یکی از مدیر برنامه‌های فعال در فوتبال ایران ادعای عجیبی را در گفت‌وگو با ما مطرح کرد.

این‌ فرد به ما گفت: «پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات محروم است. پنجره اول، زمستان فصل قبل بود و پنجره دوم نیز همین تابستان امسال که نمی‌توانند بازیکن جدید جذب کنند اما قبل از شروع محرومیت‌شان، باشگاه می‌توانست ۳ بازیکن آزاد را به لیست خود اضافه کند. به همین علت من آذرماه سال قبل یعنی بعد از اینکه حکم محرومیت باشگاه پرسپولیس از جذب بازیکن قطعیت یافت و پیش از شروع مدت محرومیت، چند بازیکن خوب خارجی را به مدیران باشگاه معرفی کردم که یکی از آنها، مامه بابا تیام مهاجم استقلال بود.»

به گزارش خبرورزشی، این ‌فرد اضافه کرد: «در آن زمان، مدیر برنامه‌های خارجی این بازیکن به من MANDATE داد به این معنا که من نماینده قانونی او در ایران باشم و برایش به دنبال تیم بگردم. بد نیست بدانید تیام به خاطر قراردادی که قبل از حضور در استقلال بسته بود، محروم بود و یک نیم‌فصل بیرون از میادین به سر می‌برد به همین علت در دسته بازیکنان آزاد قرار می‌گرفت وگرنه کسی با این کیفیت هرگز بیرون نمی‌ماند که بازیکن آزاد شود. به هر حال من فیلم بازی و مدارک مربوط به تیام را به باشگاه پرسپولیس و شخصِ برانکو دادم. برانکو از من دو روز فرصت خواست تا این فیلم را تماشا کرده و نظرش را بگوید. بعد از دو روز به من گفت این بازیکن کیفیت ندارد و او را نمی‌خواهیم.»

مدیر برنامه‌های تیام در نهایت گفت: «باورم نمی‌شد که برانکو دست رد به سینه تیام بزند آن هم با توجه به اینکه در فیلم‌هایی که به برانکو داده بودم، مشخص بود تیام واقعاً یک بازیکن فوق‌‌العاده است که دیدید همین‌طور هم شد. اگر برانکو این بازیکن را قبول می‌کرد، با ۴۵۰ هزار دلار، او را برای یک نیم‌فصل به پرسپولیس می‌آوردیم و سپس می‌توانستیم قراردادش را با رقمی شبیه همین پول، برای فصل آینده نیز تمدید کنیم. بعد از جواب منفی که شنیدم، دیگر بی‌خیال تیام شدم اما اینکه تیام به استقلال آمد، به خاطر طی کردن نیم‌فصل بعد از محرومیتش بود و طبیعی است که از این تیم جدا شود چون به خواسته‌‌اش رسیده و می‌تواند به تیم دیگری با چند برابر قیمت پیشنهادی استقلال برود.»