره
همه میدونن تو فوتبال ایران وقتی یه تیم از کورس قهرمانی عقب میافته از این حرفا میزنه

پارسال پرسپولیس از رده دهم با اختلاف ۱۵ امتیاط به صدر ، کلی تلاش کرد به صدر امد و با تفاضل قهرمانی رو از دست داد

تراکتوری ها هم بهتره به جای توهین و عوام فریبی ، بیشتر تلاش کنن
نقل قول
+26 #13 Eminem 2017-01-29 13:59
نکته مهم دیگه سوءاستفاده از حرفهای عابدینی است که با توجه به سابقه این فرد و هوش بالاش به نظر نمیرسه اتفاقی و از سر سادگی باشه!! اگر حرفهای عابدینی نشان از دستهای پشت پرده است، پس صحبتهای کمالوند رو که با کمال پررویی گفته که برای تراکتور بازی میکنن(و نه برای خودشون) و بارها از اصطلاح "از این جیب به اون جیب" بین تیمهای تبریزی استفاده کرده مصداق بارز تبانی در فوتبال نیست؟ کمالوند با اون سابقه منشوری هم فصل قبل و هم امسال در کنفرانس مطبوعاتی گفته که اگر گسترش به تراکتور ببازه جای دوری نمیره و به جیب تراکتور میره(برای قهرمانی).کجای دنیا انقدر تابلو تبانی میکنن؟مطمئن باشید اگر ماشین سازی هم وسط جدول بود و در خطر سقوط نبود از این جیب به اون جیب میکردن!از الان تراکتور برنده بازی با گسترشه! ;-)
نقل قول
+24 #12 پرسپولیس 2017-01-29 13:57
این روش ها قدیمی شده.
نقل قول
-13 #11 Ahmad 2017-01-29 13:52
آقا این شکایت پیش کی بردی
مگه تاج عرضه داره که ی کار مثبت انجام بده
نقل قول
+31 #10 Eminem 2017-01-29 13:52
آجرلوی ریاکار همونیه که وقتی برای اسطوره فوتبال ایران پاپوش درست کرد خودش اعتراف کرد برای فوتبال به فوتبال نیومده و فیلم این قضیه هم موجوده و از برنامه نود پخش شده.اولین سالی که قلعه نویی سرمربی استقلال بود ،این تیم در آستانه قهرمانی بود و دو هفته به پایان لیگ، آجرلو مصاحبه جنجالی کرد و با ایجاد شبهه تبانی بین استقلال تهران و استقلال اهواز باعث شد که استقلال خوزستان غیرتی بشه و بازی دو تیم 1-1 مساوی بشه و پاس از استقلال جلو بزنه و قهرمان بشه.قلعه نویی هم حسابی بهشون حمله کرد و برای اولین بار اصطلاح دستهای پشت پرده که اشاره به همین فرد مقدس نمای ریاکار داشت در فوتبال ایران ابداع شد!حالا دست روزگار باعث شده دو هوچی با هم متحد بشن.میخوام بگم آجرلو در جنگ روانی و لجن پراکنی استاده و سابقه داره
نقل قول
+24 #9 پرسپوشیشی 2017-01-29 13:51
سوراختورمافیایی مفت مفت داره سواستفاده میکنه وبازیکناوستاره های تیمای دیگه روبه عنوان سربازجارومیکنه اونی که بایداعتراض کنه تیمای دیگه ان که چرااین قانون فقط بایدبرای سوراختورباشه ودرحق بقیه تیمااجحاف بشه بهتره سدارلاشخورلوایناروبیادجواب بده بعدشم داوری توبازی باماشین بنفع شمابودیک پنالتی الکی گرفت براتون که 3امتیازوتقدیم کنه ونتونستین گل کنیدتازه به داوری اعتراض هم دارن حتماداورباید3تاگل براشون میزدتامیگفتن داوری خوب بوداینادیگه کی هستن توعمرم ندیدم کل ایران میدونن امسال پرسپولیس قهرمانه چون تیم شمادرحدمحلات بازی میکنه وحریف پرسپولیس نمیشه قهرمانی که بزورنمیشه بایدفوتبالی قهرمان شدنه بابیانیه وکمک داور وفدراسیون ووزیرورزش اقای لاشخورلو
نقل قول
+25 #8 milad 2017-01-29 13:48
تراکتور که میگه مهد اخلاقه به بازیکن جوان تیم ها میگه ترک تحصیل کنید و به سربازی بیاید
حالا بنده خدا مرحوم دهداری و اون دوران به بچه ها میگفتن اول درس . اخلاق بعد فوتبال
تو اگه اخلاق نداری چرا جوونا رو اغوا میکنی که ترک تحصیل کنن
به نظرم این عمل شرم اوره و جا داره بهش پرداخته بشه
اما راحت از کنارش میگذرن
نقل قول
+21 #7 اِبی 2017-01-29 13:46
نقل کردن پرسپولیس اسیایی:
به نظرم واسه ژوزه یه شماره حساب بدن
هر کی هر چی در توانشه بده تا 6 میلیاردشو بدیم بره

آره فکر خوبیه
نقل قول
+25 #6 سیدحامد 2017-01-29 13:44
بخدا اینا مغذ تو سرشون نیست..
آخرالزمان شده والا....میدونی چرا؟؟
آخه امیر قلعه نویی که خودش مافیای فوتبال ایرانه حرف از دستهای پشت پرده میزنه هه
نقل قول
+23 #5 Mohsen Fatahzadeh 2017-01-29 13:43
از مسئولان پرسپوليس تقاضا دارم براى بخشش تمام محرومان تراكتور نامه بزنن و خواهش كنند كه تين تيم با تمام بازيكنانش بياد تهران بازى كنه ، و بعد از له شدن تو بازى روبرو ببينيم باز بهونه خيو مى خوان بگيرن ، يه مشت هوچى جمع شدن تو اون باشگاه جدايى طلب ، ايشالا از سال بعد برن تو همون ليگ إمارات و عربستان بازى كنن خيالشون راحت شه
نقل قول
+31 #4 پرسپولیس اسیایی 2017-01-29 13:29
به نظرم واسه ژوزه یه شماره حساب بدن
هر کی هر چی در توانشه بده تا 6 میلیاردشو بدیم بره
نقل قول
+42 #3 mamad 2017-01-29 13:26
میخاید پنالتیتونم وزیر گل کنه
نقل قول
+42 #2 فرزين خاتمي 2017-01-29 13:23
اقا تراكتور ميرينه چه ربطي به دست هاي پشت پرده داره؟؟پارسال اينهمه داوري به ضرر ما بود اخرشم با تفاضل دوم شديم باز مثل اينا كولي بازي درنياورديم.اصلا تراكتور عادتشه برينه بندازه گردن در و ديوار...اون سال هم قهرمان نشدن ميگفتن اينترنت تو محدوده ورزشگاه قطع شده...اخه احمقا اينترنت قطع نباشه شما تبمتون گل ميزنه؟با خريفتون ميبازه؟عرضه ندارين...لياقت قهرماني ندارين...با مافيا بازي سهله تك تك بازيكناي رئال و بارسا رو هم بيارين باز فهرمان نميشين چون شخصيت قهرماني ندارين
نقل قول
+46 #1 حبیب 2017-01-29 13:19
متاسفم که چشم تون رو واقعیت ها بستید استقلالی ها و تراکتوری ها واسه همینه ک پیشرفت نمی کنیم....به خداوندی خدا قسم پرسپولیس جز تیم های هست که بیشترین ضرر رو از داوری کرده ....اگه انسان هستید و معتقد برید بی طرفانه از اول فصل عملکرد داور ها رو مورد بررسی قرار بدید و بسنجید....بخاطر ی فوتبال آخرت خودتونو خراب نکنید
نقل قول

اضافه کردن نظر

- توهین به سایر کاربران و نظرات برخلاف قوانین کشور ممنوع می باشد.
- ارسال لینک و اخبار ممنوع می باشد.
- تخطی از قوانین نظرات موجب مسدود شدن شناسه کاربری می شود.


ads