بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است یحیی گل محمدی مربی کاربلدی است و حضور مربیان خارجی نمی تواند او را تهدید کند.

فرزاد آشوبی بازیکن اسبق پرسپولیس که هافبکی توانا در زمان بازیگری‌اش بود، در عالم مربیگری هم خوب پیشرفت کرده تا این فرضیه را ثابت کند که اصولاً هافبک‌ها مربیان خوبی می‌شوند. آشوبی در دربی دوستانه نوجوانان به‌عنوان سرمربی موفق به شکست تیم استقلال شد.

دربی را از رقیب سنتی بردید.

قبل از اینکه در رابطه با بازی صحبت کنم باید تشکر ویژه‌ای از آرش برهانی و سبو شهبازیان داشته باشم که میزبانی خیلی خوبی داشتند تا بازی در فضایی بسیار خوب و خالی از هر گونه تنشی برگزار شود. این دیدار یک بازی تدارکاتی بود و هدفگذاری‌مان به این نکته باز می‌گشت تا متوجه ایرادهای خودمان شویم.

اما به هر حال برای هر کدام از هواداران سرخابی برد ولو در رده نوجوانان مقابل رقیب سنتی با ارزش است.

بله هواداران از برد مقابل رقیب سنتی لذت می‌برند اما ما از ابتدا امیدوار بودیم در یکسری از فازها پیشرفت کنیم و به سمتی برویم که بازیکنان‌مان در شروع و ادامه فصل درک تاکتیکی خوبی داشته باشند و به شرایط مد نظر ما برسند.

در رابطه با میانگین سنی بالاتر پرسپولیس نسبت به سایر تیم‌ها نگرانی ندارید؟

به نظرم میانگین سنی پرسپولیس موضوعی نگران‌کننده نیست اما در رابطه با تغییرات زیاد باید با تأمل بیشتری فکر و حرف زد چون این مسأله مهم و پر اهمیت است که می‌طلبد فرایند آماده‌سازی و هماهنگی به شکل خوبی طی شود تا این مسأله نیز مشکل‌ساز نشود.

برنامه اردوی ترکیه هم لغو شد. این مسأله به پرسپولیس لطمه نمی‌زند؟

اردوی پیش‌فصل حتماً باید برگزار شود چون بالاخره لازم است بازیکنان به لحاظ هماهنگی ذهنی و روحی در اردو شرکت داشته باشند اما حالا اگر ترکیه نشد می‌توان اردو را در محل دیگر و فضایی دیگر برگزار کرد و به اهداف رسید.

در رابطه با خط حمله مصدوم پرسپولیس چه نظری دارید؟ هر چند تمیروف در بازی‌های تدارکاتی گلزنی داشته اما هنوز مهاجم خارجی یحیی به پرسپولیس نپیوسته!

خط حمله منطقه‌ای است که یحیی نیاز به جذب بازیکن دارد. در رابطه با تمیروف باید بگویم امیدوارم روندی که پارسال داشت را تکرار نکند و باید صبر کنیم تا ببینیم در آینده چه روندی را از این بازیکن خواهیم دید. در هر حال عبدی و پاکدل مهاجمان خیلی خوبی هستند و نمی‌توان منکر توانایی آنها شد.

اما اگر تا شروع لیگ زمینه حضور مهاجم خارجی فراهم نشود، شرایط گلزنی پرسپولیس چگونه خواهد شد؟

به فرض که مهاجم خارجی نیابد اما حتماً می‌توان با راهکارهای تاکتیکی تا حدودی این موضوع را کاور و به نوعی پوشش داد.

یحیی در مقابل مربیان متعدد خارجی و تفکرات آنها با مشکل مواجه نخواهد شد؟

مربیان خارجی که در تیم‌های مدعی حاضر شده‌اند، مربیان درجه یک و تاپی نیستند و مربیان درجه دو و سه اروپایی محسوب می‌شوند اما یحیی گل‌محمدی در هر تیمی که حضور داشته و امضایش پای قراردادش بوده، سبک و روش واضحی دارد که خیلی با ارزش است و نشان داده مربی کاربلدی است و در ایران هم جزو مربیان موفق محسوب می‌شود.

در رابطه با خداحافظی سیدجلال که قرار است پرسپولیس مقابل ملوان قرار گیرد چه نظری دارید؟

خداحافظی برای هر بازیکنی دیر یا زود اتفاق می‌افتد. سیدجلال هم در مسیر جدیدی قرار گرفته که می‌تواند برای او شرایط متفاوت و جدیدی را رقم بزند. بازی با تیم ریشه‌دار ملوان تیمی که سید در آن فوتبالش را شروع کرد حتماً می‌تواند برای سیدجلال بهترین بازی خداحافظی باشد.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)