ads

ads

ads

 

اخبار داغ


 

نفرین به تاریکی

مرجع خبری پرسپولیس : جدایی علی کریمی از پرسپولیس و درخشش او با پیراهن استیل آذین هرچند با نتایج امیدوار کننده پرسپولیس از بار غم هواداران سرخ می کاهد اما هنوز هستند هوادارانی که در آرزوی دیدن دوباره او با پیراهن پرسپولیس شب را به صبح می رسانند.

استیل آذین این هفته هم با جادوی کریمی سه امتیاز به اندوخته های خود افزود تا تیم بد استیل استیلی همچنان در صف مدعیان باقی بماند. اما کیست که باور کند این تیم, بدون جادوگر هم استیل تیم های مدعی را دارد؛ که البته ندارد حتی با سرمربی به نام استیلی!
پیش از شروع فصل مرد میلیونر و سرمربی جوان تیمش بخوبی می دانستند شاه ماهی اگر گرفتار (یا شاید پناهنده!)تور بزرگ آنان شود دیگر نیازی نیست نگران در حاشیه ماندن و قرار گرفتن زیر نام تیم های بزرگ تهرانی باشند نام بلند کریمی استیل آذین تازه وارد را هم با خود بر فراز نامهای تکراری ادوار گذشته لیگ می برد. خواب زیبا و رؤیا گونه حضور کریمی در تیم, مرد متمول را آنقدر آشفته خود کرد که تا مدت ها بدون توجه به زمان, همه ماهی های کوچک دریای سیاه! را رها کرده بود تا بتواند شاه ماهی را با تور خوش آب و رنگش مال خود کند. اینکه تا چه حد آدمهای مجهول مرد متمول را در این تلاش یاری کردند خود موضوع دیگری است اما تنها این مهم بود که در روزهایی که هواداران خوش باور پرسپولیس در رؤیاهایشان کریمی را با لباس سرخ تیم محبوبشان در آزادی و در حال افسون گری با توپ گرد می دیدند, بازی به نفع هدایتی و رؤیاهایش در حال تغییر بود و چه بسا که به این سو هدایت می شد!

خداحافظ آقای رئیس

مرجع خبری پرسپولیس : سرانجام محمد علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی در آستانه جدایی از تشکیلات ورزش کشور قرار گرفت .

"افتتاح کردن دفتر باشگاه برای تیم های پرسپولیس و استقلال خوشحالی ندارد!" این حرف محمد علی آبادی رئیس جدید سازمان تربیت بدنی است آنگاه که برای افتتاح دفتر باشگاه استقلال دعوت شده بود, دفتری که که به مدد محمد دادکان رئیس وقت فدراسیون فوتبال برای این باشگاه خریداری شده بود. آن روز این حرف مهندس علی آبادی برای من معنایی جز رهایی بالاترین سطح مدیریت ورزش این مملکت از دست مدیران سطحی بین و توجیه گر نداشت. آن روزها گمان می کردیم علی آبادی با نگاهی مهندسی به ورزش بیمار و به طور خاص فوتبال ما راه علاج آن را خواهد یافت؛ نطق های مهندسی جناب رئیس و برنامه هایی که در همان روزهای نخست از سوی ایشان برای حل مشکلات ریز و درشت ورزش بیان می شد امید ما را به آینده ای روشن و حرکت در مسیر موفقیت بیش از پیش می کرد اما حالا و پس از گذر چهار سال از عمر ریاست ایشان در سازمان تربیت بدنی و در روزهایی که جناب مهندس آماده می شود تا جایش را به یک دکتر بدهد خلاف آن تصورات ثابت شده است!
محصول آن نگاه های مهندسی شده به بنای این ورزش و به خصوص فوتبال چیزی نبود جز آنکه هر آنچه که تا دیروز داشتیم هم امروز نداریم!
علی آبادی در همان روزهای نخست ورودش به پاستور رؤسای اکثر فدارسیون های ورزشی را به دلایل مختلف برکنار کرد و با انتصاب سرپرستانی که بعد ها کاملا اتفاقی همگی در انتخابات مجمع آن رشته ورزشی با اکثریت آرا منتخب می شدند!! میخ اول قدرت خود را محکم کوبید.

آقایان متشکریم

مرجع خبری پرسپولیس : در حالی که هواداران پرسپولیس در روزهای اخیر منتظر اعلام نام سرمربی پرسپولیس بودند مدیرعامل باشگاه پرسپولیس روز پنجشنبه در گفتگویی صریح در خبرگزاری ها و رسانه ملی از اعلام قطعی نام سرمربی تیم در روز شنبه خبر داد!

حال که به آخرین ساعات روز شنبه نزدیک می شویم به نظر میرسد که وعده های تو خالی از ارکان سازمان ورزش به باشگاه پرسپولیس هم رسیده است و هواداران این تیم همانند وعده ! دریافت سهام باشگاه پرسپولیس باید روزهای دیگری در انتظار بنشینند ! حال کسی در این مملکت پیدا میشود پاسخگوی بیش از سی میلیون هوادار پرسپولیس باشد که هر شب را به امید شنبه و شنبه ها صبح میکند ! آقایان متشکریم!

                                                  تأخیر در رنسانس ورزش ایران

ستاره نمی میرد

چهارشنبه 21 اسفند (13:47)

مرجع خبری پرسپولیس : یکی از هواداران و کاربران عزیز سایت مطلبی را برای ما فرستادند که حیفمان آمد از نظر شما نگذرد .

پرنده مردنی اس
ستاره مردنی اس
هیچکس دوست نداره مرگ پرنده رو ببینه
هیچکس دوست نداره خاموشی ستاره رو ببینه
شاید چون همیشه بهمون گفتن ستاره یعنی درخشش . تو باورهامون همیشه مترادف ستاره درخشش میاد. پس مگه میشه که یک روز ستاره دیگه ندرخشه؟ مگه میشه ستاره بمیره؟
ولی انگار تو این قرن تیر و آهن همه چی ممکن میشه، حتی افول ستاره بدتر از اون کشتن ستاره ، گویا ستاره کشی عادت شده...
پس باید باور کنیم که ستاره رفتنیه؟ پرنده مردنی؟

هنوز هم می توانیم !

یکشنبه 4 اسفند (16:18)

مرجع خبری پرسپولیس : یکی از دوستداران پرسپولیس مطلبی برای ما ارسال کرده که حیفمان آمد از نظر شما نگذرد .

محمدرضا وحدتی : یادش بخیر درست هفت هفته به پایان لیگ هفتم باقی مانده بود . دیگر همه از قهرمانی نامید و مستاصل شده بودند جز حبیب کاشانی که هنوز کورسوی امیدی در دل داشت ! افشین قطبی و حمید استیلی تک تک به دیدار آقای مدیر عامل رفتند و کاشانی از آن ها خواست برای همین هفت هفته هم که شده متحد شوند ! روز بعد امپراتور استیلی را کنار کشید و گفت : " حمید همین هفت هفته باید همه تلاشمان را بکنیم . بعد من می روم و تو می مانی با یک تیم قهرمان ! " . بعد از آن روز پرسپولیس از 7 بازی باقی مانده لیگ برتر 6 برد و یک تساوی ( مقابل برق شیراز ) بدست آورد و با گل دقیقه 96 سپهر حیدری فینال هفتمین دوره رقابت های لیگ را به سود خود خاتمه داد تا کاپیتان در ورزشگاه سرود قهرمانی را بخواند ...
حالا در هشتمین دوره لیگ برتر شرایط کاملا برای مدافع عنوان قهرمانی متفاوت است . انگار بر خلاف گفته های مسئولان باشگاه هیچ کس در این تیم امیدی برای کسب عنوان قهرمانی ندارد و حتی انگیزه ای برای جنگیدن ! آن روزها پرسپولیس معنا می شد در سی میلیون قلب متحد که برای هم می تپید و با تمام وجود قهرمانی را حس می کرد . نمی دانم در این قریب به یک سال چه چیز در باشگاه پرسپولیس باعث شده حالا تا این حد یکنواختی در و بی انگیزگی در این تیم موج بزند .

لعنت بر گرین کارت !

جمعه 25 بهمن (21:03)

مرجع خبری پرسپولیس : درد نوشته ای از درد دل یک پرسپولیسی دور از وطن.../ این داستان واقعی است

كركره رستورانش را پايين مي‌كشد. سوز هواي سرد لس‌آنجلس امسال كمتر به مغز استخوان نفوذ مي‌كند. هميشه زماني كه كركره را پايين مي‌كشد كلمه «رستوران ايراني پرسپوليس» كه با خط نستعليق درشت و نارنجي‌رنگ روي شيشه مغازه ثبت شده از مقابل چشمانش رژه مي‌رود. هر شب با ديدن اين كلمات به ياد ايران مي‌افتد. به ياد همان تهراني كه دوست داشت از خود ميدان راه‌آهن تا ميدان تجريش را در هوايي به‌مراتب سردتر از لس‌آنجلس و داخل 40 سانت برف گز كند. دلش لك زده براي پرسپوليس. براي اينكه پايش را بگذارد داخل ورزشگاه آزادي و حتي برود روي آخرين رديف سكوهاي سيماني طبقه دوم. آنجا بازيكنان آنقدر ريز هستند كه فقط مي‌شود تشخيص داد رنگ پيراهنشان آبي است يا قرمز. آخ اگر مي‌شد كه او امشب بال در مي‌آورد و حتي شده براي يك شب مي‌آمد و داربي تهران را از نزديك مي‌ديد. ساعت 11 شب است و او خسته و كوفته حالا بايد به خانه‌اش برود. تازگي‌ها در لس‌آنجلس ايراني‌ها خيلي غريب شده‌اند. چند سالي مي‌شود كه بچه‌هايش را درست و حسابي نديده است.
دختر كوچكش كه تازه امسال به مدرسه رفته كلا انگليسي حرف مي‌زند. حتي برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي كه مثل قارچ سر از زمين در مي‌آورند، نتوانسته روي دخترش اثر بگذارد.

پرسپولیس بیشترین و بافرهنگ ترین تماشاگران ایران را دارد

مرجع خبری پرسپولیس(15:57) / سه شنبه 10 دی: رئيس كميته فرهنگي فدراسيون فوتبال گفت: پرسپوليس تيم با ريشه اي است و از تماشاگران زيادي سود مي برد.

محمدرضا ملامحمد در جلسه مطبوعاتي كميته فرهنگي فدراسيون فوتبال اظهار داشت: در دوره جديد بحث فرهنگي با حضور علي كفاشيان در فدراسيون فوتبال اهميت بسياري پيدا كرده است. بايد بگويم كه مسئله فرهنگي نبايد در حاشيه باشد بلكه بايد در جريان و متن فوتبال قرار بگيرد. اين امر در مديريت فدراسيون فوتبال لحاظ شده است.

ملامحمد در مورد بحث تماشاگران گفت: عضو هويت‌بخش به فوتبال، هواداران هستند. فوتبال بدون تماشاگر هيچ هيجاني ندارد. گرچه در فوتبال ايران تماشاچي خيلي زود به هوادار تبديل مي‌شود درحالي كه در كشورهاي غربي اينطور نيست. هواداران از باشگاه‌ها و باشگاه‌ها از هواداران توقع دارند. ما مي‌پذيريم كه هوادار بايد تعصب داشته باشد اما اين تعصب نبايد كوركورانه باشد.

وي در خصوص وجود مسائل حاشيه‌اي در فوتبال تاكيد كرد: من خودم از طرفداران حاشيه در فوتبالم چون جذابيت خاص خودش را دارد بنابراين پرداختن به حاشيه فوتبال چيز بدي نيست.
رئيس كميته فرهنگي فدراسيون فوتبال گفت: ما دو طرح را در فدراسيون پيگيري مي‌كنيم. بحث ارتقا و جايگاه پيشكسوتان كه در اين زمينه قصد داريم همايش بزرگ ملي اخلاق در فوتبال را ساماندهي كنيم و طرح تقويت بنيه فرهنگي رسانه‌اي فدراسيون، ساماندهي تماشاگران و ساماندهي مديريت هواداران تيم ملي نيز مدنظر است. كما اينكه در ديدار قبلي ملي‌پوشان ما تعداد زيادي از هواداران را بصورت متحدالشكل به ورزشگاه آورديم و در ديدار بعدي تيم ملي ايران برابر كره جنوبي نيز 3600 هوادار متحد‌الشكل را حمايت كرديم.
ملامحمد در مورد اظهارات عليپور در خصوص ضد فرهنگي دانستن تماشاگران پرسپوليس گفت: در مورد اظهارنظري كه انجام شده بايد بگويم كه پرسپوليس پرطرفدارترين تيم ايران است و اين موضوع با قاطعيت مورد تاييد فدراسيون فوتبال قرار گرفته است ادعاي پرطرفدار بودن اين تيم نيز وجود دارد. به همين دليل طيف گسترده‌اي از اين هواداران علاقمند به اين تيم هستند كه اقشار مختلف جامعه را دربر مي‌گيرد. از پزشك، دانشجو، كارمند و ... گرفته تا ساير موارد طرفدار اين تيم هستند و بايد گفت كه اين تيم هم از سطح باشعور و فرهنگي هستند. البته هر يك از باشگاه‌ها در مورد هوادارانشان مشكلاتي دارند و ما از آنها مي‌خواهيم كه آموزش تماشاگرانشان را در دستور كارشان قرار دهند.
ملامحمد با اشاره به اتفاقات رخ داده از سوي طرفداران پرسپوليس و استقلال در مسابقه نمادين منتخب دو تيم بزرگ ايران گفت:‌ آن مسابقه از سوي سازمان تربيت بدني سازماندهي شد و همانطوري كه گفتم پس از سال ها بازيكنان دو تيم خيلي خوب در كنار يكديگر حمع شدند هرچند در اين قضيه كوتاهي نيز رخ داده است. و ما اين ماموريت را نداشتيم كه در آن مسابقه هواداران را ساماندهي كنيم. خيلي‌ها اين مسابقه را تماشا كردند و اثرگذاري را در جامعه مشاهده كرديم هرچند حضور تماشگران در اين مسابقه كم فروغ بود و مي‌توانست سرمايه‌گذاري بيشتري شود
.
.

ads