ads

ads

ads

 


یادداشت قهرمانی / برای این نسل وفادار یک ستاره جدا کنار بگذارید

پرسپولیس نیوز : جام شانزدهم سرانجام به ویترین افتخارات سرخ‌ها رسید، جامی که تکلیف قهرمانش سه هفته زودتر از موعد مشخص می‌شود بعید است مدعی برحقی داشته باشد و می‌توان گفت به حق‌دار رسیده است.

تیمی که بیشترین رقبا را در دو سال اخیر از پیش رو برداشت، بیشترین گل‌ها را زد و بهترین نمایش‌ها را ارائه کرد و ورزشگاه‌ها را با هواداران پرتعداد آشنا کرد. برای تیم برانکو و بچه‌هایش ایستاده دست می‌زنیم و نمره بیستشان را به جای صفر با یک ستاره امضا می‌کنیم.

بعد از رقم خوردن موفقیت دم دست‌ترین کار شروع تعریف و تمجیدها از عوامل فنی و اجرایی است اما انداختن نور به زاویه‌های عموماً دیده نشده از حلقه‌های موفقیت هم خالی از لطف نیست.
 
روزی که پرسپولیس در ایستگاه پایانی لیگ پانزدهم راه‌آهن را با گل‌هایی کم تعداد تر از آنچه باید شکست داد و جام قهرمانی را از یک قدمی تصاحب به اهواز فرستاد یک صندلی هم در ورزشگاه صد هزار نفری آزادی شکسته نشد و جمعیت ایستاده تیمی را تشویق کرد که از فرش به عرش، از ذلت به عزت، از حضیض محض به اوج صلابت و از هیچ به آستانه همه چیز رسیده بود و همه آن را یک شبه از دست داده بود.

نسلی که آن روز ایستاد و تیمش را تشویق کرد دو سال قبل هم تا پای قهرمانی رفته بود و با این تکرار دردناک حسرت دوری‌اش از بالاترین قله افتخار حداقل تا ۹ سال تمدید شده بود.

نسلی که مزه بازی‌های عابدزاده و علی دایی و خداداد عزیزی و مهدوی کیا را آن چنان که باید زیر دندانش حس نکرده بود و دل‌خوش به جادوی ساق‌های جادوگر و شوت‌های کریم در واپسین سال‌های درخشش معدود بازمانده های دهه هفتاد بود. نسلی که در همان یک بار چشیدن طعم خوشبختی هم تا دم قهرمانی مقتدرانه با تیمشان رفتند و با کسر شش امتیاز جان به لب شدند و با معجزه به زندگی عادی برگشتند.

آنهایی که هرچه بیشتر دویدند کمتر رسیدند، هرچه بیشتر صدا زدند کمتر شنیده شدند. آنها که هم از بی درایتی خودی کشیدند هم از بی عدالتی غیرخودی. آنهایی که از ریشه و تاریخ و افتخار و هواخواه پرتعداد چیزی کم نداشتند اما یکه تازی بی ریشه‌های تازه از راه رسیده را تماشا کردند.

آنهایی که اول فصل کاپیتان داشتند و آخرش با یک مقبره دردشان را تقسیم کردند، آنهایی که بهترین بازی‌ها را نمایش دادند اما گل‌های کمتری را زدند، آنهایی که خواستند جام برای یادگار رفیقشان ببرند اما فقط حسرت و اشک‌هایشان را با خود بردند.

نسلی که هم آب آلوده خوردند، هم فن کمر، هم نماد ظلم شدند و هم قربانی ظالم، نسلی که جز دربی‌های متوالی و لقب های تازه متولد شده، جز ناسازگاری با راینر سوبل و ترجمه‌های وارونه، جز رفت و آمدهای فصل به فصل و بی نتیجه، جز مانوئل ژوزه و کابوس‌های گذشته و باقی مانده، جز مصطفی دنیزلی و دربی‌های به یاد مانده، جز ستاره‌های پوشالی و درخشش های یک شبه، جز امیدواری به قهرمانی و رفتن مهدوی کیا با خداحافظی غریبانه، جز شکست در سال‌های پی در پی و موفقیت‌های شبیه جرقه، جز برخوردهای قهری و دلسردکننده، چیز دیگری ندید و هرکس به جای او بود عطای این عشق یک طرفه را به لقایش می‌بخشید و سراغ معشوق باوفاتری می رفت.

برای این نسل که ۱۶ سال صبر کرد تا دو قهرمانی ببیند. برای نسلی که نوآموز و محصل و فرزند و خواهر و برادر بود و دکتر و معلم و مهندس و پدر و مادر شد. برای این نسل وفادار یک ستاره واقعی کنار می‌گذاریم، نسلی که آن قدر رؤیا ساخت تا بالاخره در واقعیت زمزمه کند پرسپولیس قهرمان شده ...

 

بعد از تحریر: یادداشت فوق بعد از قهرمانی پرسپولیس به رشته تحریر درآمد اما به خاطر مشکلات سایت امکان انتشار پیدا نکرد و برای ثبت در آشیو سایت حالا منتشر شد. از اواخر لیگ پنجم و شروع لیگ ششم تا امروز پرسپولیس نیوز در فضای رسانه ای فعالیت خود را آغاز کرده و پوشش دو قهرمانی در لیگ طی 12 فصل خستگی مضاعفی برای تن و ذهن همکاران پرسپولیسی باقی گذاشته بود که به لطف خدا به یک پایان شیرین ختم شد. توجه به جامعه هوادار و مقوله هواداری وظیفه ای است که مدت ها از سوی جامعه رسانه ای مغفول مانده بود و منتظر بودیم تا در فرصتی مناسب به این قشر ادای دین کنیم و با قهرمانی پرسپولیس پس از سالها بهترین فرصت برای این امر  پیش آمد. به امید موفقیت های بیشتر و کم فاصله تر در روزها و سال های پیش رو. (حسن مهدوی - معاون سردبیر سایت برنامه نود و مدیرمسئول پرسپولیس نیوز)

نظرات   

+22 #12 دختر پرسپولیسی 2017-04-19 01:54
من 30 سالمه و 5تا از قهرمانی های پرسپولیس طرفدار تیم بودم و قهرمانی رو با تیم تجربه کردم اما این قهرمانی خیلی ها رو شکست دادیم تا به جام رسیدیم همه تیمها یه طرف داور و فدراسیون و کمیته انظباطی یه طرف ما یه طرف.وگرنه تو این 9سال ما حداقل 2تاجام لیگ باید میگرفتیم.و الان این 12 امین قهرمانیمون باید میشد یکی پارسال یکی هم با علی دایی
نقل قول
+16 #11 علی نکاحی 2017-04-19 00:18
من تبریک میگم ب داداشم محمدحسین ک16سالشه واز12سالگی اوردمش استادیوم.قهرمانی دوره قطبی کوچیک بودوزیادیادش نبود،بنظرم داداشم خوشحالترازهمه پرسپولیسیاست ک فردامیخاددرکنارم تواستادیوم جشن قهرمانی بگیره.داداشی قهرمانی پرسپولیس مبارکت باشه واقعا ی پرسپولیسی واقعی هستی،خیلیاباقهرمانیای پرسپولیس عاشق شدن ولی توباقهرمان نشدناش8ساله عاشقی کردی...
نقل قول
+25 #10 raha 2017-04-18 23:30
ایستاده برای ما دست بزنید و سر تعظیم فرود آورید ن اینکه چون فقط قهرمان شدیم نه ما همیشه قهرمانیم چون ما میراث سرشت و ایین و پاکی و صداقت این مرز و بومیم ...
پرسپولیس نماد سرشت و میراث تاریخ و پاکی و مقدس ماست....ما فقط ما
نقل قول
+26 #9 پرسپولیس افسونگرآسیا 2017-04-18 22:09
این تک ستاره واقعی متعلق به 40.000.000 هوادار واقعی پرسپولیس است که شب و روز و در سرما وگرما خم به ابرو نیاورد وآنچه را در چنته داشت در سبد اخلاص گذاشت
نقل قول
-50 #8 رامین903 2017-04-18 21:45
جشن خیابونی فردا بعد بازی.
رو کم کنی بزنیم به کیسه کشای که گفتن ۱۰۰نفر بیشتر تو خیابونا نریخته بودن بعد بازیه ماشین سازی
موافقا بکووووووبن قرمزوووووووو
نقل قول
+30 #7 نیما 2017-04-18 20:21
فردا استادیوم ازادی میخواد منفجر بشه
فردا پرچم سرخ به اهتزاز در می آید
فردا روز مبارکیه
فردا هاانی جامو بالا سر میبره
فردا 40 میلیون هوادار منتظر چنین لحظه ایه
تبریک تبریک تبریک به همه
لحظه شماری میمنم برا ورود به ورزشگاه آزادی 6
نقل قول
+29 #6 رومل روبای صحرا 2017-04-18 20:17
آقای مهدوی خسته نباشی دلاور
نقل قول
+32 #5 amir ali24 2017-04-18 20:01
من با این یاداشت گریه کردم فقط خواست خدا بود پرسپولیس قهرمانم
نقل قول
+29 #4 زهرا666 2017-04-18 19:42
اینو تویسایت90خوندم...خیلی گریه کردم کلمه به کلمه شو با تمام وجودم احساس کردم...عالی بود
نقل قول
+23 #3 سلطان علی پروین 2017-04-18 19:34
آقای طاهری هافبک گل زن و دفاع وسط نیاز داریم
نقل قول
+55 #2 فری پرسپولیسی 2017-04-18 19:04
قهرمانیمون مبارک..کور بشه چشم کیسه بدبخت...ستاره واقعی رو عشقه...
نقل قول
-80 #1 Hamid 2017-04-18 19:00
جاوید پرسپولیس کبیر و پرسپولیسی جماعت قرمز کنید
نقل قول

اضافه کردن نظر

- توهین به سایر کاربران و نظرات برخلاف قوانین کشور ممنوع می باشد.
- ارسال لینک و اخبار ممنوع می باشد.
- تخطی از قوانین نظرات موجب مسدود شدن شناسه کاربری می شود.


 

اخبار داغ


ads