مسئول صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت: احتمال تغییر سیدبندی تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا با توجه به وضعیت صدور مجوز حرفه‌ای وجود دارد.

سهیل مهدی در مورد صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های ایرانی اظهار داشت: سه باشگاه فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و گل‌گهر سیرجان به صورت مستقیم و در اولین مرحله مجوز حرفه‌ای را دریافت کردند و استقلال و پرسپولیس از کمیته بدوی درخواست بررسی مجدد را داشتند که کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای و برای این دو باشگاه بعد از بررسی‌های مجدد به صورت مشروط صادر کرد و این رأی به AFC هم ارسال شد. اکنون می‌بینید که کنفدارسیون فوتبال آسیا هم سه ماه به این دو باشگاه فرصت داده تا نواقص مدارک خود را رفع کنند و کمیته بررسی در AFC بعد از این سه ماه و با رفع نواقص حضور این دو باشگاه را در آسیا تأیید خواهد کرد.

وی در مورد اینکه چه آیتم‌هایی باید از سوی پرسپولیس و استقلال لحاظ شوند، گفت: بخشی از آیتم‌ها مربوط زیرساخت‌های مالی و مدارک مالی مالکیتی دو باشگاه است اما ریز جزئیات را به دلیل محرمانه بودن و حفظ حریم دو باشگاه اعلام نمی‌کنم. بحث‌های اصلی مربوط به مالکیت و مالی بوده و چند مدرک هم جنبی تکمیلی دارد.

مسئول صدور مجوز حرفه‌ای در مورد اینکه باشگاه‌های کشورهای دیگر هم با چنین مشکلاتی برای صدور مجوز حرفه‌ای درگیر بوده‌اند، اظهار داشت: در لیست منتشر شده حتی می‌بینیم خیلی از کشورها این مشکل را دارند حتی ژاپن که یک کشور پیش‌رو در استانداردسازی باشگاه‌ها است چنین مشکلی دارد. البته ژاپن صدور مجوز حرفه‌ای را برای لیگ‌های پایین‌تر خود هم قرار داده است. با این حال چهار باشگاه ژاپنی به طور مستقیم مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند، یک باشگاه آنها مردود شده و ۵۰ باشگاه دیگر ژاپن در حالت تعلیق و بررسی مدارک قرار دارند. تمام کشورهای آسیا با چنین مشکلاتی روبه‌رو هستند و تصمیم نهایی را AFC می‌گیرد.

مهدی در مورد اینکه در سیدبندی اعلام شده برای لیگ قهرمانان آسیا ما ۲+۲ سهمیه داریم در حالیکه سال قبل ۳+۱ سهمیه داشتیم، اظهار داشت: سال قبل هم سهمیه ما ۲+۲ بود که وقتی دو نماینده غرب آسیا نتوانستند شرایط حضور در لیگ قهرمانان را پیدا کنند این سهمیه‌ها در بین کشورها از بالاترین سهمیه تقسیم شد که عربستان و قطر بالاترین سهمیه را داشتند به آنها سهمیه‌ای تعلق نگرفت و سهمیه ایران ۳+۱ شد. در حال حاضر با نتایجی که باشگاه‌های ما در آسیا گرفته‌‌اند سهمیه کشورمان ۲+۲ در لیگ قهرمانان آسیا است. این سیدبندی برفرض آن صورت گرفته که مجوزهای حرفه‌ای صادر شده و مشروط به همین صورت باقی بماند اما اگر مجوزهای حرفه‌ای باشگاه‌ها تغییر کند سیدبندی برخی باشگاه‌ها نیز در لیگ قهرمانان آسیا تغییر خواهد کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)