دوشنبه ۷ بهمن (۲۳:۰۱)

مرجع خبری پرسپولیس : از تاسیس خبرگزاری تا تعطیلی یک سایت

روزی روزگاری در همین تهران مدیر یک باشگاه ادعا کرد می‌خواهد برای تیمش یک خبرگزاری تاسیس کند تا به عنوان مرجع رسمی این باشگاه فعالیت کند.

چندی بعد هم یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس این ادعا را کرد تمام سایت‌هایی را که با نام این باشگاه فعالیت می‌کنند از طریق مراجع قانونی تعطیل می‌کند تا سایت پرسپولیس به عنوان سایت رسمی این باشگاه کارش را وسعت دهد و بعد هم تبدیل به یک خبرگزاری شود. البته برای آنها این طبیعی بود که بخواهند یک مرجع رسمی تشکیل دهند تا به قول حبیب کاشانی (مدیرعامل اسبق) که می‌گفت فقط روزنامه پرسپولیس اخبار واقعی این تیم را می نویسد و لاغیر، از شر شایعات و هزار یک خبردیگری که هرروز تن یک مدیر را می‌لرزاند نجات پیدا کنند.

البته این موضوع طبیعی است یک باشگاه در فکر تاسیس یک خبرگزاری یا روزنامه باشد، چون مثلا در کشورهای صاحب فوتبال سایت‌های رسمی باشگاه‌ها مرجع خبری بسیاری از روزنامه‌ها هستند و به نوعی ارگان این باشگاه محسوب می‌شود. در واقع این کار نه تنها ایرادی ندارد بلکه

 مورد استقبال هم قرار می‌گیرد. اما ادعای مدیران روابط عمومی و مدیر عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای رقابت با مجلات منتصب به باشگاه‌ها و سایت‌های رسمی بود یا هر چیز دیگر کاری نداریم، ولی یک جای این کار به قول خودمانی می لنگید. همان جایی که می گویند از مرحله حرف تا عمل فاصله ای به اندازه زمین تا آسمان است هیچ وقت این اتفاق نیفتاد.

در انتظار راه اندازی خبرگزاری آن باشگاه بودیم که سایت رسمی‌اش هم تعطیل شد! هر روز وقتی با مدیران پرسپولیس تماس می‌گرفتیم به ما می‌گفتند تا چند دقیقه دیگر سایت باشگاه خبر را اعلام می‌کند و ما در انتظار اعلام این اخبار بودیم که ناگهان سایت رسمی این باشگاه هم تعطیل شد. حالا نمی‌دانیم باید بخندیم یا دو دستی بکوبیم بر سر خودمان، وقتی فهمیدیم دلیل اصلی تعطیلی سایت پرسپولیس فقط و فقط عدم پرداخت هزینه “هاست” و “دامین” بوده است؟

رویای تاسیس یک خبرگزاری و روزنامه به جایی رسید که باید دعا کنیم که در جلسات هیات مدیره این دو باشگاه یک بار هم بحث برسد به آنجایی که مرهمت کنند و پول برای نگهداری سایت هزینه شود. به یاد می‌آوریم توهینی را که حبیب کاشانی مدیر پرسپولیس به مطبوعاتی‌ها کرد و همه را به جز روزنامه پرسپولیس که فقط چند روز بیرون آمد و بعد هم به خاطره پیوست را به درج اخبار حاشیه‌ای و حاشیه‌ساز کرد، اما حداقل حرف او به بار نشست و فقط در حد یک حرف باقی نماند

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)