پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به قهرمانی این تیم در لیگ برتر و واکنش ساپینتو در نشست خبری روز گذشته واکنش نشان داد.

اردلان آشتیانی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص برد پرسپولیس مقابل نساجی اظهار داشت: وقتی بازی شروع شد و پرسپولیس گل زودهنگامی زد این مسئله باعث شد تا روحیه تیمی بازیکنان بالا برود. مهم‌ترین نکته بازی این بود که پرسپولیس خیلی زود به گل رسید و اجازه نداد تاکتیک‌های دفاعی نساجی شکل بگیرد. به نظر من خدا یحیی گل‌محمدی را خیلی دوست دارد که تیمش دقیقه 3 گل زد و باعث شد تا نظم تاکتیکی نساجی به هم بریزد. از طرف دیگر اخراج مهرداد عبدی باعث شد تا کار تیمی نساجی شکل نگیرد به طوری که دیدیم آنها در دفاع و حمله برنامه خاصی نداشتند. در ادامه پرسپولیس بازی مالکانه انجام داد و موقعیت‌های زیادی به دست آورد که نتیجه آن یک برد پرگل بود.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که به این تیم چه نمره‌ای می‌دهید، گفت: به نظر من قهرمانی پرسپولیس نشأت گرفته از خریدهای خوب این تیم در پیش فصل بود. یحیی مربی با تجربه‌ای است و خود می‌داند که برای قهرمان شدن باید بازیکنانی داشته باشد که مهره کلیدی باشند. بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، گول لیسیانی باعث شدند تا پرسپولیس آمار خیلی خوب، بهترین خط دفاعی را داشته باشد و تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید کم گل بخورد. ذهنیت گل‌محمدی باعث این قهرمانی شد و من به تیم قهرمان نمره 20 می‌دهم.

آشتیانی در خصوص اینکه آیا پرسپولیس توانایی قهرمانی در جام حذفی را هم دارد یا نه، عنوان کرد: به هر حال شرایط جام حذفی با لیگ برتر کاملاً متفاوت است به طوری که اگر در جام حذفی یک بازی مساوی شود پنالتی تعیین‌کننده خواهد بود که این موضوع پای شانس را هم به وسط می‌آورد. اگر استقلال و پرسپولیس به فینال جام حذفی برسند به نظرم بازی خیلی زیبایی را خواهیم دید چرا که پرسپولیس به دنبال دبل است و استقلال می‌خواهد انتقام بگیرد و به همین خاطر دربی جذاب و غیرقابل پیش‌بینی را خواهیم داشت.

این پیشکسوت فوتبال درباره اظهارات ساپینتو در نشست خبری بعد از بازی با تراکتور که گفته بود قهرمانی را به پرسپولیس تبریک نمی‌گوید چون آنها لایق قهرمانی نبودند، خاطرنشان کرد: من کاری به ساپینتو ندارم اما مورایس در ابتدای فصل خیلی جنلتمن و باکلاس بود اما دیدید که در آخر فصل چه مصاحبه‌هایی انجام داد. به نظر من این فضای لیگ ما است که باعث می شود که مربیان چنین مصاحبه‌هایی بکنند. هر تیمی که قهرمان می‌شود قهرمانی‌اش پاک است اما اگر قهرمان نشود قهرمانی تیم دیگر ناپاک به حساب می‌آید. این حرف‌ها سال‌های گذشته هم بود و فکر می‌کنم از فضای مجازی این مسائل نشأت می‌گیرد. زیرا برخی‌ها به دنبال گرفتن فالوور هستند و به نظر من بهترین اتفاق این است که از فصل آینده کمیته اخلاق هر کسی که چنین صحبت‌هایی را مطرح کرد احضار کند و اگر مدرکی نداشتند آنها را محروم کند تا دیگر چنین صحبت‌هایی مطرح نشود.

وی در مورد اینکه از نظر شما بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ برتری که گذشت چه کسی بود، گفت: به نظر من علیرضا بیرانوند بهترین بازیکن است چرا که او 18 کلین‌شیت انجام داد و تأثیر زیادی در قهرمانی پرسپولیس داشت. با وجود او هر 11 بازیکن پرسپولیس پای‌شان به توپ می‌خورد و بازی‌سازی از عقب زمین صورت می‌گرفت. او گل بدی دریافت نکرد و توپ‌هایی گرفت که شاید هر دروازه‌بانی بود گل می‌خورد. مثل ضربه‌ای که یاسین سلمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان زد و بیرانوند در یک قدمی آن توپ را مهار کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)