سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲:۵۰

ads

ads

ads

ads

 |  ۱۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۶ - ۰:۴۸
  |   نظرات: ۲ نظر
1,229 نفر بازدید

همه ترین‌ها و رکوردهای لیگ شانزدهم/ پرسپولیس بهترین و ماشین‌سازی بدترین‌ها را درو کردند

پرسپولیس نیوز : تیم فوتبال پرسپولیس اکثر رکوردهای فصل شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر را تصاحب کرد.

 شانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید. پرسپولیس با ۶۶ امتیاز قهرمان لیگ برتر شد و رکورد امتیازگیری در لیگ‌های شانزده تیمه را تکان داد. پیشتر و در لیگ چهارم فولادی‌ها با ۶۴ امتیاز قهرمانی را جشن گرفته بودند و سالیان سال این رکورد تکان نخورده بود.

با توجه به شانزده تیمی شدن لیگ برتر، با مقایسه‌ای میان شش دوره‌ی رقابت‌های لیگ برتر ایران، به بررسی رکوردهای این هفت سال پرداختیم.

* بیشترین پیروزی

بیشترین پیروزی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر در اختیار پرسپولیس با ۲۰ پیروزی بود. این رکورد هم تا پیش از این در اختیار تیم فولاد با ۱۹ پیروزی در لیگ چهارم بود که این رکورد هم شکسته شد.

* کمترین پیروزی

کمترین پیروزی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر با ۳ پیروزی در اختیار ماشین‌سازی بود. این رکورد را مس کرمان در فصل سیزدهم با یک پیروزی همچنان در اختیار دارد.

* بیشتری تساوی

این رکورد در این فصل در اختیار گسترش فولاد تبریز بود. این تیم با ۱۷ تساوی در لیگ امسال بیشترین تعداد تساوی را در اختیار داشت. پیش‌تر بالاترین تعداد تساوی در لیگ‌های ۱۶ تیمی در اختیار مس کرمان در لیگ سیزدهم با ۱۹ تساوی بود.

* کمترین تساوی

پرسپولیس با ۶ تساوی کمترین تعداد تساوی را در اختیار داشت. ملوان بندر انزلی در لیگ سیزدهم و لیگ پنجم، به همراه استقلال اهواز در لیگ ششم و سیاه جامگان در لیگ پانزدهم با شش تساوی این رکورد را در اختیار داشتند که از این پس پرسپولیس هم به این لیست اضافه شد.

* بیشترین شکست

در این فصل ماشین‌سازی تبریز با ۲۰ شکست، بیشترین باخت را در لیگ آورد، این در حالی است که استقلال اهواز در لیگ پانزدهم با ۲۱ باخت این رکورد را در دست داشت که به این ترتیب رکورد فوق شکسته نشد.

* کمترین باخت

عنوان شکست‌ناپذیرترین تیم لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس و تراکتورسازی با ۴ شکست است. این رکورد قبلا در دست استقلال و استقلال خوزستان در لیگ‌های پنجم و پانزدهم بود و به این ترتیب این رکورد هم شکسته نشد.

* بیشترین گل زده

برترین خط حمله لیگ برتر را در این فصل با ۴۶ گل در اختیار پرسپولیس بود. بالاترین رکورد در این زمینه در اختیار تراکتورسازی در فصل چهاردهم است که این تیم با ۵۸ گل زده عنوان خطرناک‌ترین خط حمله را یدک می‌کشید.

* کمترین گل زده

ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر در این فصل در اختیار ماشین‌سازی بود. آنها تنها ۱۸ گل به ثمر رساندند. این رکورد پیش از این در اختیار پیکان در لیگ چهاردهم و استقلال اهواز در لیگ پانزدهم با ۱۶ گل بود. این دو تیم هم با همین تعداد گل زده در نهایت به دسته پایین‌تر سقوط کردند.

* بهترین خط دفاعی

برترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس با ۱۴ گل خورده است. این رکورد پیش از این در اختیار استقلال خوزستان با ۱۴ گل خورده در لیگ پانزدهم بود که این رکورد به نام هر دو تیم شد.

* ضعیف‌ترین خط دفاعی

ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار ماشین‌سازی تبریز با ۴۵ گل خورده بود. این رکورد پیشتر در اختیار استقلال اهواز بود که در لیگ پانزدهم ۵۸ گل خورده بود.

* بهترین وضعیت تفاضل گل

پرسپولیس با تفاضل مثبت ۳۲ این رکورد را در لیگ به نام خود ثبت کرد. شاگردان برانکو توانستند در این فصل رکورد استقلال در لیگ پنجم را بشکنند. استقلال در آن فصل با تفاضل مثبت ۲۷ رکوردی خاص را در این زمینه به جای گذاشته‌ بود.

* بدترین تفاضل گل

ماشین‌سازی تبریز با تفاضل منفی ۲۷ گل خورده رکورددار این لیگ بود اما آنها با رکورد استقلال اهواز در لیگ پانزدهم که منفی ۴۲ بود فاصله زیادی داشتند.

* آقای گل

مهدی طارمی با ۱۸ گل از پرسپولیس آقای گل این رقابت‌ها شد.

* بیشترین تغییرات مربیگری

سیاهجامگان با آوردن سه مربی بالاترین تعداد تغییرات کادر فنی را به نام خود ثبت کرد. این رکورد در فصل سیزدهم در اختیار مس کرمان بود. آنها در آن فصل، بالاترین تعداد تغییرات در کادر فنی‌اش را داشتند. مجتبی تقوی، محمود یاوری، پرویز مظلومی و لوکا بوناچیچ مربیان این تیم در آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر بودند. نکته جالب آنجاست که در لیگ دوازدهم نفت آبادان هم با آوردن چهار مربی با نام‌های کاستا، کاسیمیرو، فیروزی و سلامات هم به سرنوشتی بهتر از مس کرمان در لیگ سیزدهم دچار نشده بود.

* خشن‌ترین و جوانمردترین تیم

تیم تراکتورسازی با ۶۷ کارت زرد و ۵ کارت قرمز خشن‌ترین تیم لیگ برتر بودند. تیم صنعت نفت آبادان هم بدون دریافت کارت قرمز جوانمردانه‌ترین فوتبال را به نمایش گذاشت.

* رکورد گل‌های زده

در این دوره رقابت‌های لیگ برتر در مجموع ۳۰ بازی ۵۰۴ بار توپ از خط دروازه‌ها گذشت که این رقم در پنج لیگ دیگری که ۱۶ تیمه بودند به این ترتیب بود: لیگ چهارم ۵۴۵ گل، لیگ پنجم ۵۴۱ گل و در لیگ ششم ۵۶۰ گل و لیگ سیزدهم با ۴۹۳ گل، ۵۳۶ گل در لیگ چهاردهم و ۵۰۲ لیگ پانزدهم.

*کم‌گل‌ترین هفته لیگ: هفته هجدهم با ۹ گل

پرگل‌ترین مسابقه این هفته، دیدار استقلال مقابل صنعت نفت آبادان بود که با پیروزی سه گله آبی‌ها به پایان رسید. چهار بازی نیز تنها یک گل داشت و یک تساوی یک-یک نیز در این هفته داشتیم.

*پرگل‌ترین هفته: هفته هفتم با ۲۵ گل

در این هفته، یک بازی ۶ گله، یک دیدار پنج گله و مسابقه چهار گله داشتیم تا پرگل‌ترین هفته لیگ شانزدهم رقم بخورد.

*پرگل‌ترین مسابقه: پیکان ۴ – استقلال خوزستان ۳

بازی پرحاشیه این فصل که استقلالی‌های جنوب هم نسبت به زمین و داوری اعتراض زیادی داشتند، با درخشش گادوین منشا با پیروزی پیکانی همراه بود که می‌توان گفت پدیده این فصل لیگ برتر بود. تیم تازه‌وارد به لیگ برتر که در پایان فصل، به کار خود در رده ششم جدول پایان داد.

زیر خبر پاپ

پاپ

تبلیغات زیر خبر پاپ کل اخبار

 

ads

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

2 Responses to “همه ترین‌ها و رکوردهای لیگ شانزدهم/ پرسپولیس بهترین و ماشین‌سازی بدترین‌ها را درو کردند”

 1. من سرخ ترین دخترجهانم گفت:

  ۰

  ۰

  میتونستیم بهتر از این باشیم
  دو بازی اخر بد بودیم و رکوردهای همچون کمترین باخت و.. از دست دادیم

 2. محمد جهانی گفت:

  ۰

  ۰

  فقط پرسپولیس میتونه همچین رکوردایی بزنه

آمار بازدید:

بازدید امروز: 41818 بازدید

بازدید دیروز: 126933 بازدید

بازدید کل : 48749133 بازدید

افراد آنلاین: 368 نفر

ads
ads