کارشناس داوری کشورمان با اشاره به نحوه قضاوت دیدارهای هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال گفت: در دو دیدار مهم دیشب سه صحنه تاثیر گذاشتیم. اخراجی که از چشم داور دور ماند، پنالتی که گرفته نشد و پرچمی که به اشتباه بازیکن پرسپولیس را در آفساید قرار داد.

با توجه به حساسیت بالای جدول و رقابت سخت و نفس‌گیر دو تیم استقلال و پرسپولیس برای تصاحب عنوان قهرمانی به نظر می‌رسید مسوولان فدراسیون فوتبال با ذکاوت و دقت بیشتری در انتخاب داوران این هفته عمل کنند و داوران نیز تصمیمات خود را با حساسیت بیشتری بگیرند اما اتفاقات این هفته و اشتباهات تاثیرگذار بازهم نشان داد که تصمیمات داوری نقش مهمی در سرنوشت تیم‌ها دارد.

ورزشگاه فولاد شهر/ پنالتی که سوخت و پرچمی که به اشتباه بالا رفت

در این هفته ذوب‌آهن در خانه پذیرای پرسپولیس بود، دیداری که شاگردان یحیی گل‌محمدی در صورت برتری، امیدها را برای رسیدن به استقلال صدرنشین و قهرمانی در لیگ را زنده نگه می‌داشتند اما آنچه در طول ۹۰ دقیقه در قضاوت این بازی رقم خورد در نتیجه تاثیر مستقیم داشت تا هواداران سرخ پوش از یک پیروزی ارزشمند محروم شوند.

پرسپولیس که در این بازی و در همان دقیقه نخست روی ارسال از جناح چپ دروازه خود را باز شده، دید برای زنده نگه داشتن امیدها، خود را به آب و آتش زد تا بتواند به جریان بازی و البته مسیر قهرمانی باز گردد اما اشتباهات داوری و اتفاقات بازی موجب شد تا ۲ امتیاز مهم این دیدار در کورس قهرمانی از دست گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس گریخت.

نوید مظفری در گفت‌وگو با ایرنا، در این باره اظهار داشت: متاسفانه در دیدار دو تیم ذوب‌آهن و پرسپولیس شاهد اشتباهاتی بودیم که در روند بازی تاثیر داشت. در دقیقه ۸۵ این دیدار خطای بازیکن ذوب‌آهن روی بازیکن پرسپولیس باید با اعلام ضربه پنالتی همراه می‌بود که داور این صحنه را ندید. در دقیقه ۷۵ این دیدار هم کمک‌داور به اشتباه حرکت و حمله تیم پرسپولیس را آفساید اعلام کرد که با این شرایط دو موقعیت از این تیم گرفته شد.

وی ادامه داد: در مورد وقت‌های اضافه این بازی هم باید بگویم که با توجه به روند اتفاقات دیدار باید وقت‌های بیشتری گرفته می‌شد که این مساله رعایت نشد.

ورزشگاه آزادی/ بازیکن استقلال باید اخراج می‌شد

در دیگر دیدار مهم و سرنوشت‌ساز شب گذشته استقلال از شهرخودرو پذیرایی کرد.

در این خصوص هم نظر نوید مظفری را جویا شدیم. وی با اشاره به دیدار استقلال و شهرخودرو گفت: در دقیقه ۴۶ این بازی، بازیکن آبی‌پوش باید اخراج می‌شد و استقلال باید در ادامه با یک بازیکن کمتر این بازی را دنبال می‌کرد اما داور این صحنه را ندید.

وی در مورد صحنه‌ای که منجر به گل استقلال شد، تاکید کرد: در دقیقه ۸۸ هیچ خطایی صورت نگرفت و گلی که آرمان رمضانی زد کاملا درست بود. تصمیم داور در این صحنه مشکلی نداشت البته در دقیقه ۷۲ و در محوطه جریمه استقلال هم صحنه‌ای وجود داشت که برخی اعتقاد به پنالتی داشتند، اما در این صحنه اتفاقی رخ نداد و تصمیم داور مطابق با قانون بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)