مرجع خبری پرسپولیس : ابراهیم شکورى: مدعى اول قهرمانى مى شویم

ابراهیم شکورى مدافع ۲۶ ساله جدید پرسپولیس، بازیکنى است که فصل قبل را در پیام توپ زد و باوجود سقوط پیام به دسته اول در طول فصل عملکرد قابل قبولى را از خود ارائه داد.  پست اصلى این بازیکن حضور در دفاع چپ است که سال قبل در پیام بنابه نیاز تیم به عنوان هافبک چپ به میدان رفت و در ۱۸ گلى که اشپیتین آرفى وارد دروازه حریف نمود، روى ۸ گل با پاس منجر به گل نقش مؤثرى از خود نشان داد تا همین مسأله باعث شود پرسپولیسى ها او را به عنوان یکى از خرید هاى لیگ یکى خود معرفى کنند. مشکلات خروجى مانع از این شد که در سفر ترکیه ابراهیم شکورى و ۲ بازیکن دیگر پرسپولیس همزمان با کاروان سرخپوشان راهى ترکیه شوند. با شکورى تماس گرفتیم که ماحصل گفت وگو با وى را در ذیل مى خوانید:
قرار بود همراه سایر بازیکنان در ترکیه باشى. پس چرا این اتفاق رخ نداد؟
به خاطر مشکل خروجى از سفر همزمان با سایر نفرات به ترکیه محروم شدم. البته چند روز قبل از سفر با حضور در حوزه نظام وظیفه و نامه دانشگاه فکر مى کردم مشکلى پیش نیاید. حتى با تیم به فرودگاه رفتم و ساکم را هم تحویل دادم اما انگار بعضى موانع باعث شد در دقیقه آخر سفرم منتفى شود.

یعنى قید همراهى تیم در ترکیه را زده اى؟
متأسفانه سفر پرسپولیس با آخر هفته و تعطیلات همزمان شد تا برخى کارهاى ادارى غیر قابل اجرا شود. براى حل این مشکل دوباره دست به کار شد ه ام و اگر در دقیقه ۹۰ کارم گره نخورد، در اولین فرصت هر طورى هست خودم را به ترکیه مى رسانم چون ممکن است عدم حضورم باعث شود از هماهنگى نهایى با تیم باز بمانم.

بدون تعارف دوست داریم در مورد وضعیت پرسپولیس و نگرانى از ناکامى هاى احتمالى این تیم صحبت کنى؟
پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. این تیم مشکلات خاص خود را دارد. مشکلاتى که شاید اگر تیم هاى دیگر با آن مواجه مى شدند، جبران برایشان ممکن نبود. شاید خیلى ها فکر کنند پرسپولیس امسال حرفى براى گفتن ندارد در صورتى که این طور نیست. پرسپولیس همیشه نشان داده ظرفیت و پتانسیل اعتماد بیش از این را دارد. درست است که اگر قدر فرصت هایمان را مى دانستیم قطعاً به نفعمان بود اما حالا که این اتفاق رخ نداده باید از زمان هاى باقى مانده حداکثر استفاده را ببریم تا بتوانیم گذشته را جبران کنیم.

در مورد آخرین وضعیت آمادگى خود صحبت مى کنى؟
– خدا را شکر وضعیتم مناسب است. البته من حتى در طول تعطیلات از تمرین اختصاصى غافل نبودم و به صورت اختصاصى تمرین مى کردم تا شرایط و وضعیت بدنى ام در حد ایده آل باشد. با این تفاسیر فکر مى کنم وضعیت آمادگى جسمانى ام تقریباً به ۸۰ درصد رسیده و ۲۰ درصد باقى مانده را هم انشاءالله در فرصت هاى باقى مانده تا آخر نقل و انتقالات به دست خواهم آورد تا با شرایط خوبى اولین تجربه ام در پرسپولیس را پشت سر بگذارم.

فکر مى کنى کل تیم چه زمانى به هماهنگى و وضعیت ایده آل شروع پرقدرت در لیگ مى رسد؟
– مطمئن باشید حداکثر تا ۲ ، ۳ روز مانده به شروع بازیمان مقابل مس به حداکثر آمادگى خواهیم رسید. به هرحال یکى از مزایاى برگزارى اردوهاى شبانه روزى این است که شرایط کلى تیم را به شرایطى مناسب نزدیک مى کند و مطمئن هستم این مسأله در مورد پرسپولیس هم صدق مى کند. به امید خدا در هفته اول با کسب پیروزى، هم گام اول را محکم برخواهیم داشت هم اینکه نشان مى دهیم اگرچه نسبت به سایر تیم ها دیرتر کارمان را شروع کرده ایم اما موفق خواهیم شد.

این مسأله در آینده باعث ضرر و زیان به تیم نخواهد شد؟
– پرسپولیس تیم بزرگى است که معمولاً بازیکنان در تجربیات اول خود باید زحمات زیادى را تحمل کنند تا بتوانند رضایت تیم و هوادارانشان را جلب کنند. من هم دوست دارم بتوانم مهره مثمرثمرى براى پرسپولیس باشم. براى همین تمام تلاشم را به کار مى گیرم تا هر چه زودتر در پرسپولیس جا بیفتم. قبول دارم رقابت سخت و نزدیک است اما آنقدر تلاش مى کنم تا بتوانم از این آزمون بزرگ سربلند بیرون بیایم.

خط دفاعى پرسپولیس سال قبل استحکام و هماهنگى لازم را نداشت و همین مسأله در طولانى مدت براى پرسپولیس مشکل ساز شد. در فصلى که پیش رو دارید چه فکرى براى حل این مسأله کرده اید؟
– مطمئناً مربیان براى هر یک از خطوط خود برنامه ریزى کرده اند. خط دفاع هم یک منطقه مهم است که فکر مى کنم به لحاظ بازیکن و نفرى مشکلى نداشته باشد. مسأله اى که باید به آن توجه کنیم این است که بین نفرات جدید و قدیمى هماهنگى لازم ایجاد شود. با در نظر گرفتن این مسأله مى توان کارى کرد که پرسپولیس نه تنها در دفاع بلکه در همه خطوط هماهنگى و استحکام لازم را براى قرار گرفتن در شرایط مناسب به دست آورد.


در این زمینه چه قولى به هواداران مى دهید؟
مجموعه تیم و باشگاه در تلاش است بهترین و آماده ترین تیم را به میدان بفرستد . انشاءالله در فرصت باقى مانده به این هدفمان مى رسیم و با یک تیم سرحال و هماهنگ کارى مى کنیم پرسپولیس در هر ۲ جام پیش رو مدعى شماره یک قهرمانى شود. ضمن اینکه قول مى دهیم بهترین خط دفاع از آن پرسپولیس باشد

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)