ads

ads

ads

 

به دنبال بهشت پرسپولیس

مرجع خبری پرسپولیس (13:25) : / دوشنبه 16 دی

در این مسیر اگر عابدزاده فحش نمی خورد دقیقا به همان دلیلی است که پیروانی و مصطفوی فحش می خوردند !

- پيرواني مي‌بازد. حسي مشترك از شادي و يأس در ميان پرسپوليسي‌ها شكل مي‌گيرد. يأس بابت به قهقهرا رفتن تيم محبوبشان اما شادي چرا؟ طرفداراني كه شعار«حيا كن، رها كن» را براي افشين پيرواني سر دادند در واقع مي‌خواستند به چيزي چنگ بزنند تا خودشان را خلاص كنند.

براي همين وقتي شكست پرسپوليس در بازي با ذوب‌آهن مسلم شد به نوعي شادي عجيب و غريب دست يافتند. خوشحالي از سر خشم؛«اينكه راه براي رفتن افشين هموارتر شد.»

2- پيرواني هيچ‌وقت نمي‌خواست تبديل به بازنده شطرنج پرسپوليس باشد. نه او و نه هيچ مربي ديگري از شكست حتي براي تامين مصلحت، استقبال نمي‌كند. ولي باخت. نكته ديگري وجود ندارد. باخت و بد هم باخت. يك نمايش كسل‌كننده و بدوي از تيمي كه مارك كهكشاني روي پيشاني‌اش چسبانده شده، پازل رسيدن طرفداران به نقطه تلاقي خشم و شادي را كامل كرد. نوعي انتقام از چيزي بود كه خودشان هم دقيقا نمي‌دانستند چيست! آنها با خشم به نقطه لذت رسيدند. برعكس آن هم صدق مي‌كند؛«با لذت به خشم رسيدند»
... و بعد بالاخره بايد يك‌جايي خودشان را خالي مي‌كردند. شكست هفته قبل مقابل ملوان با شعارهايي غافلگير‌كننده عليه پيرواني همراه شد.

وقتی فرمانده هیچ می شود

مرجع خبری پرسپولیس (13:22) : / دوشنبه 16 دی

وقتی کاپیتان هیچ می شود ...

كريم مي‌گفت:«معلوم نيست بدنم جواب بدهد، معلوم نيست همين‌قدر كه در پرسپوليس كارايي دارم در تيم ملي هم داشته باشم و در سيستم تيم دايي جا بيفتم.» آقا كريم حق داشت، ستاره 1ـ3ـ2ـ4 قطبي كه گل‌هاي سرنوشت سازش همه را به تحسين وا داشته بود و در 34 سالگي دوران اوجش را در اذهان تداعي مي‌كرد در همان اولين بازي ملي در جريان بازي محو شد و تنها با آن وجوه ستارگي‌اش كه مقابل دروازه هميشه حي و حاضر است. دايي را از شكست نجات داد تا با اين گل نگاه‌ها را از نمايش ضعيفش منحرف كند.

چرا پرسپولیس شل است ؟

مرجع خبری پرسپولیس (13:14) : / دوشنبه 16 دی

زبانت اما ایستاده . با تاریخ چه می کنی ؟ زورش زیاد است تاریخ

پرسپوليس شدت ندارد، شدت داشتن، يعني توپ را با تمام قدرت از منطقه خطر دور كني. يعني مدافع مياني تيمت، با يك چشم غره، به هافبك جلوي خودش يادآوري كند كه نبايد توپ را لو بدهد. با شدت بازي كردن، يعني «مردانه» بازي كردن. فوتبال ورزش مردانه‌‌اي است. خشونت منطقي دارد و منطقش هم خشن است. پرسپوليس، با شدت بازي نمي‌كند. شل و ول بازي مي‌كند. باختش به ابومسلم و ذوب‌آهن، شل بودنش را نشان مي‌دهد ضربات خلعتبري حتي به تور دروازه پرسپوليس هم نمي‌رسد. پرسپوليس سه گل «يواش» مي‌خورد و وا مي‌رود، باخت‌هاي پرسپوليس به فولاد، ابومسلم، ملوان و ذوب‌آهن، شل و ول بودن اين تيم را فرياد مي‌زند.

روایتی متفاوت از استعفای مصطفوی

مرجع خبری پرسپولیس(20:00) / یکشنبه 15 دی : روايتي متفاوت از استعفاي "مصطفوي"
چه كسي پاسخگوي ناكامي‌ پرسپوليس است؟

آيا فكر مي‌كنيد نيت كردن براي خدمت به مردم با صداقت منافاتي دارد؟ اگر اعتقاد داريم راستگويي، درستي و صداقت زيربناي خدمت به ورزش و فوتبال است، مگر مي‌شود با پنهان كاري به مردم و فوتبال خدمت كرد؟ وقتي فرد يا افرادي عزم خود را براي موفقيت يك تيم باشگاهي جزم كرده و انگيزه‌هاي ملي را بر انگيزه‌هاي فردي ترجيح مي‌دهند، ممكن است لازم باشد در اين راه دروغ هم بگويند!

پرسپوليس، يكي از پرطرفدارترين تيم‌هاي باشگاهي در ايران كه اين روز‌ها بيش از هميشه كانون توجه علاقمندان فوتبال و خصوصا هواداران بي‌شمار خود است، اكنون با يدك كشيدن عنوان قهرماني در فصل گذشته و داشتن بازيكناني به تعبيري "كهكشاني" به چالش افتاده است و در ليگ امسال هنوز نتوانسته انتظارات هوادارانش را برآورده كند.

شايد كمتر كسي تصور مي‌كرد اين تيم با جذب مجدد افشين قطبي، تمديد قرارداد بازيكناني نظير كريم باقري و عليرضا واحدي نيكبخت و هم‌چنين آوردن ستارگان مطرحي چون

ذوب غرور در فولاد شهر

مرجع خبری پرسپولیس (13:18) : / یکشنبه 15 دی

پرسپولیس در فولاد شهر شکست نخورد بلکه ورشکسته شد !

وقتی پرسپولیس مقابل ملوان تسلیم شد  پیش بینی باخت  انها در فولاد شهر آن هم  برابر ذوب آهن بالانشین ، چندان  سخت نبود اما  امروز  مجموعه  قرمز  شکست نخورد بلکه ورشکسته شد.  همه آنهایی که با خوش خیالی تصور می کردند افشین پیروانی به رغم عدم تجربه قادر است تیم محبوب شان را از ورطه سقوط برهاند  عصر امروز  شاهد ان بودند  که پیروانی نه تنها کوچکترین تغییر مثبتی را به وجود نیاورده، که حتی از پرسپولیس تیمی ساخته بی شناسنامه و بی هویت .

ویرانه ای به نام پرسپولیس

مرجع خبری پرسپولیس(13:50)/جمعه 13دی:

1) اينجا يك جنايت رخ داده است. لطفاً به محل حادثه دست نزنيد. گويا مقتول، عشق چند ده ميليون ايراني بود. سر اسمش قسم مي خوردند، اما افسوس كه بيشتر از اين عمرش به دنيا نبود. نفسش را گرفتند و چالش كردند. بدرود آقاي پرسپوليس!

2) سوء مديريت افسانه نيست، حقيقت دارد. اگر مي خواهيد اندكي از فضاي منتقدان اتوكشيده تلويزيون فاصله بگيريد و مديران ناموفق را از نزديك سياحت كنيد، يك سر كوچولو به ورزش ايران بزنيد. قول مي دهيم آنقدر مدير ناموفق پيدا كنيد كه خودتان خسته شويد، كم بياوريد!

3) انصافاً خيلي هنر مي خواهد پاي برگه اخراج مدير موفقي را كه توانسته مردمي ترين تيم مملكت را بعد از هفت سال قهرمان كند، امضا كني و چندی بعد آدمي را به جايش بياوري كه اسطوره شكست و ناكامي است! خيلي هنر مي خواهد و البته ما خوشحاليم كه بر مسند ورزش كشورمان مرد هنرمندي مثل مهندس علي آبادي را مي بينيم ! دستتان درد نكند آقاي مهندس كه صحنه اداره پرسپوليس را از لوث وجود مديراني مثل حبيب كاشاني پاك كرديد تا قلب تپنده 30 ميليون ايراني كف دست پيرمرد فراموشكاري قرار بگيرد كه در آخرين تجربه مديريتي اش، فوتبال ايران را با آن ديالوگ جاودانه «فيفا هيچ كاري نمي تواند بكند» تا مرز تعليق برد. ورزشدوست بودن در جايي كه عنان كار ورزشش مديران ناموفق را در اختيار دارند، مايه مباهات است و راستش را بخواهيد همين حالا داريم ته دلمان حالش را مي بريم كه عاشق فوتبال شديم؛ فوتبالي كه در آن مدير موفق را با بيلان يك قهرماني در يك سال اخراج مي كنند و ناموفق ترين مدير ادوار مختلف را از تاريكخانه فراموشي در مي آورند تا كاشته هاي قبلي را درو كند!

4) اتفاقاً از نظر ما همه آن گلوهايي كه فرياد مي زنند كه «مصطفوي را نمي خواهيم» سخت در اشتباهند!  داريوش خان دارد كارش را مي كند، مثل هميشه. وقتي او با همين سبك كار، در هزاره سوم باز هم سمت مي گيرد، چرا بايد روش خود را تغيير بدهد؟ ما هم جاي او بوديم، 900 تا به قطبي مي داديم،

صداى ناله پولدارترين پرسپوليس تاريخ

مرجع خبری پرسپولیس(11:01) /چهارشنبه 11 دی 

پس مديران قبلى چه بايد مى گفتند؟!صداى ناله پولدارترين پرسپوليس تاريخ

داريوش مصطفوى كه چندى قبل گفته بود براى پرداخت قسط دوم طلب بازيكنان ۹۰۰ ميليون كم داريم، مجدداً در مصاحبه اى تأكيد كرده شبانه روز دنبال پول است! البته اين حرف ها شايد بهانه اى باشد براى اينكه اگر از پرسپوليس رفت، بگويد مشكل مالى و ... داشتيم اما سؤال اينجاست كه پس اين همه پول كجا رفته است؟ هدايتى كه گفته بود من ۳ ميليارد كمك كرده ام و اين مسأله تكذيب هم نشده. از طرفى سازمانى ها همواره مى گويند حجم كمك هاى ما بيشتر از هدايتى بوده و حالا اگر بپذيريم كه سازمان فقط ۳ ميليارد به پرسپوليس كمك كرده (يعنى به اندازه كمك هاى هدايتى) بايد بگوييم امسال تا همين جاى كار ۶ ميليارد تومان خرج پرسپوليس شده كه مبلغ بسيار بالايى است و بايد ديد اين پول ها كجا و چگونه هزينه شده است. به جرأت مى توان گفت در هيچ دوره اى سازمان اين قدر براى پرسپوليس هزينه نكرده بود و هيچ سالى هزينه هاى پرسپوليس اينقدر زياد نمى شد اما امسال پرسپوليس هر مشكلى داشته، مشكل مالى نداشته و بى انصافى است كه كم و كاستى ها را به گردن مسائل اقتصادى بيندازيم.
•••
به جرأت مى توان گفت پرسپوليس هيچ سالى اينقدر پول نداشته و هيچ سالى اينقدر مورد محبت سازمان قرار نگرفته است. تازه در سنوات گذشته خبرى از هدايتى هم نبود كه درست در حساس ترين شرايط تراول چك به باشگاه تزريق كند. سازمان هم كه بنا به دلايل مختلف بيشترين كمك ها را به پرسپوليس بايد مشكل مالى داشته باشد؟ چنين مجموعه اى كه با اين سرمايه عظيم انسانى و مالى گرد آمده يكى از بهترين تيم هاى تمام تاريخ پرسپوليس است اما هر روز مى بينيم كه مصطفوى يك جور مصاحبه مى كند و حرف از مشكلات مالى مى زند. سؤال اينجاست كه اگر اين پرسپوليس مشكل مالى دارد پس مديران قبل از مصطفوى چه بايد مى گفتند؟ مگر نه اينكه پرسپوليس در دوران خطيب، انصارى فرد، كاشانى و ... مشكلات به مراتب بيشترى داشت؟ پس چرا صداى ناله مصطفوى (كه از همه مديران بيشتر مورد حمايت سازمان قرار گرفته) درآمده است؟
•••
اسم پرسپوليس به حد كافى بزرگ هست تا درآمدزايى كند و حداقل روى پاى خود بايستد. اينكه يك روز سازمان پول بدهد و يك روز هدايتى، از بيخ و بن غلط است و نمى توان اسمش را درآمدزايى گذاشت. پرسپوليس بايد روى پاى خود بايستد و البته به هوادارانش تكيه كند. خود مصطفوى هم نمى تواند اين نكته را كتمان كند كه كمك هاى سازمان در زمان او به مراتب بيشتر از زمان خطيب، انصارى فرد، كاشانى و ... بوده و با اين حساب اينكه مشكلات مالى را به رسانه ها مى كشاند اصلاً جاى توجيه ندارد.
آخرين خبر از پرسپوليس
هدايتى گفته يا من يا مصطفوى و على آبادى هم به مصطفوى گفته با قدرت به كارت ادامه بده. اگر مصطفوى بماند، هدايتى ديگر پول نمى دهد و خلاصه پرسپوليس جاى يكى از اين ۲ نفر است

شير و شيرماهی!

 مرجع خبری پرسپولیس(11:18) / سه شنبه 10 دی

پرسپوليس 15:30 ملوان / شير و شيرماهی!

هفته بيستم از هشتمين دوره ليگ برتر، ورزشگاه آزادى، ساعت: 15:30
داور: عليرضا فغانى
كمك ها: عليرضا يزدانى و حسين خانبان
نگاه فنى
بازى با ملوان را براى پرسپوليس بايد يك تقابل آسان دانست اما اين را هم نبايد فراموش كرد هميشه پرسپوليس در بازى هاى آسان به مشكل برخورده است و نه بازى هايى كه بسيارى آن را سخت و دشوار مى دانستند. ملوان براى به نمايش گذاشتن يك بازى انتحارى همه ابزار و امكانات را در اختيار دارد. جوانى مهمترين فاكتورى است كه تيم هاى اينچنينى را براى به انجام رساندن يك بازى انتحارى ترغيب مى كند. به نظر مى رسد در اين شرايط نقش هافبك هاى پرسپوليس براى جلوگيرى از خطرهاى احتمالى روى دروازه اين تيم بسيار پررنگ تر جلوه خواهد كرد. پرسپوليس كه خلاقيت و تجربه ميان بازيكنان خط هافبكش موج مى زند مى تواند با اين حربه سرعت، جسارت و دل گندگى ملوان را از كار بيندازد و تير خلاص را به واسطه همين ويژگى شليك كند. برترى پرسپوليس فاصله اين تيم را با صدر جدول كمتر خواهد كرد و اين همان آرزويى است كه پرسپوليسى ها در سر مى پرورانند و مدت ها است در پى اين اتفاق مهم مى گردند. در روزى كه ذوب آهن استراحت مى كند، استقلال يك بازى دشوار را در اصفهان پيش رو دارد. پرسپوليس مى تواند يك تهديد جدى براى صدرنشينى اين تيم ها لقب بگيرد، آيا مى تواند

تركيب احتمالى پرسپوليس: دروازه بان: عليرضا حقيقى - مدافعان ميانى: سپهر حيدرى و نبى الله باقرى ها - مدافعان كنارى: عليرضا محمد و پژمان نورى - هافبك ها: مازيار زارع، ايوان پتروويچ، على كريمى و كريم باقرى - مهاجمان: توره و نيكبخت

تركيب احتمالى ملوان: دروازه بان: مسعود غلامعلى زاد - مدافعان ميانى: مهدى چمن آرا و محمد عباسى - مدافعان كنارى: بابك پورغلامى و سعيد رمضانى - هافبك ها: آلن باسيچ و دسوزا - هافبك هاى كنارى: ابراهيم صادقى و محمد حيدرى - مهاجمان: مهران جعفرى و پويا نزهتى

چهره ويژه
ابراهيم توره(پرسپوليس)
گلزن بى مثال اين روزهاى پرسپوليس مقابل ملوان هم اميد اول تيمش خواهد بود. اين خيلى بعيد و غيرمنتظره است كه توره عصر امروز نتواند دروازه مسعود غلامعلى زاد را باز كند. جايگيرى هاى بى نقص و ماهرانه توره و شليك هاى فنى او به حدى ديدنى است كه حتى بازيكنان حريف را هم به وجد مى آورد. آيا توره امروز با گلزنى اش به آرش برهانى نزديك خواهد شد

مسعود غلامعلى زاد(ملوان)
دروازه بان كهنه كار و با تجربه ملوان سال ها است در چارچوب دروازه اين تيم بازى مى كند و حتى يكى از با تجربه ترين دروازه بان هاى ليگ هم محسوب مى شود. غلامعلى زاد كه يك دروازه بان مطمئن به حساب مى آيد، عصر امروز اميد محمد احمدزاده خواهد بود. واكنش هاى غلامعلى زاد در امتياز گرفتن ملوان در ورزشگاه آزادى بسيار تأثيرگذار خواهد بود

 

پرسپوليس مدعى ، ملوان پولدار!

 مرجع خبری پرسپولیس(09:04) / سه شنبه 10 دی

پرسپوليس - ملوان / پرسپوليس مدعى ، ملوان پولدار!

پرسپوليس - ملوان آخرين ديدارى است كه امروز برگزار مى شود بنابراين افشين پيروانى سرمربى سرخها از نتيجه بازى استقلال و سپاهان ( ۲ مدعى ديگر قهرمانى) آگاه است و با اين آگاهى به مصاف ملوان مى رود . پرسپوليس ۳ امتياز اين بازى را مى خواهد و اين در شرايطى است كه پيروانى على كريمى و مازيار زارع را به دليل محروميت در اختيار ندارد. مازيار مقابل ملوان بازى نمى كند اما قطعاً پيروانى از ديگر انزلى چى خود يعنى پژمان نورى سود خواهد برد. سيستم تيم پرسپوليس ۲-۴-۴ لوزى است. پيروانى پس از بركنارى قطبى كه به ۱-۳-۲-۴ علاقه داشت، اين سيستم را جايگزين كرد و پرسپوليس با سيستم پيروانى بهتر حمله كرد، بهتر گل زد و قشنگ تر بازى كرد. ابراهيم توره، كريم باقرى، نيكبخت، عليرضا محمد و نبى باقريها، ستاره هاى پرسپوليس هستند. نقطه ضعف پرسپوليس عمق دفاع است كه ملوانى ها روى اين ضعف حساب ويژه اى باز كرده اند.محمد احمدزاده مربى جسورى است و قطعاً تيمش در تهران به دفاع مطلق روى نخواهد آورد. درست است كه ملوان هادى تامينى و سيد جلال رافخايى را به دليل مصدوميت ومحروميت در اختيار ندارد اما ملوان جوانهاى جوياى نامى دارد كه براى بازى با پرسپوليس حرفهاى زيادى براى گفتن دارند. ملوانى ها مى خواهند ديده شوند و اين انگيزه به ضرر پرسپوليس است. علاوه بر اين بازيكنان ملوان ۷۰ درصد مطالبات خود را ۲ روز قبل گرفته اند و براى اولين بار با توپ پر به ديدار پرسپوليس مى آيند. در ملوان يوسف زاده و نزهتى بسيار خطرناك هستند. مهاجمان سرعتى ملوان مى خواهند دفاع پرسپوليس را ويران كنند كه پيروانى اين قضيه را مى داند و به دفاع تيمش قطعاً عمق خواهد داد

خون تازه پرسپوليس با مديرعامل جديد

 مرجع خبری پرسپولیس(08:51) / سه شنبه 10 دی

خون تازه پرسپوليس با مديرعامل جديد

پرسپوليس در شرايطى است كه نياز به خون تازه دارد. بحث مديريتى امسال بيش از هر بحثى در پرسپوليس داغ بوده و مديران پرسپوليس در مهار حاشيه ها توفيقى به دست نياورده اند. همه كارشناسان متفق القول قبول دارند كه پرسپوليس مشكل مديريتى ندارد. كادر فنى جديد هم كه تا حالا موفق عمل كرده و نمى توان ايرادى به كار پيروانى وارد كرد ،پس مى ماند مسائل مديريتى و اينكه بايد ببينيم مصطفوى تا به امروز چه اقداماتى انجام داده كه بتوان از آن دفاع كرد.بحث حضور حبيب كاشانى درست از زمانى مطرح شد كه مشكلات مديريتى پرسپوليس شدت پيدا كرد. طبعاً اگر نظر مسئولان بر اين باشد كه كاشانى برگردد او برمى گردد و مى تواند با توجه به محبوبيت بالايى كه نزد بازيكنان و هواداران دارد به پرسپوليس كمك كند. البته اين روزها گزينه هاى ديگرى چون عباس انصارى فرد هم مطرح شده اند اما بعيد است وى شانس بالايى داشته باشد. در واقع اگر قرار باشد كاشانى برنگردد هيچ بعيد نيست كه مصطفوى بماند هرچند كه نشانه هاى بسيارى وجود دارد مبنى بر اينكه شانس مديرعامل پرسپوليس هر روزكمتر مى شود.
مسئول اطلاع رسانى كمبودها
مصطفوى هر از گاهى مصاحبه مى كند و مى گويد پول نداريم! او در يكى از مصاحبه هاى اخيرش گفته ما براى پرداخت قسط دوم بازيكنان ۹۰۰ ميليون كم داريم، تو گويى ايشان فقط مسئول اطلاع رسانى كمبودها هستند! سؤال اينجاست كه پس اين همه پولى كه سازمان و هدايتى هزينه كرده اند چه شده؟ آيا پرسپوليس با اين همه هزينه بازهم بايد مشكل داشته باشد؟ پس نقش درآمدزايى خود باشگاه چه مى شود؟ اگر باشگاهى به بزرگى پرسپوليس و با جمعيت پرسپوليس نتواند درآمدزايى كند پس چه باشگاهى مى تواند؟آيا پرسپوليس با اين همه كمكى كه از سوى سازمان شده بايد گير ۹۰۰ ميليون پول باشد؟ آيا نمى شد با اشتباهات كمتر جلوى هزينه هاى اضافى قبلى نظير پول ماركو، ديكارمو، خود قطبى و ... را گرفت؟ آيا همه قراردادهاى ابتداى فصل درست بسته شده و سقف قرارداد ( كه خود على آبادى هم روى آن تأكيد داشت) رعايت شده است؟
اعتماد به كاشانى
پرسپوليس نياز به يك مدير جديد دارد و اين واقعيت غيرقابل انكار است. مديرى كه لااقل كمتر اشتباه كند و البته كمى اهل صرفه جويى هم باشد. ما اصرارى روى نام كاشانى نداريم اما به هر حال اين واقعيت را نمى توان كتمان كرد كه كاشانى جو پرسپوليس را خوب مى شناسد و بازيكنان و مربيان هم به او اعتماد دارند

ads