مرجع خبری پرسپولیس : آنچه در هفته هشتم اتفاق افتاد ! گزارش کامل بازی ها بهراه حواشی آن :

آینه لیگ

ابو مسلم صفر استقلال تهران۵ (مجیدى، برهانى، کاظمى، سید صالحى و اکبر پور)
پاس ۱(مهرداد کریمیان) ذوب آهن ۱ (قاسم حدادى فر)
تراکتور سازى ۱ (ابراهیمى) فولاد صفر
استیل آذین ۱ (مهدوى) مقاومت سپاسى ۱(صبرى)
پرسپولیس ۱ (بائو) پیکان ۲ (محمدرضا طهماسبى و قربانى)
سایپا ۳ (خالقى فر، صادقى و مهدى خیرى) ملوان۱(آلوز)
سپاهان ۳ (حاج صفى، جمشیدیان و عماد محمدرضا) صباى قم ۱ (حقى)
استقلال اهواز ۲ (میداودى ۲ گل) شاهین اهواز ۲ (پترویچ و بازیارى)
مس ۲ (آشوبى و رجب زاده) راه آهن ۲ (زنید پور ۲ گل)
جدول گلزنان لیگ
۶ گل: على کریمى (استیل آذین)- ادینهو(مس)
۵ گل: عبدالرضا بازیارى (شاهین بوشهر)
۴ گل: هادى نوروزى و کریم باقرى (پرسپولیس)، اسماعیل فرهادى (ذوب آهن)، ایمان رزاقى راد(پیکان)، هادى اصغرى (پاس)، آرش برهانى (استقلال)، محمد ابراهیمى(تراکتورسازى)، مهدى رجب زاده (مس) و میلاد زنیدپور(راه آهن)
پرسپولیس ۱- پیکان ۲

قیمت پیکان بالا رفت

گلها: میثم بائو(دقیقه ۷۵) براى پرسپولیس، محمدرضا طهماسبى(دقیقه ۱۸ پنالتى) و على قربانى(دقیقه ۶۱)
براى پیکان
داور: محمود رفیعى، کمک ها: رسول فروغى و محسن فریمانى


اخطار: هادى نوروزى(از پرسپولیس)، حسین معمار و محمود پوراسدالله(از پیکان)
تماشاگر: ۵۰ هزار نفر ، ورزشگاه: آزادى تهران
پرسپولیس
علیرضا حقیقى(۱۰)، سپهر حیدرى(۱۲)، مجتبى شیرى(۱۳)، شیث رضایى(۱۲)، مهدى شیرى(۱۲)، عادل کلاه کج(۱۲) از دقیقه ۸۳ هوارمحمد، علیرضا محمد(۱۵) از دقیقه ۶۵ مجتبى زارعى، میثم بائو(۱۶)، اشپیتیم آرفى(۱۳)، حسین بادامکى(۱۰) از دقیقه ۴۶ وستلى برازیلیا(۱۴) و هادى نوروزى(۱۴)
سرمربى: زلاتکو کرانچار(۱۰)
پیکان
مسعود غلامعلى زاد(۱۶)، مهدى تاجیک(۱۴)، حسین معمار(۱۴)، محمود پوراسدالله(۱۵)، میثم رضاپور(۱۵)، حمیدرضا هدایتى(۱۴)، على قربانى(۱۷) از دقیقه ۷۱ امیر میربزرگى، محمدرضا طهماسبى(۱۷)، مجید خدابنده لو(۱۵) از دقیقه ۵۵ سعید دقیقى(۱۴)، ایمان رزاقى راد(۱۷) و على سلمانى(۱۷)
سرمربى: حمید درخشان(۱۹)
شرح گلها
گل اول پیکان: در یک برخورد میان حسین بادامکى و ایمان رزاقى راد، محمود رفیعى داور بازى خطاى بازیکن پرسپولیس را اعلام کرد و نقطه پنالتى را نشان داد که محمدرضا طهماسبى در حالى که حقیقى مسیر حرکت توپ را درست تشخیص داده بود توپ را با تور دروازه پرسپولیس آشنا ساخت.
گل دوم پیکان: على قربانى از اشتباه دفاع و حقیقى که از دروازه خود بى مورد بیرون آمده بود نهایت استفاده را کرد و با یک شوت خوب براى دومین بار دروازه پرسپولیس را باز کرد.
گل پرسپولیس: روى پاس کوتاه کلاه کج به بائو، این بازیکن چند گام پیشروى کرد و با یک شوت غیرقابل مهار یکى از گلهاى خورده تیمش را جبران کرد.
لحظات حساس
دقیقه :۱۵ علیرضا محمد از راست با یک ضربه دقیق دروازه پیکان را با خطر مواجه کرد که ضربه سنگین او با برخورد به تیر دروازه به زمین برگشت.
دقیقه :۳۷ روى یک ضربه ایستگاهى ضربه مهدى شیرى با فاصله کمى از کنار دروازه غلامعلى زاد به بیرون رفت.
دقیقه :۴۳ هادى نوروزى از راست نفوذ کرد و در بین ۲ مدافع پیکان پاس به عقب خوبى را براى مهدى شیرى فرستاد که ضربه این بازیکن با فاصله فضاى بالاى دروازه غلامعلى زاد را شکافت.
دقیقه :۴۶ روى پاس کلاه کج به وستلى تازه وارد ضربه این بازیکن پس از برخورد به تیر دروازه به زمین برگشت.
دقیقه :۴۸ شوت سنگین عادل کلاه کج از فاصله ۳۰ مترى غلامعلى زاد را به زحمت انداخت.
دقیقه :۶۰ پاس رو به جلو نوروزى از راست با دفع ناقص معمار مى رفت براى دروازه پیکان مشکل ساز شود که غلامعلى زاد آن را مال خود کرد.
دقیقه :۶۷ على قربانى در حالت تک به تک با حقیقى توپش را به سینه او کوبید.
دقیقه :۸۰ وستلى روى خط عرضى، پاس بلندى را روى دروازه پیکان فرستاد که زارعى آن را با ضربه سر تبدیل به گل کرد اما داور قبل از آن ضربه وستلى را اوت اعلام کرده بود.
شرح بازى
پیکان به ششمین پیروزى متوالى خود دست یافت و پرسپولیس نیز نخستین شکست فصل خود را تجربه کرد.بازى ۲ تیم که از حساسیت بسیار بالایى برخوردار بود، با برترى بى چون و چراى سرخپوشان آغاز شد اما این برترى و این اشتها براى بردن خیلى زود در سرخپوشان فروکش کرد تا پیکانى ها بر بازى تسلط پیدا کنند و ثمره این برترى گلى بود که از روى نقطه پنالتى توسط طهماسبى به ثمر رسید. این گل مانند آب سردى بر پیکر سرخپوشان بود تا ادامه بازى تا پایان نیمه اول را سردرگم و بهت زده ادامه دهند. با شروع نیمه دوم و حضور وستلى برازیلیا پرسپولیس نشان داد که براى جبران گل خورده و برترى به زمین آمده است به طورى که براى دومین بار توپ آنها به تیر خورد تا کلکسیون بدشانسى هاى آنها تکمیل شده باشد.پرسپولیسى ها در حالى که براى رسیدن به گل تساوى از خود بى تابى نشان مى دادند، بر روى یک ضدحمله براى دومین بار دروازه خود را باز شده دیدند تا عملاً امیدهاى خود را از دست بدهند اما در ادامه کار میثم بائو یکى از گلهاى خورده را جبران کرد اما این گل براى سرخپوشان جهت فرار از شکست کافى نبود تا باخت نوبرانه پرسپولیسى ها پس از ۸ هفته رقم بخورد.
در حاشیه دیدار پرسپولیس- پیکان
اخراج لیدرها
لیدرهاى باشگاه پرسپولیس دیروز در جایگاه ورزشگاه آزادى حضور داشتند که هواداران تیم با این عده درگیر شدند و آنها را از جایگاه بیرون کردند.
تشویق خلیلى
محسن خلیلى آقاى گل ۲ فصل قبل پرسپولیس این بازى را از جایگاه ویژه تماشا کرد. او که سابقه گلزنى در دربى تهران را دارد، در آستانه دربى تهران بشدت از سوى هواداران پرسپولیس تشویق شد. خلیلى از ابتداى فصل دچار مصدومیت بوده و هنوز به شرایط بازى نرسیده است.
میهمانان ویژه
افشین قطبى سرمربى تیم ملى و عزیزمحمدى رئیس سازمان لیگ از تماشاگران ویژه اى بودند که این بازى را از نزدیک دیدند. مجید فرخزادى، کریم باقرى، وینکو بگوویچ و محسن خلیلى هم بازى را از نزدیک دیدند.
دسته گل درخشان پیش از شروع بازى
حمید درخشان که سابقه بازى و مربیگرى در پرسپولیس را دارد، براى نیمکت سرخپوشان دسته گل برد. کرانچار و عبدى هم براى نیمکت پیکان گل بردند.
انصارى فرد نیمه دوم آمد
عباس انصارى فرد مدیرعامل پرسپولیس باتوجه به شرایط خاص تیم، قبل از بازى اعلام کرده بود که براى این بازى به استادیوم نمى رود. او به قولش عمل کرد و در ورزشگاه حاضر نشد اما در نیمه دوم خودش را به استادیوم رساند.
رفیعى تشویق شد
محمود رفیعى در دقیقه ۱۷ بازى براى پیکان یک ضربه پنالتى اعلام کرد. طرفداران پرسپولیس با تشویق رفیعى، اعتراضشان را به داور بازى نشان دادند.
قزوینى ها در جایگاه استقلالى ها
هزار تماشاگر پیکان که ظاهراً از قزوین آمده بودند، در ورزشگاه آزادى حاضر شدند و در جایگاه استقلالى ها حاضر شدند که لحظاتى هم بین آنها و طرفداران پرسپولیس درگیرى لفظى پیش آمد.
تشویق عابدزاده و کلاه کج
احمدرضا عابدزاده و عادل کلاه کج تنها کسانى بودند که بعد از بازى توسط هواداران پرسپولیس تشویق شدند. یک سرى از هواداران معترض پرسپولیس هم که استادیوم آزادى را بعد از بازى ترک نمى کردند، توسط نیروى انتظامى متفرق شدند.
تعجب از تغییرات
صبح دیروز کرانچار یک سرى تغییرات در ترکیب اصلى تیمش به وجود آورد که بازیکنان پرسپولیس متعجب شدند. گویا قرار بوده که میثاق معمارزاده در ترکیب تیم باشد و شیث رضایى در ترکیب نباشد که معمارزاده جاى خود را به حقیقى داد و شیث هم از اول براى پرسپولیس بازى کرد. گویا شیث با عذرخواهى از کرانچار به خاطر رفتار گذشته اش بخشیده شده بود.
درگیرى بین کرانچار و زرینه
ظهر دیروز و هنگامى که پرسپولیسى ها مشغول صرف ناهار بودند، درگیرى لفظى بین کرانچار سرمربى و زرینه پزشک پرسپولیس پیش آمد. گویا این درگیرى به خاطر وضعیت مصدومان پرسپولیس بوده است.
تمرین امروز
بعد از پایان بازى دیروز، به بازیکنان پرسپولیس اعلام شد که تمرین امروز تیم ساعت ۱۰ صبح است اما به آنها گفته شده که آماده باشند و اگر تغییرى در برنامه ایجاد شود به آنها اطلاع خواهند داد.
فعلاً از جریمه خبرى نیست
تا لحظه اى که این خبر را مى نوشتیم، مدیران پرسپولیس جریمه اى براى بازیکنان به خاطر باخت مقابل پیکان در نظر نگرفته بودند اما قرار است این موضوع در جلسه کمیته فنى بررسى شود که براى بازیکنان تیم جریمه نقدى در نظر گرفته شود یا نه.
اقدام جالب اسکور بورد
بر خلاف گذشته، اسکوربورد ورزشگاه آزادى صحنه هاى مشکوک بازى را در چند نوبت پخش کرد تا حاضران در ورزشگاه صحنه هاى بازى را کامل ببینند.
عصبانیت محمد
علیرضا محمد در دقیقه ۶۵ و هنگام تعویض به سمت مجتبى زارعى جانشین خودش نرفت و به حالت اعتراض زمین بازى را ترک کرد تا عصبانیت خودش را به کرانچار نشان دهد.
تشویق پروین و کاشانى
على پروین سرمربى سابق و حبیب کاشانى مدیرعامل سابق پرسپولیس بشدت توسط هواداران پرسپولیس که در استادیوم حاضر بودند، تشویق شدند.
سرود قهرمانى استقلالى ها
طرفداران استقلال که در گوشه اى از ورزشگاه بودند، پس از اینکه پرسپولیس گل دوم را دریافت کرد، سرود قهرمانى در ورزشگاه آزادى سردادند.
شعار علیه بادامکى
در بین ۲ نیمه، تماشاگران حاضر در آزادى علیه حسین بادامکى هافبک تیمشان شعار دادند. او در ابتداى نیمه دوم جاى خودش را به وستلى مهاجم برزیلى تیم داد.
اولین شکست پرسپولیس
شکست مقابل پیکان، اولین شکست پرسپولیس در لیگ نهم و ششمین پیروزى پیکان با حمید درخشان در فصل جارى بود

 

استقلال اهواز ۲- شاهین بوشهر ۲

شاهین یاورى، از استقلال اهواز هم امتیاز گرفت

گلها: میلاد میداودى(دقایق ۲۴ از روى نقطه پنالتى و ۳۶) براى استقلال اهواز، ایوان پترویچ(دقیقه ۱۲) و عبدالرضا بازیارى(دقیقه ۷۰ از روى نقطه پنالتى) براى شاهین بوشهر
داور: غلامرضا جبارى ، کمک ها: غلام آموزگار و على موغلى
اخطار: عبدالله توحیدى مهر، عبدالهادى خنیفر و میلاد میداودى(استقلال اهواز)،
ایوان پترویچ(شاهین بوشهر)
تماشاگر: حدود ۲۵۰۰ نفر ، ورزشگاه: تختى اهواز
استقلال اهواز
نادر غبیشاوى(۱۴)، عبدالله توحیدى مهر(۱۵)، محسن ارزانى(۱۴)، حسین ماهینى(۱۶)، محمد مطورى(۱۰) از دقیقه ۵۷ خیرالله ویسى، رضامعقولى(۱۴)، حمیدرضا رجبى(۱۴) از دقیقه ۷۸ افشین کمایى، دیگو ماکسیمو(۱۲)، مصطفى بیژنى(۱۲) از دقیقه ۶۴ اسماعیل شریفات، عبدالهادى خنیفر(۱۵) و میلاد میداودى(۱۸)
سرمربى: عباس میرسالارى(۱۵)
شاهین بوشهر
مجتبى روشنگر(۱۶)، عبدالرضا بازیارى(۱۷)، محسن ایران نژاد(۱۴)، جمال حق شناس(۱۰) از دقیقه ۶۳ حبیب هوشیار، محسن حمیدى(۱۰) از دقیقه ۵۱ اوباساندى(۱۲)، عبدالله کرمى(۱۴)، مهدى نورى(۱۴)، بهادر عبدى(۱۵)، ایوان پترویچ(۱۶)، عباس پورخسروانى(۱۵) و محمد احمدپورى(۱۵)
سرمربى: محمود یاورى(۱۶)
شرح گلها
گل اول شاهین: پاس دقیق احمدپورى از جناح چپ درون محوطه جریمه به ایوان پترویچ رسید و او بعد از کنترل توپ با یک ضربه زیبا توپ را درون دروازه استقلال اهواز جاى داد.
گل اول استقلال اهواز: خطاى بازیارى مدافع شاهین بر روى هادى خنیفر، استقلال اهواز را صاحب یک ضربه پنالتى کرد که میلاد میداودى از روى نقطه پنالتى توپ را تبدیل به گل کرد.
گل دوم استقلال اهواز: ارسال حسین ماهینى از جناح چپ به میلاد میداودى که در مسیر توپ قرار داشت رسید و او با یک ضربه سر زیبا گل دوم خود را به ثمر رساند.
گل دوم شاهین: با خطاى ماکسیمو مدافع استقلال اهواز بر روى احمدپورى تیم شاهین صاحب پنالتى شد و این عبدالرضا بازیارى بود که از روى نقطه پنالتى گل دوم تساوى شاهین را به ثمر رساند.
لحظات حساس
دقیقه :۳۲ پورخسروانى در حالى که نادر غبیشاوى را در مقابل داشت نتوانست تعادل خود را حفظ کند و توپ از زیر پاى او عبور کرد تا یک موقعیت صددرصد گلزنى از دست برود.
دقیقه :۴۵ میلاد میداودى ضربه سنگینى را از فاصله ۲۵ مترى روانه دروازه شاهین کرد اما توپ او با اصابت به تیرک عمودى دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱+:۴۵ ارسال خوب احمدپورى از جناح چپ به عباس پورخسروانى در محوطه ۶ قدم رسید اما در میان تعجب همگان ضربه پورخسروانى به بیرون رفت.
دقیقه :۶۲ ایوان پترویچ توپ سرگردان داخل زمین را از آن خود نمود و ضربه زیبا و سنگینى را از فاصله ۳۰ مترى روانه دروازه کرد که بعد از برخورد با تیرک دروازه به اوت رفت.
دقیقه :۸۷ در یک رفت و برگشت عبدالله کرمى صاحب توپ شد و ضربه او را غبیشاوى با یک واکنش فو ق العاده به بیرون فرستاد.
شرح بازى
استقلال اهواز و شاهین در شرایطى به مصاف یکدیگر رفتند که با توجه به صعود شاهین به لیگ برتر مجدداً بعد از ۳۰ سال روبروى هم قرار مى گرفتند.
تیم شاهین بوشهر در ۱۵ دقیقه اول فوتبال خوبى را به نمایش گذاشت و به گل اول رسید اما استقلال اهواز بعد از زدن گل تساوى وضعیت بهترى پیدا کرد و در پایان نیمه اول با نتیجه ۲ بر یک به رختکن رفت.
در نیمه دوم شرایط بازى تغییر کرد و تیم شاهین مجدداً به بازى بازگشت. در ۱۵ دقیقه آخر بازى بود که بازیکنان استقلال اهواز دیگر توان بازى نداشتند و گل دوم را خوردند تا استقلال اهواز همچنان با وجود کسب این یک امتیاز در پایین جدول باقى بماند

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)