ads

ads

ads

 


کاظمیان: جنازه مهرداد هم از خیلی بازیکنان فعلی فوتبال ایران بهتر است

( 2 Votes ) 

پرسپولیس نیوز : مهاجم سابق پرسپولیس گفت: هواداران باید در تمام مسابقات یاد مهرداد اولادی را زنده نگه دارند.

به مناسبت نخستین سالگرد مهرداد اولادی مصاحبه‌ای با جواد کاظمیان یکی از هم‌بازیان و دوستان قدیمی او ترتیب دادیم که  گفت‌وگوی ما با این بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

* هنوز باور نمی‌کنم

من که دوست مهرداد بودم، ببینید به پدر، مادر و خانواده او در این یک سال چه گذشته است. بالاخره ما فوتبالیست‌ها از جنس یکدیگر هستیم و در سختی بزرگ شدیم، به این رشته آمدیم و تمام مسائل هم را می‌دانستیم. برای من این یک سال خیلی سخت گذشته و هنوز هم باور نمی‌کنم مهرداد از دنیا رفته است. درگذشت او خیلی اتفاق تلخی بود و زندگی‌ام را تحت الشعاع قرار داد.

 * در حق مهرداد ظلم شد

 امیدوارم مهرداد راحت بخوابد و روح او همیشه شاد باشد. به نظرم فوتبالی‌ها، حتی در زمانی که مهرداد زنده بود و از دنیا رفت در حق او ظلم کردند. ان‌شاالله آسوده بخوابد چون هیچ چیز را از دست نداده است.

* انسان الکی حرص دنیا را می‌خورد

 سه، چهار ماه اول درگذشت مهرداد از زندگی ناامید شده بودم اما به مرور زمان خودم را پیدا کردم. وقتی مرگ یک جوان، آن هم فوتبالیست پیش می‌آید آدم می‌فهمد چقدر دنیا بیهوده است و انسان الکی حرص دنیا را می‌خورد چون به هیچکس وفا نمی‌کند. ان‌شاالله مرگ جوان برای هیچ خانواده‌ای اتفاق نیافتد. امیدوارم خدا به پدر و مادر او صبر دهد.

* برخی نمی‌فهمند چه می‌گویند
 
پدر و مادر او می‌خواستند یک سنگ قبر و مقبره‌ای کوچک که در خور شان مهرداد باشد، گذاشته شود ولی عده‌ای مخالفت کردند و به همین دلیل تاکنون کاری انجام نشده است. یک عده آمدند، اشتباه گرفتند و با کوته فکری گفتند چرا خانواده مهرداد چنین کاری انجام نداده ولی متاسفانه واقعیت این است یک عده مخالفت دارند که نمی‌خواهم بیشتر به این موضوع بپردازم. در این مسئله شکی نیست که دست مهرداد به دهان خود می‌رسید ولی متاسفانه عده‌ای کوته فکر چنین اظهار نظرهایی دارند و وقتی راجع به مسائل مالی حرف می‌زنند، نمی‌فهمند چه می‌گویند.

* خدا جواب‌شان را بدهد
 
حرف و حدیث‌هایی که برای مهرداد درست کردند روی خانواده او، من و دوستان‌اش تاثیر زیادی گذاشت و امیدوارم افرادی که به دنبال مسائل دیگری بودند خدا جوابشان را بدهد که قطعا همینطور هم می‌شود و دنیا همینطور نمی‌ماند.

 * جنازه مهرداد هم از خیلی بازیکنان بهتر است

 مگر می‌شود آدم خواب رفیق خود را نبیند؟ بارها خواب مهرداد را دیدم، جای او خوب بوده و امیدوارم بهتر هم باشد. مهرداد در اواخر عمر خیلی از فوتبال دل سرد و افسرده شده بود و همیشه می‌گفت باید مهرداد قبل شوم. خیلی با او حرف زدم و می‌گفتم فوتبال است و اشکالی ندارد. مهرداد 29 سال سن داشت و در تیمی نبود که این اتفاق نمی‌توانست خوشایند او باشد. مهرداد اُفت کرده بود ولی نه اینکه خانه نشین شود و برود در تیمی که مربی به او بازی ندهد. جنازه مهرداد هم از خیلی بازیکنان فعلی فوتبال ایران بهتر است. این اتفاق وجود داشت که خیلی برای من تلخ بود. مهرداد، جان خود را برای فوتبال گذاشت و خیلی برای آن حرص خورد.
 
* پرسپولیسی‌ها یاد مهرداد باشند

آدم از آینده خود خبر ندارد و برای فوتبالیست‌ها این اتفاقات می‌افتد اما متاسفانه مهرداد فراموش شد و از این موضوع ناراحت هستم. هواداران پرسپولیس باید همیشه در استادیوم آزادی مهرداد را یاد کنند. مهرداد 20 گل برای پرسپولیس زده، گلزنی در دربی داشته، برای این تیم زحمت کشیده و یک پرسپولیسی اصیل است. بگذریم که 6 ماه به استقلال رفت چون برای هر فردی اشتباه به وجود می‌آید اما همیشه می‌گفت پرسپولیسی هستم. شاید من هم در آن مقطع جای مهرداد بودم چنین تصمیمی می‌گرفتم اما از هواداران پرسپولیس انتظار دارم یاد او همیشه زنده نگه داشته شود و در قهرمانی به یادش بودند.

* خدا از آنها نگذرد...

وظیفه من بوده که از مهرداد دفاع کنم چون کاری نکرده و دوست او بودم. اتفاقی نیافتاده که راجع به مهرداد حرفی بزنند. واقعا نمی‌دانم چرا اینطور شد چون معتقدم اگر قرار است پزشک قانونی دلیل مرگ کسی را بگوید، فقط باید به پدر و مادرش عنوان کند و به خانواده او نامه بدهد ولی نمی‌دانم چرا برای مهرداد اولادی این اتفاق افتاد. ان‌شاالله خدا از باعث و بانی آن نگذرد.
 
* فوتبال به هیچکس وفا نکرده است

 

درگیر زندگی عادی خودم هستم. فوتبال را کنار گذاشتم، ورزش می‌کنم و فوتبال تفریحی می‌روم. یک کلاس مربیگری هم رفتم. این فوتبال به هیچکس وفا نکرده که بخواهد به من و بقیه وفا کند. تا روی بورس هستید همه سراغ تو را می‌گیرند و مطبوعات، پخش تلویزیون و ... می‌پردازند ولی 6 ماه که نباشی فراموشت می‌کنند و این اتفاق برای همه است. دیر یا زود برای همه ورزشکاران معروف، قهرمانان و ... این مسائل رخ می‌دهد که امیدوارم همه بتوانند از پس آن بربیایند.

 * بی‌توجهی به هانی نورزی در جشن قهرمانی

ما فقط شعار می‌دهیم. موقعی که به مرحله عمل می‌رسد، این و آن یادشان رفته و این می‌گوید آن کم‌کاری کرده و هرکس گردن شخص دیگری می‌اندازد. از اتفاقی که افتاد متاسف شدم و نمی‌دانم چه بگویم.

نظرات   

-28 #3 اشکان 2017-04-21 17:42
اتفاقا نسل تو و اولادی و هادی نوروزی خدا بیامرز و علی عسگر و بقیه بدترین نسل تاریخ باشگاه پرسپولیس. هر سال آخر جدول بودیم. این نسل جدید فوق العاده ست. آقای کاظمیان مردمو با یه چیز دیگه اشتباه گرفته
نقل قول
+39 #2 محمد 2017-04-21 17:10
خدا رحمتش کنه.
هیچ وقت از یاد پرسپولیسی های اصیل نمیره.گل چیپش به پنگوئن تو دربی زمان دنیزلی و بقیه گل هاش.
اولین گلش به شموشک تو نوشهر ....
خدا به خانوادش صبر بده.
نقل قول
+39 #1 dany 2017-04-21 16:57
یکی از فوق ستاره های پرسپولیس بودی .
من که خیلی دوست داشتم.
کاش قدر خودتو میدوستی.
بعد بازی با بایرن مونیخ سر مربی اونا گفت بهترین بازیکن پرسپولیس شماره 17 شون بود.
نقل قول

اضافه کردن نظر

- توهین به سایر کاربران و نظرات برخلاف قوانین کشور ممنوع می باشد.
- ارسال لینک و اخبار ممنوع می باشد.
- تخطی از قوانین نظرات موجب مسدود شدن شناسه کاربری می شود.


 

اخبار داغ


ads