مرجع خبری پرسپولیس : شماره ۱۰ برای هر تیم بزرگی، شماره مقدسی است؛ آنقدر که انتظار به دنبال می‌آورد و حتی در معمولی‌ترین مسابقات نگاه‌ها را به خود خیره می‌کند.


تا قبل از فصل گذشته تقریبا همه شماره ۱۰ های پرسپولیس فوتبالیست‌های شاخصی بودند؛ ناصر محمدخانی، علی دایی، حامد کاویانپور و حتی واحدی نیکبخت اما فصل گذشته عباس انصاری‌فرد کاری کرد تا از همان ابتدا به پرسپولیس ساخته او و توانایی‌هایش تردید کنیم.


میثم بائو به عنوان ستاره لیگ از ابومسلم به پرسپولیس آمد و شماره ۱۰ را گرفت اما در طول فصل حتی یک نمایش امیدوارکننده برای سرخ‌ها ارائه نداد. بازی‌های منفعل و دور از انتظار او کاری کرد تا پیراهن شماره ۱۰ هفته به هفته به تنش گشاد شود و البته انتخاب مسوولان باشگاه و تصمیم ایشان مبنی بر واگذاری این شماره مقدس به چنین بازیکنی را زیر سوال ببرد.


امسال اما این اتفاق نیفتاد چرا که قرار نبود مدیر باشگاه تیم را ببندد. البته به خواسته‌های متفاوت بازیکنان هم آنقدر بها داده نمی‌شد تا هر کس فقط هم‌وزن خود و نه بیشتر، ارج و قرب بخواهد.

 

غلامرضا رضایی یکی از اولین خریدهای پرسپولیس بود که پیراهن شماره ۱۰ را تحویل گرفت. بازیکنی با سابقه ملی که حتی قبل از اولین نمایش رسمی‌اش با پیراهن پرسپولیس هم می‌شد به خوب بودنش امیدوار بود. سبک فوتبال غلامرضا رضایی طوری است که تماشاگر ایرانی را ارضا می‌کند؛ سرعت، حرکت انفجاری، به آب و آتش زدن و البته آزار دادن مدافعان حریف و نهایتا به ثمر رساندن گل. غلامرضا همان چند دقیقه اول مثل هواپیماهای کامیکازه ژاپنی خودش را به محمد نصرتی می‌کوبید.

او در زمین مثل گلوله آتش بود و به نظر می‌رسید با هماهنگی بیشتر کیفیت بالاتری از بازی‌اش را ارائه کند. شاید هواداران پرسپولیس هم می‌دانستند غلام برای آنها مهره مفیدی خواهد بود که اگر این‌طور نبود، او در مسابقه پرسپولیس- فولاد فصل گذشته (دور برگشت) با آن حرارت عجیب تشویق نمی‌شد.غلامرضا رضایی در اولین مسابقه با پیراهن شماره ۱۰ پرسپولیس نمایش امیدوارکننده‌ای داشت و با گل ۳ امتیازی، مقبولیت خود نزد هواداران پر تعداد تیم جدیدش را خرید. بعد از گلزنی او بود که همه این شماره ۱۰ و شماره ۱۰ فصل گذشته را قیاس کردند. میثم بائو که حتی با پیراهن شماره ۱۰ تیمی متوسط مثل شهرداری تبریز کارآیی لازم را نداشت، البته در این قیاس بازنده قطعی است، پس برای ۳۳ بازی باقیمانده منتظر خودنمایی یک شماره ۱۰ واقعی می‌مانیم و اتفاقات عجیب فصل گذشته را فراموش می‌کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)