پیشکسوت پرسپولیس در خصوص عملکرد این تیم در فصل جاری و شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان صحبت کرد.

ناصر ابراهیمی مربی اسبق پرسپولیس قیاس جالبی از پرسپولیس دهه‌های قبل با پرسپولیس فعلی دارد و البته در این بین ابراهیمی از نداشتن تماشاچی و تأثیر آن بر بازی‌ها صحبت می‌کند که مسابقات را بدون هیجان ساخته و روح فوتبال را از بازی‌ها گرفته است.

* در رابطه با بازی‌های پرسپولیس و قیاس‌اش با بازی‌های قبلی که از این تیم شاهد بودید چه صحبتی دارید؟

چند سالی است که می‌گوییم فوتبال ایران کیفیت لازم را ندارد و لیگش از شادی و نشاط لازم به دور است.  به طور مثال وقتی بازی‌های پرسپولیس را با تیم‌های دهه‌های قبل این تیم مقایسه می‌کنیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که به هیچ وجه آن مسابقات پرسرعت و هجومی که گاهاً با نتایج و شگفتی همراه می‌شد را از تیم‌های خودمان و پرسپولیس شاهد نیستیم به همین دلیل است که خروجی تیم‌های داخلی ما به تیم ملی بسیار کم می‌شود و زمانی که تیم به جام جهانی صعود می‌کند بیشتر بازیکنان‌مان لژیونر هستند و در واقع تیم ملی بیشتر روی کاکل این بازیکنان می‌چرخد و آنها هستند که در تیم ملی‌مان بیشترین تأثیر‌گذاری را دارند.

 

* چرا پرسپولیس با کمترین اختلاف در هر بازی پیروز می‌شود؟!

پرسپولیس، استقلال، فولاد و سپاهان در یک سطح هستند که در این فصل البته باید گل‌گهر را هم به این جمع اضافه کرد. در این بین البته پرسپولیس از همه تیم‌های مدعی دیگر مدعی‌تر است چون بهترین بازیکنان در این تیم جمع شده‌اند.  با وجود این پرسپولیس هم مانند سایر تیم‌های مدعی، تیم‌های حریفش را با کمترین اختلاف شکست می‌دهد و به نوعی به زور حریفانش را شکست می‌دهد. نکته‌ای که البته در همه تیم‌های مدعی دیده می‌شود و در این بین البته نبودن تماشاگر بیشترین تأثیر را دارد که موجب می‌شود بازی‌ها هیجان لازم را نداشته باشد و روح فوتبال از بازی‌ها گرفته شود از این‌رو بازی‌ها از کمترین هیجان و شور و نشاط برخوردار هستند.

 

* در خصوص دربی که بعد از جام جهانی و با فاصله زیادی بعد از بازی‌های داخلی و جام جهانی برگزار می‌شود  نظرتان چیست؟

دربی همیشه هیجان خاص خودش را دارد. دربی که البته اگر تماشاچی نداشته باشد برای بازیکنان تنها انگیزه‌های فردی وجود دارد و در واقع هیچکدام از دو تیم پایتخت انگیزه‌های تیمی خوبی ندارند. در این دربی باید دید نبرد اندیشه‌های یحیی با مربی پرتغالی چه خواهد شد هر چند به‌دلیل بازیکنان بهتر و باکیفیت‌تر پرسپولیس در همه خطوط من شانس پیروزی پرسپولیس را در دربی بیشتر از رقیب سنتی‌اش می‌دانم.

 

* زوج لوکادیا و دیاباته چقدر می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند؟

این دو مهاجم جزو بهترین بازیکنان خارجی هستند که وارد فوتبال ما شده‌اند؛ بازیکنانی که چهارچوب‌شناس هستند و رقابت خوبی بین هر دو مهاجم وجود دارد؛ بازیکنانی که موجب شده رقابت و تلاش بیشتری را در بین مهاجمان داخلی پرسپولیس برای پیشرفت شاهد باشیم.

 

* به نظر شما کیفیت سایر خطوط پرسپولیس چطور است؟

دروازه‌بان پرسپولیس که بدون شک بهترین دروازه‌بان ایران است که با بازی در جام جهانی و سال‌ها بازی در تیم ملی موفق شده شرایط خوبی داشته باشد و به دروازه پرسپولس هم مانند دروازه تیم ملی ثبات خوبی ببخشد. در این بین مدافعان پرسپولیس هم بازیکنان خیلی خوبی هستند هر چند گاهی اوقات باز بازی کردن آنها و شکافی که بین آنها به وجود آمده برای سرخ‌ها دردسرساز شده است به همین دلیل خط دفاع با رفع ایراداتش بهترین خط دفاع لیگ ایران خواهد شد؛ چه بسا که با کمترین گل خورده نشان داده در عمل هم بهترین است.

 

* اما در خصوص خط میانی پرسپولیس ایرادات زیادی به این خط گرفته می‌شود!

در خط میانی پرسپولس بازیکنان خوبی حضور دارند اما این بازیکنان نمی‌توانند طراحی داشته باشند به همین دلیل تعداد پاس‌ها به بیش از 13 -12 نمی‌رسد. هافبک‌ها نمی‌توانند موقعیت‌های خوبی برای مهاجمان بسازند به همین دلیل است که شاید ما گل‌های خیلی کمی را از مهاجمان پرسپولیس شاهد بودیم و چه بسا اگر این هافبک‌ها متنوع‌تر بازی کنند و پاس‌های عمقی و به نوعی پاس‌های آخر خوبی را برای مهاجمان مهیا سازند ما شاهد گل‌ها و خلق موقعیت‌های بیشتری روی دروازه حریفان خواهیم بود و فوتبال هجومی‌تری را از تیم پرسپولیس می‌بینیم.

 

* نظرتان خصوص تیم ملی ایران و شانس‌اش برای صعود از گروه چیست؟

امریکا با انگلیس و ولز تقریباً فوتبالشان شبیه هم است از این‌رو با همدیگر فرق چندانی ندارند با وجود این فکر می‌کنم ما شانس صعود داریم و باید تلاش خود را برای صعود انجام دهیم با وجود این تعجب می‌کنم حریفان تدارکاتی که ما انتخاب کرده‌ایم هیچ شباهتی با تیم‌هایی که قرار است در جام جهانی با آنها بازی کنیم، ندارند.

ایلنا

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)