پرسپولیس نیوز: سرمربی اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: تمدید قرارداد با برانکو اتفاق بسیار خوبی بود اما باید با بازیکنانی که قراردادشان رو به اتمام است زودتر تمدید قرارداد کنند تا بعدا مردم و هواداران دچار دغدغه نشوند.

حمید استیلی در خصوص جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس و پیوستنش به الغرافه قطر، گفت:‌همه چیز بستگی به بازیکن و باشگاه دارد و اینکه چطور این قرارداد بسته شده است به نظر من پرسپولیس به طارمی نیاز داشت. درست است که منشا و علیپور در شرایط بسیار خوبی قرار دارند اما باید در نظر گرفت که اگر برای آنها مشکلی پیش بیاید شرایط سخت می‌شود. به  نظر من بهتر بود طارمی در پرسپولیس بماند و بعد از جام جهانی که پیشنهادهای بهتری به او می‌رسد از این تیم جدا می‌شد اما فکر می‌کنم او دلش با تیم نبود و قرارداد هم نداشت که در نهایت رفت. به نظر من دامن زدن به این مسائل فایده‌ای ندارد و اینها چیزهای جزئی و بی‌فایده است.

وی درباره اینکه محرومیت باشگاه پرسپولیس از نقل وانتقالات به دلیل شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه از پرسپولیس خاطرنشان کرد: به دلیل آگاه نبودن مدیران باشگاه این شرایط به وجود آمده است. البته طاهری دو شب پیش در تلویزیون صحبت‌هایی کرد و اگر حرفش درست بود باید به نظر من این پرسپولیس بود که از باشگاه ترکیه‌ شکایت می‌کرد هر چند که در نهایت این اتفاق رخ نداد و شاهد بودیم پرسپولیس محروم شد. در این چند سال شاهد بودیم که مشکلاتی از این دست گریبان باشگاه‌های ایرانی را گرفته است. به طور مثال یک تیم لیستش ارسال نشد و یا مسائل دیگر از این دست وجود داشته است. این مسائل به دلیل آگاه نبودن مدیرانی است که در باشگاه‌ها مشغول به کار هستند. وقتی یک بازیکن کارش را بلد باشد یک مربی و یک داور هم کارشان را بلد باشند شاهد چنین مسائلی نخواهیم بود اما کسانی که باعث این محرومیت شدند باید پاسخگو باشند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولی درباره وضعیت این تیم در لیگ امسال افزود: در بازی با پیکان پرسپولیس بهتر و روان‌تر از تیم‌های دیگر بازی کرد و فکر می‌کنم بازیکنان به خوبی وظایف‌شان را عمل کردند به طوری که در ۲۰ دقیقه اول دو بار دروازه پیکان باز شد. شاید بازیکنان عطش‌شان فروکش کرد که دیگر دروازه پیکان را باز نکردند. بعد از آن در نیمه دوم با اداره بازی گل سوم را زدند و برنده شدند. البته روی گلی که خوردیم باید مربیان آن را بررسی کنند. به نظرم پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان است و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما آنها باید به فکر لیگ قهرمانان آسیا باشند. در تیم بازیکنان باتجربه وجود دارد و می‌توانیم به وضعیت این تیم امیدوار باشیم. صادق محرمی بازگشت بسیار خوبی داشت واین را هم باید در نظر بگیریم که وحید امیری، فرشاد احمدزاده و کمال کامیابی‌نیا که ۳ بازیکن بسیار تاثیرگذار هستند همراه تیم نبودند و مطمئنا بازگشت آنها قدرت پرسپولیس را چند برابر می‌کند. درست است که از نظر امتیازی وضعیت پرسپولیس خوب است اما باید به فکر بازی دربی باشند.

سرمربی اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که به دلیل اختلاف امتیاز زیاد با استقلال نگران نیستید که پرسپولیسی‌ها بی‌انگیزه در دربی حاضر شوند، اظهار داشت: بازی دربی یک بازی مهم است که فاصله امتیازی در آن مهم نیست. در این بازی مهم نیست چه تیمی در صدر است و چه تیمی در رده‌های پایین‌تر حضور دارد. البته به برنده دربی جام نمی‌دهند و جام را تیم قهرمان بالای سر می‌برد اما به هر حال دربی حساسیت‌های خاص خودش را دارد. این را هم در نظر بگیرید استقلال تیم بسیار خوبی شده و با حضور شفر وضعیت این تیم بسیار بهتر از قبل شده است. در این تیم بازیکنان خوب زیادی هستند و مطمئنا مردم انتظار دیدن یک بازی زیبا از دو تیم را دارند.

استیلی در مورد تمدید قرارداد با برانکو گفت:‌برانکو در این مدت خیلی خوب کار کرده و شناخت خوبی از بازیکنان و فضای پرسپولیس دارد. تمدید قرارداد او خوب بود اما به نظرم باید زودتر از اینها انجام می‌شد و اجازه ندهند کار به روزهای آخر برسد. درباره بازیکنان هم باید همین کار را انجام دهند. باید با بازیکنانی که قراردادشان به پایان می‌رسد زودتر تمدید کنند تا بازیکنی به دلیل محرومیت پرسپولیس ناز نکرده و پول بیشتری نخواهد. باید در نظر گرفت که در این شرایط فقط مردم هستند که آسیب می‌بینند و این دغدغه برای مردم مهم است.

پیشکسوت فوتبال کشورمان که در چند وقت اخیر حضور مؤثری در مناطق زلزله‌زده کشور داشت، درباره همین موضوع هم خاطرنشان کرد: باید خدا را شکر کنیم که نعمت خدا از طریق برف و باران به مردم کشورمان رسید اما این را هم در نظر بگیریم که در همین شرایط عده‌ای از هموطنان‌مان در مناطق زلزله‌زده دچار مشکلات زیادی هستند که باید به دادشان رسید. با مردم سرپل‌ذهاب که صحبت می‌کردم گفتند که برف زیادی آنجا آمده و در کوهبنان استان کرمان هم با وجود اینکه برف نیامده اما سرمای هوا منفی ۱۰درجه است. این هموطنان ما نیاز به کمک دارند و امیدوارم مردم هموطنان‌مان را یادشان نرود. باید تا زمانی که این افراد صاحب خانه و کاشانه خودشان نشوند به آنها کمک کرد و فراموششان نکرد.

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)